/9201.aspx-/9112.aspx-/9111.aspx-/9110.aspx-/9109.aspx-/9108.aspx-/9107.aspx-/9106.aspx-/9105.aspx-/9104.aspx-/9103.aspx-/9102.aspx-/9101.aspx-/9012.aspx-/9011.aspx-/9010.aspx-/9009.aspx-/9008.aspx-/9007.aspx-/9006.aspx-/9005.aspx-/9004.aspx-/9003.aspx-/9002.aspx-/9001.aspx-/8912.aspx-/8909.aspx-/8908.aspx-/8907.aspx-/8906.aspx-/8902.aspx-/8807.aspx-/8806.aspx- ofogherah 617 12600 /post-617.aspx آشنایی باروستای تفریحی وتوریستی ابیانه 38=>-------------کتابخانه و مقالات-------------

آشنایی باروستای تفریحی وتوریستی ابیانه

در ۴۰ كیلومتری شمال غربی نطنز از استان اصفهان در دامنه كوه كركس روستایی بس كهن واقع است به نام ابیانه. این روستا را به اعتبار آثار و بناهای تاریخی پرتنوعش باید از زمرهٔ استثنایی ‏ترین روستاهای ایران به شمار آورد. شكوه معماری بومی و سرشار از زیبایی این روستا، آن را در شمار نمونه‏ های كم

نظیر دیدنی‏های جهان درآورده است. ابیانه نقطه ‏ای خوش منظره و خوش آب و هوا و دارای موقعیت طبیعی مساعدی است. در دورهٔ صفویه هنگامی كه شاهان صفوی برای ییلاق به نطنز می‏رفتند بسیاری از نزدیكان آنها و درباریان ترجیح می‏دادند در ابیانه اقامت كنند. شمار خانه ‏های ابیانه در سرشماری سال ۱۳۶۱ برابر با ۵۰۰ واحد برآورد شده؛ این خانه‏ ها تماماً بر روی دامنه پرشیبی در شمال رودخانه برزرود بنا شده است به صورتی كه پشت بام مسطح خانه‏ های پایین دست، حیاط خانه‏ های بالادست را به وجود آورده است و هیچ دیواری هم آنها را محصور نمی‏سازد. در نتیجه، ابیانه در وهلهٔ اول روستایی چند طبقه به نظر می‏آید كه در بعضی موارد تا چهار طبقهٔ آن را می‏ توان مشاهده كرد. اتاقهای ابیانه به پنجره‏های چوبی ارس مانند مجهزند و اغلب دارای ایوانها و طارمیهای چوبی پیش آمدهٔ مشرف بر كوچه ‏های تنگ و تاریك‏اند كه خود به صورت مناظر جالبی درآمده‏اند. نمای خارجی دیوارهای خانه‏ های ابیانه با خاك سرخی كه معدن آن در مجاورت روستاست پوشیده شده است. از آنجا كه در دامنه ‏های شیبدار ابیانه فضای كافی برای ساختن خانه‏ های موردنیاز وجود ندارد در این روستا چنین رسم شده است كه هر خانواده انبار غار مانندی در تپه‏های یك كیلومتری روستا، در كنار جاده و نرسیده به ابیانه ایجاد نماید. این غارها كه در دل تپه‏ ها حفر شده‏اند و از بیرون تنها درهای كوتاه و محقر آن نمودار است برای نگهداری دامها و نیز آذوقهٔ زمستانی و اشیای غیرضروری مورد استفاده قرار می‏گیرد. زندگی مردم ابیانه كشاورزی و باغداری و دامداری است كه با روشهای سنتی اداره می‏شود. بیشتر زنان در امور اقتصادی با مردان همكاری دارند. ابیانه دارای هفت رشته قنات است كه برای آبیاری مزارع و باغات مورد استفاده قرار می‏گیرد. گندم، جو، سیب‏ زمینی و انواع میوه به خصوص سیب، آلو، گلابی، زردآلو، بادام و گردو در ابیانه به دست می‏آید. در سالهای اخیر قالی‏بافی در ابیانه رواج پیدا كرده و نزدیك به ۳۰ كارگاه

قالی‏بافی در آنجا دایر شده است. در گذشته گیوه ‏بافی از جمله مشغله‏ های پردرآمد زنهای ابیانه بوده است كه امروزه تا حدی متروك شده است. مردم ابیانه به سبب كوهستانی بودن منطقه و دور بودن محل آنها از مراكز پر جمعیت و راههای ارتباطی، قرنها در انزوا زیسته و در نتیجه بسیاری از آداب و رسوم قومی و سنتی و از جمله زبان و لهجهٔ قدیم خود را حفظ كرده ‏اند. زبان مردم ابیانه فارسی با لهجهٔ خاص ابیانه ‏ای است كه با لهجه‏ های متداول در جاهای دیگر تفاوت اساسی دارد. لباس سنتی آنها، هنوز هم میان آنها رواج دارد و در حفظ آن تاكید و تعصب از خود نشان می‏دهند، در مردان شلوار گشاد و درازی از پارچهٔ سیاه و در زنها پیراهن بلندی از پارچه‏ های گلدار و رنگارنگ است.
علاوه بر این، زنهای ابیانه معمولاً چارقدهای سفیدرنگی بر سر دارند. قدیم‏ترین اثر تاریخی ابیانه آتشكده‏ای است كه مانند دیگر بناهای ده در سراشیبی قرار گرفته است. آتشكده ابیانه را نمونه ‏ای ازمعابد زردشتی دانسته‏اند كه در جوامع كوهستانی ساخته می‏شد. مهم‏ترین بنا و اثر تاریخی این

روستا یك باب مسجد جامع و قدیم‏ترین اثر تاریخی این مسجد منبر چوبی منبت‏كاری آن است كه در سال ۴۶۶ هجری قمری ساخته شده است. مسجد قدیمی دیگر ابیانه مسجد برزله است كه دارای فضای دلبازی است و روی لنگه در شرقی آن سال ۷۰۱ هـ . ق. نوشته شده است كه مربوط به دورهٔ ایلخانان است.مسجد تاریخی دیگر ابیانه مسجد حاجتگاه است كه كنار صخره‏ای در كوهستان بنا شده و بر در ورودی شبستان آن تاریخ ۹۵۲هـ . ق. مشاهده می‏شود. روستای ابیانه دارای دو زیارتگاه است: یكی مرقد شاهزاده عیسی و شاهزاده یحیی در جنوب روستا كه به گفته اهالی فرزندان امام موسی كاظم (ع) بوده‏اند؛ و زیارتگاه دیگر ابیانه قدمگاه نامیده می‏شود. از جمله جاها و اماكن دیدنی دیگر ابیانه می‏توان از خانه غلام نادرشاه و خانه نایب حسین كاشی نام برد. 

آشنایی باروستای تفریحی وتوریستی ابیانه,ابیانه,توریست,روستا,ایرانگردی 91/04/25 10:16 AM
ofogherah 604 12600 /post-604.aspx کمپانی خودروسازی سیتروئن 38=>-------------کتابخانه و مقالات-------------

کمپانی خودروسازی سیتروئن

کمپانی خودروسازی سیتروئن در سال 1919 توسط آندره سیتروئن تأسیس شد. این کمپانی از سال 1976 بخشی از گروه صنعتی PSA پژو سیتروئن شد. سیتروئن در سال 1934 با اختراع Traction Avant اولین تولید انبوه اتومبیل های چرخ محرک جلو در سطح جهانی را پایه گذاری کرد.
 
سیتروئن طراح اتومبیلی بود که به رانندگی هیچ علاقه ای نداشت. آندره سیتروئن مالک و سازنده فرانسوی سیتروئن از تبار یهودی - هلندی در سال 1878 در پاریس به دنیا آمد. پدر آندره هنگامی که او تنها 2 سال داشت خودکشی کرد.

آندره در سال 1894 با نمرات عالی از دبیرستان فارغ التحصیل شد و توانست وارد مدرسه تخصصی پلی تکنیک شود. بعد از اتمام تحصیلاتش در دانشگاه به عنوان افسر مهندس وارد ارتش فرانسه شد. در آن زمان بسیاری از یهودی تباران اروپایی در صنایع مختلف نفوذ زیادی داشتند، سیتروئن با کمک گرفتن از اقوامش توانست در صنایع پارچه سازی هلند استخدام شود. طی سفرش به هلند توانست با تعمیرات چرخ های دندانه دار آشنا شود. با بازگشت به پاریس در سال 1904 با کمک 2 نفر از دوستانش کارگاه ساخت چرخ دنده های حلزونی شکل. (double - helical gearweals) را ساخت
 
ورود او به صنعت اتومبیل سازی با کمک برادران مورس بود. این دو سازنده اتومبیل های مسابقه در فرانسه بودند. برادران مورس با آگاهی از استعداد آندره در تولید انبوه از او برای تولید و بازاریابی محصولاتشان دعوت به کار کردند. با ورود سیتروئن تولید اتومبیل های برادران مورس افزایش یافت.
 
درسال 1912 سیتروئن شرکت چرخ دنده های سیتروئن را تأسیس کرد. همزمان با تأسیس این شرکت سیتروئن رئیس فدراسیون کارفرمایان اتومبیل شد. پیش از شروع جنگ اول جهانی آندره به ایالات متحده سفر کرد و در آنجا با هنری فورد ملاقات کرد. با شروع جنگ آندره با عنوان کاپیتان دوم توپخانه فرانسه به ارتش پیوست. کمبود امکانات در توپخانه او را وادار ساخت که یک کارخانه کوچک توپ سازی برای ارتش فرانسه بسازد. در سال های پایانی جنگ، کارخانه سیتروئن بیش از 24 میلیون توپ جنگی ساخت. بعد از اتمام جنگ کارخانه سیتروئن مجددا خودروسازی را آغاز کرد. کارخانه وی اولین خودرو سازی دنیا بود که تولید انبوه را آغاز کرد. تا این زمان آندره هیچ چیز را به نام خود نکرده بود، ماشین و خانه اش اجاره ای بود. او هیچ علاقه ای به پول نداشت.
 
سیتروئن در سال 1919 کارخانه اتومبیل سازی سیتروئن را پایه گذاری کرد. کارخانه او تا اوایل دهه 30 میلادی چهارمین اتومبیل سازی بزرگ دنیا بود. در سال 1934 تامین هزینه های کارخانه با مشکلات زیادی رو به رو بود. با افزایش مشکلات مالی، بخشی از سهام سیتروئن را بخش خصوصی و بخشی را بانک خریداری کرد.
 
یک سال بعد آندره سیتروئن در حالی که برای تولید، پول کافی نداشت بر اثر سرطان در گذشت. مشهورترین اتومبیل های سیتروئن، ژیان و CX می باشد. کمپانی سیتروئن یکی از نخستین مبتکران طرح های ساخت اتومبیل های آیرودینامیک بود. در سال 1963، مدیران سیتروئن تصمیم گرفتند محصولاتشان را مشترکا با پژو تولید کنند. دو سال بعد با شکست توافق پژو - سیتروئن، مذاکره با خودرو سازی پنهارد را آغاز کردند. مدیران سیتروئن امیدوار بودند تا بتوانند از دانش پنهارد در زمینه تولید اتومبیل های متوسط به منظور تکمیل روند تولید خودروهای کوچک و ارزانشان استفاده کنند.
 
طی چند سال سیتروئن بخشی از سهام خود را به فیات ایتالیا فروخت. در سال 1973 بحران انرژی باعث ضرر و کاهش سرمایه ناگهانی در سیتروئن شد. طی سه سال فیات مشارکت خود با سیتروئن را برهم زد. با جدایی از فیات سیتروئن در آستانه ورشکستگی قرار گرفت. دولت فرانسه برای کنترل بازار کار و جلوگیری از ضرر بیشتر سیتروئن پیشنهاد الحاق سیتروئن به پژو را داد. در سال 1974، پژو 38.2 در صد از سهام سیتروئن را خریداری کرد و خودروسازی PSA پژو - سیتروئن در سال 1976 با کمک دولت فرانسه تأسیس شد.

 

 

کمپانی خودروسازی سیتروئن,کمپانی,خودروسازی,سیتروئن,خودرو 91/04/07 11:2 PM
ofogherah 594 12600 /post-594.aspx تاریخچه پیدایش ومراحل شکل گیری دولت جعلی اسرائیل 38=>-------------کتابخانه و مقالات-------------

تاریخچه پیدایش ومراحل شکل گیری دولت جعلی اسرائیل


تاريخچه ورود يهوديان به اروپا بدين ترتيب است كه پس از ظهور حضرت عيسي عليه‌‌السلام و اهانت قوم يهود به ايشان، قيصر روم به فلسطين حمله كرد و در حمله به اين شهر(بيت‌المقدس) بسياري از مردم و از جمله يهوديان را به قتل رساند و تعدادي از آنها را اسير و به روم برد؛ همين مسئله باعث بازشدن پاي يهوديان به اروپا شد.
ازدياد نسل و جابجايي در بين سرزمين‌هاي مختلف، منجر به پراكندگي قوم يهود در سطح قاره اروپا شد. در قرن 8 ميلادي نيز عده زيادي از مردم نواحي بين درياي خزر و درياي سياه به يهوديت گرويدند كه به "خزرهاي ترك" معروف شدند و در حال حاضر 9% از يهوديان اروپا و آمريكا و بخش قابل ملاحظه‌اي از جمعيت يهودي سرزمين‌هاي اشغالي از نسل همين گروه هستند.
يهوديان در كشورهاي اروپايي و به طور كلي در محيط‌هاي محل سكونت خود، همواره يك نوع زندگي درونگرا و بسته‌اي داشته‌اند و بزرگان اين قوم ايشان را از اختلاط و آميزش با ملت‌هاي ديگر منع مي‌نمودند.

برای دیدن متن کامل مقاله به ادامه مطلب بروید

تاریخچه پیدایش ومراحل شکل گیری دولت جعلی اسرائیل,پیدایش اسرائیل,دولت,شکل گیری,صهيونيسم 91/04/01 12:16 PM have_more
ofogherah 593 12600 /post-593.aspx سالروززمین لرزه مخرب وویرانگرمنجیل ورودبار 38=>-------------کتابخانه و مقالات-------------

سالروززمین لرزه مخرب وویرانگرمنجیل ورودبار

22سال از زلزله هولناک 31 خردادماه 1369 رودبار و منجیل گذشت. جنبش ویرانگر زمین و غفلت ما از آمادگی در برابر این پدیده طبیعی در آن آخرین بامداد بهاری، چنان زخمی به چهره سبز شمال کشور زد که هنوز هم رد آلام و رنج‌های عمیق ناشی از آن پس از سال‌ها بر قلب و روح بازماندگان آن فاجعه غمبار و بسیاری از ایرانیان دیده می‌شود.

 

زلزله مصیبت‌بار 31 خرداد 69، بر اساس آمارهای غیر رسمی تا 37 هزار کشته و 400 هزار بی خانمان بر جای گذاشت و با تخریب 100 هزار واحد ساختمانی، یکی از بزرگترین خسارات را به مناطق شهری ایران در قرن بیستم وارد کرد و سه شهر بزرگ منجیل، رودبار و لوشان و روستاهای فراوانی را به شدت تخریب کرد.

زلزلة 31 خرداد 69 (21 ژوئن 1990) منجیل - رودبار در استان‌های گیلان و زنجان در ساعت 30 دقیقه بامداد به وقت ایران و ساعت 21 به وقت گرینویچ به وقوع پیوست و در رودبار و توابع آن، طارم علیا در شمال غرب زنجان و منجیل و توابع آن به محدودة شعاع 100کیلومتری خسارتهای مالی و جانی به دنبال داشت.

این منطقه از توان لرزه خیزی بالایی برخوردار است و مطابق نقشة خطر زمین لرزة ایران (مانوئل بربریان 1977) در معرض تخریب متوسط VII تا زیاد (VIII,IX,X) قرار دارد و در 1000 سال اخیر 16 زلزلة با بزرگی بیش از 6 در این منطقه گزارش شده است.

چند ساعت پس از وقوع زمین لرزة اصلی چندین پس لرزه در مواردی با بزرگی بیش از 5 اتفاق افتاد؛ به طوری که تا 9 روز پس از وقوع زلزله 17 پس لرزه بیش از 4 و 35 مورد تا 4 ماه پس از آن با بزرگی بیش از 4 ثبت و گزارش شده است.

زمین لرزة گیلان-زنجان، در تهران موجب وحشت شد و 5 مرکالی تخمین زده شده است. در خلخال موجب ریزش تعدادی از ساختمان‌ها و وارد آمدن خسارت‌های مالی شد و در سراب موجب ریزش کورة آجرپزی و چندین دیوار شد.

قزوین و توابع آن به شدت لرزیدند و موجب شکسته شدن برخی شیشه های منازل و تخریب بعضی از واحدهای مسکونی شد و چند مجروح به جای گذاشت، ولی در توابع و روستاهای کوهین-طارم سفلی، محور قزوین-رشت و روستاهای رودبار الموت شدت بیشتری داشت.

در نخستین ساعت‌ها پس از زمین لرزه تلفات در روستای حیر-الموت 500 کشته و مجروح و در کوهین و حومة قاقازان 160 کشته گزارش شد. در استان زنجان، روستاهای آب بر و ده شیر که زمین لرزه در آنها شدت بیشتری داشته کاملاً تخریب و کشته و مجروح بسیاری به جای گذاشته است.

روستاهای طالقان دچار خسارت مالی فراوانی شده و احشام زیادی تلف شدند و تعداد زیادی از منازل مسکونی ویران شد. در استان گیلان، شهرهای رشت، رودبار، آستانة اشرفیه، لاهیجان، منجیل، لوشان و صومعه سرا بیشترین خسارتها را دیدند. به بسیاری از منازل مسکونی، تجاری، دولتی و راه‌ها و پل‌ها آسیب شدید وارد شد. منبع بزرگ تأمین آب مشروب رشت-انزلی و تعدادی ساختمان و آپارتمان هفت، هشت طبقه مسکونی ویران شدند و کشته و مجروح باقی گذاشتند.

در آستانة اشرفیه منبع آب آشامیدنی شهر ویران و ده ها خانه در اثر پدیدة روان گرایی خال تخریب شدند. در فومن خسارت‌ها و تلفات فراوان جانی و مالی داشت و در ماسوله و نصیر محله ده ها خانه ویران و ده ها کشته داد.

منجیل و لوشان شدیداً آسیب دیدند و اکثر ساختمانها ویران و صدها کشته باقی ماند. به سد منجیل آسیب شدیدی وارد شد و در توفانهای منجیل-رودبار شکستگی‌های بزرگ به وجود آمد و ورودی آنها با ریزش کوه تخریب شد.

شهرک هرزه ویل در شمال غرب شهر منجیل به علت پایداری ساختمان‌های مسکونی تلفات جانی کمتری داشت ولی روستاهایش به علت لغزش کوه ویران شد. به بیشتر ساختمان‌های رودبار آسیب شدیدی وارد آمد و شدت آن 9 مرکالی تخمین زده شد.(در ناحیة رودبار-منجیل)

در مناطق رحمت آباد و عمارلو که اکثریتی از جمعیت شهرستان رودبار را به خود اختصاص داداند زمین لرزه باعث تخریب تمام روستاها شده و در این میان کودکان و پیران به خصوص دختربچه های زیادی در آوار مانده و هلاک شدند و این مناطق به تلی از آوار و خرابی تبدیل شد روستای کلیشم بزرگ صدها تلافات را متحمل شد . اکثر روستاهای عمارلو دیگر قابل بازسازی نبوده و به نقاط دیگری انتقال یافتن  تعدادی مانند چهارمحل (سوسف –ماشمیان- سرمل – لیاول ) در محلی اسکان و شهر کوچکی را تشکیل دادند

در شهر گنجه کارخانة کفش و چرم ویران و به شهر خسارتهای زیادی وارد شد. در امامزاده هاشم خسارت‌ها بسیار جزیی بود ولی در نزدیکی رشت خسارت‌ها شدیدتر بوده است.

بنابر اعلام پایگاه ملی داده‌های علوم زمین، در رابطه با سابقة منطقه در 31 تیر 62 (22 ژوئیه 1983) ساعت 2 و 41 دقیقه و 1/1 ثانیه گرینویج، زلزله ای با بزرگی 6/5 ریشتر اتفاق افتاد که تلفات و خسارتهایی ( سه کشته و 41 مجروح و 78 واحد مسکونی تخریب) در ناحیة زنجان به دنبال داشت.

زلزله ویرانگر منجیل با همه پیامدهای فاجعه‌باری که داشت، نقطه عطفی در مطالعات زلزله شناسی و مهندسی زلزله در ایران شد. به طوری که به قولی «امروز مطالعه آن زمین‌لرزه بخشی از سرفصل‌های دروس زلزله شناسی، زلزله شناسی مهندسی و همچنین پهنه بندی خطر زلزله را به خود اختصاص داده و هر ساله دانشجویانی برای بازدید از پهنه رومرکز مهلرزهای زلزله منجیل و درس‌هایی که باید از این زلزله آموخت به منطقه منجیل و رودبار می روند.»

دکتر بیت‌الهی، مدیر بخش زلزله مرکز تحقیقات ساختمان و مسکن با یادآوری مصائب فاجعه‌بار زلزله 31 خرداد منجیل و رودبار می‌گوید: این زلزله چنان تاثیرگذار بود که می‌توان گفت، بعد از آن رویداد بود که ستاد مدیریت بحران وزارت کشور شکل گرفت، نظام مهندسی تاسیس شد، آیین‌نامه های ساخت و ساز مقاوم در کشور تدوین شد و مراکز پژوهشی مرتبط با زلزله بسط و توسعه یافتند.

باشد که با درس گرفتن از این رویداد دهشتناک لرزه‌یی و زخم‌های فراموش نشدنی دیگری که در بویین زهرا، طبس، بم و ... بر پیکره این سرزمین لرزه‌خیز نشسته، شاهد اقدامات اصولی و هوشیارانه‌تر در جهت آمادگی در برابر این پدیده طبیعی و کاهش هر چه بیشتر تلفات و خسارات تاسف‌بار این حوادث باشیم.

یاد وخاطره همه جان باختگان این حادثه هولناک گرامی باد

سالروز,زمین لرزه,مخرب,ویرانگر,منجیل و رودبار 91/03/31 10:56 AM
ofogherah 590 12600 /post-590.aspx معرفی رشته زیست شناسی سلولی ومولکولی 38=>-------------کتابخانه و مقالات-------------

معرفی رشته زیست شناسی سلولی ومولکولی

دیباچه:
زیست‌شناسی‌ سلولی‌ و مولکولی‌ دارای‌ 5 گرایش‌ میکروبیولوژی‌ ، علوم‌ سلولی‌ و مولکولی‌، ژنتیک‌، بیوشیمی‌ و بیوفیزیک‌ است‌. گفتنی‌ است‌ که‌ گرایش‌ بیوشیمی‌ یا بیوفیزیک‌ تاکنون‌ در هیچ‌ دانشگاهی‌ در سطح‌ لیسانس‌ ارائه‌ نشده‌ است‌ در ضمن‌ تفاوت‌ محسوسی‌ بین‌ گرایش‌های‌ مختلف‌ این‌ رشته‌ در مقطع‌ کارشناسی‌ وجود ندارد.گرایش‌ ژنتیک‌به طور کلی‌ دانش‌ ژنتیک‌ درباره‌ انتقال‌ صفات‌ وراثتی‌ از والدین‌ به‌ اولاد بحث‌ می‌کند که‌ البته‌ این‌ والدین‌ می‌توانند انسان‌، درخت‌ یا باکتری‌ باشند. در واقع‌ ژنتیک‌ تلاش‌ می‌کند تا بگوید که‌ چه‌ مکانیزم‌های‌ مولکولی‌، عامل‌ انتقال‌ صفات‌ از نسلی‌ به‌ نسل‌ دیگر هستند. همچنین‌ می‌خواهد بداند که‌ چرا گاهی‌ اوقات‌ در بین‌ والدین‌ و فرزندان‌ در برخی‌ صفات‌ تفاوت‌های‌ بسیار معنی‌ داری‌ وجود دارد؟ در کل‌ دانشجویان‌ این‌ گرایش‌ مباحث‌ مهمی‌ مثل‌ ژنتیک‌ سرطان‌، روش‌های‌ تشخیص‌ بیماری‌های‌ ژنتیکی‌ قبل‌ و بعد از تولد، شناخت‌ ناقلین‌ بیماری‌ها، اصول‌ مشاوره‌ ژنتیکی‌، نقش‌ ژنتیک‌ در بروز رفتارهای‌ فردی‌ و اجتماعی‌، شناخت‌ جمعیت‌های‌ مختلف‌ ژنتیکی‌ و نژادهای‌ انسانی‌، ژن‌ درمانی‌، پزشکی‌ قانونی‌، تکنیک‌های‌ رایج‌ در ژنتیک‌، روش‌های‌ اصلاح‌ نژاد و ژنتیک‌ مولکولی‌ را مطالعه‌ می‌کنند.
موقعیت‌ شغلی‌ در ایران‌ :
علم‌ ژنتیک‌ در ایران‌ هنوز در ابتدای‌ راه‌ است‌ و باید تلاش‌ بسیار کرد و کاستی‌ها را جبران‌ نمود و موانع‌ را از میان‌ برداشت‌ تا بتوان‌ شاهد رشد روزافزون‌ این علم‌ در ایران‌ بود. البته‌ این‌ به‌ آن‌ معنی‌ نیست‌ که‌ در کشور ما تحقیقات‌ ژنتیکی‌ انجام‌ نمی‌گیرد و فارغ‌التحصیلان‌ این‌ رشته‌ جذب‌ هیچ‌ مرکزی‌ نمی‌شوند، بلکه‌ سازمان‌های‌ مختلفی‌ هستند که‌ به‌ فعالیت‌های‌ تحقیقاتی‌ ژنتیکی‌ می‌پردازند که‌ از جمله‌ می‌توان‌ به‌ مراکز مختلف‌ وزارت‌ جهاد کشاورزی‌، مراکز پژوهشی‌ وزارت‌ علوم‌، انستیتو پاستور، مرکز ملی‌ تحقیقات‌ مهندسی‌ ژنتیک‌ و تکنولوژی‌ زیستی‌ اشاره‌ کرد.
درس‌های‌ این‌ رشته‌ در طول‌ تحصیل :
دروس‌مشترک‌ در ‌گرایش‌های ‌مختلف‌ زیست‌شناسی ‌سلولی ‌و مولکولی‌:
ریاضی‌، فیزیک‌، شیمی‌، شیمی‌ آلی‌، بیوشیمی‌، آمار زیستی‌، زیست‌شناسی‌ سلولی‌، زیست‌شناسی‌ مولکولی‌، ژنتیک‌، میکروبیولوژی‌، اکولوژی‌، ویروس‌شناسی‌، تکامل‌، زیست‌شناسی‌ گیاهی‌، زیست‌شناسی‌ جانوری‌، فیزیولوژی‌ جانوری‌، فیزیولوژی‌ گیاهی‌، بیوفیزیک‌، بیوشیمی‌، زیست‌شناسی‌ پرتوی‌، ایمونولوژی‌.
دروس‌ تخصصی‌ گرایش‌ ژنتیک‌:
ژنتیک‌ انسانی‌، سیتو ژنتیک‌، اصول‌ مشاوره‌ ژنتیکی‌، ژنتیک‌ سرطان‌، ژنتیک‌ رفتاری‌، مبانی‌ ژنتیک‌ میکروارگانیسم‌، ژنتیک‌ پیشرفته‌ یا تازه‌های‌ ژنتیک‌، ژنتیک‌ کمی‌ یا ژنتیک‌ جمعیت‌ها، سمینار، پروژه‌ (بسیاری‌ از درس‌های‌ این‌ رشته‌ همراه‌ با آزمایشگاه‌ است‌).
گرایش‌ علوم‌ سلولی‌ و مولکولی:
‌مهمترین‌ مولکول‌هایی‌ که‌ در حیات‌ سلول‌ مؤثر هستند، RNA,DNA و پروتئین‌ها می‌باشند. DNA مرکز ذخیره‌ اطلاعات‌ و صدور فرمان‌های‌ سلول‌، RNA وظیفه‌ انتقال‌ این‌ فرمان‌ها و پروتئین‌ مسؤولیت‌ اجرای‌ این‌ فرمان‌ها را بر عهده‌ دارند. در زیست‌شناسی‌ سلولی‌ و مولکولی‌ چگونگی‌ این‌ فعالیت‌ها بررسی‌ می‌شود.امروزه‌ زیست‌ شناسی‌ در کشورهای‌ پیشرفته‌ بیش‌ از 80 تا 90 درصد سمت‌ و سوی‌ علوم‌ سلولی‌ و مولکولی‌ دارد. چرا که‌ رشته‌ علوم‌ سلولی‌ و مولکولی‌ نیروی‌ انسانی‌ لازم‌ را برای‌ تحقیق‌ در رشته‌های‌ پزشکی‌، بیوشیمی‌، ژنتیک‌، بیوتکنولوژی‌، مهندسی‌ ژنتیک‌، اصلاح‌ نباتات‌، شیلات‌ و دام‌ تربیت‌ می‌کند.
موقعیت‌ شغلی‌ در ایران :
اصولاً در ایران‌ اگر فردی‌ به‌ امید آینده‌ مالی‌ خوب‌ به‌ دنبال‌ علوم‌ پایه‌ برود اشتباه‌ کرده‌ است‌ چرا که‌ رشته‌های‌ علوم‌ در ایران‌ ارزش‌ مادی‌ زیادی‌ ندارند. امّا اگر فردی به‌ علوم‌ پایه‌ علاقه‌ دارد ، مطمئناً رشته‌ علوم‌ سلولی‌ و مولکولی‌ رشته‌ای‌ با ارزش‌ و خوب‌ است‌. تعدادی‌ از مراکز تحقیقاتی‌ مانند انستیتوپاستور، مرکز تحقیقات‌ ژنتیک‌، مرکز تحقیقات‌ بیوشیمی‌ و بیوفیزیک‌ و مراکز تحقیقاتی‌ دانشگاهی‌ می‌توانند پذیرای‌ فارغ‌التحصیلان‌ علوم‌ سلولی‌ و مولکولی‌ باشند. علاوه‌ بر مراکز تحقیقاتی‌ موجود، فارغ‌التحصیل‌ این‌ رشته‌ می‌تواند با ایجاد شرکت‌ خصوصی‌ سازنده‌ مواد اولیه‌ آزمایشگاه‌های‌ علوم‌ سلولی‌ و مولکولی‌ یا آزمایشگاهی‌ که‌ تستهای‌ آن‌ در سطح‌ موکلولی‌ است‌، هم‌ به‌ جامعه‌ علمی‌ خدمت‌ کند و هم‌ وضعیت‌ مالی‌ نسبتاً خوبی‌ داشته‌ باشد البته‌ در حال‌ حاضر نیز در ایران‌ چنین‌ فعالیت‌هایی‌ در سطح‌ محدودی‌ انجام‌ می‌گیرد.
دروس‌ تخصصی‌ گرایش‌ علوم‌ سلولی‌ و مولکولی‌:
شیمی‌ آلی‌، بیوشیمی‌، زیست‌شناسی‌ سلولی‌، ژنتیک‌، میکروبیولوژی‌، اکولوژی‌، زیست‌شناسی‌ گیاهی‌، زیست‌شناسی‌ جانوری‌، فیزیولوژی‌ گیاهی‌، ایمونولوژی‌، زبان‌ تخصصی‌. (بسیاری‌ از درس‌های‌ این‌ گرایش‌ همراه‌ با آزمایشگاه‌ است‌).
گرایش‌ میکروبیولوژی‌:
میکروارگانیسم‌ها موجودات‌ ریز ذره‌بینی‌ مانند:
باکتری‌ها، ویروس‌ها، قارچ‌های‌ میکروسکوپی‌ و پرتوزوئرها هستند که‌ با چشم‌ غیر مسلح‌ دیده‌ نمی‌شوند. علم‌ میکروبیولوژی‌ که‌ گرایشی‌ از زیست‌شناسی‌ است‌ به‌ بررسی‌ و مطالعه‌ میگروارگانیسم‌ها می‌پردازد. در این‌ علم‌ ارتباط‌ میکروارگانیسم‌ها با خودشان‌ و همچنین‌ با موجودات‌ عالی‌تر مانند انسان‌، حیوانات‌ و گیاهان‌ بررسی‌ می‌شود. علم‌ میکروبیولوژی‌ گرایش‌های‌ مختلفی‌ دارد که‌ عبارتند از: میکروبیولوژی‌ پزشکی‌، میکروبیولوژی‌ غذایی‌ و میکروبیولوژی‌ صنعتی‌.
کاربرد این‌ گرایش‌ آنقدر گسترده‌ است‌ که‌ قابل‌ ذکر نیست‌. محقق‌ این‌ گرایش‌ از یک‌ سو‌ می‌تواند به‌ بررسی‌ کاربرد سلاح‌های‌ میکروبی‌ و راه‌های‌ پیشگیری‌ از این‌ سلاح‌ها بپردازد و از سوی‌ دیگر می‌تواند در کارخانه‌های‌ عطرسازی‌ مشغول‌ باشد. میکروبیولوژی‌ پایه‌ و اساس‌ بسیاری‌ از علوم‌ از قبیل‌:
بیوشیمی‌، بیوتکنولوژی‌، ژنتیک‌ و پزشکی‌ است‌. یکی‌ از کاربردهای‌ گرایش‌ میکروبیولوژی‌ در آزمایشگاه‌های‌ تشخیص‌ طبی‌ است‌. میکروبیولوژی‌ در تشخیص‌ بیماری‌ نیز اهمیت‌ بسیار زیادی‌ دارد. در مواد غذایی‌ و تولید مواد غذایی‌ مختلف‌ نیز اثر میکروارگانیسم‌ها بسیار قابل‌ توجه‌ است‌. همچنین‌ گرایش‌ میکروبیولوژی‌ در کشاورزی‌ به طور بسیار وسیعی‌ در تشخیص‌ آفات‌ گیاهی‌، مبارزه‌ با آفات‌ گیاهی‌ و ایجاد مقاومت‌ گیاهی‌ مورد استفاده‌ قرار می‌گیرد. در صنایع‌ و معادن‌ نیز برای‌ استخراج‌ فلزات‌ سنگین‌ و در تصفیه‌ نفت‌ در گوگردزدایی‌ از نفت‌ مورد استفاده‌ قرار می‌گیرد. در محافظت‌ از محیط‌ زیست‌، تصفیه‌ فاضلاب‌ها و مبارزه‌ بیولوژیکی‌ با عفونت‌ها و آلودگی‌های‌ فاضلابی‌ مورد استفاده‌ قرار می‌گیرد و آب‌ سالم‌ و در حقیقت‌ بدون‌ آلودگی‌ تحویل‌ می‌دهد. حتی‌ در صنعت‌ نساجی‌ نیز این‌ علم‌ به‌ یاری‌ بشر آمده‌ است‌ و به‌ تازگی‌ در صنعت‌ نساجی‌ از میکروارگانیسم‌ها برای‌ تثبیت‌ نشاسته‌ و آهار دادن‌ پارچه‌ استفاده‌ می‌شود.
موقعیت‌ شغلی‌ در ایران :
کارشناسان‌ میکروبیولوژی‌ در پژوهشگاه‌ نفت‌ برای‌ تحقیق‌ بر روی‌ میکروب‌های‌ نفت‌خوار یا گوگردزدایی‌، در بخش‌ صنایع‌ غذایی‌ در کارخانه‌های‌ کنسروسازی‌ و کمپوت‌ سازی‌ و در صنایع‌ بهداشتی‌ مشغول‌ به‌ کار هستند. تهیه‌ لوازم‌ آزمایشگاهی‌ مورد نیاز در این‌ گرایش‌ یکی‌ از شغل‌هایی‌ است‌ که‌ بعضی‌ جذب‌ آن‌ می‌شوند. مؤسسه‌ استاندارد یا آزمایشگاه‌های‌ کارخانجات‌ تهیه‌ مواد بهداشتی‌ و غذایی‌ برای‌ تشخیص‌ کیفیت‌ و سلامت‌ این‌ مواد از نظر عدم‌ آلودگی‌ میکروبی‌، مراکز تهیه‌ مواد دارویی‌ مانند تهیه‌ آنتی‌ بیوتیک‌ها و بالاخره‌ کارخانجات‌ تهیه‌ اسیدها مانند اسید بوتریک‌ و اسید استیک‌ و حلال‌ها مانند الکل‌ و استون‌ و مراکز تهیه‌ واکسن‌ مانند مؤسسه‌ رازی‌ و انستیتوپاستور ایران‌ نیز می‌توانند مراکز جذب‌ فارغ‌التحصیلان‌ این‌ گرایش‌ باشند.
دروس‌ تخصصی‌ گرایش‌ میکروبیولوژی‌:
شیمی‌ آلی‌، بیوشیمی‌، آمار زیستی‌، زیست‌شناسی‌ سلولی‌، زیست‌شناسی‌ مولکولی‌، ژنتیک‌، میکروبیولوژی‌، اکولوژی‌، ویروس‌شناسی‌، تکامل‌، زیست‌شناسی‌ گیاهی‌، زیست‌شناسی‌ جانوری‌، فیزیولوژی‌ جانوری‌، فیزیولوژی‌ گیاهی‌، بیوفیزیک‌، بیوشیمی‌، زیست‌شناسی‌ پرتوی‌، ایمونولوژی‌، باکتری‌شناسی‌، میکروبیولوژی‌ محیطی‌، قارچ‌شناسی‌، پروتوزئولوژی‌. (بسیاری‌ از درس‌های‌ این‌ گرایش‌ همراه‌ با آزمایشگاه‌ است‌).
توانایی‌های‌ لازم :
در گرایش‌های‌ مختلف‌ زیست‌شناسی‌ سلولی‌ و مولکولی‌ باید علاقه‌مند بود و صبر و پشتکار داشت‌ تا بتوان‌ طعم‌ شیرین‌ موفقیت‌ را چشید. همچنین‌ دانشجو باید حافظه‌ خوبی‌ داشته‌ و در دروس‌ شیمی‌، ریاضی‌ و فیزیک‌ قوی‌ باشد و در نهایت‌ لازم‌ است‌ که‌ به‌ کارهای‌ آزمایشگاهی‌ علاقه‌مند باشد. برای‌ مثال‌ یکی‌ از کارهایی‌ که‌ به‌ طور معمول‌ در آزمایشگاه‌ علوم‌ سلولی‌ و مولکولی‌ انجام‌ می‌گیرد، استخراج‌ RNA از یک‌ بافت‌ است‌ که‌ حداقل‌ زمان‌ لازم‌ برای‌ این‌ کار 5 ساعت‌ می‌باشد.

معرفی رشته زیست شناسی سلولی ومولکولی,معرفی رشته,زیست شناسی,سلولی,مولکولی 91/03/25 10:48 PM
ofogherah 588 12600 /post-588.aspx آشنایی با شهر تاریخی جغتای 38=>-------------کتابخانه و مقالات-------------

آشنایی با شهر تاریخی جغتای


شهر تاريخي وزيباي جغتاي در بلنداي جلگه جوين همچون نگين سبزي مي درخشد اين شهر با مساحت 4 كيلومت بالغ بر 7500 نفر جمعيت و حدود 50 اداره دولتي و غير دولتي ، موسسه عمومي و حقيقي دراين شهرفعاليت مي كند. 
وضعيت كالبدي بافت قديم و جديد جغتاي به دليل رعايت اسلوب مهندسي و شهر سازي بسيار مطلوب و نماي خيابانها و ساختمانها و فضاي سبز آن چشم نواز مي باشد. 
اين شهر بدليل وجود آب و هواي معتدل و باغهاي فراوان از نقاط ييلاقي منطقه بشمار مي آيد. 
منطقه ي جغتاي در شمال غرب استان خراسان و در دامنه ي شمالي رشته كوه جغتاي قرار گرفته و از سطح دريا 1400 متر ارتفاع دارد. 
این شهر يكي از بخشهاي هفتگانه شهرستان سبزوار مي باشد كه از شمال به شهرستان اسفراين ، از غرب به شهرستان جاجرم ، از جنوب به بخش داورزن ، از جنوب غربي به شهرستان شاهرود و از شرق به بخش جوين و نقاب مرتبط مي شود. در سال ۱۳۸۸ به شهرستان ارتقا شیدا کرد
شهرستان جغتاي با وسعت 5 / 2325 كيلومتر مربع داراي چهار دهستان به نامهاي پايين جوين ، ميان جوين ، دستوران و مركزي ( ابوچناري ) مي باشد و 43 روستا و بالغ بر 55000 نفر جمعيت دارد. 
تبنا به قول مستوفي در نزهت القلوب ( 740 هـ . ق ) نام قديم جغتاي كه در دو كيلو متري جنوب شهر واقع است كارزي بوده است كه در اثر كثرت استعمال و تغيير و تحول واژگان به قارزي تبديل شده است و اكنون آثار آن وجود دارد . 
در نحوه ايجاد و نامگذاري شهر جغتاي محققان و پژوهشگران اختلاف نظردارند ، برخي معتقدند پيدايش جغتاي ناشي از مهاجرت اولوس جغتاي از نواحي ماوراء النهر ( آسياي مركزي ) به محل كنوني بوده و در نتيجه نام اين محل را به نام جغتاي كه فرمانرواي اولوي بوده ناميده اند. 
در قولي ديگر به جهت اينكه امير حاجي بيك برلاس كه از طايفه الوس جغتاي و عم امير تيمور بود به سال ( 763 هـ . ق ) در اين منطقه ( خداشاه ) كشته شد ، لذا تيمور براي انتقام از قاتلان عم خود به اين منطقه هجوم آورده و سرزمينهاي اين نواحي را به رسم سيور غال به منظور دلجويي به بازماندگان حاجي بيك اهداء ميكندودر نتيجه طايفه برلاسيان در منطقه جغتاي ( محل كنوني ) كه خوش آب وهوا ترين نقطه اين نواحي است سكني گزيده و جغتاي كنوني را بنا نهاده اند . از سوي ديگر برخي محققان معتقدند واژه جغتاي با كلمه جغتاي كه نام پسردوم چنگيزخان است هيچ ارتباط زباني ندارد . و كلمه جغتاي واژه ي تركي است و از دو كلمه جغ به معناي آبنوس و تاي كه تغيير شكل يافته ي آتي به معناي پرتاب كردن است تشكيل يافته ئ بر اثر تركيب اين دو واژه الف آن حذف شده و به صورت جغتاي دآمده كه در واقع به معناي پرتاب كردن چوب آبنوس مي باشد و اين اسم از آنجا ناشي مي شود كه چون شهر در محلي مرتفع قرار داشته و اهالي براي دفاع از شهر چوبها و الوارهاي آبنوس را كه بسيار سخت و محكم هستند به سوي مهاجمان پرتاب مي نمودند. 
تاريخ جغتاي نشان مي دهد كه اين شهر بيش از 150 سال سابقه مركزيت و حاكم نشيني داشته و به عنوان مركز حكومت ولايت ثلاث ( جغتاي ، بام و صفي آباد و ميان آباد ) نقش عمده اي از نظر سياسي واجتماعي در منطقه داشته همچنين نماينده اي مستقل از شهر ستان سبزوار در مجلس شوراي ملي آن زمان داشته است. 
در سال 1316 بخشداري جغتاي تاسيس شده و قلمرو ماموريت آن كل دشت جوين ( از ايستگاه بيهق در شرق تا حوالي روستاي امير آباد جاجرم در غرب ) بوده است . لازم به ذكر است طي دو مرحله در سال 1339 و 1346 شهرداري جغتاي تصويب مي شود ولي به علت نامعلومي هر بار از فعاليت باز مانده و تحقق نيافته است . بعد ازپيروزي انقلاب اسلامي و با پيگيريهاي مستمر اهالي و همت مسئولان دلسوز كشور جغتاي در سال 1363 به عنوان نقطه شهري شناخته شد و از همان تاريخ فعاليت خود را شروع نموده است. 

آثار تاريخي و جاذبه هاي گردشگري شهرو منطقه جغتاي : 

با توجه به موقعيت جغرافيايي و تاريخي شهر و منطقه جغتاي و اعتدال آب و هوا ي آن دذ فصول مختلف و وجود باغستانها و ييلاقهاي خوش آب و هوا در كوهستان و تفرجگاههاي زيبا و با صفا در جايجاي اين منطقه هر ساله تعداد زيادي مسافران و گردشگران از مناطق مختلف اين شهرو منطقه ديدن مي كنند. 
برخي آثار ديدني و جاذبه هاي گردشگري اين منطقه عبارتند از : 
1
ـ مجتمع فرهنگي وتفريحي شادي جوين : در شمال شهر جغتاي ( روستاي خدا شاه (
2
ـ سد كمايستان و تفرجگاه هاي حومه آن وبند تاريخي كمايستان 
3
ـ مسجد قلعه قارزي جغتاي كه سنگ بناي آ“ به تاريخ 1045 ( هـ . ق ) در زمان شاه صفي صفوي گذاشته شده است. 
4
ـ مسجد تاريخي روستاي خسرو شير جغتاي به شماره ثبت 2093 
5
ـ معصوم زاده جغتاي منسوب به اولاد امام موسي بن جعفر(ع ) که در جوار باغستان هاي شهر واقع است. 
6
ـ آرامگاه سلطان سيد احمد علوي : از اعقاب امام زين العابدين ( ع ) در روستايخداشاه جغتاي به شماره ثبت 4039 . 
7
ـ آرامگاه سيد حسن غزنوي : در روستاي آزاد وار جغتاي به شماره ثبت 2065 
8
ـ آرامگاه خواجه معين الدين جويني : در روستاي انداده جغتاي ( صاحب كتاب شعر نگارستان ( 
9
ـ آرامگاه شاهزاده اسماعيل : در دو كيلو متري جاده جغتاي
10
ـ آرامگاه امامزاده سيد حسن : در روستاي شفيع آباد جغتاي . 11 آرامگاه سلطان سيد عبد الله : در روستاي گَفت جغتاي 12 ـ قلعه كهنه در روستاي كهنه جغتاي 13 ـ قلعه شادمان 14 ـ ارگ شاهقلي 15 ـ ارگ نوجو 16 ـ آرامگاه امامزاده جزندر 17 ـ قلعه فراشيان 18 ـ تپه هاي باستاني بالغ بر 11 محوطه تاريخي 19 ـ غار جاورتن 20 ـ قلعه گر در رشته كوه جغتاي كه معروف به بام شهرستان سبزوار مي باشد. 21 ـ برج تاريخي روستاي ريواده عبدل آباد. 22 ـ قلعه قديمي جغتاي ( قارزي ) در دو كيلو متري جنوب شهر كه در بالاي تپه اي رفيع تحداث شده و از نظر موقعيت طبيعي و استحكامات نظامي ، همتاي آق قلعه ، قلعه مزينان ، و قلعه باشتين بوده و به گواهي تاريخ تنها قلعه اي است كه مهاجمان از تسخير آن ناتوان بوده اند. 

مشاهير جغتاي

مشهر و منطقه جغتاي در طول تاريخ مامن بزرگان و انديشمندان و شاعران گرانقدر بوده و بزرگان و نام آوران زيادي را در عرصه علم و ادب و سياست پرورش داده است . 
جغتاي در گذشته مركزولايت جوين بوده و بسياري از شخصيتهاي علمي و ادبي و سياسي يا پسوند جويني در تاريخ معروف هستند از جمله اند: شيخ ابو محمد عبدالله جويني : پدر امام الحرمين جويني از محدثان و مفسران بزرگ قرن پنجم كه در نيشابور مجلس مناظره و تعليم خاص داشته است. امام الحرمين : عبدالملك جويني ( امام الحرمين ، ضياء الدين ابو المعالي عبدالملك بن عبداله بن يوسف جويني ) كه از فقيهان برجسته و پيشوايانمعروف شافعيان و يكي از موسسان علم كلام بوده است وي 30 سال در نظاميه نيشابور به كار تد ريس و خطابه مشغول بود و همه روزه 300 نفر براي استفاده از درسهاي او در مجلس حاضر مي شده است . از شاگردان معروف وي ، غزالي دانشمند بزرگ اسلام و مسعود زور آبادي ازعلماي بزرگ خراسان مي باشد. 
منتجب الدين جويني : معروف به بديع كاتب و مشهور به اتابك جويني از بزرگان شعر و ادب قرن ششم هجري بوده است. 
بهاء الدين محمد بن علي جويني : خواهر زاده منتجب الدين بديع كاتب جويني و دبير وصاحب ديوان و انشاء سلطان سنجررو از اديبان و دانشوران زمان بحساب مي آمده است. 
شمس الدين محمد صاحب ديوان : وي فرزند بهاء الدين محمدمي باشد و از جواني در دربار مغول بوده و از اعمال هلاكو خان بشمار مي رفت و در سال 661به وزارت هلاكو رسيد وي در نهايت بر اثر نهايت بر اثر سعايت معرضان به دست ارغون خان شربت شهادت نوشيد . خواجه شمس الدين يكي از بزرگان تاريخ ايران است كه از حيث تدبير و كارداني و رعيت پروري ودانش گستري مقامي همتراز خواجه نظام الملك طوسي را دارد . قنات صاحب آباد يكي از خدمات عمراني وي در جغتاي محسوب مي شود كه هنوز در بافت قديمي شهر ( نارنج قلعه ) جاري است . 
فرزندان خواجه شمس الدين محمد صاحب ديوان : به نامهاي يحيي ، فرج الله ، مسعود ، اتباك ، بهاء الدين محمد ، شرف الدين هارون ( داماد المعتصم بالله ) هريك به نوبه خود از اديبان و دانشمندان زمانخود به شمار مي آمده اند.

آشنایی با شهر تاریخی جغتای,آثار تاريخي,جاذبه هاي گردشگري,شهر,منطقه,جغتاي 91/03/22 10:30 PM
ofogherah 582 12600 /post-582.aspx تاریخچه دوچرخه سواری 38=>-------------کتابخانه و مقالات-------------

تاریخچه دوچرخه سواری

 

دوچرخه  وسیله نقلیه‌ای است سبک و دارای دو چرخ که به کمک پا زدن حرکت می‌کند. تاریخچه دوچرخه‌سواری به عنوان یک ورزش  با تاریخچه خود دوچرخه، ارتباط کامل دارد.

اولین فرد در تاریخ که سوار بر دوچرخه شد، یک فرانسوی به نام سیوراک (sivrac) بود. سیوراک، در سال 1690 میلادی دوچرخه‌ای چوبی ساخت که شاخه‌هایی عمودی بر روی چرخهای آن قرار داشت و هر دو چرخ به وسیله یک چوب افق به هم متصل می‌شد. این دستگاه، پنجه رکاب نداشت و حرکت آن به کمک فشار دادن پاها بر روی زمین صورت می‌گرفت. اهالی پاریس، دوچرخه سیوراک را اسب چوبی عنوان داده بودند.

اسب چوبی گرچه تعجب مردم پاریس را برانگیخته بود، چندان مورد استقبال قرار نگرفت و فقط فروشندگان دوره‌گرد بودند که برای حمل بار از آن استفاده می‌کردند.

در سال 1817، در شهر کارلسروهه آلمان شخصی به نام بارون فون دریاس دوچرخه پایی کاملتری ساخت و یک زین کوچک هم بر روی آن قرار داد. دوچرخه‌های فون دریاس به زودی در چند پایتخت اروپایی به مردم معرفی شد و شخصی به نام دنیس جانسون یکی از آنها را با خود به انگلستان برد تا از روی آن بسازد و بفروشد.

دنیس جانسون کلاسهایی برای آموزش فن دوچرخه‌سواری ترتیب داد و با این کار مشتاقان بسیاری برای کالای خود به وجود آورد. به این ترتیب، کار و بار دنیس جانسون به قدری گرفت که دوچرخه‌سواری تبدیل به یکی از تفریحات محبوب و متداول روز شد.

 

در سال 1818، شخصی به نام بارون ساوربرن در فرانسه دوچرخه‌ای ساخت که دارای چرخ بسیار بزرگی در جلو و چرخ کوچکی در عقب بود. به چرخ جلو این دوچرخه عجیب، طنابی دایره‌وار (به صورت حلقه) بسته می‌شد که راننده باید آن را با دست می‌کشید تا چرخ جلو به حرکت درآید و دستگاه را به جلو ببرد. چنین کاری فقط از عهده بندبازها و دوچرخه‌ سوارهای بسیار ماهر بر می‌آمد. از روی این دستگاه عده زیادی افتادند و مجروح و مصدوم شدند.

 

در سال 1834، آهنگری اسکاتلندی به نام مک میلان برای دوچرخه پنجه رکاب اختراع کرد تا دیگر احتیاجی به فشار پا بر روی زمین نباشد. مک میلان دوچرخه خود را به تدریج و طی پنج سال چنان کامل کرد که می‌ توانست تا 22 کیلومتر در ساعت سرعت بگیرد. خود مک میلان نمایشهایی هم برپا می‌کرد تا به مردم ثابت کند که وسیله نقلیه او چه اندازه مطمئن و بی‌خطر است. دوچرخه مک میلان اکنون در موزه لندن نگهداری می‌شود.

در سال 1860 در فرانسه، کارخانه‌داری به نام میشو به دوچرخه علاقمند شد و تصمیم گرفت تغییراتی در آن به وجود بیاورد. برای این کار،‌میشو مهندس جوان و مبتکری به نام پی‌یر لالمنت را به استخدام کارخانه خود درآورد.

لالمنت، قسمتهایی از دوچرخه را که قبلاً از جنس چوب بود، با لوله‌های آهنی ساخت و سپس سطح خارجی چرخهای چوبی را با نوارهای لاستیکی پوشانید. در سال 1962 لالمنت دوچرخه‌ای ساخت که دارای رکاب بر روی چرخ جلو بود. وقتی لالمنت به آمریکا مهاجرت کرد، دوچرخه ابداعی خود را هم در آنجا ساخت و به بازار فرستاد. دوچرخه‌های لالمنت در ایالات متحده به بون شیکر معروف شدند.
 
در سال 1871 در انگلستان دوچرخه‌ای به بازار آمد که کم و بیش شبیه بون‌شیکر بود. این دوچرخه را شخصی به نام جیمز استانلی چنان ساخته بود که چرخی بزرگ در جلو و چرخی کوچک در عقب داشت و با یک پدال که در مرکز چرخ جلو کار گذاشته شده بود، حرکت می‌کرد.

 

در سال 1873 مهندسی به نام هاردی لاوسون برای نخستین بار زنجیر چرخ را به دوچرخه افزود. این زنجیر به چرخ عقب وصل می‌شد و با گردش آن توسط فشار پا،‌ دوچرخه به حرکت در می‌آمد. با این همه، چون تایر دوچرخه سنگین بود و از لاستیک توپر ساخته می‌شد،‌سرعت دوچرخه چندان زیاد نبود. اما، در سال 1879 در مرکز چرخها بلبرینگ قرار گرفت و این ابداع که توسط شخصی به نام توماس صورت پذیرفته بود، بر سرعت دوچرخه بسیار افزود. در سال 1881 یک شرکت سازنده چرخ خیاطی دوچرخه‌هایی تولید کرد که هر دو چرخ جلو و عقب آن به یک اندازه بود.

در سال 1889 میلادی دانلپ از تایرهای هوادار برای دوچرخه استفاده کرد. نخستین تایری که دانلپ ساخت، اکنون در موزه «ادینبورد» در انگلستان نگهداری می‌شود. این تایر پیش از آنکه باز نشسته شود، حدود پنج هزار کیلومتر کار کرده بود. در اواخر سال 1888، گروهبان بلفست برای کمپانی دانلپ لاستیک تویی و رویی دوچرخه را ساخت و از آن تاریخ تاکنون دوچرخه را به صورتی که امروز معمول است می‌سازند. در سال 1896 با شروع نخستین دوره بازیهای المپیک نوین، مسابقات دوچرخه‌سواری به عنوان یک رشته ورزشی مستقل و پرطرفدار در برنامه بازیها گنجانده شد.

 
نخستین مسابقه دوچرخه‌سواری در سال 1868 در محلی به نام هندون در انگلستان انجام شد. در همین سال یک کارخانه سازنده دوچرخه در فرانسه، مسابقه‌ای نمایشی به مسافت 1200 کیلومتر (دور فرانسه) ترتیب داد تا برای محصولات خود تبلیغ کند.


در سال 1869 نخستین مسابقه بین‌المللی دوچرخه‌سواری در جاده بین دو شهر پاریس و روان برگزار شد. نقطه شروع این مسابقه طاق نصرت در پاریس بود و از میان 323 شرکت کننده در این مسابقه تاریخی، یک انگلیسی به نام جیمز مور به مقام نخست رسید.

در سال 1876، شخصی به نام اف.ال.دادز در دانشگاه کمبریج لندن توانست 25 کیلومتر را در زمانی کمتر از یک ساعت رکاب بزند و نخستین رکورددار سرعت در تاریخ دوچرخه‌سواری باشد.

در این سالها، دوچرخه‌سواری به صورت یک تفریح همگانی در ایالات متحده درآمده بود و این ورزش و سرگرمی جدید به قدری مورد استقبال مردم قرار گرفته بود که روزهای تعطیل و یکشنبه‌ها به جای حضور در مراسم دعا و نیایش کلیسا، پیر و جوان سوار بر دوچرخه رهسپار خارج از شهر می‌شدند. نوشته‌اند که کشیش یک کلیسا برای مقابله با این وضع، سوار بر کالسکه به میان جمع دوچرخه‌سواران می‌رفت و خطاب به آنها با اعتراض می‌گفت: ای غفلت‌زدگان! روی زین دوچرخه نشستن و رکاب زدن، شیوه‌ای درست برای رسیدن به خدا نیست!

در سال 1883، یک آمریکایی به نام کورتیس، نخستین رکورد دوچرخه‌سواری استقامت را برپا داشت. او به مدت یک شبانه‌روز کامل رکاب زد و در این مدت مسافتی معادل 320 کیلومتر را پیمود. در همان سال، یک آمریکایی دیگر به نام توماس استیون تصمیم گرفت با دوچرخه خود دنیا را دور بزند. این دوچرخه‌سوار پس از دو سال به وطن خود بازگشت و ادعا کرد که هرجا بر روی کره زمین جاده‌ای بوده، آن را پیموده است.

 
در سال 1878، اولین اتحادیه ملی دوچرخه‌سواران در انگلستان تأسیس شد و این اتحادیه، مقررات خاصی برای مسابقات دوچرخه‌سواری در جاده و پیست برقرار کرد.

در سال 1891، دوچرخه‌ سواری به نام پاگربیل موفق شد 142 ساعت (حدود 6 شبانه‌روز) پیوسته رکاب بزند. این رکوردگیری در مکانی که امروزه مجموعه بسیار بزرگ مدیسون اسکوئرگاردن نیویورک برپا شده است، صورت گرفت.

در سال 1895، لوتر.اچ.پورتر کتابی منتشر کرد با عنوان «دوچرخه‌سواری برای تندرستی و تفریح». پورتر در کتاب خود خاصیت دوچرخه‌سواری را در کم کردن وزن، افزایش قدرت بدن و بهبود تنفس شرح داده بود.

یه‌ های فدراسیون بین‌ المللی دوچرخه‌ سواری، در سال 1900 با تأسیس اتحادیه بین‌ المللی دوچرخه‌ سواری، ریخته شد. مرکز این اتحادیه در شهر پاریس بود. در حال حاضر فدراسیون بین‌المللی دوچرخه‌سواری که آن را به اختصار فیاک می‌نامند و از طرف کمیته بین‌المللی المپیک نیز به رسمیت شناخته شده است، به کار توسعه، هدایت و ایجاد مقررات جدید می‌پردازد.

فیاک عضو اصلی اتحادیه بین‌المللی دوچرخه‌سواری نیز هست. مقر فیاک در شهر رم قرار دارد. مشهورترین مسابقات دوچرخه‌سواری جاده در دنیا، تور دوفرانس است که مسافتی بالغ بر 3500 کیلومتر را در بر می‌گیرد. تور دوفرانس در سال 1903 به ابتکار هانری دگرانژ سردبیر مجله آتو در فرانسه پا گرفت و از آن تاریخ به بعد همه ساله به طور منظم و با شرکت بهترین دوچرخه‌سواران جهان برگزار می‌شود.

تاریخچه دوچرخه سواری,تارخچه,دوچرخه,سواری,دوچرخه سواری 91/03/19 11:45 PM
ofogherah 581 12600 /post-581.aspx شترمرغ 38=>-------------کتابخانه و مقالات-------------

شترمرغ


در طول قرون گذشته مصرف گوشت و تخم ماکیان به طور مستمر افزایش چشمگیری داشته است و هر روزه شاهد تبلیغات بیشتری در این خصوص می باشیم علاوه بر اینکه دانشمندان و کارشناسان همواره در صدد یافتن راه هائی هستند که آنها را به سمت تولید بیشتر و با کیفیت تر هدایت کند. 
در این میان و در مقایسه با سایر ماکیان نظیر مرغ و بوقلمون، شترمرغها بعنوان حیوانات غیر بومی و نویافته مورد توجه هستند.البته تولید شترمرغ مانند سایر گونه های ماکیان نامبرده در حال گسترش است و درباره پرورش شترمرغ و افزایش تولید آن و همچنین از نظر مسائل مدیریتی و دامپروری، بیماری های مسری، عوامل زیستی و محیطی و تاثیرات آنها بر روی این پرنده اطلاعات بیشتری در سالهای گذشته بدست آمده است. 
طبق این اطلاعات بدست آمده باید گفت همانند سایر ماکیان، شترمرغها نیز تحت تاثیر گروهی از عوامل پاتوژنیک می باشند اما به نظر می رسد این عوامل نسبت به سایر ماکیان و نیز بوقلمونها تاثیر کمتری روی شترمرغ داشته باشد. 
گر چه تعداد گزارشات درباره بیماریهای مسری در شترمرغ رو به افزایش است اما در هر صورت مقاومت شترمرغها نسبت به عوامل نامساعد محیطی و بیماریها بسیار بیشتر از سایر ماکیان می باشد. 
بدترین نوع بیماریهای مشاهده شده در شترمرغها، آنفولانزا و نیوکاسل هستند که باعث بروز مرگ و میر بویژه در پرندگان جوان و نیز ایجاد موانع تجاری، بازرگانی، و بروز مشکلاتی در امر اقتصادی آن می گردند. 
همچنین با افزایش بیماریهای ویروسی شترمرغها پرندگانی مستعد برای عفونتهایی مانند e.coli هستند که در این موارد نظریاتی درباره استفاده از واکسنها و نیز آنتی باکتریالها برای پیشگیری و درمان بیماریهای مسری در شترمرغها ارائه شده است. اما صرفنظر از موارد ذکر شده همیشه راه هائی وجود دارند که می توانند امنیت سرمایه گذاری را بالا ببرند که از این جمله می توان به همان بکار بردن داروهای درمانی اشاره کرد که می توانند تا حدودی باعث پیش گیری و درمان گردد. 
درمورد بیماریهای مسری، واکسیناسیون می تواند ابزاری مورد استفاده برای پیش گیری از تلفات جدی و شدید باشد و این در حالی است که تاکنون برای بسیاری از بیماریهای شترمرغ فرمول خاصی وجود نداشته و به همین علت از سایر فرآیندهای تولیدی برای سایر گونه ها برای واکسیناسیون یا درمان شترمرغ استفاده می کنند. 
به طور کلی می توان گفت به دلیل مشابهت های بسیار بین شترمرغ ها و سایر طیور، می توان تا حدودی از دانسته های مورد استفاده در مرغداریها و بوقلمون داریها استفاده نمود خصوصا اینکه این وجه تشابه در بخشهائی همانند جوجه کشی و نگهداری جوجه ها بیشتر به چشم می خورد. 
همچنین علاوه بر برنامه های بهداشتی، استفاده از تجربیات سایر ماکیان در مبحث تجارت، بویژه فرهنگ سازی می تواند مورد توجه قرار گیرد زیرا روشهای بازاریابی و ایجاد بازار مصرف و رواج محصولات شترمرغ در جامعه تفاوت چندانی با طیور دیگر ندارند. 
به هر حال همانند سایر صنایع دامپروری، پرورش شترمرغ نیز به سرعت روبه گسترش است و اطلاعات بدست آمده در جنبه های گوناگون این صنعت نیز روز به روز نسبت به گذشته بیشتر می گردد پس جدید بودن این صنعت و ترس از آینده نباید مانعی در سر راه سرمایه گذاران باشد و مطمئن باشید همانگونه که صنایع شناخته شده کنونی نیز روزگاری نا شناخته بودند، شترمرغ نیز با طی کردن این راه آینده بسیار خوبی را در انتظار خواهد داشت و شباهتهای زیاد بین این صنعت و سایر شاخه های پرورش طیور گواه این نکته می باشند.

شترمرغ,حیوان,بزرگترین پرنده,پرنده,شتر,مرغ 91/03/19 1:57 PM
ofogherah 577 12600 /post-577.aspx خاویاروخواص آن 38=>-------------کتابخانه و مقالات-------------

خاویاروخواص آن

 

خاویاریک ماده غذایی پرانرژی است که طعم و بویی بسیار خوشایند دارد. به طور عمده پروتئین موجود در خاویار متشکل از اسیدهای آمینه آرژنین ، هیستامین ، ایزولوسین ، لیزین و میتونین است. چربی موجود در خاویار نیز به دو دسته عمده تقسیم می شود که عبارتند از “۲۵ درصد کلسترول ” و “۷۵ درصد لستین.

مصرف خاویار از ابتلا به بیماری افسردگی و بیماری های قلبی عروقی پیشگیری می کند؛ چرا که در خاویار غلظت اسیدهای چرب از نوع امگا ۳بسیار بالاست. بعلاوه خاویار غنی از ترکیبی به نام “ctacosand”است که نوعی الکل چرب با زنجیره بلند است و در بدن به اسیدهای چرب تبدیل می شود. این اسیدهای چرب به دست آمده در سنتز میلین (پوشش سلول عصبی) نقش بسزایی ایفا می کند. به همین دلیل مصرف خاویار در سلامت سلول های عصبی بسیار موثر است.

در کشورهایی که ماهی و خاویار در عادات غذایی مردم جایگاه ویژه ای دارد، میزان ابتلا به افسردگی بسیار کمتر از دیگر کشورها است. وجود اسیدهای چرب” امگا ۳ ” در خاویار مانع از افزایش کلسترول خون و به دنبال آن باعث پیشگیری از ابتلا به بیماری های قلبی عروقی می شود.

بعلاوه مصرف خاویار در پیشگیری از ابتلا به بیماری های آرتریت رومائید (التهاب مفاصل)، بیماری های دستگاه گوارش و بعضی از انواع سرطان بسیار موثر است. خاویار از نظر عنصر آهن نیز غنی است و به همین دلیل مصرف آن در افراد مبتلا به کم خونی ناشی از فقر آهن نیز توصیه می شود.

 خاویار تخم ماهیان خاویاری و از گران‌ترین غذاهای جهان است. دریای مازندران به عنوان بزرگ‌ترین منبع ماهیان خاویاری در جهان بیش از ۹۰ درصد خاویار جهان را تأمین می‌کند. فیل‌ماهی یا بلوگا، تاس‌ماهی روسی یا چالباش، تاس‌ماهی ایرانی یا قره‌برون، ماهی شیب و ماهی ازون‌برون یا سوروگا، گونه‌های اصلی ماهیان خاویاری دریای خزر هستند.

در ایران کرانه های شرقی دریای خزر بویژه سواحل بندر ترکمن (از خلیج حسنقلی تا میانکاله) مهم‌ترین محل صید ماهیان خاویاری می باشد که به تنهایی نیمی از خاویار ایران در آنجا استحصال می شود.

به نظر برخی واژه خاویار واژه‌ای فارسی و دگرگون‌شدهٔ واژهٔ خاگ‌آور (به معنی تخم‌آور) است.

دهخدا در باره این واژه در لغتنامه چنین می نویسد : لغت خاویار که در اکثر زبانهای اروپایی – باستثنای روسی یکی است ، ظاهراً باید از ریشه ترکی یا تاتاری گرفته شده باشد (گرچه ترکها امروز آنرا خاویاه مینامند که محتملاً از کلمه کاویالا ایتالیائی مشتق شده است). انواع خاویار: ماهیان خاویاری یا استورژون، از خانواده تاس‌ماهیان، از جمله گونه‌های آب‌زی کم نظیری هستند که از قدمتی چند صد میلیون ساله که به عصر ژوراسیک باز می گردد بر خوردارند و از این رو ماهیان خاویار را فسیل‌های‌ زنده جهان می نامند که همراه با تکاملی فیلوژنی تا به امروز باز مانده‌اند.

این ماهیان به ۲۷ گونه و زیرگونه در جهان تقسیم می‌شوند که از این تعداد ۶ گونه در دریای خزر زندگی می کنند. ارزش ماهیان خاویاری نه به جهت استفاده از گوشت آنان که به واسطه تخم آنان است که به خاویار یا مروارید سیاه مشهور است.

خاویار انواع گوناگونی دارد چون خاویار طلایی و سرخ و سیاه که البته در این میان خاویار سیاه از ارزشی قابل توجه برخوردار است. دریای خزر به تنهایی ۹۳ در صد از ذخیره خاویار و ماهیان خاویاری جهان را در خود جای داده است.

همچنین ۵ گونه از ماهیان خاویاری ممتاز جهان نیز در این دریا میزیند که به ترتیب کیفیت عبارت‌اند از «فیل ماهی»، «قره برون یا ماهی خاویاری ایران»، «ماهی خاویاری گلد (چالباش) یا روس»، «ماهی شیپ »، « ماهی ازون برون». فیل ماهی بزرگ‌ترین ماهی آب‌های داخلی ایران است که از نقطه نظر کیفیت خاویار رتبه اول را به خود اختصاص داده است نام دیگر ان بلوگا است و نمونه هایی از آن با وزنی در حدود ۱۴۰۰ کیلوگرم و سنی بیش از ۱۰۰ سال صید شده است. هر ۲ یا ۳ سال یک بار تخم ریزی می‌کند و بین ۱۴ و ۱۷ سالگی بالغ می‌شود و به واسطه بهترین خاویار، رتبه گرانترین ماهی و خاویار جهان را داراست.

از قامتی معادل یک و نیم متر تا بیش از چهار متر بر خوردار است، رکورد صید آن در ایران ۶۲۰ کیلوگرم بوده است. قره برون یا تاس‌ماهی ایران، در حال حاضر گونه‌ای مستقل محسوب می شود، اما پیش‌تر آن را زیرگونه‌ای از ماهی روس می‌دانستند. «قره‌برون» به ترکی به معنای «بینی سیاه» است که از رتبه دوم ارزش بر خوردار است. در حال حاضر به واسطه تکثیر مصنوعی از نقطه نظر تعدد از گونه روس پیشی گرفته است.

از گونه روسی بزرگ‌تر می باشد و کیفیت خاویاری برتر از وی را نیز دارا می باشد از نظر ظاهری تا حدی شبیه به هم می باشند گرچه رنگی تیره تر همراه با رنگ دانه های سفید رنگ که تا بینی وی ادامه پیدا کرده وی را از نظر ظاهری از تاس ماهی روس جدا می کند. وزنی معادل ۶۰ تا ۱۳۰ کیلوگرم دارد و طولی معادل ۱ متر تا بیش از ۲ متر که در فاصله ۱۲ تا ۱۴ سالگی بالغ می گردد. تاس ماهی روس یا چالباش در زمره گونه‌هایی است که در تمام نقاط دریای خزر یافت می شود و خاویار آن را نیز به اصطلاح طلایی می نامند که از رتبه سوم ارزش بر خوردار است و در فاصله ۱۲ تا ۱۶ سالگی به سن تخم دهی میرسد و بالغ می شود . از طولی معادل ۱ تا ۲ متر بر خوردار است و وزنی معادل ۶۰ تا ۱۰۰ کیلوگرم.

ماهی خاویار شیپ معمولاً ماهی مهاجری است که به واسطه تخم‌ریزی به سواحل ایران می‌آید و در رودخانه‌های آبریز دریای خزر تخم‌گذاری می‌کند. از عمری معادل ۳۰ سال بر خوردار است، سبک وزن است و از تعدد کمی هم بهره می برد. از نقطه نظر ارزش در رتبه چهارم قرار دارد.

با طولی بیش از ۱ متر و وزنی سبک، در فاصله ده سالگی تا ۱۴ سالگی بالغ می‌گردد و به سن تخم‌دهی می‌رسد. ماهی اوزون برون (دراکول) کوچک‌ترین ماهی خاویار دریای خزر می باشد که در ایران به اشتباه کلیه ماهیان خاویاری را به نام وی اوزون برون می نامند. از نقطه نظر کیفی در رتبه آخر قرار دارد چرا که از خاویار ریزتر و ارزانتری بهره می برد.

از نظر تکثیر مصنوعی با مشکلاتی مواجه است و تعداد آن نیز در شرایط طبیعی رو به کاهش می رود. در ترجمه نام وی بینی دراز است. در فاصله ۸ تا۱۲ سالگی بالغ می شود. قامتی معادل ۱ تا ۱.۵ متر و وزنی سبک‌تر در قیاس با دیگر ماهیان این خانواده در دریای خزر دارد. روش مصرف: خاویار خود به تنهایی اشرافی‌ترین صبحانه جهان محسوب می گردد. بسیاری آن را به شکل خام و یا همراه با زرده تخم مرغ یا خرده پیاز میل می‌کنند و گروهی نیز به اندازه نوک قاشقی از آن را همراه با سبزیجات معطر یا قطعه کوچکی از نان و کره می‌خورند. بعضی علاقمندان خاویار، آن را سرد و با یک قاشق کوچک و بدون نان میل می‌کنند. برخی بوی تند ماهی مانند آن و طعم شورش را بسیار دوست می‌دارند هرچند طعم و بوی خاویار ممکن است برای بسیاری اصلاً خوشایند نباشد.

همانگونه که خاویار سیاه در ایران و جنوب روسیه شناخته شده‌تر است، خاویار سرخ در سیبری و خاور دور طرفداران بیشتری دارد. گرچه خاویار سرخ از خاویار سیاه ارزانتر است اما طعم و ارزش غذایی آن دست کمی از خاویار سیاه ندارد. خاویار سرخ یا سیاه را می‌توان در تمامی فروشگاه‌های مواد غذایی روسیه خریداری کرد. در اغذیه فروشی‌ها چند دانه خاویار سرخ بر روی برشی از نان با یک برگ جعفری سرو می‌شود.

                                                                                          خواص خاویار:

خاویار یک ماده غذایی پر انرژی است که طعم و بویی بسیار خوشایند دارد. به طور عمده پروتئین موجود در خاویار متشکل از اسیدهای آمینه آرزین، هیستامین، ایزولوسین، لیزین و میتونین است.

چربی موجود در خاویار نیز به دو دسته عمده تقسیم می شود که عبارت‌اند از”۲۵ درصد کلسترول” و”۷۵ درصد لستین”. مصرف خاویار از ابتلا به بیماری افسردگی و بیماری های قلبی عروقی پیشگیری می کند، چرا که در خاویار غلظت اسیدهای چرب از نوع امگا۳ بسیار بالاست.

 به علاوه خاویار غنی از ترکیبی به نام “Ctacosand” است که نوعی الکل چرب با زنجیره بلند است و در بدن به اسیدهای چرب تبدیل می شود. این اسیدهای چرب به دست آمده در سنتز میلین ( پوشش سلول عصبی) نقش بسزایی ایفا می کند.

به همین دلیل مصرف خاویار در سلامت سلول های عصبی بسیار مؤثر است. در کشورهایی که ماهی و خاویار در عادات غذایی مردم جایگاه ویژه ای دارد، میزان ابتلا به افسردگی بسیار کمتر از دیگر کشورهاست.

وجود اسیدهای چرب “امگا۳″ درخاویار مانع از افزایش کلسترول خون و به دنبال آن باعث پیشگیری از ابتلا به بیماری های قلبی عروقی می شود.

بعلاوه مصرف خاویار در پیشگیری از ابتلا به بیماری های آرتریت رومائید ( التهاب مفاصل)، بیماری های دستگاه گوارش و بعضی از انواع سرطان بسیار مؤثر است. خاویار از نظر عنصر آهن نیز غنی است و به همین دلیل آن در افراد مبتلا به کم خونی ناشی از فقر آهن نیز توصیه می شود.

:فوائد خاویار

طبق یافته های محققان، خاویار نام گونه ای در دریای خزر و دریای سیاه است و در انواعی از ماهی ها بطور غنی پالایش و فرآوری می شود و مملو از پروتئین ها، ویتامین های A,C,E ، مواد معدنی و دارای ساختار سلولی مشابه با پوست انسان است.

خاویار ترکیب واحدی از زیست محرک ها، ویتامین ها و آمینواسیدها می باشد که محافظ پوست انسان است. ترکیبات مذکور با افزایش فرآیندهای موجود در سلول های پوست، پروسه پیری پوست را با مرطوب نگاه داشتن آن کند می کند.

عصاره خاویار منبع اصلی اسید نوکلئیک و دارای DNA دریایی می باشد که عامل اصلی احیای سلول های پوستی است. عصاره خاویار نوعی نوار محافظ مرطوب است که پوست را از اثرات مضر اشعه UV ، شرایط اقلیمی ، خشکی و آلودگی مصون نگه می دارد. در نتیجه باعث کاهش خطوط و چین و چروک پوست شده و کیفیت پوست را ارتقاء می دهد و همچنین تولید کلاژن پوست را تسریع می کند و شما با گذشت زمان پوستی جوان تر ، شاداب تر و مقاوم تر خواهید داشت.

 

خاویاروخواص آن,خاویار,خواص خاویار,خاویار ماهی,انواع خاویار 91/03/15 9:57 PM
ofogherah 573 12600 /post-573.aspx روانشناسی جالب انگشتان دست 38=>-------------کتابخانه و مقالات-------------

روانشناسی جالب انگشتان دست

انگشت شست

این انگشت نماد مسائل مادی و ثروت است و كسانی كه این انگشت را انتخاب می‌كنند، اقتصاد‌دانان خوبی هستند و معمولا از نظر مالی در وضعیت خوبی قرار دارند. توصيه كارشناس ما براي گروهي كه انگشت شست خود را دوست دارند، اين است كه به مسائلي مثل طلا و دلار كه ذهن عموم را اشغال كرده است توجهي نكنند. شما مي‌توانيد به ايده‌اي تازه فكر كنيد؛ درست مثل عكاسي كه دور ايستاده است و از تجمع هزاران عكاس در اطراف يك تيم ورزشي عكسي براي بردن تمام جوايز عكاسي برمي‌دارد!


انگشت اشاره

این انگشت نماد كار است و اشخاصی كه به این انگشت اهمیت بیشتری می‌دهند، انسان‌های كاری‌ای هستند و به‌طور كلی وجدان كاری‌ خوب و موفقیت زیادی در كارهای‌شان دارند. كارشناس ما به اين گروه از افراد توصيه مي‌كند چند هفته‌اي روي اين موضوع مهم تمركز كنند: آيا ما درست در جاي خودمان قرار گرفته‌ايم؟! پاسخ به اين پرسش – البته به شرطي كه صادقانه باشد! – رمز موفقيت تمام مردم جهان است!


انگشت وسط

این انگشت میزان اهمیت به‌خود فرد را نشان می‌دهد؛ افرادی كه این انگشت را انتخاب می‌كنند، در مورد همه چیز اول به‌خود اهمیت داده و تا‌حدودی خود‌پرست و خود‌خواه هستند! افراد اين گروه معمولا افراد موفقي هستند. در واقع نكته مهم اين است كه اين افراد حتي اگر در نگاه عموم چهره‌اي موفق نباشند اما در ذهن خودشان هستند و اين رضايت از خود به نوعي بزرگ‌ترين موفقيت است؛ موفق باشيد.


انگشت انگشتری

این انگشت نماد محبت و عشق است و كسانی كه این انگشت را انتخاب می‌كنند، انسان‌هایی احساساتی و عاطفی هستند و همواره به‌دنبال محبت و خوشحال كردن دیگران هستند. توصيه كارشناس ما براي اين گروه از افراد اين است كه واقع‌بين باشند. شما از محبت كردن به ديگران لذت مي‌بريد، اين الزاما دليلي براي مهربان بودن ديگران با شما نيست. شما بارها از اين رفتار ديگران دل‌تان شكسته است اما بايد به جاي غصه خوردن خودتان را خوشبخت احساس كنيد كه در اين دنيا هنوز مي‌توانيد با آدم‌ها مهربان باشيد!


انگشت كوچك

این انگشت نماد خانواده و فرزند است و كسانی كه به این انگشت علاقه‌مندند، افرادی هستند كه به خانواده پایبند بوده و به زندگی مشترك و به‌طور كلی روابط بین افراد اهمیت می‌دهند. اين گروه از افراد آدم‌هايي خلاق اما بسيار بي‌اراده هستند. مشكل اين افراد نداشتن قدرت ريسك در زندگي است. توصيه كارشناس ما به اين گروه از افراد يك‌بار براي هميشه پا را درون آب گذاشتن است! بگذاريد ترس‌تان بريزيد؛ شما آنقدر خلاق هستيد كه از ترس جان‌تان شنا كردن را به سرعت بياموزيد

روانشناسی جالب انگشتان دست,انگشت كوچك,انگشت انگشتری,انگشت وسط,انگشت اشاره,انگشت شست 91/03/13 11:2 PM
ofogherah 564 12600 /post-564.aspx تاریخچه تاسیس لیگ بسکتبال حرفه ای ( NBA ) 38=>-------------کتابخانه و مقالات-------------

تاریخچه تاسیس لیگ بسکتبال حرفه ای ( NBA )

تا سال 1946 میلادی، بـسکتبال یک ورزش دانشگاهـی بـود امـا یک روز آقـای ماکس کـیس خـبرنـگار روزنامه نیویورک ژورنال به آقـای والـتر برایون رئیس تیم هاکی روی یخ و سالن بوستون پیشنهاد دادن حـرکتـی رو بـه رشد به ورزش بسکتبال و راه اندازی لیگ بسکتبال را کردند. آقای برایون از آن جهت که استادیـوم بـوسـتون و استادـیوم هـای شـهرهـای بزرگ دیگر در این فصل درآمد خوبی ندارند و می توانند از این راه با کشاندن تماشاچی به استادیـوم هـا، پـول خـوبی کـسب کنند، از این فکر استقبال کردند. او سریعا به یازده نفر از صاحبان استادیـوم هـای بـزرگ امـریـکا خـبـر داد. آنها یک جـلسه در شـشـم ژوئن در هـتل کـامادور تشکیل دادند و همه آنها موافقت کردند و اسم بازی ها را BASKETBALL ASSOCIATION OF AMERICA گـــذاشـــته و نام مـخـفـف BAA را بـرای ایـن مـسابـقـات تـعیـین نمودند.
  کار ریاست رابه عهده آقای ماریس پولودوف که یک وکیل از کونیک تی کـات و رئیس هاکی روی یخ بود، سپردند . آنها یک فصل را با شصت بازی مقدماتی و دور فینال را بین سه تیم از هر گروه برگزار کردند. قـوانین این مسابقات نیز شبـیه به قـوانیـن دانشگاهی بود. اما با چـنـد تغییر! زمان بازی را تغییر دادند که علت آن نیز تنها برای تبلیغ بود. بعد از اینکه پی بردند اگر استراحت ها بیشترباشد، مردم بیشتر برای خـرید خـوراکی و وسایل دیگر در استادیوم مشغول می شوند، در ابتدا بازی را به سه کوارتر پانزده دقیقه ای تقسیم کردنـد و بـعـد از مـدتی به چهار کوارتر دوازده دقیقه ای تغـیـیر دادنـد. قـانـون دیگـر این بـود که دفـاع جـاگـیری را ممنوع کـردند تـا سـرعـت بازی بالا بـرود.
  تیم واشنگتن یک مربی به نام رد آربـک داشـت که سالـهای بـعـد نـام او یکی از نامهای مشهور عرصه ان بی ای (NBA) شد. در آن موقع یک سری مسابقه دیگر در غرب امریکا به نام NATIONAL BASKETBALL LEAGUE و با نام مخفف NBL برگزار می شد.
  اولین دوره با قهرمانی تیم فیلادلفیا واریورز Philadelphia Warriors به پایان رسید. این تیم با پیروزی های خیلی راحت  و با بردن چهار بازی از هفت بازی در فینال اول شد. در آن زمان تبلیغ زیادی در روزنامه ها و تلویزیون انجام نمی شد و تـنها روزنامه نیویورک تایمز بود که ان هم بسیار کم می نوشت، همین امر باعـث شـد اسـتادیـوم ها خالی از تماشاگر باشند. همین مسئله باعث گـردیـد تـا چـهـار تـیـم تـورنـتـو، کلیولند، دیترویت و پیتسبرگ ورشکسته شـوند و در مسابـقـات شـرکـت نکنند.
  اما در سال 1947 همه چیز تغییر کرد، تعداد زیادی از بازیکنان درجه یک دانشگاهـها به جـای ایـنکه بـه لیگ NBL بروند به لیگ BAA یعنی همان لیگ حرفه ای جدید رفتند. از اول فصل نتایج بسیار نـزدیـک و زیـبـا بـود و مشخص نبود کدام تیم برنده یا بازنده می شـود و هـمین امر باعث شـد تا هیـجـان بـازی ها زیاد شود و تماشاچی ها راضی باشند. آقای ولودوف رئیس BAA، این پیشرفت را با دعوت از چهار تیم دیگر که در لیگ غرب امریکا به نام NBL بازی می کردند، دو برابر کرد. در فصل 49-1948 بهترین بسکتبالیست های آن دوره یعنی بازیکنانی چون باب دیویس و جرج میکان افسانه ای، با هم به مبارزه برخاستند. آنان همچون جادوگر باعث شدند که تمام سالن ها پر از تماشاگر شوند. بازیکنان در آن زمان درامدی حدود 6000 دلار داشتند. با ادغام NBL و BAA که ده تیم ازلیگ BAA وهفت تیم از لیگ NBL بود، لیگ جدیدی به نام NATIONAL BASKETBALL ASSOCIATION با نام مخفف NBA شروع شد و این بازی ها پیشرفت زیادی کرد.

چهار عامل که باعث پیدایش این لیگ شد:
- در 25 آوریل 1950 در یک هتل کوچک در شیکاگو آقای رد آریک که چهره شناخته شده ای شده ای بود، برای تیم معروف خود یعنی بوستون سلتیکس، آقای چارلز کوپر سیاه پوست را انتخاب کرد. این اولین باری بود که یک بازیکن سیاه پوست به تیم های حرفه ای بسکتبال را می یافت.
-  استفاده از بازیکنان برجسته و خوش تکنیک
-  بهره مند از قانون و مقررات خاص حرفه ای ها
- اقدام در مورد برگزاری بازی ها با برنامه مشخص و مدون

  رقابت های حرفه ای بسکتبال ان بی ای (NBA) امروزه با شرکت 30 تیم در آبان ماه هر سال برگزار می شود که پس از دور رفت مقدماتی، بازی های سنتی ALL STSR و سپس ادامه بازی ها در دور برگشت و آنگاه پلی آف صورت می گیرد که تا خرداد ماه به طول می انجامد.

تاریخچه تاسیس لیگ بسکتبال حرفه ای,NBA,بسکتبال,لیگ,تاریخچه تاسیس 91/03/05 1:8 PM
ofogherah 558 12600 /post-558.aspx آشنايي با قزل آلاي رنگين كمان 38=>-------------کتابخانه و مقالات-------------

آشنايي با قزل آلاي رنگين كمان
نام علمي قزل آلاي رنگين كمان Oncorhynchus mykiss مي باشد. در زبان روسي Mykiss به ماهي قزل آلاي رنگين كمان و پولادسر اطلاق مي شود. قزل آلاي رنگين كمان از خانواده Salmonids است و نام عمومي اين ماهي Rainbow Trout مي باشد.
 
شكل ظاهري :
اين گونه بواسطه دارابودن 100 تا 161 فلس در خطوط افقي بر روي بدن ، 8 تا 12 عدد شعاع بر روي باله مخرجي مشهور و شناخته شده است. استخواني كه در قسمت جلويي سقف دهانش است در داراي دندانهاي ميله اي شكلي مي باشد. خالهاي قرمز بر روي بدن ندارد اما خالهاي تيره رنگ كوچكي در پشت و باله هاي انتهايي وجود دارد.باله پشتي داراي 10 تا 12 شعاع است. باله سينه اي داراي 11 تا 17 شعاع مي باشد. آبششهايش داراي 16 تا 22 شيار است. نرهاي اصلاح ن‍ژاد شده پوزه اي کشيده دارند. فك پاييني شان قلاب شكل است و سقف دهانشان به رنگ سفيد مي باشد.
 
رنگ آميزي :
بطور كلي رنگ در آنها بسيار متنوع است. قزل جويبار تيره تر و بيشتر رنگارنگ است نسبت به روشنتري و نقره اي بودن قزل آلاي پولادسر كه در درياها و درياچه ها زندگي مي كنند. برخي از انواع دريايي و ماهی‌ قزل الا رنگین کمان درياچه اي علامتهاي نارنجي تا قرمز در پايين فك تحتاني دارند. در پشت و بر روي بالاي پهلويشان داراي رنگ آبي فولادي متمايل به سبز ، زيتوني نقره اي يا قهوه اي هستند. پهلوها و شكم به رنگهاي نقره اي ، خاكستري ، سفيد يا زرد متمايل به سبز مي باشد. طرفين سر و پهلوها مشخصأ برنگ صورتي است. پهلوي ماهي داراي نوار پهني از رنگ صورتي تا قرمز مي باشد يا داراي خطوطي به رنگ ياس بنفش با خالهاي كوچك مشكي است.
باله پشتي پيه مانند نزديك دم داراي حاشيه و خالهاي مشكي است. ممكن است بر روي باله هاي سينه اي ، شكمي و مخرجي تعدادي خال تيره رنگ یا بدون هيچگونه نشانه مشخصي وجود داشته باشد. باله هاي سينه اي و شكمي اغلب به رنگ نارنجي تا قرمز مي باشند. ماهي هاي تازه از تخم در آمده بسيار تيره هستند و پهلوهاشان داراي قرمز تيره يا زرشكي رنگ است. در قسمت بالاي پهلوي ماهي تعدادي خالهاي تيره وجود دارد. باله پشتي پيه مانند نزديك دم ماهي حاشيه اي مشكي رنگ دارد. بعضي از قزل آلاهايي كه در جويبار زندگي مي كنند برخي از اين نشانه ها را از دست نداده اند.


                           
اندازه :
آنها در محيطهاي دريايي يا درياچه ها بوزني معادل 25 كيلو و 800 گرم در طول 122 سانتيمتر مي رسند. اما در جويبارها كوچكتر هستند.
 
شرايط محل سكونت :
ماهي قزل آلای رنگین کمان در رودخانه يا جويبارهايي كه در آن آبگيرها و مناطق كم عمق وجود داشته باشد، يافت مي شود. برخي از آنها در درياچه ها زندگي مي كنند. مثلأ در كانادا به آنهايي كه در رودخانه ها زندگي مي كنند Kamloops و به ديگرانشان كه به دريا مي روند Steelhead مي گويند. آنها مي توانند دماي 24 درجه سانتيگراد را تحمل كنند اما براي قزل آلا محيط بسيار گرمي است. آنها دماي زير 20 درجه سانتيگراد را ترجيح مي دهند. نوع دريايي آن معمولأ بين 1 تا 4 سال در آبهاي ساحلي در مناطقي كه عمق آب ، سطحي تا متوسط است مي گذرانند و پس از آن به آبهاي شيرين باز مي گردند. برخي از آنها به جويبارها باز مي گردند و پس از گذراندن چند ماهي به دريا مراجعه مي كنند. قزل آلاي پولادسر زمستان را در دريا و در بهار جهت تخم ريزي به جويبار ها باز مي گردد.
 
سن و ميزان رشد :
با توجه به محل سكونت عمر متفاوتي دارند. در برخي از از درياچه ها بيش از 11 سال عمر مي كنند. اما تنها 3 تا 4 سال را در جويبارها و درياچه هاي كوچك مي گذرانند. رشد آنها با توجه به شرايط زيست محيطي به عواملي از قبيل : طول درياچه ، جويبار يا عمر درياچه ، مواد غذايي در دسترس ، بلندي از سطح دريا ، شرايط دما ، عرض جغرافيايي ، وسعت ، رقابت و تعامل با ديگر گونه ها و مانند آن بستگي دارد. بلوغ نيز با توجه به شرايط محيطي متغير است. در برخي از نرها علائم بلوغ در 9 ماهگي در آبهاي گرم جنوبي مشاهده شده است. اما بطور معمول در 3 تا 5 سالگي به سن بلوغ مي رسند.
ماهيهاي درياچه نئور نرخ رشدي معادل 7720 گرم در 3 سال و بيشتر را دارند. زيرا ميگوهاي آب شيرين غذايي عالي را براي آنها فراهم مي كنند. در درياچه تار منابع غذايي فقير مي باشد و بيشتر ماهيها از حشرات سطح آب تغذيه مي كنند لذا رشدشان ظرف 2 سال تنها 1400 تا 2300 گرم است.
 
تغذيه :
غذاي آنها معمولأ شامل : حشرات ، پلانگتنها ، خرچنگها ، كرمهاي آبي و خاكي ،‌ حلزونها ، زالوها ، تخم ماهيها و ديگر ماهيها مي باشند. آنها علاقه وافري به ماهي كيلكا و سگ ماهي دارند كه شايد به همين خاطر صيد با آنها مطلقأ ممنوع مي باشد. در درياچه گهر ملاحظه شدكه حتي از خمير نان نيز روي بر نمي گردانند.

آشنايي با قزل آلاي رنگين كمان,ماهی,قزل آلا,قزل آلاي رنگين كمان,Oncorhynchus mykiss 91/03/03 4:42 PM
ofogherah 557 12600 /post-557.aspx شرکت خودروسازی لامبورگینی 38=>-------------کتابخانه و مقالات-------------

شرکت خودروسازی لامبورگینی


شركت خودروسازي لامبورگيني يكي از برجسته ترين شركتهاي سازنده اتومبيل هاي اسپورت در سال 2007 است. لامبورگيني نخستين نمونه خودروهاي اسپورت خود را در سال 1964 روانه بازار كرد. پس از ورود به عرصه خودروهاي اسپرت، لامبورگيني با مواجه شدن با ورشكستگي و دست به دست شدن هاي متعدد، دوره سختي را پشت سر گذاشته است. در اواخر سال 1998، شركت Audi  كه يك شركت آلماني و خود متعلق به شركت فولكس واگن است، برند ايتاليايي لامبورگيني را به قيمت  110 ميليون دلار خريد. تحت مديريت Audi، اين شركت نشانه هايي از پيشرفت را با افزايش فروش نشان داد ولي فاصله خود با رقيبش Ferrari  را نتوانست كم كند.در سال 2007 تلاشهاي متعددي را براي رسيدن به رقيب خود Ferrari  آغاز كرد وليكن در هر حال لامبورگيني مجبور بوده است بين فروش بالاتر و انحصار برند تعادل برقرار كند زيرا به توليد محدود و نامتناسب با تقاضا معروف است.
خودروساز لامبورگيني در سال 1963 در Santagana  نزديك Bologna  تشكيل شد. مالك شركت Ferruccio Lamborghini  مجموعه دار خودروهاي مختلف بود زيرا شيفته مكانيك موتورهاي چرخشي و اتومبيل ها بود. فراري كه يكي از لوكس ترين و كاراترين خودروهاي ورزشي آن زمان بود نيز در مجموعه خودروهاي او وجود داشت. فروچيو تصميم به تاسيس شركتي شخصي براي توليد خودروهاي اسپرت گرفت چرا كه با فراري و مالك آن شركت Enzo Ferrari  مشكلاتي داشت. در اوايل دهه 60 فروچيو كه يك مهندس بود نامه اي براي انزو فراري نوشت و در آن از وضعيت كلاچ خودروي خود گله كرد. انزو پاسخ بي ادبانه اي به او داد كه باعث گرديد اين مهندس صاحب شركت تراكتورسازي لامبورگيني تصميم بگيرد خود خودرويي بهتر از فراري بسازد. براي آرم خود گاو خشمگيني را انتخاب كرد مثل گاو حادثه 1943 اسپانيا كه در آن مسابقه، گاو برنده بود نه گاوباز. فروچيو به منظور توليد خودروي اسپرت با كارايي بالاتر از خودروهاي اسپرت مرسوم، Paolo Stanzi  كه يك مكانيك خودرو بود را استخدام و او را مجاب نمود تا كار سنگين ساخت پيشرفته ترين و روزآمد ترين تسهيلات خودروسازي را تاسيس كند. در سال 1964، لامبورگيني اولين مدل خودش 350 GT را توليد كرد كه يك خودروي اسپورت ايروديناميك چهار سوپاپ V12، 5 دنده با ديسكهاي ترمز 4 چرخ و تعليق مستقل چهار چرخ بود. اين مدل با تهديد مدلهاي معروفي مانند پورشه و جگوار غوغايي به پا كرد. بعدها اين برند تحسين منتقدان خودرو مانند انزو فراري  (مالك شركت فراري) را نيز جلب كرد. جلب توجه سراسري و فراز و پيشرفت آن باعث گرديد آوازه لامبورگيني در سالهاي 1966 الي 1972 بيش از پيش بپيچد. در اين فاز لامبورگيني قدرت رقابتي در برابر رقبايش را با توليد پيوسته مدلهاي بسياري در كيفيت بهينه بدست آورد. بعضي از مدلهايي كه در اين دوره معرفي شدند عبارتنداز : 400 GT، ميورا P400  ) نام مربي گاو بازي )، ايزلرو  400GT و اسپادا( شمشير گاو باز) كه پر طرفدار ترين مدل لامبورگيني شد.
با بروز علائم مثبت ناشي از رشد در لامبورگيني، تحليلگران احساس كردند لامبورگيني بر ساير رقبايش مثل پيشروهاي صنعتي چون فراري سايه خواهد انداخت. اولين بار در سال 1970 تقريبا پس از 10 سال، لامبورگيني در حال پول سازي و جذب بازارها بود. ولي فروچيو (به دليل يك شكست شديد در تجارت تراكتور كه به شكست هاي عمده تر منجر شد.) سرمايه متعلق به خود را فروخت و 51٪ سهام لامبورگيني به جورج – هنري روزتي، يك صنعتگر سوئيسي واگذار شد.
هدايت لامبورگيني توسط راهبران متعدد:
سال 1973 شاهد رويدادي بود كه كل صنعت از جمله اين شركت را تحت تاثير قرار داد. بحران نفت كه ناشي از يك دوره افول جهاني بود و اكثر بازيگران صنعت از جمله لامبورگيني را متاثر كرد و بازارخودروهاي سريع و پر مصرف را ناگهان با بحران مواجه ساخت و به سرعت، فروش لامبورگيني از بين رفت. با نزول فروش در لامبورگيني، فروچيو 49 ٪ ديگر سهام را به رنت ليمز كه يك تاجر بزرگ سوئيسي بود واگذار كرد.
روزتي و ليمز، مالكان جديد لامبورگيني، مدلهاي جديدي مثل كونتاچ را توليد كردند كه در بازار نيز با استقبال مواجه گرديد. لامبورگيني از تزريق سرمايه لازم براي توليد كونتاچ عاجز بود. بحرانهاي مالي شركت با كنسل شدن قرار داد لامبورگيني و BMW  در سال 1977 عميق تر شد. در نهايت اين دو تصميم به فروش كارخانه گرفتند ولي در سالهاي 1977 الي 1978 هيچ اتفاقي رخ  نداد لذا لامبورگيني اعلام ورشكستگي نمود.
پس از آن براي مدت كوتاهي لامبورگيني قبل از ورود به تسويه حساب اجباري، مدتي در كنترل دولت بود.در سال 1980 شوراي شهري Bologna  مديريت شركت را به برادران Mimran  سپرد و در سال 1984 شركت را به Patrik Mimran  كه برادر جوانتر بود به قيمت 3 ميليون دلار فروخت و تحت مديريت برادران ميمران، شركت از ورشكستگي خارج شد. آنها سرمايه هاي كلاني را براي احياي حيات لامبورگيني به كارخانجات موجود در Santagata  تزريق كردند و سپس يك جستجوي جهاني را براي جذب مهندسين و طراحان عالي خودرو آغاز نمودند. تحت هدايت آندو، نام لامبورگيني به Noura automobili Ferrucio Lamborghini  در سال 1982 تغيير يافت. لامبورگيني،Countach LP500S  را طراحي مجدد نمود و به بازار معرفي كرد كه داراي يك موتور 5 ليتري جديد با 375 اسب بخار قدرت بود. در همان سال مدل جديدي به نام Jalpa  نيز معرفي گرديد. در سال 1985  Countach LP500S را طراحي مجدد كردند و به LP500 QV  تغيير نام دادند. تحت مديريت ميمران، لامبورگيني توانست موقعيت پيشتاز خود در بازار را باكسب در آمدهاي بيشتر به دست آورد. ليكن سطح درآمد شركت، هماهنگي لازم با افزايش هزينه هاي سرمايه اي ناشي از سرعت بالاي توليد را نداشت و برادران ميمران دريافتند كه بيرون كشيدن هزينه هاي سرمايه اي مورد نياز لامبورگيني بسيار فراتر از توانايي هاي سرمايه گذاران شخصي مثل آنهاست. بنابراين آنها در جستجوي شريك تجاري پايدار برآمدند. در سال 1987 شركت Chrysler  با تعهد به جوان كردن آينده لامبورگيني وارد شد. كرايسلر لامبورگيني را به قيمت حدودا 25 ميليون دلار خريد. اندك زماني بعد از آن اسم شركت به نام قبلي اش Automobile Lamborghini  برگردانده شد و طي يك پيشنهاد مزايده مبلغ 50 ميليون دلار براي بالا بردن تيراژ توليد و گسترش حوزه سرمايه گذاري كرد.
تحت هدايت كرايسلر، موفق ترين مدلهاي لامبورگيني، Countach، 25 امين سالگرد خود را جشن گرفتند. از آنجا كه بازار براي Countach LP500S  خوب بود كرايسلر تصميم گرفت همين مدل را را تا آماده شدن محصول بعدي، Diablo  ادامه دهد. در سال 1990، Diablo سريعترين خودروي جهان شد (با سرعت 202 مايل معادل 324 كليومتر در ساعت ). با توليد 673 خودرو در سال 1991 توسط لامبورگيني، فروش آن سال با سود 1.32 ميليون دلار بسيار عالي بود. در همان سال، كرايسلر مدل هاي جديد لامبورگيني را در بازار آمريكا معرفي كرد و شبكه موجود لامبورگيني در آمريكا را با امتياز ارائه خدمات پس از فروش سازماندهي كرد. همچنين كرايسلر كارخانه جديد را در ايتاليا براي توليد خودروهاي فرمول 1 راه اندازي كرد و شروع به توليد موتور كشتي نمود، ولي موفقيت لامبورگيني در سالهاي 92 الي 93 خيلي مختصرو محدود بود چرا كه فقط 166 و 215 خودرو در اين سالها توليد شد كه در مقايسه با توليد 673 خودرو در سال 1991 كم بود. با سقوط نامطلوب توليد وكاهش سودآوري كرايسلر، متوجه شد كه مديريت يك شركت سازنده خودروهاي لوكس با هدف انحصاري بودن مدلها به هيچ وجه قابل مقايسه با مديريت شركتي مثل كرايسلر كه درگير توليد انبوه است نمي باشد. از همين رو در سال 1993 كرايسلر لامبورگيني را بهMegatech  يك تعاوني از سرمايه گذاران اندونزيايي به قيمت 40 ميليون دلار فروخت. Megatech  در تلاشش براي اداره داراييهاي لامبورگيني عملكرد سريعي نشان داد. گام اول انتصاب  Michael Kimberly  به عنوان مدير و رئيس لامبورگيني بود كه وابسته به شركتهاي جگوار و GM بود.
Kimberly  اعتقاد داشت كه شركت به بيش از يك يا دو مدل جهت فروش نياز دارد و خودروهاي لامبورگيني را براي قيمتهايي در حيطه مشتريان امريكايي كه خودروهاي كاراي معاصر را تحسين مي كردند، توسعه داد. همزمان تلاش كرد خودروهاي اسپورت لامبورگيني را براي مشتريان جذاب تر نمايد. آين اقدامات او منجر به رشد 14٪ فروش در امريكا و رشد 34٪ در جهان در سال 1995 شد. علي رغم عملكرد خوب لامبورگيني مالك اندونزيايي از بحران هاي مالي اواسط 1990 صدمه زيادي متحمل گرديد و قادر به تامين سرمايه هاي كافي جهت تحقيق و توليد در اختيار نداشت. اين موضوع منتهي به تغييراتي در مديريت شد كه به ورود Dicapua  - يك كهنه كار صنعت خودرو با بيش از 40 سال سابقه در Fiat  به لامبورگيني گرديد. او به لاغر كردن شركت با كنارگذاشتن تعداد زيادي از مشاوران و كاركنان مي انديشيد لذا روي لبه تيز قانون شكني حركت مي كرد. Diacapua  همچنين درك كرد كه رشد بيشتر نيازمند تقويت برند با اتخاذ معيارهاي سخت تر در تجارت و قراردادهاي ليسانس است. او همچنين 100 ميليون دلار بودجه براي توسعه Diablo  كه معروف به Super Diablo  بود و يك مدل كوچكتر به نام Baby Diablo   را جذب نمود.
بهر حال طرح هاي خشن Diacapua با پديده غير قابل كنترلي به نام “ بحران آسيا”   در سال 1997 مواجه گرديد كه باعث ايجاد اضطراب مالي مي شد و اين موضوع اقتصاد جهاني را تحت تاثير قرارداد.
بحران مالي آسيا بازهم منجربه تغييراتي در مالكيت لامبورگيني گرديد بدين ترتيب در سال1998، فولكس واگن لامبورگيني را به قيمت 110 ميليون دلار خريد.
بنابراين لامبورگيني زير مجموعه بخش خودروهاي لوكس فولكس واگن يعني Audi  شد. يراي آئودي لامبورگيني بخش مهمي بحساب مي آمد چراكه آئودي اعتقاد داشت كه هر دو مجهز به مهارت هاي تكميلي براي توسعه و پيشرفت توام هستند. يك سخنگوي آئودي به نام Graeve  بيان داشت كه لامبورگيني مي تواند پروفايل خودروهاي اسپورت آئودي را تقويت كند و از طرف ديگر لامبورگيني مي تواند از تخصص فني ما منتفع شود و آئودي لامبورگيني را هدايت ميكند.
بنا به گفته متخصصان صنعتي، به نظر مي رسد پس از مالكيت لامبورگيني توسط آئودي، فضاي پايداري بر شركت حاكم شده باشد و بعلاوه لامبورگيني شروع به سودآوري پايدار در مجموعه آئودي نموده است. از سال 2001 لامبورگيني شاهد رشد در فروش خود بوده است. ( جدول 1)
مدير عامل  لامبورگيني، Stephan Wink با توضيح افزايش فروش، گفت : درسال 2006 سود خالص لامبورگيني بيش از 4 برابر شده و به 18.1 ميليون دلار رسيده است در حاليكه فروش با 43٪ افزايش به 346.3 ميليون دلار و تعداد فروش به ركورد بي سابقه 2087 خودرو رسيده است.گزارش شده است كه فروش 2087 خودور بالاترين رقم ثبت شده در تاريخچه شركت است و پيش بيني گرديده است كه در سال 2007 سود قبل از ماليات لامبورگيني تا 14 ميليون دلار رشد كند و همچنين فروش با رشد 30 درصدي تا 400 ميليون دلار برسد. به هر حال اين ارقام كمتر از درآمد پيش بيني شده 1.9 ميليون دلار حاصل از فروش 5400 خودروي فراري در سال 2006 است. وينك با بيان علت اين اختلاف اظهار دارد كه شما نمي توانيد در يك چشم به هم زدن، حجم توليد را افزايش دهيد بعلاوه او ادامه داد كه او طرح افزايش درآمدهاي لامبورگيني با انجام برخي از اصلاحات در مدلها با افزودن آپشن هاي خاص همانند اصلاحات محدودي كه روي خودروهاي Murcielago LP640  صورت گرفت و به قيمت 500000 دلار فروخته شد، را در نظر دارد.
 
تحت مديريت Audi، آمريكا عمده ترين بازار لامبورگيني باقي ماند. در سال 2006، 876 خودرو يعني 37 درصد بيشتر از  640  خودروي سال 2005 فروخته شد. دومين بازار، اروپا با 746 خودرو در سال 2006 نسبت به سال 2005 رشد 50 درصدي را تجربه كرد كه تقاضا در سوئيس رشد قابل توجهي داشت. بعلاوه يك دلال آمريكايي به نام Lamborgini Houston، به تنهايي فروش بيشتري از كل فروش در كشورهاي روسيه، چين و هند را بعهده داشت. وينكلمن با روشنتر كردن اهميت بازار كاليفرنيا گفت اگر كاليفرنيا كشور مستقلي بود به تنهايي بزرگترين بازار شركت به حساب مي آمد. منابع سازمان همچنين تصور مي كنند كاليفرنياي جنوبي در آمريكا كه بستر جشن هاي هاليودي است پر سود ترين بازار شركت است.
بعلاوه احساس ميشود كه رشد سريع اقتصادي و استانداردهاي زندگي كشورهاي آسيايي مثل چين و هند به همراه روسيه در اروپاي شرقي لامبورگيني را مجبور به توجه بيشتر به اين بازارهاي رو به رشد نموده است. در چين، لامبورگيني سه نمايندگي را جلب كرده است. لامبورگيني سه مدل از مدلهاي مدرنش به نامهايGallardo , Gallardo spider , Murcielago  را آماده ورود به بازار هند  كرده است. لامبورگيني اولين خودرويش را در پايتخت هند در جولاي 2006 ساخت و به بازار عرضه كرد. پيش بيني مي شود ساليانه 50 تا 60 درصد خودروهاي توليدي اين كارخانه  در هند به فروش برسد.
 
با مراجعه به طرح هاي 2007، Winkelman  افزود كه 10 شريك جديد براي فروش لامبورگيني اضافه خواهد شد و با فروشندگاني در هند، كيف، اكراين توافق حاصل شده است. وينكلمن با بيان  شعار هميشگي خود “  همواره كمتر از تقاضا توليد كن “هيچ تمايلي به افزايش فروش و بالا بردن تيراژ توليد از خود نشان نداد. به علاوه
براي حفظ انحصار لامبورگيني، او تصميم به حفظ دوره انتظار 12 ماهه گرفت. وي گفت آنچه كه به سادگي مشهود است آنست كه سالها 250 خودرو توليد مي كرديم اكنون شركت متفاوتي هستيم ولي براي حفظ برند همان فلسفه را نياز داريم كه مي گويد .
تحت مديريت Audi، آمريكا عمده ترين بازار لامبورگيني باقي ماند. در سال 2006، 876 خودرو يعني 37 درصد بيشتر از  640  خودروي سال 2005 فروخته شد. دومين بازار، اروپا با 746 خودرو در سال 2006 نسبت به سال 2005 رشد 50 درصدي را تجربه كرد كه تقاضا در سوئيس رشد قابل توجهي داشت. بعلاوه يك دلال آمريكايي به نام Lamborgini Houston، به تنهايي فروش بيشتري از كل فروش در كشورهاي روسيه، چين و هند را بعهده داشت. وينكلمن با روشنتر كردن اهميت بازار كاليفرنيا گفت اگر كاليفرنيا كشور مستقلي بود به تنهايي بزرگترين بازار شركت به حساب مي آمد. منابع سازمان همچنين تصور مي كنند كاليفرنياي جنوبي در آمريكا كه بستر جشن هاي هاليودي است پر سود ترين بازار شركت است.
بعلاوه احساس ميشود كه رشد سريع اقتصادي و استانداردهاي زندگي كشورهاي آسيايي مثل چين و هند به همراه روسيه در اروپاي شرقي لامبورگيني را مجبور به توجه بيشتر به اين بازارهاي رو به رشد نموده است. در چين، لامبورگيني سه نمايندگي را جلب كرده است. لامبورگيني سه مدل از مدلهاي مدرنش به نامهايGallardo , Gallardo spider , Murcielago  را آماده ورود به بازار هند  كرده است. لامبورگيني اولين خودرويش را در پايتخت هند در جولاي 2006 ساخت و به بازار عرضه كرد. پيش بيني مي شود ساليانه 50 تا 60 درصد خودروهاي توليدي اين كارخانه  در هند به فروش برسد.
 

 

شرکت خودروسازی لامبورگینی,آرم لامبورگینی,شرکت های,خودروسازی,لامبورگینی 91/03/02 11:24 AM
ofogherah 556 12600 /post-556.aspx معرفی کشورنپال 38=>-------------کتابخانه و مقالات-------------


معرفی کشورنپال کشور نپال با 140797 کیلومتر مربع وسعت (نود و سومین کشور جهان) در نیم کرۀ شمالی و نیم کرۀ شرق، در جنوب قارۀ آسیا واقع در هیمالیا بین دو کشور چین (در شمال) و هند (در جنوب و غرب) واقع شده، و از شرق به سی‎کیم (Sikkim) محدود می‎شود. این کشور به هیچ دریایی راه ندارد. کاتماندو پایتخت این کشور در طول جغرافیایی 42/27 شمالی و 19/85 شرقی و ساعت بین‎المللی 7/5+ قرار دارد. کشور کوهستانی نپال که رشته کوه مرتفع هیمالیا قسمت اعظم آن را در شمال پوشانده است، از جنوب به جلگۀ پست ترای و رودخانۀ گنگ منتهی شده و نواحی مرکزی آن تپه‎ای می‎باشد. از جمله رودهای آن می‎توان گنگ، کرنالی، کالی، کوسی، آرون، بهری و گانداک را نام برد که همه از تبت و دیوار هیمالیا سرچشمه می‎گیرند. آب و هوای آن در نواحی مرتفع معتدل کوهستانی، و در نواحی بسیار بلند سرد و کوهستانی، و در بعضی نقاط نیمه استوایی می‎باشد. فصول خشک آن فروردین، اردیبهشت و خرداد است. بخصوص در خرداد ماه هوا کاملاً خشک و پر گرد و غبار می‎شود و بعد از آن فصل موسمی شروع می‎گردد تا مهر ماه. میزان بارندگی کاتماندو در فروردین 23 میلی‎متر و در مرداد ماه 372 میلی‎لیتر است. از  قلل مهم نپال اورست، آناپورنا، دهائولاگیری، کان چون چونگا، لوتسه، ماکالو، ماناسلو، چوآیو و شیشاپانگماهستند که همه از قلل هشت هزار متری این کشور می‎باشند. البته اکثر این قلل مناطق مرزی چین و نپال را تشکیل می‎دهند. جدول زیر همۀ قلل هشت هزار متری جهان را معرفی می‎نماید: شماره نام قله ارتفاع به متر کشور 1 اورست (چومولونگما یا ساگاراماتا) 8848 نپال - چین 2 K2 (چوگوری) 8611 پاکستان (قراقروم) 3 کان چون چونگا 8586 سی‎کیم (نپال) 4 لوتسه 8516 نپال 5 ماکالو 8463 نپال 6 چو آویو 8201 نپال 7 دائولاگیری 8167 نپال 8 مانسلو 8163 نپال 9 نانگاپاربات 8125 پاکستان(پنجاب) 10 آناپورنا 8091 نپال 11 گاشربروم 1 8068 پاکستان (قراقروم) 12 برودپیک 8047 پاکستان (قراقروم) 13 شیشاپانگما 8046 نپال 14 گاشربروم 2 8035 پاکستان (قراقروم)   جمعیت جمعیت این کشور حدود 25 میلیون نفر است و تراکم نسبی جمعیت آن 170 نفر. 95% مردم این کشور ساکن روستاها هستند. پر جمعیت ترین شهر آن پایتختش کاتماندو است. نیم در صد مردم بالای 60 سال عمر می‎کنند، متوسط عمر 44 سال می‎باشد و نرخ رشد جمعیت5/2% است. نژاد مردم نپال مخلوطی از تیره‎های تبتی و هندی است. ملیت مردم نپال نپالی است که خود از بزرگروههای نژادی به حساب می‎آید.سایر گروههای نژادی شامل: نیوار (Newar)، گرونگ (Gurung)، ماگار (Magar)، بهوتیا (Bhotia)، ری (Rai)،  لیمبو (Limbu)، شرپا، بهاری و تارو می‎باشند. نژاد نپالی 58% و نژادی بهاری 19% جمعیت را تشکیل می‎دهد. نیوارها عمدتاً در کاتماندو زندگی می‎کنند و 3% جمعیت را تشکیل می‎دهند. زبان رسمی آنها نپالی است ولی زبانهای بیهاری و گورخانی نیز رایج است. شهرهای مهم نپال عبارتند از: بیرات نگر (Biratnegar)، نپال گنج (Nepal Gang)، سالیان (Sallyan)، پیوتان (Pyutan) و بیر گنج (Ber Gang) می‎باشند.لومبینی یکی دیگر از شهرهای مهم کشور نپال است که چون زادگاه بودا است، بسیار مورد احترام و توجه مردم می‎باشد. این شهر در نزدیکی مرز نپال و هند واقع است. حکومت نپال پادشاهی مشروطۀ سلطنتی می‎باشد و نخست وزیر نقش مهمی در تحولات سیاسی دارد. قوۀ قانون‎گذاری آن با 140 عضو از طبقات و احزاب گوناگون می‎باشد. نپال در 1951 به استقلال رسید و عضو سازمان ملل شد. احزاب سیاسی آن عبارتند از: حزب کنگره- حزب محافظه کار دموکراتیک ملی- حزب کارگران و برزگران (کمونیسم)- حزب راست اقبال- جبهۀ ملی متحد- حزب کمونیسم و حزب دموکراتیک ملی. دین رسمی آنها بوداگرایی لامایی است که با هندوئیسم آمیخته است که با هم یک گروه هندو بودائیسم را تشکیل می‎دهند که از شاخه‎های بودائیسم می‎باشند و رهبر فرقه دالایی‎لاما نام دارد که در واقع فرمان‎روای سیاسی مذهبی تبت است (لاما کلمه‎ایست تبتی به معنی ارشد و از لحاظ تکنیکی به شخصی اتلاق می‎شود که دارای جنبۀ انسانی و برخی جوانب متافیزیکی بودایی باشد.) مهمترین صنایع آنها نساجی، ریسندگی، چوب، مواد غذایی، روغن گیاهی، سیمان و دخانیات است و  محصولات کشاورزی آنها جو، برنج، گندم، ارزن، ذرت، نیشکر، سیب زمینی و تنباکو است، ولی مهمترین محصول آنها پنبه محسوب می‎گردد. صنایع نپال بر پایۀ کشاورزی می‎باشد. 90% مردم کشاورزند و 60% تولید خالص ملی از کشاورزی است. انرژی برق آن از آب است. 5% مردم در کار خدماتی و 2% در کار صنعت مشغولند. درآمد سرانۀ ملی آنها 1600 دلار می‎باشد. 26% مردم بالای 15 سال نپال باسوادند. واحد پول آنها روپیه نپال (NR) می‎باشد که معادل تقریبی 140 ریال ایران با دلار 920 تومانی که معادل 67 روپیه نپالی است. نپال یکی از کم توسعه‎ترین کشورهای جهان می‎باشد. بیشترین محصولات وارداتی خود را از همسایگان شمالی و جنوبی یعنی چین و هند وارد می‎کنند. نپال دارای چهار جاده ورودی است: 1.    نائوتانوا (بخارا- کاتماندو) که راه عبور به سمت دهلی نو می‎باشد. 2.    سونائولی که درست روی مرز نپال است و می‎توان از آن جا به لومبینی زادگاه بودا رفت. 3.    جاده کاتماندو- دارجلینگ که شاهراه شرق به غرب و طولانی‎ترین جاده و راه ورود به هند و دارجلینگ است. 4.    جاده لهاسا- کاتمانده که به دلیل موانع طبیعی ارتفاعات هیمالیا وموانع سیاسی دشوار و کم تردد است. پیشینۀ تاریخی نپال نپال تنها کشور پادشاهی هندو مسلک جهان است. پادشاهی آن از قرن 18 شروع شد. طایفۀ گورخا آن را تأسیس نمودند. در قرن 19 بریتانیا آن را رسماً تحت‎الحمایه خود قرار داد که تا 1951 طول کشید. عقاید هندیان در نپال دین مردم نپال عمدتاً هندو(90%) و بودایی (9%) می‎باشد. به دلیل اهمیت موضوع ادیان در حیات سیاسی، اجتماعی و فرهنگی مردم نپال به موضوع بطور مشخص‎تری می‎پردازیم. مذاهب مردم شبه قاره هند به حد کمال این نکته را شرح می‎دهد که احساسات بشری به حوایج روحانی و عقلانی در زندگانی این جهان چگونه است. این شرح و بیان هم نسبت به حقایق زمان حال و هم نسبت به گذشته بسیار عمیق و پر مغز می‎باشد و هرگونه پرسشی را که انسان درباره نیازمندی خود به عوالم مذهبی طرح می‎کند، پاسخ می‎دهد. دانشمند محقق در مطالعه و تحقیق تحول مذاهب اهل هند درست مانند باستان‎شناسی است که در طبقات فشرده زمین حفاری می‎کند. او نیز در مراتب و طبقات تمدن‎های شرق نزدیک غور کرده و همیشه به این معنی پی برده که در زیر یکی از آن طبقات باز طبقه دیگری کهنسال‎تر و دیرینه‎تر قرار دارد. هر چند از حل مسائل مختلف تاریخ ادیان آن مردم نمی‎توان قواعد و اصول کلی وضع کرد ولی به درستی می‎توان گفت که بر سر یک نکته توافق عمومی حاصل است و آن دین که مردم هند حتی مسلمانان و زردشتیان آن دیار به ظواهر دنیای مادی قانع شده‎اند. جسم و جسمانیات در نزد آنها در مرحله ثانوی قرار دارد. در فکر اکثریت هندوان جهان طبیعت نه تنها مشکلاتی در حل مسائل مربوط به زندگی و روح و عقل ایجاد می‎کند، بلکه با مظاهر صوری خود، فریبنده و درست متضاد با حقیقت می‎باشد. مبدأ این فکر در نزد هندوان و جین‎ها و بودایی‎ها که زاییده سرزمین هندند، همانا وصول به سرمنزل رستگاری است. ما در آن سرزمین با سه دین عمده مواجه می‎شویم که هر یک در فروع و شاخه‎های خود با دیگری فرق دارد ولی هر سه در اصول و ریشه با یکدیگر متفق هستند. نخست مذهب وسیع فلسفی هندوئیزم (برهمنیزم) را می‎یابیم که بدین اصل معتقد است که خطای عمده انسان در طرز اندیشه و تفکر اوست و تفاوت‎ها و بدبختی‎های او نتیجۀ مغالطه و فریبی است که در مظاهر اشیا موجود است و ربطی به گناه‎ها و خطاهای او ندارد. هندوها و بودایی‎ها فکر می‎کنند که رستگاری انسان بسته به رهایی او از مظاهر فریبنده و حدود گمراه کننده عالم جسم است که باید خود را از قید آن رها سازد و به جهان روحانیت و عقلانیت پناه ببرد و در آنجا به حقیقت محض که ضامن سعادت جاویدان است، نایل گردد. ولی جین‎ها برآنند که انسان باید از دنیای زشت ماده که باعث خذلان و ضلالت است، خود را رها سازد. این گونه باورهای مردم هندوستان که ناشی از اعتقاد به فرار از ماده است، در قدیمی‎ترین مبادی دینی آنها نمودار است. اندیشه دینی مردم آن سرزمین در حول این نقطه دور می‎زند که جسم موجود باعث خطا و محل ظلالت است. آن را باید رها نمود و در راه شادی و مسرت واقعی جاویدانی که در نتیجه حصول به حقیقت و ازلیت دست می‎دهد، فداکاری کرد. آدمی در شنیدن مبادی هندوان درست شبیه کسی است که به اشتیاق استماع موسیقی کلاسیک استادانی مانند بتهوون، برامز یا شوستاکویچ به سالن کنسرت می‎رود، ولی در آنجا روح تشنه او با ضربات درهم و آشفتۀ جازهای بازاری و نغمات ساده بدوی زنگیان تلاقی می‎کند. نکته اصلی در این است که حقیقت اصلی و راز نهایی در کلمات و مبادی ایشان مقرر است. دین‎های هندی هندیان از نژاد آریایی هستند، همان‎‎گونه که ایرانیان، اروپایی‎ها، آمریکایی‎ها، افغانیان، تاجیک‎ها و ارامنه از این نژادند. در کتاب ودا (Veda) که قدیمی‎ترین کتاب دینی آریایی‎ها و کهن‎ترین کتاب دینی جهان است، محل زندگی آرییایی‎ها را آریه ورته (چراگاه آریا) در فلات پامیر دانسته‎اند. آریایی‎های ایرانی و هندی مدتی با هم می‎زیسته‎اند. شبه قاره هند سرزمین ادیان و مذاهب است. هندوها به نوعی تثلیث - به زبان هندی، تری مورتی- باور دارند؛ زیرا در جهان یک روح مطلق وجود دارد که از او سه گوهر جلوه‎گر است: برهما، ویشنو، شیوا. برهما آفریدگار موجودات است.، ویشنو خدای حافظ موجودات و شیوا خدای نابود کننده موجودات است. برهما بصورت انسانی است که چهار دست و چهار سر دارد. او در دست‎هایش یک کوزه، یک تسبیح، یک قاشق مقدس و نسخه‎ای از ودا دارد. ویشنو دارای چهار بازو که در دست‎هایش یک صفحه مدور و نوعی صدف و گرز و علوفه قرار دارد. شیوا دارای سه چشم و دو دستهای متعدد است. و همچنین گردنبندی از سر مردگان دور گردن و تبر‎ها و زوبین‎ها در دست دارد. و بر روی سرش هلال ماه و جسم وی را مارها احاطه کرده و بدن او نیمی مرد و نیمی زن است. علامت شیوا لینکا (Linka) است که همیشه با او همراه است. خلاصه ادیان در تاریخ دین‎های بزرگ در سراسر شبه قاره هند پرستشگاه‎های بزرگ و کوچکی برای خدایان گوناگون ساخته‎اند، تندیس خدایان در آن برپاست. آنها به قربانی‎های خونین و کشتن جانوران نمی‎پردازند و معتقدند چون روح خدایی در همه جانوران وجود دارد. کشتن جانوران موذی نه تنها درست نیست، بلکه گناهی بزرگ محسوب می‎شود. برای تبرک جسم خود را با ادویه‎ای که آیخته به فضله گاو است رنگین می‎کنند و حتی خال هندو که خوبرویان آن سرزمین بر پیشانی می‎گذارند، آغشته به فضله‎ی گاو است؛ زیرا گاو نزد هندو‎ها حیوانی مقدس است. آنها در پرستشگاه‎ها بخور و عود سوزانیده و سرودهایی را که منتر می‎خوانند، تلاوت می‎کنند. بتان هندو‎ها بر خلاف بتان یونانی که زیبا و ظریف هستند، غالباً زشت و بد ترکیب می‎باشند. زیرا آنها توجهی به صورت و ظاهر ندارند و مقصود آنان روح و باطن خدایان است.نماز‎ها و سرود‎های مذهبی آنها با ساز‎ها و آواز موسیقی که آنرا راک هندی گویند، خوانده می‎شود.آنها هر سال برای اعمال حج خود به کنار رود گنگ (Ganges) می‎روند و در آن غسل می‎کنند. در سیر تکاملی تاریخ ادیان هندوئیزم دو فرقه ظاهر شدند؛ یکی جینیزم یا مذهب ریاضت و دیگری بودیزم. بنیانگذار جینیزم شخصی به نام مهاویره (مرد بزرگ) بود، که نهم اصلی او (ناتاپوته واردمنه) و متولد 599 ق‎م می‎باشد. مهاویره در مقابل تفکری که تفوق روحانیون برهمنی بر دیگر طبقات می‎باشد، ایستاد. در احوال شخصی او همین بس که او یک شاهزاده بوده و در سی سالگی از همه تعلقات دنیوی برید و راهی بیابان شد. در طول مسیر جارویی داشت تا جلوتر راه را بروبد که مبادا حشرات و جانوران ریز را برنجاند یا تباه سازد. هرگز به قصد حظ نفس به خواب نرفت و دوا و دارو مصرف ننمود و موی نمی‎آراست و دهان نمی‎شست؛ از مردمان دوری جسته و لب به سخن نمی‎گشود. پس از 13 سال ریاضت در اعماق دریای اندیشه خود در اوج ریاضت به حالت نیروانا واصل گشت که به جینه (فیروز و فاتح) ملقب شد، و از آن پس زبان گشود و به تعلیم مریدان پرداخت. به غیر از عهود پنج‎گانه مخصوص مرتاضان فرقه جین، طرفداران او باید اصول دوازده‎گانه را رعایت نمایند: 1.    جانداران را بی‎جان نکنند. 2.    دروغ نگویند. 3.    دزدی نکنند. 4.    شهوت پرستی نکنند؛ زن و شوهر وفادار هم باشند. 5.    از مال دنیا به اندکی قانع باشند. 6.    از هر عملی که موجب گناه شود، بپرهیزند. 7.    از امکانات زندگی روزانه به حداقل بهره برند. 8.    در دام شر خطا نیفتند. 9.    هر روز وقت معینی را به تفکر باطن خود صرف کنند. 10- هر روز وقت معینی را به زهد از جهان ماذی بپردازند. 11- بعضی ایام زندگانی را ترک دنیا کنند. 12- به همه کس بویژه مرتاضان صدقه از روی صدق دهند. و اما بودیزم: بودا و مهاویره تقریباً معاصر هم بودند. برخی آن دو را یکی دانسته‎اند زیرا هر دو از خانواده شاه و سلاطین بودند. هر دو از او اوضاع ناراضی بودند. هر دو یک فرزند داشتند. هر دو اهل و عیال و خانمان را ترک گفتند و سر به بیابان گذاشتند و تارک دنیا شدند. هر دو روش برهمنی را طرد کردند. بنیانگذار مذهب بودیزم شاهزاده‎ای هندی بنام سیدهارتا گوتاما است که در سدۀ ششم پیش از میلاد میزیسته است و اصل او نپالی می‎باشد. برهمنان پیش بینی کرده‎اند که اگر این کودک چشمش به بیمار پیر و مرده بیفتد از تخت و تاج شاهی دست می‎کشد و سر به کوهستان می‎گذارد، ولی پدرش او را در کاخ دور از مردم نگه می‎داشت. در آغاز جوانی ازدواج کرد و صاحب فرزندی شد. در بیست و نه سالگی روزی از کاخ بیرون آمد؛ بیماری را دید. دانست که عاقبت تندرستی بیماریست. بار دیگر بیرون آمد، پیرمردی را دید، دریافت که عاقبت جوانی پیریست. بار سوم که به تنهایی از کاخ خود بیرون رفته بود، مرده‎ای را در سر راه خود دید و فهمید که سرانجام زندگی مرگ و نابودی است. چون کار جهان را بقایی نیافت و آن را فانی و بی حاصل دید، کاخ و پادشاهی خود را گذاشت و به کوه و جنگل پناه برد برای نجات روح خود و یافتن حقیقت از برهمنان طلب کمک نمود؛ ولی از سخنان آنها حقیقت را نجست و پس از هفت سال سلوک و ریاضت در سی و شش سالگی در زیر درخت انجیری هندی به حال زار و نزار افتاد و از فرط ریاضت و دریوزگی ناگهان انقلابی در نفس او رخ داد. در زیر درخت بودهی (Budhi) یا درخت دانش این اتفاق افتاد و آن مکان مقدس امروز به بوداگایا (Buddhagaya) معروف است که نام وی از آن پس از گوتاما به بودا (Buddha) یعنی مرد واصل به حقیقت تغییر یافت حقایقی که او یافت چنین است. 1.    نیکی از نیکی و بدی از بدی زاید 2.    جهان را آغاز و انجامی نیست 3.    امر ثابتی در جهان وجود ندارد 4.    جهان را صانع و کردگاری نیست ولی وحدت عمومی و نهایی در جهان هستی حکم فرماست که مدبر عالم وجود است 5.    آدمی زمانی به آرامش خواهد رسید که من را فراموش کند بودا هشتاد سال زندگی کرد و در 483 ق‎م در بنارس مرد. یکی از مریدان او به حساب عادت هندیان جسد او را سوزاند و خاکسترش را در چند نقطه در شبه قاره هند دفن کرد و بر سر هر یک از آنها زیارتگاه‎هایی بنام استوپا بنا کرد. آموزش او را به زبان نپالی «دهام ما» گویند. چهار حقیقت بودایی: 1-      شناخت رنج‎ها که از تولد تا پیری همراه ماست. 2-      علت رنج‎ها که معلول خود‎خواهی‎ها و لذایذ نفسانی و شهوت پرستی و میل به بقا می‎باشد. 3-      حقیقت سوم؛ ترک رنج‎ها. 4-      حقیقت چهارم؛ وسایل و ابزاری که آدمی را از رنج برهاندکه شامل موارد زیر است: 1-نظر راست                      2- نیت راست                  3- سخن راست 4- کردار راست                    5- معاش راست               6- عمل در راه راست 7- فکر در راه راست 8- تمرکز فکر در معنای راستی و برای رسیدن به اینها باید جانوران را نیازارید، دزدی نکنید، زنا نکنید، دروغ نگویید، غیبت و عیبجویی نکنید، از خودخواهی دوری کنید، کینه به دل نگیرید، از نادانی دوری کنید و به معرفت بپردازید، از مستی خودداری کنید و احتراز از قبول سیم و زر. بودا در تمام طول مدت ریاضت‎های افسانه‎ای و مثال زدنی خود نتوانست به کمال نیروانا برسد. ناگزیر زندگانی را در شرایط مرگبار خود بار دیگر آغاز نمود و با خود گفت این گونه ریاضت نفسانی و ترک جسم مرا به مقصود نرساند و دیگر از این پس جسد طاقت حمل روح را ندارد. باید که آن را با خورد و خوراکی اندک نیرویی بخشید. پس کاسه‎ای برداشت و با دریوزگی زندگی را شروع کرد که سرانجام به درک حقیقت رسید. بودا در فلسفه خود نه تنها لذایذ دنیوی و شهوات جسمانی، مالکیت و دارایی را نکوهش می‎نماید و زن و فرزند و دلبستگی به خویشان را موجب رنج می‎داند. بحث دربارۀ خدا و روح را بی‎فایده دانسته و در عوض از ماهیت هدایت و گمراهی سخن می‎گوید. (( نفس فردی هنگامی از آرامش و وحدت مطلق جهان هستی برخوردار می‎شود که کلمۀ « من » (Ego) را فراموش کند. آنچه در عالم عمل حقیقت دارد، آن است که انسان و دیگر موجودات دستخوش زایش و تبدل و زوال پیاپی هستند و پیوسته پایدار می‎شوند و ناپدید می‎گردند. او خداوند عالم را قائم به ذات نمی‎داند و به هیچ جوهری، خواه مادی و خواه معنوی قائل نیست.)) در حوزۀ اخلاقیات می‎گوید شخص سالک در حال توجه قلبی چهار زانو و مربع نشسته و چشم‎ها بسته، در اعماق قلب خود پرتو محبت عام دوستی جهان را که شامل همه موجودات باشد، بطلبد تا به نیروانا (سعادت ابدی) برسد. بودا با اعتقاد به نیروانا می‎خواسته مردم هند را از فکر سرگردانی در گردونه کار برهاند. او به تناسخ یا تجدد حیات یعنی تولد ثانویه معتقد است علیرغم اینکه او به روح معتقد نیست. پیروان بودا عبادت و پرستش بودا را واجب نمی‎دانند، فقط گاهی به پای تندیس او گل ریخته و تکریمی به عمل می‎آورند. هر ماه چهار بار در معبد‎های بودایی مراسم وعظ و تبلیغ برگزار می‎گردد. دین بودایی دارای فرقه‎هایی چند نیز می‎باشد. سرزمین جشنواره‎ها نپال سرزمین جشنواره‎هاست. معروف‎ترین آن جشنواره گاو مقدس یا جاترا است که در مرداد ماه و جشنواره کریشناستامی یا تولد کریشنا می‎باشد. جشنوارۀ مخصوص بانوان است که طی این جشنواره بسیاری از زنان در رودخانه استحمام نموده و به معابد می‎روند. در مهر ماه عید ایندرا جاترا یا پایان فصل طغیان رودخانه‎ها و طوفان‎های موسمی را اعلام می‎دارند. بزرگترین جشنواره نپالی‎ها باداداسین است مه در آبان ماه به مدت 15 روز اجرا می‎شود. آنها به جز جشنواره اعیاد دیگری دارند مانند جشنواره نور، عید ویشنو و تولد شیوا  که سال جدید نپالی است. جشن پرستش شیوا در آخر اسفند ماه برگزار می‎شود. فانتاکرنا جشن پیروزی بر شیطان مخصوص پسران می‎باشد. جشن هوای نیز در اواخر اسفند برگزار می‎گردد که با پاشیدن رنگ و گل همراه است.  

معرفی کشورنپال,معرفی کشورها,کشور,نپال,پرچم کشور 91/03/01 11:17 PM
ofogherah 555 12600 /post-555.aspx معرفی شرکت موتورولا 46=>اخبار کامپیوتر

معرفی شرکت موتورولا

از زماني كه پل گالوين در سال 1928 شركت توليدي گالوين را تأسيس كرد، 20 سال زمان كافي بود تا او و برادرش بخوبي درزمينه راديوهاي خودرو خبره شوند و عنوان صوت در حركت را (موتورولا) بر شركت خود بپسندند. اين زماني بود كه موتورولا جهت حركت آينده خود را مشخص كرده بود. دريافت پيام فضانوردان آپولو11 از كره ماه توسط راديوي موتورولا در تثبيت موقعيت و كيفيت محصولات شركت بسيار موثر بود. كوشش بي وقفه در امر بهبود محصولات، موتورولا را به ابداع متدولوژي شش سيگما رهنمون شد و شركت توانست يك بيان استاندارد و مشترك جهاني را در سنجش كيفيت به نام خود ثبت كند. موتورولا در بعد منابع انساني و تدوين استراتژي هاي اين حوزه نيز سرآمد است. تجربه موتورولا نمونه روشني است كه منطق و فرايند توسعه استراتژي قدرتمند منابع انساني را مبتني بر مفاهيم و بهترين فعاليتها نشان مي دهد. موتورولا در حوزه اصلي كار خود، يعني تلفن همراه موفق عمل كرده و بيش از 17 درصد بازار را دردست خود گرفته است. با اين حال، زاندر مديرعامل شركت در فكر افزايش سهم شركت از بازار سه ميليارد دستگاه تلفن همراه در سال 2010 است.
    
تاريخچه

در سال 1928، پل گالوين و برادرش ژوزف، شركت توليدي گالوين را در شيكاگو تأسيس كردند. اولين محصول شركت، يك الميناتور باتري بود كه كه امكان استانداردشدن باتري هاي راديو را با جريان الكتريكي لوازم خانگي فراهم مي ساخت. در سال 1930، راديوي موتورولا عرضه شدكه جزو اولين راديوهاي موفق تجاري خودرو بود. مؤسس شركت، نام موتورولا را براي اين محصول انتخاب كرده بود كه مركب از كلمه موتور (كه به MOTORCAR يعني خودرو اشاره دارد) و OLA به معناي صداست و معناي آن صوت درحركت بود. درهمين سال گيرنده راديويي براي ماشين هاي پليس نيز عرضه شد. در آغاز دهه 40، گوشي راديويي بي سيم دوطرفه توليد شد. يك سال بعد اولين سيستم راديويي دوطرفه FM خودرو و دو سال بعد نوع قابل حمل پشتي اين سيستم با برد 32 – 16 كيلومتر عرضه شد. اولين خدمات مكالمه راديو تلفني در خودرو توسط موتورولا در سال 1946 ارائه شد. در سال 1947، نام شركت از شركت توليدي گالوين به موتورولا تغيير يافت. درهمين سال اولين تلويزيون خانگي عرضه شد كه 100 هزار از آن به فروش رفت. در سال 1955 اولين ترانزيستور ژرمانيمي پرقدرت تجاري براي راديوهاي خودرو در جهان عرضه شد. اين اولين نيمه هادي شركت با توليد انبوه بود. يك سال بعد، رابرت گالوين پسر مؤسس، به عنوان رئيس شركت منصوب شد. در سال 1958 اولين راديوي تمام ترانزيستوري دوسويه خودرو و در سال 1963 اولين تيون تلويزيون رنگي توسط موتورولا عرضه شد. در 1969، يك راديوي موتورولا، اولين كلمات را از فضانوردان مستقر در ماه به زمين مخابره كرد. اين وسيله، ارتباطات آپولو 11 - با زمين را انجام مي داد. در 1973 پروتكل سيستم تلفن همراه توسط شركت ارائه و سال بعد اولين گوشي تجاري تلفن همراه با نشان DYNA TAC با وزن 794 گرم عرضه شد. در 1986 موتورولا فرايند بهبود كيفيت شش سيگما را ابداع كرد. شش سيگما يك زبان جهاني مشترك براي سنجش كيفيت فراهم ساخت و به يك استاندارد جهاني تبديل شد. در 1990 اولين استاندارد فني تمام ديجيتال تلويزيون ارائه شد.
در سال 1991 اولين سيستم ماهواره اي ديجيتال براي تلفن هاي همراه با استفاده از سيستم جهاني (GSM) عرضه شد. چهار سال بعد، اولين پيام گير (PAGER) دوسويه براي دريافت پيامهاي متني و پست الكترونيك توسط موتورولا ابداع و عرضه شد. اين وسيله با اتصال به رايانه، توانايي دريافت پيامهاي بسيار بلند را نيز داشت. در 1996 سبكترين و كوچكترين گوشي تلفن همراه با وزن 88 گرم عرضه شد. در سال پاياني قرن پيش نيز موتورولا اولين تلفن همراه تركيبي را با راديويي دوطرفه، پيام گير متني و قابليت جستجو در اينترنت، پست الكترونيك و فاكس عرضه كرد. اولين شبكه خدماتي تلفن هاي همراه نيز به همراه شركت سيسكو راه اندازي شد. در سال 2003 اولين گوشي تلفن همراه A760 مركب از سيستم لينوكس و فناوري جاوا به بازار آمد. يك سال بعد نيز تلفن همراه با ضخامت 9/13 ميليمتر با ويژگيهاي خاص مواد به كار رفته در آن عرضه شد. در 2006، موتورولا مدال ملي فناوري 2004 را به پاس 75 سال تلاش و رهبري توسعه فناوري الكترونيك در ارتباطات تلفن همراه دريافت كرد.
درهمين سال موتورولا تلفن همراه صفحه تماسي با الفباي چيني در آسيا عرضه كرد. در ابتداي سال 2007 نيز موتورولا با شركت SYMBOL TECHNOLOGIES ادغام شد. اخيرا موتورولا در بين 100 شركت شهروند آمريكايي در عمليات زيست محيطي و رسالت اجتماعي چهارم شد. اين چهارمين باري بود كه شركت در جرگه 10 شركت برتر در اين زمينه قرار مي گرفت.
    

حوزه فعاليت
موتورولا همواره رويكرد تنوع مرتبط را براي پرتفوي خود انتخاب كرده است. او همواره كنترل هزينه، نوآوري، ارتباطات و اولين بودن در بازار را به عنوان مزيتهاي رقابتي خود تقويت كرده است. سه واحد اصلي كسب و كار شركت عبارت است از: شبكه ها، تلفن همراه و حوزه ارتباطات خانگي. بيش از 32600 تامين كننده مختلف تقريبا نيمي از فعاليت تامين مواداوليه، فرايندها و ساخت را برعهده دارند.
    
چشم انداز
چشم انداز موتورولا عبارت است از: تدارك مراكز ارتباط بي سيم براي ارتباط افراد و اشيا در كار، در خانه و خارج از خانه در سراسر جهان.
    
فرهنگ سازماني
موتورولا دو موضوع را تحت عنوان «باورهاي اصلي» خود كه همواره بر آن عمل كرده است معرفي مي كند: درستي و احترام به مردم. موتورولا بر اين باور است كه گرچه زمان تغيير مي كند، محصولات و مردم و مشتريان نيز تغيير مي كنند، اما آنچه تغيير نخواهد كرد تعهد آنها به باورهاي اصلي خود است. موتورولا به منظور ايجاد فرهنگ مطلوب خود، پنج فعاليت منابع انساني را كه بايد ايجاد شود يا بهبود يابند شناسايي كرده است:
    1 – توسعه رهبري؛
    2 – طراحي كار و سازمان؛
    3 – مديريت عملكرد؛
    4 – ارتقا؛
    5 – بررسي واقعيات بيروني.
    
منابع انساني
موتورولا در ايجاد يك استراتژي قدرتمند منابع انساني گامهاي خوبي برداشته است. تيم رهبري منابع انساني، از آنجا كه ارتباط كاري نزديكي با مديران ارشد صف دارد، فرهنگ موردنياز رقابتي را بخوبي شناسايي كرده است. بدين جهت همواره در كتابهاي معتبر از استراتژي منابع انساني موتورولا به عنوان الگو در اين زمينه ياد مي شود. حدود 70 هزار نفر كاركنان شركت كه 67 درصد آن مرد و بقيه زن هستند در سراسر جهان به تفكيك زير كار مي كنند.
41 درصد آمريكا، 34 درصد آسيا، 18 درصد اروپا، خاورميانه و آفريقا و 7 درصد آمريكاي لاتين.
    
تحقيق و توسعه
حوزه هاي اصلي تحقيق و توسعه در موتورولا عبارت است از: شبكه ها، محيط هاي چندرسانه اي، ارتباطات ديداري، انرژي، RF، سيستم هاي گفت و شنود صوتي، نرم افزار، بي سيم، فناوري زيست محيطي و فناوري نانو. موتورولا داراي 12 آزمايشگاه مجهز و بزرگ، 23 مركز توسعه و 19 مركز نرم افزار درجهان است. 25 هزار مهندس، كه حدود 35 درصد كاركنان شركت را شامل مي شود، در اين حوزه مشغول فعاليت هستند. 15 هزار نفر از اين تعداد مهندس نرم افزار هستند. 50 مخترع كه هريك بيش از 20 اختراع ثبت شده دارند با موتورولا همكاري مي كنند. مجموع اختراعات ثبت شده شركت در سطح جهاني به 21300 عدد مي رسد. هزينه شركت در حوزه تحقيق و توسعه بيش از چهار ميليارد دلار است.
    
فروش
در سال 2006، موتورولا با فروش 8/36 ميليارد دلاري و سود 5/4 ميليارد دلاري توانست رتبه 152 را در بين 500 شركت برتر جهاني كسب كند. حوزه عمليات شركت در 73 كشور جهان گسترده است. تفكيك حوزه هاي فروش عبارت است از: آمريكا 44 درصد، اروپا 15 درصد، آسيا 22 درصد كه نيمي از آن صرفا متعلق به چين است. آمريكاي لاتين 10 درصد و ساير بازارها 9 درصد. توزيع درآمد شركت در حوزه هاي مختلف فعاليت آن چنين است: دستگاههاي تلفن همراه 66 درصد، شبكه ها 26 درصد و ارتباطات خانگي 8 درصد. با اين ميزان درآمد، شركت موتورولا پس از نوكيا كه در رتبه 131 فهرست شركتهاي برتر قرار دارد، در جايگاه دوم و جلوتر از شركتهايي مانند سيسكو، اريكسون و آلكاتل قرار گرفته است. در حوزه تلفن همراه، شش شركت نوكيا، موتورولا، سامسونگ، LG سوني اريكسون و زيمنس حدود 80 درصد سهم بازار جهاني را دراختيار دارند. نيمي از اين سهم متعلق به نوكيا و موتورولاست. موتورولا در سال 2004، بيش از 144 ميليون دستگاه تلفن همراه فروخت كه حدود 7/17 درصد بازار جهاني را شامل مي شود. موتورولا در اين زمينه در آمريكا مقام اول را داراست. فروش تلفن همراه دردنيا در مرز يك ميليارد دستگاه است.
    
مديرعامل
گرچه تأسيس و راهبري موتورولا با خانواده گالوين، يعني پل به عنوان بنيانگذار و برادرش ژوزف به عنوان همكار و سپس رابرت پسر پل بوده است، اما مدتي است كه هدايت مجموعه از خانواده گالوين فراتر رفته است. از سال 2004، ادوارد زاندر، يك مهندس برق، به سمت مديرعاملي مجموعه منصوب شده است. تاكيد او همواره بر اين است كه افراد بايد كارهاي درست انجام دهند و بدون عذر و اشتباه كار كنند. گرچه موتورولا در دو دهه اخير بر كشتي موقعيت سوار بوده و سهم بازار و سودآوري شركت افزايش چشمگيري داشته است، اما مديرعامل كنوني بر مسئوليت اجتماعي شركت تاكيد مي كند و استفاده از قدرت سرشار كسب و كار جهاني شركت را براي فايده رساني به مردم ضروري مي داند. او دايره مسئوليت اجتماعي را به چگونگي تعامل با مردم نيز مي گسترد. حوزه اصلي كار شركت، يعني تلفن همراه نيز همواره موردتوجه رهبران شركت بوده است. آنها خود را در زمينه ارتباطات جهاني بي سيم و تلفن همراه يك رهبر جهاني مي دانند كه درصدد است با ارائه مدل هاي مختلف، انقلابي در شبكه هاي بي سيم پديد آورد. اين بازار در سال 2006، تنها در كشورهاي درحال توسعه 6/1 ميليارد نفر را دربرگرفته است.
    

معرفی شرکت موتورولا,تاريخچه,حوزه فعاليت,چشم انداز,مديرعامل 91/02/31 11:33 AM
ofogherah 553 12600 /post-553.aspx این کارها را نباید درمصاحبه استخدامی انجام دهید 38=>-------------کتابخانه و مقالات-------------

این کارها را نباید درمصاحبه استخدامی انجام دهید

بیکاری همواره یکی از چالش هایی است که در سطح فردی، خانوادگی و  اجتماعی می تواند    پیامدهایی را به همراه داشته باشد و کسانی قادر به گذر این چالش هستند که بتوانند مراحل پیدا کردن شغل را به سلامت پشت سر گذارند.
  
از جمله مهمترین مراحلی که تقریبا همه کارجویان موظف به گذر از آن هستند، مرحله مصاحبه استخدامی است که اتفاقا نقشی تعیین کننده و اساسی در استخدام فرد می تواند داشته باشد.
  
تا به حال در باب اینکه انجام چه کارهایی برای مصاحبه استخدامی ضروری است، سخن های زیادی گفته شده، اما بعضی کارها هم هستند که انجام شان به سادگی می تواند موقعیت به دست آمده برای شغل مورد نظر را بپراند.
  
این گزارش شما را از انجام این ۷ کار در مصاحبه استخدامی بر حذر می دارد:

1. دیر رسیدن به مصاحبه استخدامی
  
حتی اگر ماشینتان خراب شد، سنگ از  آسمان بارید و خلاصه هر اتفاقی افتاد، شما به عنوان یک کارجوی پیگیر و منضبط باید تمام تلاش خود را به کار گیرید تا سروقت به مصاحبه خود برسید.
  
البته نیازی نیست که خیلی زودتر از زمان  تعیین شده آنجا باشید، چون این کار به خودی خود فضیلت محسوب نمی شود! اما همینکه دستکم ۵ دقیقه قبل از  قرار تعیین شده در محل حضور داشته باشید کفایت می کند. خلاصه  اینکه دیر نرسید.
  
2. ناآماده نشان دادن خود
  
اینکه بدون هیچ پیش زمینه ای به جایی  برای مصاحبه بروید، صورت چندان خوشی  ندارد و بازخورد بدی برای مصاحبه کننده به همراه خواهد داشت. تلاش کنید اطلاعاتی هر چند اندک راجع به  شرکت یا نهادی که برای مصاحبه نزد آن می روید، کسب کنید.
  
ساده ترین راه، انجام  یک سرچ ساده در گوگل است، اما اگر اثر و  نشانه ای در دنیای مجازی نیافتید، می توانید با تماس تلفنی  با آنجا و پرسیدن چند سوال ساده تا حدی اطلاعات بدست آورید.
  
 3. پرسش درباره حقوق و مزایا
  
  نخستین مصاحبه استخدامی شما با یک شرکت یا نهاد نباید دربردارنده انتظارات شما از آنجا باشد  بلکه برعکس باید حول محور خواسته های شرکت از شما بچرخد.
  
جلسه اول مصاحبه استخدامی جای صحبت درباره میزان و نوع  مرخصی ها، تعطیلات، حقوق و مزایا و غیره نیست، در عوض باید به  این فکر کنید که چه بگویم تا آنها فکر کنند، این شرکت بدون من نمی تواند به حیات خود ادامه دهد


4. تمرکز بر نقش های آینده به جای شغل در دسترس فعلی
  
مصاحبه استخدامی جای بیان آرزوها و رویاها  نیست. آرزوی تکیه زدن بر صندلی ریاست مربوط  به مراحل بعد از مصاحبه است. در این مرحله تنها به این  فکر کنید که نقد را به نسیه ندهید و همین شغل فعلی را با تلاش و درایت بدست آورید.
  
  قطعا جاه طلبی، به میزان لازم می تواند مصاحبه کنندگان به شما امیدوار سازد، اما واقع بینی و درایت آنها را مجاب می کند تا شما را استخدام کنند.
  
5. پرسشگر را نادان فرض کردن
  
پرسشگرها یا همان مصاحبه کنندگان افرادی توانمند و  باهوش هستند و  بنابراین تلاش برای منحرف کردن ذهنشان از مسیر اصلی مصاحبهکاری بس بیهوده است.
  
به عنوان نمونه وقتی پرسشگر از شما می خواهد ضعف های خود را  برشمارید، به جای آسمان و ریسمان بافتن  و قول شرف دادن برای سختکوشی و تلاش زیاد، منصفانه به بیان ضعف هایی که از آن آگاه هستنید، بپردازید.
  
6. دروغ گفتن
  
بعضی از کارجویان فکر می کنند اغراق کردن در بیان تجربه ها و  توانایی ها نوعی زرنگی محسوب می شود و به نوعی می تواندمصاحبه کننده را وادار به پذیرش کارجو کند، حال آنکه واقعیت ماجرا با ذهنیت این افراد تفاوت زیادی دارد.
  
دروغ گفتن و حتی  اغراق کردن اولین  نیروی قدرتمندی است که می تواند پرسشگر را نسبت به جذب شما دلسرد کند. پس راستش را بگویید، اگرچه که  چیز زیادی در چنته  نداشته باشید.

 7. پیش داوری کردن
  
تلاش برای قضاوت و داوری درباره اینکه چه دلیلی وجود دارد که آنها مرا استخدام نکنند، تنها افکار شما را به هم می ریزد  و تمرکزتان را می گیرد.
  
حتی اگر در این زمینه به تحلیل هایی هم  برسید، تضمینی برای  اینکه مصاحبه کنندگان  هم مثل شما تحلیل کنند، وجود ندارد. پس  به جای نشستن بر مسند یک قاضی، تمرکزتان را کامل روی مصاحبه خود  بگذارید.

این کارها را نباید درمصاحبه استخدامی انجام دهید,مصاحبه,استخدام,کار,نباید 91/02/28 3:51 PM
ofogherah 552 12600 /post-552.aspx توماس اديسون 38=>-------------کتابخانه و مقالات-------------

 توماس اديسون

علما و دانشمندان که حاصل و ثمره ي عالي تربيت و پررش اند همه هنگام در اين ترقيات و پيشرفت ها سهم بزرگ و به سزايي را دارا بوده و در انتشار و توسعه دانش از هيچ چيز فرو گذار ننموده و محرک اصلي اين عامل به شمار مي روند .
البته براي درک و استفاده از اشيائي که ما را احاطه نموده اند در عصر اتمي محتاج به تعليم و پرورش بيشتري مي باشيم . جاي بسي خرسندي است که آموزش و پرورش جاي خود را حفظ نموده و سطح زندگاني را بالا برده و ثروت و سلامتي که به وسيله ي دانشمندان و مربيان انتشار و توسعه يافته در تمام کشورها به خصوص در آمريکا در رفع احتياجات پيشرفت تقاضاهاي عمومي تربيتي کمک هاي شايان نموده است توجه و نظري به صد سال اخير پيشرفت هاي ما را به خوبي نشان مي دهد .
يکي از بزرگ ترين ثمرات مؤسس و موفقيت هاي تربيت و پرورش توماس آلوا اديسون است که در يازدهم فوريه 1847 در آمريکا متولد شد. اديسون فقط سه ماه در مدرسه ماند. چه روش تعليم و تربيت آن زمان از پيشرفت و جولان افکار نابغه به شدت جلوگيري مي کرد و اجباراً دبستان را به مناسبت استهزاء و تمسخر معلم جاهل و نادان ترک نمود و تحت تعلميات و مراقبت و مواظبت مادرش و حس کنجکاوي زوال ناپذير خود يکي از ناطقين زبردست و تربيت شدگان مشهور عالم گرديد.
شايد هم ترک محيط دبستان محرک تربيت و کسب فضائل او شد ولي در هر حال فکر و نبوغ او هميشه متوجه استفاده تربيت و آموزش در اختراعاتش بود. همين فکر در مورد دو نوع از اختراعاتش که گرامافون و عکس متحرک باشد او را بيش از هر اقدام و وسيله ي ديگر در عالم پرورش و تربيت متوجه و مشغول نموده بود و علاقه ي اديسون در اين موضوع ا زمان ترک دبستان تا روز آخر عمرش در سال 1931 به خوبي مشهود و هويدا است .
محققاً تاثيرات و نفوذ زياد او در تعليم و تربيت از کلماتي که هانري فورد درباره ي او اظهار داشته است مجسم مي گردد . فورد مي گويد : « اديسون بيش از هر انسان ديگر از اول خلقت عالم تا به حال براي محو و نابودي فقر و فاقه زحمت کشيده است. » و به طوري که همه ما مي دانيم فقر و ناچيزي دشمن بزرگ تربيت و تعليم مي باشد .
از طرف ديگر مي توانيم با اطمينان اظهار بداريم که اختراعات اديسون در راه ارتباطات بيش از هر شخص ديگر براي نابودي و از بين بردن جهالت و ناداني خدمت نموده است . در همين زمان نيز از دو اختراع نام برده که همان فيلم سينما براي ديدن با چشم و گرامافون براي مطالعه ي موسيقي و زبان از راه گوش مستقيماً در مبحث تعليم و تربيت از آن استفاده مي نمايند .
يکي از موارد عمده و مهم تعليم و پرورش همان ارتباط و انتقال دانش و علوم از نسلي به نسل ديگر در طي زمان مي باشد و عامل موثر در اين عمل همان عکس متحرک ( سينما ) و گرامافون است .
بايد اذعان نمود که از زمان اختراع چاپ به وسيله ي گوتنبرگ ( Gutenberg) يعني از سال 1450 به اين طرف، ديگر اختراعاتي مانند اسباب عکاسي و عکس متحرک و فوتوگراف تعبيه نشده است تا اين اندازه که اساس اصلي و مبناي پيشرفت تمدن و پرورش باشد. حتي اگر فرض نماييم که اديسون فقط موفق به توليد نور الکتريک و برق شد و اختراعات او هم محدود به همين يکي بود و تنها طرق وسائل توليد برق و توزيع و انتشار آن را تکميل نمود، تازه خدمت بزرگي به فرهنگ و تعليم و تربيت نمود چه کسي نمي تواند منکر فقدان روشنايي و نور در اطاق هاي درسي مدارس گردد و محيط تاريک آنها را که متعلق به چند سال قبل است از خاطر خود محو سازد . کشور ما امروز، علاقه و بستگي کامل به نيروي برق و روشنايي آن دارد و شاهد مدعاي ما همان نطق و خطابه هربرت هوور رئيس جمهور اسبق امريکا در روز دفن جسد اديسون در تاريخ 21 اکتبر 1931 مي باشد که اظهار داشت :
« پيشنهاد شده است که جريان الکتريکي کارخانجات مولد برق را در اين ساعت خاموش و از کار باز داريم ولي در مورد اين تقاضا من متوجه شدم که خطرات جاني در حيات اين کشور همراه خواهد بود. چرا که موسسات زيادي همگي از نيروي برق جهت آتش نشاني و توزيع آب و بهداشت و آسانسورها و اعمال جراحي بيمارستان ها و تعداد زياد ديگري از کارهاي اجتماعي استفاده مي کنند و در نتيجه يک لحظه خاموشي برق توليد تلفات و خطراتي در کشور خواهد نمود . اين تعلق بستگي موسسات کشور و شئون اجتماعي به نيروي برق در حيات و زندگاني، همگي نبوغ بزرگ سر اديسون را به ياد مي آورند » .
کميته ي صدمين سال توماس آلوا اديسون جهت شناساندن ارتباط و دخالت اختراعات او با تمدن و فرهنگ دنيا از يک عده فرهنگيان و دانشمندان و صاحبان صنايع و مردان اجتماعي تشکيل گرديده و مسئوليت تهيه هشت مرکز تربيتي و فرهنگي ديگر که اين مقاله را همراه و مطابقت نمايد، به عهده گرفتند، عمل و وظيفه ي اين کميته را به اطلاع کليه دبيرستان ها و مدارس ملي رساندند و وظايف و عمليات فرعي و هر گونه اطلاعي که مورد تقاضا باشد بدون پرداخت وجه از مرکز کميته در نيويورک 40 وست خيابان چهلم مي توان دريافت دارند .


معرفين و نمايندگان کميته نه تنها شرح و تاريخ اختراعات و اکتشافات علمي او را بيان مي نمايد بلکه جزئيات زندگاني، زمان کودکي و بلوغ او را شرح داده و توجه عموم را به صفات عالي انساني و ارزش معنوي او در جامه بشري توصيف نمايند. معرفين به تنهايي يا دسته جمعي به تظاهر مي پردازند و در اين حال مي توانند به مباحثات در فضاي محدود از قبيل کلاس هاي درس مدارس و يا در سالن هاي سخنراني و کتابخانه ها مجتمع شوند و به علاوه به نحو مطلوبي در حوالي تاريخ تولد اديسون يعني يازدهم فوريه 1847 توضيحاتي با ارائه عکس ها و نمايشگاه ها درباره ترقي صنايع درطي صد سال اخير داده شود .
تقريباً کليه کارخانجات نيات اين کميته را با تهيه وسائل مجهز تاريخ صنعت خود همکاري و استقبال نمايند . و حتماً اين قبيل نمايشگاه ها براي روزنامه هاي محلي موضوع جالب توجه و مفيدي در دسترس قرار خواهد داد و زمينه ي بهترين تبليغات و نشر آگهي هاي اين قبيل نمايشات فراهم مي شود.پيشنهاد مي شود که مديران مدارس نيز جهت استفاده عموم اين قبيل نمايشگاه ها را به اطلاع عموم برسانند .
به معلمين پيشنهاد مي شود که معرفين کميته اديسون که داراي عنوان مسجل مي باشند به قرار زير معرفي مي نمايند .

توماس اديسون که بود ؟
زندگاني اديسون به آمريکايي ها نشان داد که فرد مسيکن و حقير نيز ممکن است به موفقيت هايي نائل آيد، هر چند که پدر و مادر او چندان فقير نبودند وي از نظر اقتصادي قدرت تهيه تجملات را نداشتند. انرژي جواني توماس در اوان زندگاني، او را وادار به تکاپو داشت و در سن نه سالگي در اطاق محقر بالاخانه، آزمايشگاه شيمي جهت خود تهيه کرد و در دوازده سالگي به فروش شيريني و روزنامه در قطار راه آهن پورت هورن ميشيگان و دترويد پرداخت.
در واگن توشه آزمايشگاه کوچکي برقرار نمود و همچنين چاپخانه کوچکي جهت طبع روزنامه و اخبار بر پا داشت. اگر دانشجويان هنگام هجي کردن کلمات به زودي دلسرد و خسته مي شوند، بايستي مانند اديسون به خود اعتماد به نفس داشته باشند. چرا که او هر چند در اخبار روزنامه هفتگي خود به نام «ديلي هرالد» غلط هاي املائي داشت، دست از کار و فعاليّت نکشيد . نمونه خطوط دستي او کاملاً خوانا و واضح است و از صفحات يادداشت هاي روزانه او نيز پي به رشد فکري او مي بريم و در مورد فراست و کياست او در اين سن تعجب مي نمائيم .

عصر اديسون :
امروزه جوانان موقعيت عصر خود را قدرداني نمي کنند و آن را با زمان گذشته مقايسه نمي نمايند . لذا بايستي معرفي اختراعات اديسون و رابطه انها را با پيشرفت ها و ترقيات صنعتي و ماشيني ارائه داده و آنها را جلب نمايد . مثلاً در يکي از صفحات تقويم پانچ متعلق به سال 1879 نقاشي ايده هاي صنعتي را با وهم و تصورات و خيالاتي تصوير نموده است که مردم آن را مسخره و شوخي مي پنداشتند ولي امروزه مي بينيم که تصوير و نقاشي هر چند که از روي کمال بي اطلاعي ترسيم شده بود ولي به لباس حقيقت جلوه نموده و يک دستگاه تلويزيون دو طرفي را پيش بيني کرده بود .
حکايت اختراع باتري الکتريکي که بعدها به نام باتري اديسون مشهور گشت يکي از حکايات استقامت و پشتکار علمي مي باشد . براي اختراع اين باتري اديسون ده سال زحمت کشيد و رنج برد و 50 هزار آزمايش به کار برد و هزاران زخم زبان و ياس آور شنيد تا بالاخره موفق گرديد که باتري بدون اسيد را تهيه کند. درطي اين مدت يکي از همکارانش که از عدم موفقيت او بيمناک بود از اديسون سوال کرد: آيا خسته نشده ايد؟ شما تا به حال بيش از 30 هزار آزمايش کرده ايد و هنوز هم مانند رو زاول بي اطلاعيد. اديسون جواب داد: به هيچ وجه خسته نشده ام بلکه از روز اول هم اطلاعاتم بيشتر گرديده چه امروز مي دانم که سي هزار چيز ديگر به درد نمي خورد .

اختراع چيست ؟
معرفين بايستي جهت روشن شدن اين موضوع تفاوت بين اکتشافات علمي و اختراع را بيان نموده و به اضافه بايستي بدين عمل که سعي و کوشش و استقامت در کار ثمره ي آن بيش از بيکاري مي باشد، متوجه سازد. به نظر و عقيده خود اديسون نبوغ و ژني عبارت از يک درصد وحي و الهام و نود و نه درصد زحمت و عرق ريختن است و نظري به ورقه روزنامه کارش نشان مي دهد که اين مرد در هفته نود و پنج ساعت کار مي کرد و عقيده ي او کاملاً به عبارت بالا راسخ بوده است و به واسطه ي مدارکي بايد ارزش حس عدم تکبر و خودستايي و همکاري را نشان داد و به دلائل کافي ثابت نمود که چگونه استقامت در کار علي رغم ناکامي ها و نائل نشدن به مقصود بالاخره شکست را به فتح و پيروزي مبدل مي سازد .
هنگام تجسس و عمل روي دستگاه مغناطيسي استخراج آهن از سنگ معدن که فلز کم دارند کليه ثروت حاصله خود را در طرح نقشه هايي که در تجارت بي بهره بود به کار انداخت و نتيجه عايدش نگرديد. چه معادن پر بهره ديگري در ايالات ديگر کشف شده بود ولي مهارت و هوش او را از استيصال و فقر نجات داد و دستگاه اختراعي خودش را به ماشين تهيه سيمان پورتلاند بدل ساخت و در نتيجه نه تنها آنچه از دست داده بود عايدش گرديد بلکه در راه تکميل فن و علم سيمان سازي پيشرفت به سزايي نمود .

انسان و ارتباطات :
به طوري که شرح داديم ارتباطات يکي از عوامل حياتي فرهنگ و تمدن است و ممکن است تکامل و رشد ارتباطات و انواع صفحه کاغذي به شکل شجري نشان داد که ريشه ي آن طرق ارتباطي قبل از سال 1400 ميلادي و تنه و شاخ هاي آن تکامل و رشد بعدي باشد.
ارتباطات را مي توان به سه دسته عمده تقسيم نمود:
ارتباطات زمان، نقليه، مکان و مسافات. تنها اديسون در هر سه موارد حياتي فوق وارد شده و تفحصات نموده است . مثلا فونوگراف ( گرامافون ) و عکسهاي متحرک او مربوط به زمان مي باشد و اختراع لوکوموتيو برقي او از وسايل ارتباطي ناقله او است و بالاخره در راه ارتباطات مسافات و مکان تعبيه، تکميل دستگاه تلفن گراهام بل و ساير اختراعات تلگرافي متعدد و پديده ي اديسون درباره ي ميدان الکتروني که منجر به کشف و اختراع راديو و تلويزيون گرديده است .

اديسون و نور الکتريکي :
اديسون در آزمايشگاه خود در منوپارک اولين چراغ برق را کشف کرد و چگونه نتيجه اختراع او که بسيار مفيد و پر حاصل کمک به تمدن نمود و عايد جامعه انساني گرديد و آسايش بشر را تامين ساخت. حکايت جالبي را از اختراع چراغ برق اديسون در تاريخ 21 اکتبر 1879 نقل مي کنند: مي گويند يک سال سه روز کم يک کمپاني جهت فروش و توزيع برق تاسيس گرديد ولي هنوز نيروي برقي در اختيار نداشت و يک عده علماء مرکب از سيزده نفر که روي لامپ برق اديسون کار مي کردند براي حمايت و تقويت اديسون در حل اين موضوع و تهيه يک لامپ چراغ برق عملي بالاخره در 24 اکتبر 1878 يک شرکتي به نام کمپاني چراغ برق اديسون تاسيس نمودند اين نشانه و مثال کلاسيک است براي مواردي که جرات و شجاعت و اقدام در عمل توام با صرف سرمايه جهت آزمايش بالاخره منتج به نتايجي مي شود که ارزش آن در دنيا فوق العاده زياد و پر بهره و ثمره مي باشد .

اديسون و نيرو ي برق :
در حالي که اختراع لامپ برق اديسون در ميان توده مردم بزرگترين اختراع او محسوب شد ولي فعلاً طريق توليد و تقسيم و توزيع نيروي برق به طور مطمئن و کامل با ارزش کم، اهميت بيشتري را در بردارد ، و اديسون به خوبي مي دانست که چراغ و لامپ برق به تنهايي ارزش کمي دارد و در نتيجه سيستم توليد و توزيع برق را تکميل نموده و در اين مرحله کليه عوامل از قبيل عايق و هادي و فيوز و غيره را تهيه ساخت و خلاصه 360 امتياز براي اختراعات خود در اين زمينه به دست آورد.

اديسون و عکس متحرک ( فيلم سينما ) :
به سختي مي توان ارزش فيلم سينما را که تاثير به سزايي در حيات آمريکائي ها دارد و شصت سال قبل شروع گرديده،معين کرد. اديسون در سال 1887 که فيلم سينما را اختراع نمود، مي خواست که براي چشم نيز مانند گوش وسيله ي نشاط و لذتي فراهم سازد. نتيجه هدف او اختراع دوربين فيلم سينما بود که آن را با فونوگراف توأم ساخته و در اکتبر 1889 فيلم گويا را اختراع کرد و اتاق نمايش فيلم گوياي او متحرک روي چرخ ها قرار گرفته در سال 1892 در حوالي آزمايشگاه او در وست آرنج نيوجرسي برقرار ساخت و نتيجه آن را امروز مي بينيم که صنايع فيلم و سينما چقدر تکميل گرديده و سيصد هزار نفر از قبل آن نان مي خوردند .

موسيقي براي همه کس :
اديسون را بتهوون اختراعات مي نامند چه او نيزمانند بتهوون که دنيا را با موسيقي خود محفوظ نمود، گوش هايش کر بود ولي اختراعاتش موسيقي را براي ميليون ها بشر هديه آورد و علي رغم عدم حس شنوايي از يک گوش گرامافون را اختراع کرد و اختصاص موسيقي را که در ابتدا يک موضوع تجملي و مختص اغنيا بود از ميان برده و براي کليه طبقات فقير و ثروتمند يکسان ساخت . اختراعات او از قبيل فونوگراف و طرح نقشه هاي فيلم گويا، لامپ برق و چراغ فلورسانس و چراغ راديو و رادار و تلويزيون و تلگراف بي سيم و دستگاه سينما و غيره، همه مهم و جهت تأمين آسايش ملل و بسط فرهنگ مي باشد و نفوذ و تاثير زيادي از نظر تعليم و تربيت در دنيا دارد

توماس اديسون,توماس اديسون که بود,عصر اديسون,اختراع چيست,انسان و ارتباطات 91/02/27 2:6 PM
ofogherah 547 12600 /post-547.aspx نکاتی پیرامون هرس کردن 38=>-------------کتابخانه و مقالات-------------

نکاتی پیرامون هرس کردن

بیشتر گیاهان باغبانی بویژه چند ساله چوبی،اگر در شرایط محیطی مناسب بدون دخالت انسان رشد کنند، پس از چند سال ، تبدیل به درختان یا درختچه هایی با شاخساره متراکم خواهند شد که چه از نظر میزان و کیفیت باروری و چه از نظر شکل ظاهری مطلوب نخواهند بود.

 در اینگونه گیاهان شاخه ها، مزاحم رشد یکدیگر بوده، دچار پیچیدگی و خمیدگی می شوند.

 


سویی چون بدلیل پر برگی، نور کافی به درون شاخساره گیاه نمی رسد به تدریج برگها و شاخه های وسطی شاخساره خشک می شود و از بین میرود و تولید گل و میوه محدود به سطح بیرونی شاخساره گشته ، میزان محصول کم می گردد. برای جلوگیری از این امر و ایجاد شکل و حالت مناسب در گیاه ، باید آن را پیرایش(هرس) و به نحوه دلخواه تربیت کرد.


 پیراستن (هرس کردن):

 به طور کلی پیراستن(هرس کردن) عبارتست از قطع کامل یا جزئی شاخه،ریشه،پوست، برگ و یا گل و میوه به منظور تحت تاثیر قرار دادن و هدایت نحوه رشد و باروری گیاه . پیراستن یکی از عملیات مهم باغبانی است که از حدود سه هزار سال پیش شناخته شده و مورد استفاده قرار میگرفته است. دلایل و فواید آن را می توان به شرح زیر خلاصه نمود:

 

 ۱- حذف شاخه های مزاحم ،خشک شده ، آفت زده و مریض و شکسته جهت حفظ و تامین سلامت گیاه


 ۲- ایجاد شرایط مناسب جهت ورود نور و هوا به درون شاخساره و خلوت کردن نقاط شلوغ و متراکم آن به منظور ایجاد امکان تولید محصول بیشترو مرغوبتر


 ۳- ایجاد شکل ویژه در شاخساره گیاه،ا ین امر بویژه در میوه کاری و نیز در شکل سازی گیاهان جهت تزئین باغ و باغچه از اهمیت خاصی برخوردار است.


 ۴- ایجاد تعادل بین شاخساره و ریشه ، بویژه هنگام نشاء کاری و جابجا کردن گیاه، جهت تضمین موفقیت و ایجاد امکان رشد اولیه سریعتر برای گیاه.


 ۵- جوان ساختن درختان مسن از طریق حذف شاخه های پیر و وادار کردن درخت به تولید شاخه های جدید،جهت بالا بردن قدرت باردهی آن.


 ۶- پیش یا پس انداختن باروری گیاه و تنظیم گلدهی و ایجاد تعادل بین رشد رویشی و میزان محصول و بالا بردن کیفیت فرآورده تولید شده.


 ۷- محدود کردن رشد و کوتاه ساختن گیاه برای تسهیل عملیاتی مانند سمپاشی و برداشت محصول و نیز به دلایل تزئینی

 

زمان هرس (پیرایش):

بسته به نوع گیاه و هدف از پیرایش(هرس)،این کار این کار در دو موقع از سال انجام میشود: یکی پیرایشی که در زمان رکود و خواب زمستانه انجام میشود و هرس یا هرس سیاه یا زمستانه نامیده میشود و دیگری پیرایشی که در دوره فعالیت گیاه ، یعی هنگامیکه گیاه دارای برگ و احیانا گل و میوه است ، انجام میگیرد و هرس یا هرس سبز یا تابستانه نامیده میشود.در مورد هر دو نوع پیرایش باید به این دونکته توجه نمود که اصولا پیرایش در هر زمان انجام شود ،باعث تاخیر در باروری نهالهای جوان و کم شدن محصول درختان بارور میشود، بنابراین ،بایددر تمام انواع پیرایش جانب تعادل رعایت گردد و قطع اندامهای گیاه تنها به مقدار لازم و در نهایت احتیاط انجام پذیرد.

 هرس سیاه یا زمستانه :

این نوع هرس از آنجا که زمانی انجام میگیرد که گیاه فاقد برگ و در حال رکود است بیشتر مرسوم است.

چون اولا : در این هنگام شاخه ها بدون پوشش و قابل مشاهده بوده و به راحتی می توان به آنها دسترسی پیدا کرد و آنهایی را که باید به طور کامل یا جزئی حذف شوند با دیدی باز برگزید.

ثانیا:گیاه در این زمان فعالیت زیستی چندانی ندارد میزان آسیب حاصل از هرس به حداقل کاهش می یابد. از هرس های زمستانه میتوان هرس های شکل دهی نهالهای تازه کشت شده را نام برد. این هرس ها مهمترین گام در تشکیل شاخه های اصلی درخت یا بوته آینده به شمار میروند و در حقیقت مبنا و اساس شکل آینده گیاه را تشکیل میدهند.

علاوه بر این پیرایش ها ، حذف شاخه های آفت زده و مریض و شکسته نیز باید در زمستان پیش از فعال شدن گیاه ،انجام گیرد زیرا این نوع شاخه هامعمولا پناهگاه و منبع انتشار آفات و امراض اند. پیرایش دیگری که باید حتما در زمستان انجام گیرد پیرایش ریشه است.

هرس سبز یا تابستانه:

این نوع هرس ها ، گرچه همگی به نام هرس تابستانه خوانده می شوند ولی در عمل بر حسب نوع، میتوان آنها را از اوایل بهار تا اواخر تابستان انجام داد. مهمترین هرس ها تابستانه عبارتند از: حذف گلها و میوه های اضافی که کلا تنک کردن نامیده میشود. ایجاد زخم بر روی پوست ساقه، حذف نرکها و پا جوشها، بریدن قسمتهای انتهایی شاخه های تند رشد و  هرس بوته های زینتی و بالاخره هرس برگ .

 انواع پیرایش(هرس):

بر حسب هدف هرس ،میتوان قسمتهای مختلف گیاه اعم از شاخه،ریشه،برگ ،پوست و گل و میوه را بطور کامل یا جزئی حذف کرد. حذف هر یک از این اعضاء بر روی رشد و باروری گیاه در همان سال هرس و گاهی در طی چند سال بعد اثرات ویژه باقی می گذارد که با گزینش زمان و شدت پیرایش مناسب میتوان در شدت و ضعف این اثرات دخالت ورزید.

 پیرایش ساقه:

در بین اعضاء مختلف یک گیاه ،تعداد و نحوه رشد شاخه ها مهمترین عامل تعیین کننده در نحوه و اندازه پایداری آن در مقابل فشارهای ناشی از وزن میوه ،باد و برف و یخبندان زمستانه به شمارمیرود.بعلاوه قرار گرفتن شاخه ها و زاویه آنها با تنه و شاخه های اصلی تر،به میزان زیادی بر روی قدرت باروری گیاه و تحمل آن در برابر شرایط نا مساعد جوی تاثیر میگذارد. به این دلایل، در هنگام هرس شاخه های یک گیاه باید دقت زیادی به کار برد و همواره شکل و اندازه نهایی آن در نظر گرفت.

به طور کلی شاخه های یک گیاه چوبی را می توان به دو گروه بارور و نابارور تقسیم نمود. شاخه های نابارور عبارتند از:پاجوشها،نرک هاو شاخه های معمولی بی بار(فاقد گل و میوه). شاخه های بارور عبارتند از:سیخک ها و شاخه های معمولی باردهنده(دارای گل و میوه) این هر دو گروه از رشد جوانه شاخه های معمولی نا بارور به وجود می آیند.در برخی از گیاهان ،مانند انگور،این شاخه ها قبل از رشد دارای سرآغازه های گل هستند و پس از رشد گل شان باز میشود. بعضی مانند هلو، درتابستان سال رشد، در جوانه های جانبی آنها سرآغازه های گل به وجود می آید که پس از زمستان گذرانی، در بهار سال بعد تبدیل به گل و میوه میشوند.در پیرایش شاخه های نابارور اصل بر اینست که تمام پاجوشها و نرک ها را در طول فصل رشد،همچنانکه به تدریج پدیدار میشوند از ته قطع کنند.البته در شرایط استثنایی، میتوان این شاخه ها را نگاه داشت و پاجوشها را به عنوان پایه پیوند و نرکها را(بوسیله چند سال سر زنی و وادار ساختن به انشعاب و تولید جوانه گل) به عنوان شاخه بارور و یا شاخه حامل سیخک به کار گرفت. شاخه های معولی نابارور را ، بر حسب موقعیت آنها، میتوان در دوره استراحت گیاه، به دو صورت سر زنی یا حذف کامل هرس کرد.

در اینجا باید در نظر داشت که معمولا در بهار سال بعد از هرس ،گیاه که مقداری از شاخه ها و در نتیجه تعدادی از جوانه های خود را از دست داده، نیروی ذخیره خود را صرف رشد جوانه های باقیمانده میکند و بدین ترتیب جوانه هایی که در شرایط معمولی ممکن بود رشد نکرده و به حالت راکد(خفته) یا جوانه نهفته در آیند،تبدیل به شاخه میشوند و موجب تولید شاخساره زیاد و متراکم شدن شاخساره درخت می گردند.در چنین حالتی، باید تعدادی از این شاخه های جدید را ، در زمستان سال بعد،به طور کامل حذف کرد و شمار باقیمانده را نیز سرزنی و کوتاه کرد تا از رشد سریع و بدون انشعاب ،در نتیجه از ترکه ای شدن آنها جلوگیری کرده در ضمن ، برای رشد سال بعد تعداد کافی جوانه بر روی گیاه باقی بماند.

هرس شاخه های بارور ،بستگی به طول عمر آنها دارد. به عنوان مثال ،شاخه های بارور معمولی بیش از یکبار تولید گل و میوه نمی کنند،بنابر این باید در زمستان سالی که به بار نشسته اند پیراسته شوند. سیخک ها، در گیاهان مختلف، طول عمر های متفاوتی دارند ،مثلا در زردآلو تا چهار سال ، در سیب ده سال تا بیست سال در گیلاس ده تا دوازده سال و گلابی حدود بیست سال عمر میکند و پس از آن خشک می شود. در این هنگام باید سیخکها را از طریق قطع شاخه حاملشان هرس کرد و گیاه را وادار به تولید شاخه های جدیدی کرد که هر کدام ، پس از چند سال ، بصورت شاخه های حامل سیخک های جوان بارور در می آیند.

در هر هرس شاخه، برای اخذ فرم و شکل مطلوب و جلوگیری از رشد بی رویه و عقب افتادن باروری و کم شدن محصول سال بعد ، رعایت نکات زیر ضروری است:

الف-در موقع حذف کامل یک شاخه،صرفنظر از قطر آن، باید دقت شود که برشی که برای پیرایش داده میشود در پایین ترین قسمت شاخه ای که قرار است حذف شود و به موازات تنه اصلی ایجاد شود، بطوریکه قسمتی از شاخه بریده شده بر روی تنه یا شاخه اصلی باقی نماند. این امر باعث می شود که سطح بریده شده ، سریعا توسط بافت پوششی پینه التیام یابد و راه نفوذ عوامل بیماری و پوسیدگی مسدود گردد.اگر برش به طور نا صحیح انجام شود،زایده ای از شاخه بریده شده بر روی درخت باقی خواهد ماند که ناخنک یا مهمیز نامیده میشود و به دلیل رشد نکردن ، پس از مدتی میمیرد و مورد حمله شدید قارچها و باکتریهای گند رو قرار میگیرد و دچار پوسیدگی میگردد.پوسیدگی به مرور در طول زایده پیشروی کرده ، به تنه درخت میرسد و در نتیجه پس از چند سال درخت را پوک و تو خالی میکند. اگر شاخه ای که قطع میشود مسن و دارای قطر بیش تر از پنج سانتی متر باشد،باید سطح بریده شده را با چسب باغبانی که دارای سم قارچ کش باشد پوشاند تا به درخت فرصت کافی برای التیام داده شود و در عین حال از قسمتهای مرکزی سطح بریده شده که قابلیت ترمیم ندارند مصون بمانند.اگر چسب در دسترس نبود ، میتوان محل زخم را با محلول یک درصد کات کبود (سولفات مس) گند زدایی کرده ، سطح آنها را با گل رس پوشاند.البته چون خاکها اغلب آلوده هستند ممکن است گیاه را آلوده کنند.

ب-هر گاه درختی چند سال هرس نشده باشد و یا بخواهیم از ارتفاع آن بکاهیم و در هر صورت هرس شدید نیاز است،این کار باید در طی چند سال انجام شود و به تدریج ، درخت به شکل و اندازه دلخواه در آید. پیرایش شدید یکباره ،باعث خواهد شد که باروری درخت( درصورتیکه هنوز بارور نشده باشد)یک تا چند سال به عقب بیفتد و اگر بارور شده باشد،برای یک یا چند سال، به شدت کاهش یابدو حتی گهگاهی بطور کامل متوقف شود. اشکال دیگر هرس شدید یکباره اینست که گیاه در سال بعد تعداد زیادی نرک تولید خواهد کرد که حذف آنها در طول فصل رشد کاری پر زحمت خواهد بود.

پ-در هنگام حذف کامل شاخه ها،باید دقت داشت که هر چه زاویه ای که شاخه با تنه و یا شاخه حامل خود می سازد به قائمه نزدیکتر باشد، این شاخه قویتر بوده ، رشد بهتری خواهد نمود و چنین زاویه ای در مقابل وزن میوه و فشارهای خارجی تحمل بیشتری خواهد داشت.بنابراین در هنگام هرس باید در درجه اول شاخه هایی حذف شوند که با تنه یا شاخه حامل خود زاویه بسته تری میسازند و در نتیجه ضعیف تر هستند.

ت-در انشعابات دو شاخه ای ،آنهایی که قطر یکی از شاخه هایشان از دیگری کمتر است قویتر از آنهایی هستند که قطر آنها با هم مساوی است. بنابراین، باید کوشش کرد که انشعابات دو شاخه ای که قطر انشعاب آنها یکسان نیست نگهداشته شوند.

ث- در هنگام سرزنی معمولا یک سوم تا نصف انتهای شاخه های طویل حذف می شود .وضعیت محل برشی نسبت به اولین جوانه نزدیک به آن در نحوه رشد شاخه و شکل درخت بسیار موثر است.به این معنی که اگر جوانه مذکور در قسمت فوقانی شاخه قرار گرفته باشددر اثر رشد، تبدیل به شاخه ای خواهد شد که تقریبا به طور عمودی رشد کرده به بالاخواهد رفت.و اگر جوانه در زیر شاخه قرار گرفته باشد بسیار نزدیک به رشد افقی خواهد بود.با توجه به این موضوع میتوان با گزینش محل برش در هرس سرزنی، شکل درخت و میزان گسترش شاخساره آنرا کنترل کرد. یعنی اگر هدف، متراکم کردن شاخساره درختی مثل هلو باشد که بطور طبیعی شاخساره ای گسترده دارد،باید جوانه در قسمت فوقانی باقی گذاشته شود و بر عکس ،اگر هدف پخش و گسترده کردن شاخساره درختانی مثل سیب گلاب و انواع گلابی باشد،که بطور طبیعی رشد عمودی دارند،باید جوانه قسمت زیرین باقی نگهداشته شود. در اینجا باید به این نکته اشاره کرد که هرچه یک شاخه عمودی تر باشد، چون شیره گیاهی در آن راحت تر و سریعتر جریان می یابد، رشد سریعتر و بیشتری نیز خواهند داشت که این امر بویژه در نرکها که تقریبا همگی عمودی رشد میکنند قابل مشاهده است.

در روی یک شاخه نیز رشد جوانه هایی که در سطح بالا قرار دارند معمولا از جوانه های زیرین بیشتر است و این تفاوت رشد،هرچه شاخه حامل جوانه ها افقی تر باشد،چشمگیر تر است. بنابراین گزینش محل برش علاوه بر هدایت نحوه رشد گیاه، در میزان رشد آن نیز موثر است.

ج- در گیاهان باغبانی و بویژه درختان میوه، برای تولید محصول زیاد و مرغوب باید نور با شدت کافی به تمام نقاط و بویژه به قسمت های درونی آن برسد. برای این منظور باید در هنگام هرس سعی شود با حذف شاخه های اضافی، قسمتهای میانی شاخساره در حد لازم و متعادل باز نگاهداشته شود. بویژه شاخه هایی باید هرس شوند که بطور شیب دار و کج درون شاخساره رشد میکنند و علاوه بر سایه اندازی، مزاحم سایر شاخه ها هم هستند.

چ- بسیاری بیماریها و آفات، در سطح یا درون شاخه های خشکیده ، زمستان گذرانی میکنند، از این رو لازم است در تمام طول فصل سال و بویژه در زمستان، تمام شاخه ها ی شکسته وخشکیده بریده و سوزانیده شوند. این عمل بخصوص در مبارزه با آفاتی مانند انواع چوبخوارها، پوست خوارهاو سوسک های شاخک بلند، از اهمیت وافری بر خوردار است.

ح-گهگاه هنگام قطع شاخه های کلفت و سنگین ، پس از آنکه عمق برش به حدود نصف قطر شاخه رسید، در اثر وزن زیاد ،بقیه شاخه می شکند و همراه خود قسمتی از پوست و چوب تنه را قطع و زخمی میکند . برای جلوگیری از این امر، که برای سلامتی گیاه مضر است، باید چنین شاخه هایی را با سه برش قطع کرد.

بدین ترتیب که اول برشی به عمق یک سوم تا نصف شاخه،از پایین به بالا،در فاصله حدود ۱۰ سانتی متری شاخه ایجاد کرده، سپس برش دوم را چند سانتی متر بالاتر از برش اول ، از بالا به پایین ایجاد و شاخه را از تنه جدا ساخت.در مرحله سوم باید زایده باقیمانده را که سبک است و خطر شکستن نداردبا یک برش از ته قطع کرد.برخی پیشنهاد میکنند بهتر است ناخنک ناشی از هرس ، یکسال روی گیاه باقی گذاشته شود،سپس درزمستان آینده حذف شود. دلیل این امر چنین ذکر میشود که زخم های ناشی از هرس ، موجب میگردند که انتقال مواد، از ریشه به قسمتهای بالایی شاخه بریده شده،مختل گردد و باعث ایجاد کمبود مواد در بالای زخم شوند، وانگهی انتقال شیره پرورده را نیز از بالا به زیر زخم محدود سازند که در هر دو صورت ، باقی گذاشتن ناخنک به درخت امکان می دهد که بافت های آوندی خود را سریعتر ترمیم کند. لازم به توضیح است که در این حالت،در طول سال اول، پس از هرس ،در صورتیکه سطح برش به طور مناسبی محافظت شود، خطر حمله قارچها و باکتریها به ناخنک و سرایت پوسیدگی به تنه (که در قسمت الف آمد) چندان هم شدید نیست.

نکاتی پیرامون هرس کردن,هرس کردن درختان,زمان هرس,هرس کردن گیاهان,روش هرس کردن 91/02/26 6:40 PM
ofogherah 544 12600 /post-544.aspx چگـونه اوضـاع مالی خود را کنتـرل کنیـم؟ 38=>-------------کتابخانه و مقالات-------------

چگـونه اوضـاع مالی خود را کنتـرل کنیـم؟

هرچند با افزایش گرانی در سالهای اخیر کمتر شخصی است که بتواند براحتی با تبعات آن کنار بیاید و زندگیش را براحتی سامان ببخشد ولی از آنجا که نمیتوان دست روی دست گذاشت، شاید بتوانیم با بکارگیری برخی ابتکارات، تا اندازه ای هرچند جرئی فشار و تاثیر این تورم افسارگسیخته را کاهش دهیم. در این مقاله قصد داریم توصیه هایی را به شما دوستان عزیز ارائه دهیم تا بتوانید به سادگی نه تنها در سی روز ماه پول داشته باشید بلکه بتوانید مقداری از این پول را نیز ذخیره کنید. البته این بستگی به دخل و خرج و همینطور چگونگی مخارج زندگی هر فرد دارد ولی در هر صورت بسیار کارآمد است ...

1. از خرید موادی که ضرورت چندانی ندارند، بپرهیزید. بعضی مواقع ما وسایل یا احتیاجاتی را برآورده می کنیم که به آنها نیازی نداریم و فقط آنها را خریداری می کنیم که شاید یک روز به کار آیند.

2. اهل گردش هستید ؟ اگر فردی هستید که مدام به بیرون می روید و اهل گردش هستید بهتر است به جای اینکه هزینه ای را بابت تاکسی یا وسایل حمل و نقل پرداخت کنید، مسیرهایی که کوتاه هستند را پیاده طی کنید تا هم سلامت باشید و هم اینکه پس اندازی کرده باشید.

3. در فروشگاه مواد غذایی، چشمان خود را به خوراکی های وهم برانگیز ببندید و اجازه ندهید که شما را برای خریدن شان تشویق کنند.

4. هنگامی که پول به دست تان می رسد، در یک لحظه به فکر خرید می افتید ؟ این فکر را از خود دور کنید و تنها مقداری از پول را برای این کار اختصاص دهید نه تمام مبلغ پول.

5. هر ماه مبلغی از مقدار پول را هر چقدر هم کم به خرید یک شی با ارزش اختصاص دهید مانند خرید یک سکه کم عیار، و غیره.

6. اگر در بورس سهام دارید، برای جلوگیری از ولخرجی های زیاد می توانید هر ماه یک سهم به سهامتان اضافه کنید.

7. مصرف خوراکی را کاهش دهید: مقدار مواد خوراکی که مصرف می کنید را کاهش دهید : موادی مانند روغن خوراکی، برنج و غیره.

8. مقدار مصرف مواد شوینده را کمتر کنید : برای شستن لباس کمتر از همیشه پودر لباسشویی استفاده کنید.

9. برای عصرانه به رستوران بروید : اگر با دوستان خود زیاد به رستوران می روید، سعی کنید در ساعات عصر این کار را انجام دهید. چون مسلما قیمت یک عصرانه ساده مثل قهوه، چای با کیک بسیار کمتر از وعده ناهار یا شام است.

10. ورود نظافتچی ممنوع : اگر خانم هستید و در حال خواندن این مقاله به جای اینکه از یک نفر برای انجام کارهای منزل کمک بگیرید بهتر است هر روز خودتان یک قسمت از کارها را انجام دهید تا نظافت منزل هر روز انجام شود و نیاز به گرفتن کمک برای انجام کارهای منزل نباشید. در این صورت شما می توانید پولی را که قصد دادن به خانم نظافت چی را داشتید ذخیره کنید.

11. راه حلی برای به دست آوردن پول هر چند ناچیز: جای خالی شامپو، شوینده، کاغذهای بی مصرف را دور نیاندازید. شما می توانید این مواد را به مکان های خاصی تحویل دهید تا هم چرخه تجزیه و ساخت دوباره این مواد انجام شود و هم اینکه مبلغی را بابت تحویل این مواد دریافت می کنید. درست است که این مبلغ بسیار ناچیز است و به چشم نمی آید اما شما می توانید با همین مبلغ کم بعضی از نیازهای روزمره تان را بدون کم شدن صندوق مالی تان انجام دهید.

12. کارهای گذشته را ادامه ندهید: برای اینکه پول تان ذخیره شود باید کمی از کارهایی که در گذشته انجام می دادید، چشم پوشی کنید. مانند : لباس هایتان را خودتان اتو کنید و دیگر به خشک شویی ندهید، کفش هایتان را خودتان واکس بزنید و به کفاشی ندهید و غیره.

13. با دوستان تان دوره برگزار می کنید ؟ اگر با دوستانتان دوره دارید و هر ماه یکدیگر را ملاقات می کنید به جای اینکه به منزل یکدیگر بروید یا اینکه به رستوران بهتر است به محیط های سالمی مانند پارک بروید هم از هوای آزاد استفاده می کنید و نیز روحیه شما عوض می شود. این کار دارای چندین فایده می باشد : شما می توانید در هزینه ها صرف جویی کنید، از محیط تکراری منزل نیز خارج شوید.

14. تولد یکی از نزدیکان تان نزدیک است ؟ چرا همیشه با کادو دادن باید عشق و علاقه خود را اثبات کنید، با رفتار صحیح، محبت می توانید بهترین هدیه را بدهید. سعی کنید هر روز سال برایتان به مانند تولد باشد نه یک روز خاص. بسیاری از افراد فکر می کنند اگر یک هدیه گران قیمت بدهند باعث می شود که فرد مقابل رفتارهای گذشته شان را فراموش کند. اما باید بدانید هر فردی طالب رفتار خوب و صحیح است نه کادوهای گران قیمت که فقط مختص یک روز هستند.

15. توصیه می کنیم در آخر هر فصل خرید کنید : زیرا در آخر هر فصل تمام فروشگاه ها اجناس خود را به حراج می گذارند و شما می توانید همان جنس و کالا را با قیمت نازل تری خریداری کنید.

این کار شما چندین فایده دارد : برای مثال خرید پوشاک. زمانی که در آخر فصل خرید کنید، در تمام طول سال و برای هر ماه از سال بهترین و شیک ترین پوشش را دارید در عین اینکه پول تان را پس انداز کرده اید. اجناس گران نیز نخریده اید.

16. در بعضی موارد پس انداز و آینده نگری اصلا درست نیست : یکی از این موارد بیمه نامه ماشین است. شما نباید در این مورد خساست به خرج دهید باید ماشین خود را از هر لحاظ بیمه کنید. یا بیمه ای که برای خودتان در نظر دارید را هر ماه پرداخت کنید زیرا در هنگام بیماری این بیمه نامه ها کمک وافری به شما می کنند.

17. غذایی که شبها مصرف می کنید را مختصر کنید : غذایی شبها را به جای اینکه از بیرون تهیه کنید و یااینکه به پخت و پز مشغول شوید با یک غذای ساده بگذرانید. غذای شب باعث چاقی شما می شود و چاقی نیز ام الامراض است و بیماری های دیگر را برمی انگیزد.

18. در مصرف آب، برق، گاز و تلفن نیز صرفه جویی کنید تا مبلغ فیش های پرداختی شما کاهش یابد: از لامپ های کم مصرف استفاده کنید، زمانی که از خانه بیرون می روید چراغ ها را خاموش کنید اگر پنجره را باز می کنید دستگاه های تهویه ای مانند کولر را خاموش کنید.

19. برای مهمانی ها چند مدل غذا طبخ می کنید ؟ اگر همکارانتان یا دوستان تان را به منزل دعوت کرده اید به جای اینکه چندین مدل غذا درست کنید، یا از بیرون غذا سفارش دهی، بهتر است خودتان غذا را بپزید و اینکه تنها یک مدل غذا آماده کنید.

20. نوشیدنی های گران و مضر را تحریم کنید : اگر هر روز عادت به نوشیدن، نوشیدنی هایی مانند کوکا، فانتا و ... دارید آنها را حذف کنید. علاوه بر اینکه این نوشیدنی ها برای شما مضر هستند و باعث می شوند که به بیماری های دیابت، چاقی مبتلا شوید و سلامتی شما را به خطر می اندازند، همین طور باعث می شوند که شما هر روز مقداری از پول خود را برای خرید این مواد خوراکی خرج کنید.

۲۱. اگر ماهانه مقدار زیادی پول به فرزندان تان می دهید، این مقدار را کاهش دهید. اجازه ندهید که فرزندتان به بهانه های مختلف از شما پول توجیبی بگیرد، مبلغی را برای ماهیانه او مشخص کنید و در اول هر ماه آن مبلغ را به او پرداخت کنید نه اینکه هر زمانی که خواست از شما تقاضای پول کند و شما هم بعد از کمی ناراحتی و گله مندی مبلغ را به وی واگذار کنید.

22. سیگار می کشید؟ اگر فردی هستید که در طول روز و هفته چندین پاکت سیگار مصرف می کنید توصیه می کنیم مقدار استعمال سیگار را کاهش دهید، سیگار در عین اینکه سرطان زاست باعث می شود که در ماه مبلغ زیادی را به سیگار اختصاص دهید. اگر مبلغ هایی که در ماه بابت خرید سیگار هزینه می کنید را مورد توجه قرار دهید بسیار تعجب می کنید زیرا این مبلغ زیاد و چشم گیر خواهد بود.

23. آیا عادت به تفریح دارید ؟ چرا به جای اینکه تفریحات بیرون از منزل را انتخاب کنید، تفریحات داخل منزل را انتخاب نمی کنید. در صورتی که از منزل خارج شوید باید هزینه بنزین ماشین یا کرایه تاکسی را صرف کنید اما در داخل منزل نیز می توانید تفریحات سالمی داشته باشید و اوقات فراغت تان را پر کنید. تفریحاتی مانند دیدن فیلم های روز دنیا، بازی پازل، مطالعه کردن، صحبت کردن با همسر یا اعضای خانواده و غیره.

24. در ماه چقدر حقوق می گیرید ؟ مقدار حقوق ماهیانه خود را محاسبه کنید. اجازه ندهید خرج های شما برابر حقوق ماهیانه تان باشد. اگر این طور است خرج های بی مورد را ادامه ندهید.

25. برای هر روزتان مبلغی را کنار بگذارید : برای هر روزتان مبلغی را کنار بگذارید، هزینه تاکسی، مترو و... ، در پایان روز هر مبلغی که برایتان باقی مانده است را در یک قلک یا صندوقی قرار دهید و تا چند ماه شمارش این سکه ها و اسکناس های کوچک را نداشته باشید تا کمی بر آنها افزوده شود.

26. آیا زیاد با تلفن صحبت می کنید ؟ اگر از آن دسته از افراد هستید که با تلفن زیاد صحبت می کنند سعی کنید، کمتر با دوستانتان صحبت کنید و بیشتر ملاقات حضوری داشته باشید یا از طریق اینترنت و ابزارهایی مانند یاهو مسنجر و... با آنها در ارتباط باشید تا هزینه مکالمات روزمره شما بخصوص هزینه تلفن های خارج از کشور و راه دور پائین بیاید.

27. نحوه استفاده از ماشین لباس شویی و ظرف شوئی : لباس هایی که در لباس شوئی هستند را چند روز یک بار شستشو می دهید ؟ سعی کنید لباس ها را هفته ای یک بار شست و شو دهید و در رابطه با استفاده از ظرف شوئی نیز، در پاسی از شب که مصرف هزینه های برق کمتر است و دیگر ظرفی کثیف نمی شود، استفاده کنید.

28. مبالغی که خرج می کنید را یادداشت کنید : اگر شما هر روز مبلغی که خرج می کنید را یادداشت کنید باعث می شود آگاهی بیشتری داشته باشید و بدانید که در چند روز آینده پولتان تمام می شود پس کمی با درایت بیشتری، پولتان را خرج میکنید.

29. از کارت های اعتباری استفاده کنید : اگر شما فردی هستید که مدام از مترو و اتوبوس های تندرو استفاده می کنید، توصیه می کنیم به جای اینکه هر روز بلیط مترو یا مبلغی را بابت استفاده از اتوبوس هزینه کنید از کارت های اعتباری مخصوص استفاده کنید تا در هزینه و زمان صرفه جویی کرده باشید.

30. در آخر ماه : در آخر هر ماه، مبلغی را که پس انداز کرده اید به یک حساب سپرده انتقال دهید تا پولی در دسترس شما نباشد که به فکر خرج کردنش باشید و هم اینکه مبلغی به عنوان سود به حساب شما در آخر هر ماه اضافه می شود و بدین ترتیب پول شما رشد بیشتری می کند.

چگـونه اوضـاع مالی خود را کنتـرل کنیـم,پول,کنترل وضعیت,اوضاع مالی,ثروت 91/02/24 3:22 PM
ofogherah 532 12600 /post-532.aspx آشنایی با ماهواره امید 38=>-------------کتابخانه و مقالات-------------

آشنایی با ماهواره امید

ماهواره ملی امید که در صا ایران به‌عنوان نخستین گام عملی کشور در عرصه بومی‌سازی فناوری فضایی از اسفند 84 آغاز شد، دوشنبه شب 14 بهمن با فرمان رئیس جمهوری با موفقیت به فضا پرتاب شد ودر مدار قرارگرفت.

اهداف پروژه ماهواره ملی امید
از آنجایی که پروژه امید اولین گام علمی در عرصه بومی سازی فناوری ماهواره بوده است لذا مهمتر و پیچیده‌تر از دستیابی به یک محصول بومی، ایجاد بسترهای لازم برای این صنعت خواهد بود. بر این اساس شناسایی صنایع داخلی و ظرفیت‌های موجود در خصوص تجهیزات ساخت، مونتاژ و تست ماهواره و ایجاد بستر فعالیت‌های فضایی در شرکت‌های خصوصی بعنوان اهداف بسیار مهم این پروژه بوده است.

اهداف مهم پروژه امید در راستای بومی سازی صنعت ماهواره:
- شناسایی ظرفیت‌های موجود در خصوص تجهیزات ساخت، مونتاژ و تست ماهواره
- ایجاد بستر فعالیت‌های فضایی در شرکت‌های خصوصی
- ایجاد فضای عملیاتی ساخت و تست ماهواره در تعامل با موشک حامل داخلی

ماموریت ماهواره امید

ماموریت فنی ماهواره امید به گونه‌ای تنطیم شده که بتوان با حداقل ریسک به حداکثر اطمینان در یک ارتباط ماهواره‌ای رسید.

از این رو ماموریت ماهواره‌ای امید به این صورت تعریف شده است:
برقراری ارتباط متقابل ماهواره و ایستگاه زمینی شامل ماموریت‌های:
- تعیین مشخصات مداری ماهواره پس از جدایش از موشک حامل.
- تله متری مشخصات زیرسامانه‌های ماهواره (ارسال اطلاعات داخلی ماهواره به ایستگاه زمینی) برای بررسی وضعیت ماهواره.
- ارسال فرمان از ایستگاه زمینی به ماهواره.

مشخصات فنی ماهواره امید

o نوع ماهواره : مخابراتی
o ابعاد کلی سازه در حالت بسته : cm 40*40*40
o وزن : 27 کیلو گرم
o کنترل حرارات : پسیو
o باند فرکانس : UHF

ساختار ایستگاه‌های زمینی ماهواره امید
- ایستگاه‌های رنجینگ (4 ایستگاه)
- ایستگاه های تله متری و تله کامند(3 ایستگاه)
- ایستگاه کنترل مرکزی (ا ایستگاه)

فناوری‌های کلیدی در پروژه

- تولید الکترونیک ماهواره
- تولید فرستنده و گیرنده فضایی
- فناوری
QSM بعنوان فناوری حساس سازه‌ای در ماهواره
- فناوری
TVT بعنوان فناوری حساس طراحی حرارتی ماهواره
- تست‌های محیطی فضایی بعنوان بالاترین رده کیفی قطعات
- فناوری بکارگیری
GPS فضایی بخصوص در ماهواره بدون پایداری امید
- فناوری
Ranging
- فناوری شبیه‌سازی پرواز ماهواره
- مهندسی سامانه فضایی بصورت کاملاً بومی
- اثبات وجود ماهواره در مدار
- تعیین دوره تناوب و زمان طلوع ماهواره با دقت بالا
- ارتباط تله متری تله کامند با ماهواره
- تهیه نرم افزارهای گزارش گیری برای تحلیل اطلاعات تله متری

 

مراحل اجرای پروژه

این پروژه از پانزدهم اسفند ماه سال 1384 آغاز گردید و طی 2 سال آماده انجام تست‌های مشترک شد. قطعاً یکی از گلوگاه‌های هر پروژه برای کشوری که تجربه قبلی آن را نداشته باشد، طراحی سامانه‌ای آن خواهد بود و با توجه به ماهیت پیچیده پروژه‌های فضایی، حساسیت طراحی سامانه‌ای آن دو چندان خواهد بود.

از نقاط بسیار برجسته این پروژه این است که طراحی سامانه‌ای ماهواره امید بصورت کاملاً بومی توسط متخصصان داخلی انجام شده است. دستیابی به تجربه طراحی سامانه‌ای یک پروژه فضایی خود به تنهایی از موفقیت‌های بسیار بزرگ این پروژه می‌باشد و این دستاوردی است که آهنگ حرکت پروژه‌های آتی را بسیار سریع خواهد نمود.

طراحی سامانه‌ای ماهواره امید با توجه به شرایط و امکانات داخلی طی سه ماه نهایی گردید و پس از آن طراحی اولیه زیرسامانه‌های ماهواره با هدف تعیین مشخصات کلیدی و تفصیلی هر کدام آغاز گردید.

هدف از این مرحله (طراحی زیرسامانه‌ها) رسیدن به مرحله ساخت نمونه‌های آزمایشگاهی هر یک از زیرسامانه‌ها بود تا بتوان طراحی انجام شده را بصورت آزمایشگاهی مورد ارزیابی قرار داد.

البته اتمام این مرحله به معنی نهایی شدن طراحی نبود و کلیه مشخصات طراحی در مراحل بعدی پروژه و توسط آزمایش‌های مختلف مورد ارزیابی قرار گرفت و اصلاحات مورد نیاز در طراحی اعمال گردید.

در واقع مرحله طراحی تفصیلی زیرسامانه‌ها تا مراحل پایانی پروژه ادامه داشته است. در مرحله ساخت نمونه آزمایشگاهی، کلیه اشکالات و اصلاحات عملکردی ناشی از طراحی اولیه مشخص و مورد بررسی قرار گرفت و با توجه به آخرین اصلاحات بدست آمده، مرحله ساخت نمونه مهندسی ماهواره آغاز گردید.

هدف در این مرحله، دستیابی به یک نمونه کامل ماهواره از لحاظ مشخصات فیزیکی و عملکردی بوده است. در این مرحله فارغ از تحمل ماهواره در برابر شرایط محیطی، عملکرد قسمتهای مختلف بصورت مجزا و کل ماهواره بصورت تجمیعی مورد بررسی قرار گرفت.

 با توجه به عدم تجربه قبلی کشور در خصوص انجام تست‌های مورد نیاز یک محصول فضایی، تلاش‌های ارزشمندی در خصوص شناسایی و یا تجهیز امکانات داخلی برای انجام چنین تست‌هایی صورت پذیرفت.

تست نمونه مهندسی ماهواره توانست شرایط کار را برای ساخت نمونه پروازی هموار سازد. تست‌هایی که برای نمونه پروازی ماهواره در نظر گرفته شده بود، مطابق استانداردهای معتبر فضایی و با توجه به شرایط داخلی کشور تنظیم شده بود.

خوشبختانه تمهیداتی که در طراحی برای تحمل شرایط محیطی شامل لرزه‌های ناشی از موشک حامل، تغییرات دمایی بسیار زیاد در مدار زمین و شرایط خلأ، اندیشیده شده بود با انجام موفق تست‌های محیطی اثبات گردید و بدین ترتیب اولین ماهواره بومی جمهوری اسلامی ایران آماده پرتاب گردید.

دستاوردهای پروژه امید

· ساخت اولین سامانه فضایی بومی جمهوری اسلامی ایران
· بومی سازی فناوری فضایی به عنوان قطب مهم مولد دانش و فناوری در سایر صنایع
· اقتدار ملی از منظر دستیابی و تسلط به فضا
· نقطه عطف در صنعت فضایی کشور
· ورود اساتید دانشگاه‌ها و دانشجویان رشته‌های مختلف مهندسی به عرصه‌های عملی فضایی
· شناسایی ظرفیت‌های موجود در خصوص تجهیزات ساخت، مونتاژ و تست ماهواره
· ایجاد بستر فعالیت‌های فضایی در شرکت‌های خصوصی
· ایجاد فضای عملیاتی ساخت و تست ماهواره و ایستگاه‌های زمینی در تعامل با موشک حامل داخلی
· طراحی و ساخت اولین ایستگاه کنترل و هدایت ماهواره‌ها در سطح کشور بصورت بومی به دست متخصصین صا ایران
· کسب بستر علمی طراحی و ساخت آنت‌های یاگی
· دستیابی به دانش طراحی سیستم‌های سروسیستم کنترل آنتن ردگیر ماهواره
· کسب دانش بالستیک مدار و اختلالات فضایی تأثیر گذار ماهواره‌ها
· طراحی نرم افزارهای مونیتورینگ و کنترل ماهواره
· طراحی نرم افزارهای پردازش کدینگ و رمزگذاری داده‌های تله متری، تله کامند
· طراحی نرم افزارهای جستجوگر ماهواره (رنجینگ ،داپلر،تک ایستگاهی)
· کسب دانش فنی طراحی و ساخت پایه وسازه و ساختارایستگاه‌های
TT&C میکروماهواره
· کسب تجربه ارتباط مخابراتی بین تجهیزات ایستگاه زمینی و تجهیزات ماهواره
· کسب تجربه ردگیری و دریافت سیگنال از ماهواره های عملیاتی توسط ایستگاه زمینی بومی

آشنایی با ماهواره امید,ماهواره,ماهواره ایران,امید ایران,دستاورد های ایران 91/02/18 11:8 PM
ofogherah 529 12600 /post-529.aspx جزایرقناری 38=>-------------کتابخانه و مقالات-------------

جزایرقناری

 

جزایر قناری از مجموع هفت جزیره در اقیانوس اطلس تشکیل شده و به خاطر نزدیکی جغرافیایی، کشور مراکشسال‌هاست ادعای مالکیت آن را دارد؛ اما جزایر قناری بخشی از خاک اسپانیاست و مردم آن ملیت اسپانیایی دارند.
بین این هفت جزیره، دو تای آن‌ها از بقیه مهم‌ترند: جزیره‌ی تنه‌ریف و جزیره‌ی گرن‌کاناری. پایتخت جزایر قناری، شهرلاس‌پالماس است که در گرن کاناری واقع شده و شهر پرطرفداری در میان گردشگران است. جزیره‌ی تنه‌ریف هم از هفت تا شهر تشکیل شده که مهم‌ترین و بزرگ‌ترین شهر آن، سانتاکروز در شرقی‌ترین قسمت جزیره است. 
آب و هوای جزایر قناری تقریباً همه‌ی سال شبیه به هم است. مهم نیست در چه فصلی از سال باشیم، آب و هوای جزیره‌ها همیشه بهاری است. تابستان‌ها دمای هوا به زحمت به ٢٤-٢٥ درجه‌ی سانتی‌گراد می‌رسد و زمستان‌ها حدوداً هفت-هشت درجه خنک‌تر می‌شود.

                     

راحت‌ترین راه برای رسیدن به جزایر قناری، هواپیماست. رفتن به جزایر قناری از طریق فرودگاه‌های تنه‌ریف و گرن کاناری بیشترین تعداد پرواز را دارد و شلوغ‌تر است ولی اگر بخواهید وارد جزایر دیگر قناری شوید، هم ساعت‌های پروازی محدودتر می‌شود و هم بلیط‌ها گران‌تر. 

تنه‌ریف دو تا فرودگاه دارد: رینا سوفیا در جنوب و لوس رودئوس در شمال جزیره. از هر دوی فرودگاه‌ها اتوبوس و تاکسی برای رفتن به شهرهای جزیره هست. اتوبوس‌ها معمولاً از ساعت دوازده تا پنج صبح کار نمی‌کنند و کرایه‌ی تاکسی‌ها هم این وقت شب گران‌تر می‌شود و بهتر است حواس‌تان به ساعت پرواز و رسیدن‌تان به مقصد باشد.
تنها فرودگاه گرن کاناری نیز در قسمت شرق جزیره قرار گرفته و حدود نیم ساعت با لاس‌پالماس فاصله دارد که این مسیر را می‌شود با تاکسی و اتوبوس هم طی کرد.

در هر دو جزیره‌، اتوبوس‌ها به راحتی رفت و آمد می‌کنند و در جاهای مختلف شهرها ایستگاه دارند، ولی یکی از بهترین گزینه‌ها برای رفت و آمد در جزایر قناری، کرایه‌ی یک اتومبیل است. شرکت‌های بزرگی هستند که می‌توانید از آن‌ها ماشین کرایه کنید، تنها شرطش هم داشتن گواهینامه‌ی بین‌المللی و پاسپورت است.   

توریست‌ها معمولاً چه در سانتاکروز و چه در لاس‌پالماس ترجیح می‌دهند در مناطقی اقامت کنند که نزدیک به دریا باشند. تعداد هتل‌ها و مراکز تفریحی در این قسمت‌های جزیره‌ها بیشتر است و امکان همه جور بازی آبی هم در اقیانوس آتلانتیکمهیاست. 
شاید جزایر قناری بهترین جای دنیا برای گشت و گذارهای رویایی باشد. یک روز کامل بیرون از هتل ماندن، پیاده‌روی در کوچه‌های سنگ‌فرش تا تپه‌های سرسبز و کمی استراحت در سایه‌های درختانی با برگ‌های پهن و تیره شاید یکی از بهترین و آرام‌بخش‌ترین اتفاقاتی باشد که در طول سفر تجربه خواهید کرد. برای همین است که اداره‌ی گردشگری اسپانیا همیشه از شعار تبلیغاتی دوباره جوان شوید در دعوت‌نامه‌های سفر به جزایر قناری استفاده می‌کند.

فراموش نکنید در تنه‌ریف به دیدن اِل تِیده بروید. این آتشفشان بزرگ در سال ٢٠٠٧ در فهرست میراث جهانی یونسکو ثبت شده و سومین آتشفشان فعال و بزرگ در دنیاست. اطراف این کوه، تورهای درمانی برای استفاده از آب‌های معدنی برگزار می‌شود که خیلی هم طرفدار دارد. اگر اهل ورزش هستید، روستای کوهستانی آناگا می‌تواند شما را خوشحال کند. ممکن است در ارتفاعات از هوای بهاری جزیره خبری نباشد و بهتر است یک ژاکت همراه داشته باشید. 

برای کوه‌نوردی یا دیدن پارک‌های طبیعی گرن کاناری، پارک ملی گاراخونای گزینه‌ی خوبی است. گاراخونای هزاران گونه‌ی نادر گیاهی و جانوری دارد و اگر خیلی ورزش‌کار بودید و تا بالای کوه رفتید، مطمئن باشید چشم‌اندازی بی‌نظیر از رنگ‌های سبز و آبی منتظر شماست. کوه‌نوردی و ورزش‌های آبی در این جزیره خیلی مشهور است ولی یادتان باشد گرن کاناری، قدیمی‌ترین باشگاه گلف اسپانیا را دارد. گلف از محبوب‌ترین بازی‌های جزیره است و هر سال هم در فصل بهار مسابقاتی در گرن‌کاناری برگزار می‌شود.

یکی از جاذبه‌های طبیعی و عجیب جزایر قناری، روکوسینکادوست که بومی‌ها آن را انگشت خدا می‌نامند، چون صخره‌ی بلندی است که به صورت عمودی روی زمین قرار گرفته و داستان‌های باستانی قناری می‌گوید انگشت خدا توانسته این صخره را به این حالت نگه دارد. معلوم نیست روکوسینکادو تا کی قرار است همین‌طوری بایستد، ولی تا امروز که توانسته حداقل نود درصد توریست‌های جزایر قناری را به تماشایش جلب کند.

            

ذائقه‌ی غذایی این منطقه، یک چیزی بین فرهنگ اسپانیا، لاتین و آفریقایی است. مواد اصلی بیشتر غذاهای محلی، سبزیجات و ماهی است. یکی از غذاهای محبوبی که بهترینش را در تنه‌ریف می‌توان پیدا کرد، خوراک ماهی سانکوچو کاناریوست که همراه با سس موخو سرو می‌شود. سانکوچو یک جور ماهی سفید نمکسود شده است که گوشت ترد و خوشمزه‌ای دارد. مانند بقیه‌ی جاهای اسپانیا، تاپاس‌ هم یکی از خوراکی‌های معمول جزایر قناری است که بیشتر همراه با نوشیدنی خورده می‌شود.
بچه‌ها هم در جزایر قناری خوش می‌گذرانند؛ علاوه بر بازی‌های توی ساحل، بزرگ‌ترین کلکسیون طوطی جهان در پارک لورویتنه‌ریف قرار گرفته که بیش از سه هزار طوطی مختلف دارد. علاوه بر طوطی‌ها البته حیوانات دیگری هم در این پارک نگهداری می‌شوند.

معمولاً تصویری که در ذهن همه از جزایر قناری وجود دارد، درختی بلند و سبز با پس زمینه‌ی دریا و ساحلی سفید است که طوطی یا هدهدی رنگارنگ روی شاخه‌های آن نشسته؛ خیلی هم تصویر اشتباهی نیست.

جزایرقناری,مراکش,اسپانیا,جزیره,شهرلاس‌پالماس,ذائقه‌ی غذایی 91/02/15 11:36 AM
ofogherah 528 12600 /post-528.aspx ١٠ روش برای جذب پول و ثروت 38=>-------------کتابخانه و مقالات-------------

١٠ روش برای جذب پول و ثروت

با رعایت این ١٠ راهکار و با توجه به ندای درونی خود قادرید تا اندوخته مالی خود را افزایش دهید.

 ١) بدانید چه می‌خواهید

از آنچه که می‌خواهید مطمئن شوید و آگاه شوید، خیلی از ما حتی خودمان هم نمی‌دانیم دقیقا در زندگی به دنبال چه هستیم! مقدار پولی را که دوست دارید داشته باشید، تعیین کنید، برای مثال، دوست دارید، ١٠٠ میلیون ریال پول داشته باشید، با این روش زودتر به هدف خود می‌رسید تا این که فقط بگویید من دوست دارم بیشتر پول در بیاورم.

 ٢) به ندای درونی خود گوش دهید

هر آنچه که از ندای درونی خود می‌شنوید، به آن توجه و عمل کنید. متأسفانه بیشتر ما به این مسائل اعتقادی نداریم و شاید همین حالا با خود بگویید: "من که اصلاً به این چیزها اعتقادی ندارم و نمی‌توانم حتی این الهامات را از وجودم درک کنم!" ، اما حقیقت این است که این الهامات و نیروی درونی وجود دارند و البته اگر خودتان بخواهید، شما را به طرف آنچه که می‌خواهید هدایت می‌کند.

 ٣) مبلغی منطقی و صریح را در ذهن خود پرورش دهید

ابتدا از مبالغ کم و منطقی شروع کنید، برای مثال، ١٠٠ میلیون ریال، هدف‌تان بر این باشد که در مرحله اول تمام تلاش خود را برای کسب این مبلغ متمرکز کنید و بعد به مبالغ بیشتر فکر کنید.

 ٤) اگر خیلی در درجه اول به پولدار شدن اهمیتی نمی‌دهید، دیگر اهداف ایده‌آل خود را مثل، تفریح، امنیت و آزادی و .... فکر کنید

در ذهن خود فرض کنید که به همه آنها رسیده‌اید و از این حس لذت ببرید، این خود انگیزه‌ای می‌شود تا برای رسیدن به آنها به پول نیز فکر کنید و برسید.

 ٥) از پیروی و تعقیب دنیوی دست بردارید

شما همواره با نیروی درونی خود به خداوند متعال وصل هستید، لحظاتی را در خلوت خود سعی به ارتباط با خداوند بپردازید، از وی راهنمایی بخواهید و تقاضا کنید تا شما را در مسیر صحیح و سرشار از موفقیت، قرار دهد، طوری که بتوانید در آسایش و آرامش برای خود و اطرافیان‌تان مفید باشید، مطمئن باشید که جواب می‌گیرید.

 ٦) عمل کنید

این که فقط فکر کنید و خیال کنید، کافی نیست، عمل کنید! خیلی از افراد با این که از وضعیت کنونی خود راضی نیستند و می‌دانند در صورت اقدام به راهی بهتر به آنچه می‌خواهند می‌رسند، اما جرأت گامی برتر را ندارند. بنابراین شجاع باشید و عمل کنید. ترس خود مانع موفقیت است. "رالف والدو" چنین می‌گوید: "توصیه من به جوانان این است که برای موفقیت، به آنچه که صحیح است اما از رسیدن به آن می‌ترسید یا ناامید هستید، عمل کنید"، سوزان جفرز نیز معتقد است: "باید از مانع ترس عبور کنید، تا کامیاب شوید"، با تصمیمی جدی و اولین گام شما برای موفّقیت، تمامی دنیا شروع به همکاری با شما می‌کنند و به میل شما راه می‌آیند.

 ٧) مراحل کار را در ذهن و با کلام خود زیر لب مرور کنید

بطور مثال، سوالی را در مورد کسب مبلغی از مسیری خاص از خود بپرسید، و با خود گفتگو کنید، "اگر از این راه موفق نشدم، تمام مسیر قبل را از ذهن خود پاک کرده و از راهی بهتر و موثر تر وارد می‌شوم تا بالاخره پولدار شوم".

 ٨) از موانع نترسید

دریا همیشه آرام نیست، زندگی هم مثل دریاست، گاهی مجبورید با دریایی مواج و طوفانی دست و پا بزنید تا بر موانع پیروز شوید. بیشتر ما به محض شکست یا سختی، ناامید شده و از ادامه راه می‌ترسیم، با سرزنش و افسردگی نه تنها کاری پیش نمی‌برید، بلکه اوضاع شما از قبل هم بدتر می‌شود، همان طور که کارل ساگن می‌گوید: "بهتر است عوض این که چرا تاریک است و غر بزنید، حتی با یک شمع کمی آنجا را روشن کنید"، یا به قول ما ایرانی‌ها، "ماهی را هر وقت از آب بگیری تازه است".

 ٩) روابط و ذهن خود را خانه تکانی کنید

نه تنها در خانه، بلکه در محیط کار، اجتماع و ..... روابط خود را در جهت مثبت اصلاح کنید. مطمئناً هیچ کس بدون کمک و همیاری دیگران، نمی‌تواند به اهداف خود برسد، اما اگر قرار باشد این ازدحام روابط بی‌فایده و پر سر و صدا همراه با میلیون‌ها انرژی منفی باشد و باعث عدم تمرکز یا تحلیل روحیه تان شوند، بهتر است حذف شوند.

 ١٠) به علائق خود توجه کنید

هر کسی به چیزهایی در ذهن خود و بطور ذاتی علاقه دارد، اگر هر گام یا عمل یا هدفی را طبق آنچه که علاقه دارید و به آن عشق می‌ورزید، آغاز کنید، می‌بینید که چطور سریع‌تر و آسان‌تر به هدف خود می‌رسید. در واقع این خود درونی ماست که جسم ما را به طرف آن چه که لذّت می‌بریم و عشق می‌ورزیم، سوق می‌دهد. 

١٠ روش برای جذب پول و ثروت,پولدار شدن,ثروتمند شدن,راهای میلیونر شدن,10 روش جذب 91/02/13 11:40 PM
ofogherah 526 12600 /post-526.aspx معرفی رشته بیوشیمی 38=>-------------کتابخانه و مقالات-------------

معرفی رشته بیوشیمی

 

بیوشیمی علمی است که درباره ترکیبات و واکنشهای شیمیایی در موجودات زنده بحث می‌کند.
اساس شیمیایی بسیاری از واکنشها در موجودات زنده شناخته شده است. کشف ساختمان دو رشته‌ای دزاکسی ریبونوکلئیک اسید (DNA) ، جزئیات سنتز پروتئین از ژنها ، مشخص شدن ساختمان سه بعدی و مکانیسم فعالیت بسیاری از مولکولهای پروتئینی ، روشن شدن چرخه‌های مرکزی متابولیسم وابسته بهم و مکانیسمهای تبدیل انرژی و گسترش تکنولوژی Recombinant DNA (نوترکیبی DNA) از دستاوردهای برجسته بیوشیمی هستند. امروزه مشخص شده که الگو و اساس مولکولی باعث تنوع موجودات زنده شده است.

تمامی ارگانیسمها از باکتریها مانند اشرشیاکلی تا انسان ، از واحدهای ساختمانی یکسانی که به صورت ماکرومولکولها تجمع می‌یابند، تشکیل یافته‌اندانتقال اطلاعات ژنتیکی از DNA به ریبونوکلئیک اسید (RNA) و پروتئین در تمامی ارگانیسمها به صورت یکسان صورت می‌گیرد. آدنوزین تری فسفات (ATP) ، فرم عمومی انرژی در سیستمهای بیولوژیکی ، از راههای مشابهی در تمامی جانداران تولید می‌شود.

تاثیر بیوشیمی در کلینیک
مکانیسمهای مولکولی بسیاری از بیماریها ، از قبیل بیماری کم خونی و اختلالات ارثی متابولیسم ، مشخص شده است. اندازه گیری فعالیت آنزیمها در تشخیص کلینیکی ضروری می‌باشد. برای مثال ، سطح بعضی از آنزیمها در سرم نشانگر این است که آیا بیمار اخیرا سکته قلبی کرده است یا نه؟بررسی DNAدر تشخیص ناهنجاریهای ژنتیکی ، بیماریهای عفونی و سرطانها نقش مهمی ایفا می کند. سوشهای باکتریایی حاوی DNA نوترکیب که توسط مهندسی ژنتیک ایجاد شده است، امکان تولید پروتئینهایی مانند انسولین و هورمون رشد را فراهم کرده است. به علاوه ، بیوشیمی اساس علایم داروهای جدید خواهد بود. در کشاورزی نیز از تکنولوژی DNA نوترکیب برای تغییرات ژنتیکی روی ارگانیسمها استفاده می‌شود.

گسترش سریع علم و تکنولوژی بیوشیمی در سالهای اخیر ، محققین را قادر ساخته که به بسیاری از سوالات و اشکالات اساسی در مورد بیولوژی و علم پزشکی جواب بدهند. چگونه یک تخم حاصل از لقاح گامتهای نر و ماده به سلولهای عضلانی ، مغز و کبد تبدیل می‌شود؟ به چه صورت سلولها با همدیگر به صورت یک اندام پیچیده درمی‌آیند؟ چگونه رشد سلولها کنترل می‌شود؟ علت سرطان چیست؟ مکانیسم حافظه کدام است؟ اساس مولکولی اسکیزوفرنی چیست؟

مدلهای مولکولی ساختمان سه بعدی
وقتی ارتباط سه بعدی بیومولکولها و نقش بیولوژیکی آنها را بررسی می‌کنیم، سه نوع مدل اتمی برای نشان دادن ساختمان سه بعدی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

مدل فضا پرکن (Space _ Filling)
این نوع مدل ، خیلی واقع بینانه و مصطلح است. اندازه و موقعیت یک اتم در مدل فضا پرکن بوسیله خصوصیات باندها و شعاع پیوندهای واندروالسی مشخص می‌شود. رنگ مدلهای اتم طبق قرارداد مشخص می‌شود.

مدل گوی و میله (ball _ and _ Stick)
این مدل به اندازه مدل فضا پرکن ، دقیق و منطقی نیست. برای اینکه اتمها به صورت کروی نشان داده شده و شعاع آنها کوچکتر از شعاع واندروالسی است.

مدل اسکلتی (Skeletal)
ساده‌ترین مدل مورد استفاده است و تنها شبکه مولکولی را نشان می‌دهد و اتمها به وضوح نشان داده نمی‌شوند. این مدل ، برای نشان دادن ماکرومولکولهای بیولوژیکی از قبیل مولکولهای پروتئینی حاوی چندین هزار اتم مورد استفاده قرار می‌گیرد.

فضا
در نشان دادن ساختمان مولکولی ، بکار بردن مقیاس اهمیت زیادی دارد. واحد آنگستروم ()، بطور معمول برای اندازه‌گیری طول سطح اتمی مورد استفاده قرار می‌گیرد. برای مثال ، طول باند C _ C ، مساوی 1،54 آنگستروم می‌باشدبیومولکولهای کوچک ، از قبیل کربوهیدراتها و اسیدهای آمینه ، بطور تیپیک ، طولشان چند آنگستروم است. ماکرومولکولهای بیولوژیکی ، از قبیل پروتئینها ، 10 برابر بزرگتر هستند. برای مثال ، پروتئین حمل کننده اکسیژن در گلبولهای قرمز یا هموگلوبین ، دارای قطر 65 آنگستروم است. ماکرومولکولهای چند واحدی 10برابر بزرگتر می‌باشند. ماشینهای سنتز کننده پروتئین در سلولها یا ریبوزومها ، دارای 300 آنگستروم طول هستند. طول اکثر ویروسها در محدوده 100 تا 1000 آنگستروم است. سلولها بطور طبیعی 100 برابر بزرگتر هستند و در حدود میکرومتر (μm) می‌باشند. برای مثال قطر گلبولهای قرمز حدود 7μm استمیکروسکوپ نوری حداقل تا 2000 آنگستروم قابل استفاده است. مثلا میتوکندری را می‌توان با این میکروسکوپ مشاهده کرد. اما اطلاعات در مورد ساختمانهای بیولوژیکی از مولکولهای 1 تا آنگستروم با استفاده از میکروسکوپ الکترونیX-ray بدست آمده است. مولکولهای حیات ثابت می‌باشند.

زمان لازم برای انجام واکنشهای بیوشیمیایی
راکسیونهای شیمیایی در سیستمهای بیولوژیکی به وسیله آنزیمها کاتالیز می‌شوند. آنزیمها سوبستراها را در مدت میلی ثانیه () به محصول تبدیل می‌کنند. سرعت بعضی از آنزیمها حتی سریعتر نیز می‌باشد، مثلا کوتاهتر از چند میکروثانیه (). بسیاری از تغییرات فضایی در ماکرومولکولهای بیولوژیکی به سرعت انجام می‌گیرد. برای مثال ، باز شدن دو رشته هلیکسی DNA از همدیگر که برای همانندسازی و رونویسی ضروری است، یک میکروثانیه طول می‌کشدجابجایی یک واحد (Domain) از پروتئین با حفظ واحد دیگر ، تنها در چند نانوثانیه () اتفاق می‌افتد. بسیاری از پیوندهای غیر کووالان مابین گروههای مختلف ماکرومولکولی در عرض چند نانوثانیه تشکیل و شکسته می‌شوند. حتی واکنشهای خیلی سریع و غیر قابل اندازه گیری نیز وجود دارد. مشخص شده است که اولین واکنش در عمل دیدن ، تغییر در ساختمان ترکیبات جذب کننده فوتون به نام رودوپسین می‌باشد که در عرض اتفاق می‌افتد.

انرژی
ما بایستی تغییرات انرژی را به حوادث مولکولی ربط دهیم. منبع انرژی برای حیات ، خورشید است. برای مثال ، انرژی فوتون سبز ، حدود 57 کیلوکالری بر مول (Kcal/mol) بوده و ATP ، فرمول عمومی انرژی ، دارای انرژی قابل استفاده به اندازه 12 کیلوکالری بر مول می‌باشد. برعکس ، انرژی متوسط هر ارتعاش آزاد در یک مولکول ، خیلی کم و در حدود 0،6 کیلوکالری بر مول در 25 درجه سانتیگراد می‌باشد. این مقدار انرژی ، خیلی کمتر از آن است که برای تجزیه پیوندهای کووالانسی مورد نیاز است، (برای مثال 83Kcal/mol برای پیوند C _ C). بدین خاطر ، شبکه کووالانسی بیومولکولها در غیاب آنزیمها و انرژی پایدار می‌باشد. از طرف دیگر ، پیوندهای غیر کووالانسی در سیستمهای بیولوژیکی بطور تیپیک دارای چند کیلوکالری انرژی در هر مول می‌باشندبنابراین انرژی حرارتی برای ساختن و شکستن آنها کافی است. یک واحد جایگزین در انرژی ، ژول می‌باشد که برابر 0،239 کالری است.

ارتباطات قابل بازگشت بیومولکولها
ارتباطات قابل برگشت بیومولکولها از سه نوع پیوند غیر کووالانسی تشکیل شده است. ارتباطات قابل برگشت مولکولی ، مرکز تحرک و جنبش موجود زنده استنیروهای ضعیف و غیر کووالان نقش کلیدی در رونویسی DNA ، تشکیل ساختمان سه بعدی پروتئینها ، تشخیص اختصاصی سوبستراها بوسیله آنزیمها و کشف مولکولهای سیگنال ایفا می‌کنند. به علاوه ، اکثر مولکولهای بیولوژیکی و پروسه‌های درون مولکولی ، بستگی به پیوندهای غیر کووالانی همانند پیوندهای کووالانی دارند. سه پیوند اصلی غیر کووالان عبارت است از: پیوندهای الکترواستاتیک ، پیوندهای هیدروژنی و پیوندهای واندروالسی آنها از نظر ژئومتری ، قدرت و اختصاصی بودن با هم تفاوت دارند. علاوه از آن ، این پیوندها به مقدار زیادی از طرق مختلف در محلولها تحت تاثیر قرار می‌گیرند.

معرفی رشته بیوشیمی,تاثیر بیوشیمی در کلینیک,مدلهای مولکولی ساختمان سه بعدی,مدل فضا پرکن,Space _ Filling,مدل گوی و میله,ball _ and _ Stick,مدل اسکلتی,Skeletal,فضا 91/02/13 11:8 PM
ofogherah 524 12600 /post-524.aspx تاریخچه عینک 38=>-------------کتابخانه و مقالات-------------

 

می گویند که عینک، سواد نمی آورد، اما آدم های عینکی هم بی سواد نیستند. شاید جالب باشد بدانید اصلاً این عینک از کجا پیدایش شد.

 


به نظر می رسد در زمان مصری ها، رومی ها و یونانی های باستان هیچ گونه ی وسیله ی کمک بینایی وجود نداشته است. این نظر از روی نامه ی یک فرد رومی که صد سال پیش از میلاد نوشته شده و در آن تأکید دارد که او به خاطر سن زیادش و این که دیگر نمی تواند مطالعه کند، تأیید می شود.


مشهور است که «سنکا» تراژدی نویس رومی- که در سال چهارم پیش از میلاد می زیسته است، کتاب ها را با نگاه کردن به وسیله ی یک کره شیشه ای پرآب که سبب بزرگ نمایی می شده، مطالعه می کرده است.


«نرو» از یک زمرد که آن را نزدیک چشمش نگه می داشت، برای تماشای جنگ گلادیاتورها استفاده می کرد. البته این دلیل کافی برای این نیست که بگوییم رومی ها از خواص لنزها آگاهی داشته اند، زیرا این احتمال وجود دارد که «نرو» از زمرد به خاطر رنگ سبز آن که سبب کاهش نور خورشید می شود، استفاده می کرده است.


«پلومی» اصول کلی بزرگ نمایی را شرح داده، اما لنزهایی که در این موقع وجود داشته، برای بزرگ نمایی مناسب نبوده است. کهن ترین لنز شناخته شده در خرابه های «نینوده» باستان کشف شده که از کریستال های سنگی جلا داده، ساخته شده و قطر آن یک و نیم اینچ است. «اریستوفان» در کتاب «ابرها» از یک شیشه نام می برد که برای ایجاد سوراخ هایی در پوست خشک حیوانات به کار برده می شد. هم چنین استفاده از شیشه های سوزان را برای پاک کردن نوشته از روی قرص موم ذکر می کند و بر همین پایه، پزشکان آن را برای سوزاندن زخم ها استفاده می کردند.

 


در حدود سال صدم پس از میلاد، سنگ ویژه ی مطالعه یا آن چه که ما آن را به عنوان شیشه بزرگ نمایی کننده می شناسیم، پدیدار شد. این وسیله در واقع قطعه ای از یک کُره ی شیشه ای بود که در مقابل متن، مورد مطالعه قرار داده می شد تا حروف را بزرگ کند. این وسیله، راهبان پیر را قادر به مطالعه می ساخت و احتمالاً این نخستین وسیله ی کمکی برای بینایی بوده است.

 

«ونیزی ها» آموختند که شیشه را برای ساختن این وسیله، تولید کنند، و بعدها نیز لنزهایی را که به جای ساختن این وسیله بر روی متن مورد مطالعه در یک فرم در مقابل چشم جای می گرفت. گاهی گفته می شود که چینی ها عینک را دو هزار سال پیش ساخته اند، اما ظاهراً آن ها تنها از این وسیله برای مراقبت از چشم ها در برابر نیروهای شیطانی استفاده می کردند.


اگر کسی، حرف یا اشیای ریز را از طریق یک کریستال شیشه یا ماده ی شفاف دیگر نگاه کند خواهد توانست حروف را بهتر ببیند و حروف نیز بزرگ تر به نظر خواهند آمد. بنابراین چنین وسیله ای می توانند برای همه مفید بوده و آن ها که چشمشان ضعیف تر است می تواند حرف را بهتر ببینند، حتی اگر حروف بسیار کوچک باشند.


در سال1289 درکتابی نوشته شد: «من به قدری پیر و ناتوان شده ام که بدون وسیله ای معروف به عینک، نمی توانم بخوانم یا بنویسم. این وسیله اخیراً برای افراد مسن که دچار ضعف بینایی هستند، اختراع شده است. شاید 20 سالی بیش نباشد که هنر عینک سازی کشف شده است و من خودم، فردی که آن را برای نخستین بار ساخته، با او صحبت کرده ام.»


نخستین تابلوی هنری که در آن عینک به کار رفته، توسط «توماسو دامودنا» در سال 1352 ترسیم شده است. او دو برادر را نشان می دهد که در حال مطالعه هستند و یکی از آن ها یک شیشه ی بزرگ کننده را نگه داشته و دیگری عینکی را بر روی بینی خود دارد. اگر چه «توماسو» در این کار، پیش قدم شد، اما سایر نقاشان، عینک را بر روی بینی همه ی افراد قرار می دادند که نشانه ای از دانش، خرد و احترام بود. از قرن چهاردهم به بعد، نقاشان چهره هایی را از «سنت لوسی» رسم کردند که بیشتر عینک مخصوص خودش را با خود دارد. یکی از مهم ترین پیشرفت هایی که در ساخت عینک در قرن شانزدهم پدید آمد، معرفی عدسی های مقعر برای اصلاح نزدیک بینی بود. «پاپ لئوکس» که خود دچار نزدیک بینی بود، از عینک های مقعر استفاده و ادعا کرد که این عینک او را قادر ساخته تا همراهانش را بهتر ببیند. نخسیتن عدسی های عینک از جنس کوارتز بودند، زیرا شیشه، هنوز ابداع نشده بود و عدسی ها بر روی فریم هایی از جنس استخوان، فلز و حتی چرم سوار می شدند. استفاده از عینک از ایتالیا به کشورهای فرانسه، اسپانیا و آلمان نیز گسترش یافت.

 


در انگلستان در سال 1629 یک شرکت عینک سازی تاسیس شد که در آرم آن سه عدد عینک قابل مشاهده بود با این شعار: «امکانی تازه برای افراد مسن».


از لحظه ای که عینک اختراع شد، مشکلی وجود داشت که تقریبا برای 350 سال حل نشده باقی ماند: «چگونگی قرار گرفتن عینک بر روی صورت!»


با تمام پیشرفت های که طی سال ها صورت پذیرفت، فرم عینک یکی از بهترین نمونه های ضعف مهندسی طراحی بود، به طوری که مرکز ثقل و مرکز چرخش خیلی از هم دور بودند و بنابراین امکان نگهداری عدسی ها در جایگاه دل خواه وجود نداشت. فریم ها تا حد زیادی به بینی اتکا داشتند که از نظر اندازه، شکل و سفتی در میان افراد گوناگون متفاوت بود و همین طور به گوش که از نظر تقارن و شکل محافظ غضروفی آن و در میزان مویی که بین فریم و گوش وجود دارد، متغیر بود.

 

   


برای این عینک لازم بود که صفحه عدسی ها عمود بر محور بینایی باشد. اگرچه این امر از نظر هندسی تنها برای از یک سو نگاه امکان پذیر است و در سایر جهات، دگرگونی هایی در قدرت «اسفرو سیلندر» روی می دهد. هم چنین لازم است تا مرکز اپتیکی هر عدسی دقیقاً در مرکز هر مردمک قرار داده شود و ظاهراً این امر غیر ممکن می نماید؛ چرا که چشم ها دایماً حرکت کرده و انواع حرکات گوناگون را نشان می دهند.


عینک سازان اسپانیایی در قرن هفدهم، نوارهای حریری را امتحان کردند که می شد آن ها را به فریم متصل کرد و سپس آن را به دور گوش حلقه زد. میسیونرهای ایتالیایی و اسپانیایی مدل های تازه عینک را به چین بردند و چینی ها قطعاتی از سرامیک فلز را به جای نوارهایی که به دور گوش حلقه می شد، به کار بردند و این ابداع بی درنگ در همه جا گسترش یافت. در سال 1752 «جار ایسک»، آخرین اختراع خودش «عینکی با دسته های دارای لولای یگانه» را تبلیغ کرد. این عینک به سرعت در همه جا رواج یافت و در نقاشی ها، کتب و کاریکاتورهای این دوره به وفور یافت می شود و عدسی ها از شیشه رنگی یا شیشه ی ساده ساخته می شدند. وی احساس کرد که شیشه ی سفید اثرات خوبی بر روی چشم ندارد و به همین دلیل، شیشه های آبی و سبز را توصیه کرد.

 


مردان و زنان اروپایی به ویژه فرانسوی ها درباره ی استفاده از عینک خیلی خویشتن داری به خرج می دادند. اشراف پاریس، تنها عینک را پنهانی استفاده می کردند. مردم انگلستان و فرانسه از عینک هایی که به راحتی می شد، استفاده می کردند؛ اما در اسپانیا، عینک در میان همه ی اقشار رایج بود. چرا که مردم، فکر می کردند که عینک، سبب می شود آن ها مهمّ تر و باوقارتر به نظر آیند.

 


«بنیامین فرانکلین» در سال 1780 عینک های دوکانونی را ابداع کرد. او بعدها نوشت: «من دو عدد عینک قدیمی داشتم که یکی را برای مطالعه و دیگری را برای دیدن مناظر دور به کار می بردم.


هنگامی که دریافتم این تغییر عینک ها برایم مشکل آفرین است، شیشه های هر دو عینک را نصف کردم و نیمی از هر کدام را در یک فریم جای دادم و بدین ترتیب همیشه از یک عینک استفاده می کنم و تنها کافی است که چشمانم را بالا یا پایین ببرم تا بتوانم هم دور و هم نزدیک را ببینم.» عدسی های عینک دودید در نیمه ی نخست قرن نوزدهم پیشرفت اندکی پیدا کردند. واژه دوکانونی و سه کانونی توسط «آیزاک هاوکینز» که عینک های سه کانونی را در 1827 معرفی کرد، ابداع شد. در میانه ی سال های 1781 و 1789 عینک های نقره ای با دسته های لغزنده در فرانسه ساخته شد اما گسترش عمومی آن تا قرن نوزدهم طول کشید. مونوکل که در ابتدا eye ring نام داشت، در سال 1800 در انگلستان معرفی شد. یک جوان اتریشی به نام «جی اف وویت لندر» که اپتیک را در لندن فرا گرفته بود، ایده ی مونوکل را با خود به آلمان برد. وی در سال 1814 شروع به ساخت مونوکل در وین کرده و آن را رواج داد. نخستین استفاده کنندگان از مردان طبقات بالای جامعه بودند و پس از جنگ اول جهانی از اعتبار آن کاسته شد که البته این امر بی ارتباط با ارتش آلمان هم نبود.

 


«لورگنت» به صورت دو عدسی در یک فریم که استفاده کننده، آن را با یک دسته طرفی نگاه می داشت، یکی دیگر از ابداعات قرن هجدهم بود. فریم و دسته به طرز هنرمندانه ای تزیین می شد، چون توس ط خانم ها مورد استفاده قرار می گرفت و بیش تر به عنوان یک وسیله ی تزیینی استفاده می شد تا یک وسیله ی کمک بینای و تا پایان قرن نوزدهم هم چنان رایج بود. در قرن نوزدهم، مسئولیت انتخاب لنزدرست برعهده ی مشتری بود. حتی وقتی از عینک ساز خواسته می شد که لنز مناسب را برای آن ها انتخاب کند، او این کار را به صورت کاملاً تصادفی انجام می داد.
در آغاز قرن بیستم دکتر «نوربورن جنکینز» در ژورنال اپتیک نوشت: «استفاده از عینک در خارج از خانه، ضرورت است. اگرچه این وسیله برای خانم ها چندان جذاب نیست، اما بیش تر مردم آن را تحمل می کنند، زیرا به آن ها گفته می شود که استفاده ی تمام وقت از آن ها تنها راه جلوگیری از بروز مشکلات جدی برای چشم است.»

 


برخلاف این نوع اظهار نظرها، انواع متعددی از عینک و لوازم اپتیکی در دسترس بودند و در محل های عمومی مورد استفاده قرار می گرفتند. عینک های دارای شیشه های گرد و بزرگ و با فریم هایی از لاک لاک پشت، در سال 1914 رایج شدند.

 


اکنون زمانی فرا رسیده بود که انسان به جای این که از داشتن عینک، خجالت زده باشد به راستی از داشتن آن احساس غرور می کند. عینک های بزرگ مدور در قرن بیستم نیز مورد استفاده قرار می گرفتند.

 


در دهه ی 30 تاکید زیادی بر روی مدل عینک می شد و انواع گوناگونی از فریم های عینک در دسترس بودند.

عینک,تاریخچه عینک,انواع عینک,عینک دودی,تاریخچه 91/02/12 6:19 PM
ofogherah 509 12600 /post-509.aspx آشنایی با اوپک 38=>-------------کتابخانه و مقالات-------------

آشنایی با اوپک

 

اوپک با هدف وحدت بخشیدن و هماهنگ کردن سیاست‌های نفتی کشورهای عضو تشکیل شد. اوپک (opec) مخفف نام انگلیسی سازمان کشورهای صادرکننده نفت است که در کنفرانسی که طی روزهای ۱۰ تا ۱۴ سپتامبر سال ۱۹۶۰ در بغداد با حضور نمایندگان کشورهای ایران، عراق، کویت، عربستان سعودی و ونزوئلا برگزار شد بنیان گذاشته شد. (Organization of petroleum Exporting Counteries) بعداً با پیوستن کشورهای قطر سال ۱۹۶۱، اندونزی ۱۹۶۲، لیبی ۱۹۶۲، امارات متحده عربی ۱۹۶۷، الجزایر ۱۹۶۹، نیجریه۱۹۷۱، اکوادور ۱۹۷۳ و گابن ۱۹۷۵ اعضای اوپک به ۱۳ کشور افزایش یافت. اکوادور از آخر سال ۱۹۹۲ عضویت خود در اوپک را به حال تعلیق در آورد ولی از اوائل سال 2007 بار دیگر تمایل خود برای عضویت در این سازمان را اعلام کرده است. گابن نیز از ابتدای سال ۱۹۹۵ از عضویت این سازمان خارج شد. همچنین در پی درخواست کشور آفریقایی آنگولا برای عضویت در سازمان کشورهای صادرکننده نفت، یکصدو چهل و سومین نشست وزیران نفت اوپک که روز 14 دسامبر 2006 در شهر ابوجای نیجریه به صورت فوق العاده برگزار شد با عضویت این کشور در اوپک موافقت کرد.   اهداف اصلی اوپک اهداف اصلی اوپک همانطور که در اساسنامه این سازمان اعلام شده، هماهنگ کردن و وحدت بخشیدن به سیاست های نفتی اعضا و تعیین بهترین شیوه ها برای حفظ منافع آنها به طور انفرادی و جمعی است.این سازمان همچنین در پی راه های مختلف برای تضمین قیمت های بازار جهانی نفت از طریق حذف نوسانات مضر و غیرضروری است. ساختار اوپک ساختار سازمانی اوپک شامل کنفرانس وزیران، هیأت عامل، دبیرخانه، بخش تحقیقات و کمیسیون اقتصادی است. کنفرانس وزیران عالی ترین رکن سازمان اوپک و متشکل از سران هیأت های نمایندگی کشورهای عضو که معمولاً وزیر نفت هستند، می باشد. کنفرانس وزیران هر سال حداقل دو نشست برگزار می کند و مسئول تنظیم سیاست عمومی سازمان و تدوین شیوه های اجرای آن است. کنفرانس وزیران علاوه بر دو نشست عادی سالانه خود بنابه ضرورت نشست‌های فوق‌العاده نیز دارد. هیأت عامل اوپک متشکل از نمایندگان معرفی شده از سوی کشورهای عضو است که توسط کنفرانس وزیران برای مدت دو سال انتخاب می شود. هیأت عامل وظایفی همچون مدیریت سازمان، اجرای قطعنامه های کنفرانس وزیران، تدوین بودجه سالانه و تقدیم آن به کنفرانس وزیران را بر عهده دارد و گزارش های ارسالی دبیرخانه را نیز بررسی می کند. دبیرخانه اوپک رکن دیگر این سازمان است که طبق اساسنامه و زیر نظر هیأت عامل مسئول امور اجرایی اوپک می باشد. در رأس دبیرخانه دبیرکل قرار دارد که به عنوان نماینده مجاز قانونی و رئیس اجرایی دبیرخانه طبق دستورالعمل های هیأت عامل امور سازمان را اداره می کند. دبیر کل اوپک برای مدت ۳ سال توسط کنفرانس وزیران از بین نامزدهای معرفی شده از سوی اعضا به اجماع برگزیده می‌شود و تمدید دوره تصدی او برای یکبار دیگر نیز بلامانع است. اوپک همچنین یک بخش تحقیقاتی دارد که زیر نظر دبیرخانه تحقیقات لازم برای این سازمان را انجام می دهد و دارای سه بخش مطالعات انرژی، تحلیل بازار نفت و خدمات اطلاعاتی است. کمیسیون اقتصادی اوپک نیز رکن دیگر این سازمان است که به صورت یک بخش تخصصی در چارچوب دبیرخانه عمل می‌کند و هدف آن کمک به سازمان در تقویت ثبات بازار جهانی نفت است. مقر دبیرخانه اوپک تا سال ۱۹۶۵ در شهر ژنو سوئیس بود و در این سال با تصویب کنفرانس وزیران به وین اتریش منتقل شد و از سال ۱۹۷۷ نیز در ساختمان کنونی در کنار کانال دانوب مستقر است. برخی از مهمترین دستاوردهای اوپک به شرح ذیل است: 1-کشورهای عضو اوپک علی‌رغم وجود تنش‌های سیاسی و نظامی میان اعضا نظیر دوران حکومت صدام، بر اهداف اولیه تشکیل سازمان پایبند بوده و به منظور تأمین منافع مشترک در اتخاذ تصمیمات و اجرای آنها تعامل و همکاری مستمری داشته‌اند. در نتیجه‌ی این همکاری پایه‌های سازمان همچنان مستحکم باقی‌مانده است. 2- با وجود مشکلاتی از قبیل گسترش بازار کاغذی و توسعه نقش بورس‌بازان، اوپک همواره تعهد خود را برای حفظ نظم و ثبات بازار نفت به اثبات رسانده است. طی 50 سال گذشته اوپک در هنگام اتفاقات پیش‌بینی نشده و تحولات بازار همیشه نیازهای مصرف کنندگان نفت را تأمین و از بروز بحران جلوگیری کرده است. بطور مثال زمانیکه در سال 1990 تولید عراق و کویت از عرضه به بازار حذف شد اوپک با عکس‌العمل سریع و افزایش تولید خود نیازهای بازار نفت را تأمین کرد. همچنین طی سال‌های 2003 تا 2006 اوپک در مقابل افزایش تقاضا و به منظور جلوگیری از اخلال در عرضه نفت عکس‌العمل نشان داد و با افزایش 5 میلیون بشکه به تولید روزانه خود از بروز بحران جلوگیری کرد. در واقع یکی از مهمترین سیاست‌های راهبردی اوپک، تطبیق تصمیمات سازمان اوپک با شرایط روز بازار نفت است. در این رابطه اوپک موفق شده است شرایط انعطاف‌پذیری در سقف تولید نفت اوپک به منظور برقراری امنیت عرضه جهانی نفت ایجاد کند. این سیاست برگرفته از این نگرش است که اوپک می‌خواهد نفت خود را در بلندمدت و با قیمت مناسب عرضه کند و از این طریق خود را در مقابل نوسانات مضر بازار نفت ایمن سازد. 3- پنجاه ساله شدن اوپک به خودی خود یک موفقیت و دستاورد محسوب می‌شود. زمانیکه در سال 1960 سازمان اوپک تأسیس شد برخی پیش‌بینی می‌کردند که این سازمان دیری نخواهد پائید. اوپک که در ابتدا تنها از پنج کشور نفت‌خیز تشکیل شده بود، اکنون به یک گروه متشکل از 12 کشور که بعنوان بخشی از جامعه بین‌المللی انرژی به رسمیت شناخته می‌شوند ، تبدیل شده است. تشکیل اوپک اقدامی شجاعانه و پیشتازانه بود و نشان داد که کشورهای در حال توسعه نیز دارای حقوق حقه هستند. و منابع طبیعی آنها به مردمشان تعلق دارد. اصل حاکمیت ملی کشورها بر منابع نفتی از اصول خدشه‌ناپذیر اعضای اوپک محسوب می‌شود. اوپک توانسته به خوبی از این امر حمایت کند و با تأکید حق حاکمیت ملی کشورها بر منابع طبیعی بر طبق منشور ملل متحد، در برابر تهدیدات علیه حاکمیت ملی این کشورها ایستاده است. از این طریق اوپک توانسته درآمد نفت کشورهای عضو را با بازنگری در چارچوب‌های قراردادی با شرکت‌های بین‌المللی نفت حفظ کند. 4-افزایش سهم سازمان اوپک در تولید نفت جهان، به عنوان یک استراتژی بلندمدت اوپک خطوط اصلی تصمیمات سازمان را شکل داده است. اعضای اوپک توانسته‌اند طی زمان به‌ویژه در دهه‌ی اخیر این استراتژی را به‌طور پیوسته، ولی مدیریت شده به گونه‌ای که موجب تزلزل بازار نفت نشود، پیش ببرند و سهم خود را در تأمین انرژی جهان افزایش دهند. 5- انجام مطالعات به‌هنگام و دقیق از وضعیت عرضه و تقاضای جهانی نفت توسط اوپک سبب شده تصمیمات اوپک با دقت بیشتری اتخاذ و اجرا شود که از مهمترین دستاوردهای اوپک محسوب می‌شود. به علاوه، در نتیجه‌ی این تلاش‌ها مشاهده می‌شود که امروز اطلاعات اوپک از وضعیت تغییر عوامل بنیادین بازار نفت، نظیر دیگر سازمان‌ها و آژانس‌های فعال در این زمینه است و برآوردهای صورت گرفته کمترین انحراف را از آمار و ارقام واقعی دارد. 6- هدایت سازمان اوپک و تصمیمات آن به فضای کارشناسی و اقتصادی، نشان‌دهنده‌ی حاکمیت تفکر جمعی بر سازمان است. به طوری که نگرش‌ها، دیدگاه‌ها و تمایلات سیاسی کشورهای عضو، کمترین تأثیر را بر تصمیمات و اقدامات سازمان داشته و در مجموع می‌توان گفت عملکرد سازمان بیشتر حرفه ای بوده است. 7- اوپک از جمله سازمان‌های است که خواستار ایجاد یک نظم نوین اقتصادی بین‌المللی مبتنی بر عدالت، تفاهم و علاقه واقعی به رفاه همه مردم جهان است. به همین منظور اوپک، صندوق اوپک برای توسعه‌ی بین‌المللی را، در ژانویه سال 1976، به‌منظور کمک به حل مشکلات کشورهای در حال توسعه و فقیر، تأسیس کرد. این صندوق تا پایان ژانویه سال 2010 به بیش از 120 کشور در حال توسعه جهان برای اجرای پروژه‌های مختلف، به هدف محرومیت زدائی در قالب وام‌ها و کمک‌های بلاعوض، یاری کرده است. 8- سازمان اوپک از بدو تأسیس با تبلیغات منفی کشورهای غربی مصرف‌کننده عمده‌ی نفت مواجه بوده است. به طوری که اوپک به هیبت یک کارتل و انحصارگر بازار نفت، عامل افزایش و نابسامانی عرضه‌ی نفت در جهان معرفی شده است. اما اوپک توانسته با تأمین به‌موقع عرضه نفت به‌ویژه در مواقع بحرانی بازار نفت، شفاف‌سازی در تصمیمات، اقدامات و برنامه‌های ظرفیت‌سازی در بخش نفت، گام‌های مهمی را در اعتمادسازی جهانی به سازمان اوپک بردارد. 9- اصول و اهداف سازمان اوپک هماهنگی کاملی با اهداف سازمان ملل متحد دارد. اوپک در مسایل و چالش‌های بین‌المللی، همکاری نزدیکی با دیگر کشورها و سازمان‌های بین‌المللی داشته است. در واقع، اوپک به عنوان یک سازمان بین‌الدول با توسعه‌ی مناسبات خود با کشورهای در حال توسعه از یکسو و کشورهای توسعه یافته از سوی دیگر در یک چارچوب بین‌المللی توانسته است در خدمت پیشبرد همکاری‌های بین‌المللی برای نیل به استانداردهای بالای زندگی برای همه ملل قرار گیرد. امروز، اوپک حضوری فعال در مسایل و تحولات جهانی مرتبط به تجارت آزاد، محیط ‌زیست و توسعه پایدار دارد. همچنین کشورهای عضو برنامه‌هایی را برای عمل به تعهدات مربوط به کاهش آلودگی‌های محیط‌زیست، صرفه‌جویی انرژی و افزایش تولید سوخت‌های کارا و تمیز پیگیری می‌کنند. 10-تعیین سبد نفتی اوپک به عنوان نفت خام شاخص میانگین اوپک، معیار مناسبی برای اتخاذ تصمیمات سازمان است که ترکیب جدید آن در کنفرانس اوپک در اصفهان نهایی شد. اوپک در خصوص تفسیر تحولات بازار جهانی نفت، این نگرش را تبلیغ کرده است که قیمت اسمی و واقعی نفت متفاوت است و برای بررسی اثرات تغییرات قیمت نفت بر اقتصاد، می‌باید به جای قیمت جاری نفت، قیمت‌های واقعی را در نظر گرفت. به علاوه همواره باید اثرات منفی نرخ بالای تورم و کاهش ارزش برابری ارزها بر قیمت‌های بالای نفت را در نظر داشت. 11- در سال 1960 که اوپک تأسیس شد بسیاری از شرکت‌های ملی نفت کشورهای عضو قوام چندانی نیافته بودند، اما با تلاش این کشورها برای احقاق حق و اعمال حاکمیت بر منابع طبیعی خود، شرکت‌های ملی نفت این کشورها به تدریج قوی‌تر شدند. اوپک با دادن امکان حضور بین‌المللی پررنگ‌تر و در اختیار قرار دادن اطلاعات و منابع خود در شکوفائی این شرکت‌ها تأثیر مثبت داشته است. اکنون شرکت‌های ملی نفت کشورهای عضو 'NOCs' بتدریج بزرگتر و معتبرتر شده و مسئولیت‌ها و توانائی‌های آنها بنحو چشم‌گیری افزایش یافته است. بسیاری از شرکت‌های ملی نفت در حال تبدیل شدن به شرکت‌های بین‌المللی نفتی هستند. 12-گسترش گفتگوهای اوپک با مصرف‌کنندگان عمده انرژی از جمله راهبردهای اساسی اوپک برای مقابله با نوسانات قیمت ناشی از ضعف امنیت تقاضا و همچنین ایجاد شفافیت در بازار نفت و سیاست‌های عرضه و تقاضای جهانی انرژی است. اوپک در این عرصه موفقیت‌های خوبی داشته است. به طوری‌که ضمن خنثی کردن اتهامات بر ضد اوپک، سیاست‌های مصرف‌کنندگان را به دلیل عدم شفافیت در سیاست‌های انرژی و اعمال تحریم‌های یکجانبه و سیاست‌های تبعیض‌آمیز در مورد آلودگی ناشی از مصرف حامل‌های انرژی و همچنین برنامه‌های توسعه‌ی انرژی‌های جایگزین توسط این کشورها و اثرات آن بر توسعه بخش نفت و گاز کشورهای عضو اوپک به چالش کشانده است. 13- اعضای اوپک اکنون شامل 12 کشور مستقل از سه قاره جهان است که در مجموع 79% ذخایر اثبات شده و حدود 44% تولید نفت جهان را در اختیار دارند. تولید و مصرف انرژی برای ادامه زندگی بشر ضروری است، ویژگی چشم‌گیر نفت، اجازه استفاده از آن را در همه زمینه‌های مختلف و متنوع به بشر داده است و اوپک برای عرضه نفت که توسعه و پیشرفت بشریت به آن وابسته است با ایجاد ثبات در بازار، مبارزه با فقر، و ترویج جهان شمول پیشرفت و رفاه اقتصادی، همزمان با حفظ محیط زیست از سیاره‌ای که تمام ملل جهان را در دامن خود می‌پرورد همواره آماده است. چالش‌های پیش‌روی اوپک علیرغم دستاوردهای فوق، کشورهای عضو اوپک در آینده‌ی قابل پیش‌بینی با چالش هایی از قبیل عدم اطمینان در مورد رشد اقتصاد جهانی، افزایش بالقوه‌ی عرضه‌ی نفت از کشورهای غیراوپک در میان‌مدت، تحولات فن‌آوری، رقابت میان سوختها و حاملهای انرژی، سیاستهای انرژی کشورهای مصرف‌کننده، راه‌کارهای قیمت‌گذاری نفت، جایگاه شرکتهای ملی نفت در آینده، تأثیر چارچوبهای مختلف حقوقی و قراردادی در بخش بالادستی و همچنین تأثیر رژیمهای مالی بر سیاستهای تولید در این کشورها روبرو هستند. مذاکرات بینالمللی مربوط به سازمان تجارت جهانی، محیط زیست و توسعه پایدار و همچنین توسعه‌ی قراردادهای چندجانبه و دوجانبه جدید نیز به‌طور بالقوه می تواند بر صحنه‌ی نفت تأثیرگذار باشد و منافع کشورهای تولیدکننده نفت عضو اوپک را تحت تأثیر قرار دهد. جمهوری اسلامی ایران در اوپک ایران که از بنیانگذاران و حامیان سازمان اوپک است، سعی دارد منافع ملی خود را در بازار جهانی نفت از طریق حضور فعال در این سازمان محقق کند. اولین دبیرکل اوپک از سال 1961 تا سال 1964 از ایران بود. تاکنون سه بار کنفرانس‌های اوپک، یکبار درسال 1961 (کنفرانس سوم)، بار دوم در سال 1971 (کنفرانس بیست و دوم) و بار سوم در مارس 2005 (کنفرانس یکصد و سی و پنج) در ایران برگزار شده است. همچنین ایران تاکنون 9 دوره ریاست کنفرانس اوپک را عهده‌دار بوده است. در مسیر پر تحول نزدیک به پنج دهه‌ی عمر اوپک، ایران به عنوان یکی از بزرگترین تولیدکنندگان اوپک در کنار همتایان خود در اقتدار و تحکیم این سازمان نقش عمده داشته و به طور عملی پایبندی عمیق خود را به اصول حاکم بر آن ثابت کرده است. جمهوری اسلامی ایران در عین حال با آگاهی از تعامل و عملکرد این سازمان مهم با نظام اقتصاد جهانی، سهم خود را در همراهی با تحولات اقتصادی بخوبی ایفا کرده و علیرغم محدودیت‌هائی که داشته از هیچ کوششی برای حفظ اقتدار و یکپارچگی این سازمان و اثربخشی مثبت بر اقتصاد کشورهای مصرف‌کننده فروگذار نکرده است. ایران همواره در اوپک از قیمت‌های معقول و منطقی قیمت نفت که متناسب با منافع ملی کشور بوده و همچنین در آن ملاحظات رشد اقتصاد جهانی در نظر گرفته شده، حمایت کرده است.

آشنایی با اوپک,نفت,پالایش نفت,اوپک,سازمان اوپک 91/02/02 11:28 PM
ofogherah 505 12600 /post-505.aspx آذرخش 38=>-------------کتابخانه و مقالات-------------

آذرخش

دیدکلی :

همه شما تا به حال غرش آسمان "رعد و برق" و نیز تلاطم ابرها و ایجاد نورهای درخشان لحظه ای در آسمان را دیده اید.

و سوالات زیادی که…
این صدا چه بود؟
این نور چگونه تولید می شود؟
چگونه از نور آذرخش استفاده کنیم؟
برق آسمان چه فواید و مضراتی دارد؟ و هزاران سوال از این قبیل …
تاریخچه:
تشابه بین آذرخش و جرقه الکتریکی در همان اوایل قرن هجدهم مورد توجه قرار گرفت. تصور می شد که ابرهای طوفانی بار الکتریکی زیادی حمل می کنند، و آذرخش جرقه غول آسایی است که فقط ازنظر اندازه با جرقه بین الکترودهای ماشین ویمچورست متفاوت است.
این مطلب را مثلاً لومونوسوف (M.V.Lomonosov) فیزیکدان و شیمی دان روسی که الکتریسته جو را همراه با مسائل علمی دیگر مطالعه کرد، خاطر نشان نمود. این مطلب با آزمایش هایی که لومونوسوف در سال های 1752 و 1753 و فرانکلین (B.Franklin) پژوهشگر آمریکایی به طور مستقل انجام دادند، تایید شده است.
ماشین تندر لومونوسوف:
لومونوسوف یک ماشین تندر ساخت. خازنی که در آزمایشگاه او نصب شده بود و با سیمی که انتهایش از اتاق خارج و بر تیرک بلند بالابرده شده بود، با الکتریسته جو باردار می شد. در مدت طوفان های تندری ، با لمس کردن خازن می شد جرقه را از آن خارج کرد.

آزمایش فرانکلین:
فرانکلین در مواقع طوفان تندری بادبادکی را با یک میله آهنی به هوا فرستاد. انتهای پایین ریسمانی که به بادبادک متصل بود به کلید دری بسته می شد. وقتی که ریسمان مرطوب و به رسانای الکتریکی تبدیل می شد، فرانکلین می توانست جرقه ها را از کلید بگیرد، بطری لید را پرکند. و سایر آزمایش هایی را که معمولاً با ماشین ویمچورست صورت می پذیرفت، انجام دهد.
باید خاطرنشان کرد که چنین آزمایشاتی بسیار خطرناکند زیرا آذرخش ممکن است به بادبادک بخورد و آن وقت بار زیادی از بدن آزمایشگر به زمین برسد (برق گرفتگی شدید). در تاریخ فیزیک چنین موارد دردناکی وجود دارند. مثلاً در سال 1753ریچمن (G.Richman) که با لومونوسوف کار می کرد در سن پترزبورک توسط آذرخش کشته شد.
البته با این آزمایشات نشان دادند که ابرهای طوفانی واقعا بار الکتریکی دارند.

چگونگی شکل گیری آذرخش:
قسمت های مختلف ابر بارهایی با علامت های مختلف حمل می کنند. در بیشترین موارد پایین ابر (که به زمین است) دارای بار منفی است. در حالیکه قسمت بالا به طور مثبت باردار است. بنابراین اگر دو ابر چنان بهم نزدیک شوند که قسمت هایی که بار غیر همنام دارند، به طرف یکدیگر باشند، ممکن است بین آنها جرقه آسمانی (آذرخش) بوجود آید.
همچنین تخلیه آذرخش ممکن است به طریقه دیگری نیز صورت گیرد ابر طوفانی با حرکت در بالای زمین بار زیادی بر سطح زمین القا می کند و ابر سطح زمین بصورت صفحات خازنی بزرگی در می آیند. اختلاف پتاسیل الکتریکی بین ابر و زمین به مقادیر عظیم صدها میلیون ولت می رسد و میدان الکتریکی شدیدی در هوا به وجود می آید. اگر شدت این میدان به قدر کافی زیاد باشد، ممکن است جرقه زنی روی دهد یعنی آذرخش به زمین بربخورد. گاهی آذرخش ها به زمین می خورند یا باعث آتش سوزی می شوند.
پارامتر های مشخص کننده آذرخش :
بنا بر مشاهدات دراز مدت تخلیه جرقه ای آذرخش با عوامل زیر مشخص می شود.
ولتاژ بین ابر و زمین که حدوداًُ 108 ولت است.
جریان در آذرخش که حدودا 105 آمپر است.
مدت آذرخش که حدوداً 6-10 ثانیه است.
قطر کانال تابان آذرخش که حدودا 10 تا 20 سانتیمتر است.

تندر آذرخش:
تندر که بعد از آذرخش شنیده می شود، دارای همان منشأ ترق ترقی است که در مدت جرقه در آزمایشگاه بوجود می آید. یعنی هوای درون کانال تابان آذرخش به شدت گرم و منبسط می شود و موج های صوتی ایجاد می کند. در نتیجه بازتاب از ابرها ، کوه ها و غیره پژواک غرش های تندر را اغلب می توان شنید.

آذرخش,رعد و برق,صاعقه,طوفان,تندر 91/01/31 1:35 PM
ofogherah 504 12600 /post-504.aspx جنرال موتورز 38=>-------------کتابخانه و مقالات-------------

                                                  جنرال موتورز

 
۲۰۰۶ بزرگترین خودروساز جهان از لحاظ حجم تولید و دومین خودروساز از لحاظ فروش شناخته شد.
این شرکت که در سال ۱۹۰۸ در فلینت میشیگان تاسیس شد در حال حاضر در حدود ۲۴۸ هزار پرسنل در سرتاسر جهان دارد. دفتر مرکزی این شرکت در مرکز رنسانس واقع در دیترویت میشیگان امریکا واقع است اما محصولات این خودروساز که شامل خودروهای سواری و کامیون می شوند در ۳۳ کشور جهان تولید می شوند.
دفتر اروپایی این خودروساز در زوریخ سوئیس و دفتر برند هولدن آن در ملبورن استرالیا قرار دارد. در سال ۲۰۰۶ حدود ۹ میلیون دستگاه انواع محصولات این خودروساز شامل برندهای بیوک، کادیلاک، شورلت، جی ام سی، هولدن، هامر، اپل، پونتیاک، ساب، ساترن و واکسهال در جهان تولید شده اند. همچنین این خودروساز سهام دار عمده شرکت "دوو اتو و تکنولوژی"۱ کره جنوبی است و با بسیاری از خودروسازان جهان در زمینه تکنولوژی و تولید همکاری مشترک دارد. قطعات و لوازم جانبی این خودورساز با نام های جی ام پرفورمنس پارتس، جی ام گودرنچ و ای سی دلکو از طریق توزیع کنندگان و فروشندگان این خودروساز در سرتاسر جهان توزیع می شوند. بزرگترین بازارهای این خودروساز امریکا، چین، کانادا، بریتانیای کبیر و آلمان هستند. شرکت جی ام آن استار۲ که یکی از زیرمجموعه های این خودروساز است تامین کننده خدمات اطلاعاتی ، ایمنی و امنیتی می باشد.
● فعالیتهای شرکت از آغاز تا کنون
در اغاز تاسیس این شرکت در سال ۱۹۰۸ جنرال موتورز تنها شرکت مادر بیوک شناخته و زیر نظر ویلیام سی. دورانت اداره می شد. بعدها این شرکت خودروسازهایی همچون اولدزمبیل، کادیلاک، المور و اوکلند(که اکنون به پونتیاک معروف است) و چند شرکت دیگر را به مجموعه خود اضافه کرد. در سال ۱۹۰۹ جنرال موتورز شرکت ریلاینس موتور تراک۳ و شرکت رپید موتور ویکل۴ که پیشینیان شرکت جی ام سی تراک کنونی هستند را بدست آورد. در سال ۱۹۱۰ دورانت مالکیت شرکت جی ام را به دلیل وثیقه ای یک میلیون دلاری که در بانک داشت از دست داد.
هر یک از برندهای جنرال موتورز بخشی از بازار این خودروساز را هدف قرار داده اند و با سبک طراحی و تکنولوژی انحصاری این بخش را در تصرف خود در اورده است. قطعات مشترک این برندها و مدیریت واحد آنها صرفه جویی خوبی در هزینه های تولید ایجاد کرده است و در ضمن این تمایز برندها دامنه متنوع و منظمی از محصول را خلق کرده است.
بطوریکه هر یک از خریداران جنرال موتورز از خودروهای اقتصادی شورلت شروع کرده و با در نظرگرفتن برندهای دیگر این خودروساز به برند کادیلاک که گرانترین برند این خودروساز است می رسند. ویژگی های محصولات هریک از این برندها به گونه ای در نظر گرفته شده اند که با هم تداخل نداشته باشند و دو محصول رقیب یک دیگر نباشد، درنتیجه مشتری این شرکت بتواند یکی از محصولات این خودروساز را بخرد. صنعت خودرو بعد از جنگ جهانی با مفهومی به نام "از رده خارج شدن برنامه ریزی شده" همراه بوده است که در این برنامه یک محصول در عرض ۳ سال از رده خارج می شود. در این سیکل یک بدنه جدید خودرو در یک سال معرفی می شود، در دو سال آتی این محصول با تعدیلاتی در طراحی همراه شده و سپس از رده خارج می شود. جنرال موتورز، فورد و کرایسلر سه رقیب سرسخت در این سالها در این زمینه بوده اند.
در سال ۱۹۵۸ میلادی تمایز محصولات جنرال موتورز با عرضه موتورهای قدرتمند برروی مدلهای شورلت و پونتیاک بسیار ملموس شد. البته ارائه مدلهایی مانند شورلت ایمپالا و پونتیاک بونویل با تودوزی عالی در کنار مدلهایی از اولدزمبیل و بیوک انتخاب را کمی برای مشتریان سخت می کرد.
در دهه۱۹۶۰ این شرکت وارد بخش خودروهای سایز کوچک و متوسط شد. برای نمونه می توان شورلت کوروار شش سیلندر را نام برد که رقیب فولکس واگن قورباغه ای در آن دهه بود، یا شورلت شوی ۲ که در مقابل فورد فالکن قرار می گرفت و شورلت کامارو و پونتیاک فایربرد که رقبای فورد ماستانگ بوده اند. از خودروهای سایز متوسط این دوره می توان به اولدزمبیل کاتلاس اشاره کرد که چنان مورد استقبال قرار گرفت که این خودروساز خودروهای دهه هشتاد خود را نیز با این نام عرضه کرد. در دهه شصت میلادی غالب خودروهای جنرال موتورز پلتفرم مشترک بودند و در دهه هفتاد جنرال موتورز از قالبهای بدنه یکسان استفاده می کرد و خودروهایش تنها در نوع تزئینات خارجی یا تودوزی تفاوت داشتند.
در سال ۱۹۷۱ جنرال موتورز با عرضه شورلت وگا وارد کلاس خودروهای بسیار کوچک شد. البته مشکلاتی که موتور الومینیومی این شورلت ایجاد کرد بسیار به اعتبار این خودروساز لطمه زد. در این دهه جنرال موتورز رویه ای در کوچک کردن خودروها یش در پیش گرفت. این کار با کوچک کردن شورلت کاپریس که هم اندازه شورلت شول و سپس شورلت مالیبو که هم اندازه شورلت نوا گشتند آغاز شد. در سالهای اتی شورلت نوا نیز با خودروی جلو دیفرانسیل "سایتیشن" جایگزین شد.
دهه هشتاد میلادی دهه نامگذاری جدید در جنرال موتورز لقب گرفته است. در این دهه هریک از برندهای خود را به چندین مدل در یک برند تبدیل کرد که هرکدام از این مدلها بسیار به هم شباهت داشتند. با این کار جنرال موتورز نزدیک ترین رقیب برای محصول جدید خود را مدلی از خودروهایش که از همان پلتفرم ساخته شده است قرار داد. به علاوه این کار بازاری را به وجود آورد که در آن هریک از برندها وقت خود را صرف بدست آوردن یا به تعبیری "دزدیدن" قطعات برند دیگر می کردند.
در دهه نود میلادی با رشد اقتصاد امریکا دو خودروساز بزرگ این کشور یعنی جنرال موتورز و فورد توانستند سودهای بسیاری که عمدتا از فروش کامیون و خودروهای بیابانی بدست می آمد را به شرکتهایشان وارد کنند.
در سالهای ۲۰۰۰ و ۲۰۰۱ خزانه فدرال امریکا در حرکتی برای فرونشاندن بازار سهام دوازده مرتبه متوالی افزایش نرخ بهره را اعمال کرد. بعد از حمله یازده سپتامبر ۲۰۰۱ بازار سهام امریکا افت شدیدی کرد. در نتیجه جنرال موتورز و دیگر خودروسازان امریکا فروش خود را افزایش دادند. با این کار آنها از اهرمی برای پوشش هزینه های خود استفاده کردند و متعاقب آن حاشیه سود ناخالص آنها تنزل کرد.
در سال ۲۰۰۴ جنرال موتورز منابع خود را از کار برروی سدان های جدید به روی نوآوری در بخش کامیون های سبک و خودروهای بیابانی سوق داد و در سال ۲۰۰۶ چندین مدل را با نام مدلهای ۲۰۰۷ عرضه کرد. کمی بعد از این تصمیم قیمت سوخت بیش از ۵۰ درصد افزایش یافت و این مسئله به نوبه خود هم در قیمت خودروهای دست دوم و هم در قیمت خودروهای این کلاس تاثیر بسیار گذاشت. هم اکنون برنامه بازاریابی جنرال موتورز برروی معرفی این رده از خودروها به عنوان کم مصرف ترین خودروهای این کلاس متمرکز است.
● حضور در مسابقات اتومبیل رانی
جنرال موتورز در زمینه مسابقات اتومبیل رانی سابقه ای دیرینه دارد. تقریبا مدلهای مختلف تمامی برندهای جنرال موتورز در مسابقات شرکت داشته اند که در این میان حضور مدلهای مختلف شورلت چشمگیر تر بوده است. شورلت کورت یکی از محبوبترین و موفقترین خودروها در مسابقات جاده ای بوده است. بعلاوه این شرکت یکی از تامین کنندگان مهم قطعات مسابقات مانند موتور، سیستم انتقال نیرو و سیستم های الکترونیکی است. موتور الدزمبیل اورورا۶ یکی از موفقترین موتور ها در مسابقات سبک ایندی در دهه نود بوده است. مدل اصلاح شده این خودرو با موتور V شکل هشت سیلندر توانسته ۴۷ رکورد جهانی را کسب کند. در سالهای اخیر سری V کادیلاک وارد مسابقات شده است.
در مسابقات ناسکار نیز جنرال موتورز حضور فعالی دارد. در حال حاضر شورلت مونت کارلو تنها مدل جنرال موتورز در این مسابقات است اما در سالهای گذشته پونتیاک گراند پری، بیوک رگال، الدزمبیل کاتلاس، شورلت لومینا و شورلت مالیبو نیز در این مسابقات حضور داشتند. در رقابت های خوردوهای تورینگ، برند واکسهال جنرال موتورز در اروپا حضور فعالی دارد و چندین مقام قهرمانی در مسابقات قهرمانی خودروهای تورینگ بریتانیا کسب کرده است. اپل نیز یکی از سه شرکت کننده مسابقات دی تی ام در کنار آئودی و مرسدس است و مقام قهرمانی نیز در این مسابقات کسب کرده است. در استرالیا رقابت قهرمانی خودروهای سوپر خورجینی هشت سیلندر برگزار می شود که دو رقیب اصلی این مسابقات هولدن و فورد هستند. تیم فعلی هولدن با مدل کومودور که توان ۶۵۰ اسب بخار در دور ۷۵۰۰ دارد در این مسابقات شرکت می کند. حداکثر سرعت این خودرو به ۳۰۰ کیلومتر در ساعت و شتاب صفر تا صد آن به ۴ ثانیه می رسد.
● فعالیت های محیط زیستی
جنرال موتورز سالهاست که در زمینه سوخت های جایگزین کارمی کند. و اخیرا توانست سوختهایی موسوم به فلکس فیول۷ که قادرند تا ۸۵ درصد از اتانول در بنزین استفاده کنند را ارائه کند. این شرکت اولین خودروساز است که توربو شارژر را برروی خودروهایش نصب کرد. جنرال موتورز خودروهایی با توربین گازی که از کروسین (نفت چراغ) استفاده می کردند را در اواخر دهه پنجاه میلادی عرضه کرد. این موتورها با وجود چرخه خوب دما به دلیل مصرف سوخت بالا و گشتاور بسیار پایین مقبول واقع نشدند. همچنین فناوری موتورهای ونکل از آن این خودروساز است که به دلیل بحران نفتی سال ۱۹۷۳ تولید آنها متوقف شد. در دهه های هفتاد و هشتاد میلادی به دلیل داشتن برخی مضرات و به دلیل مشاهده دوام کم خودروهای دیزلی الدزمبیل و مشکلاتی در فرمانپذیری خودروهای ۴،۶،۸ سیلندر کادیلاک سوخت دیزل را با وجود مزایایی که داشت کنار گذاشت.
● خودروهای الکتریکی
جنرال موتورز در زمینه خودروهای دیزلی نیز فعالیتهای بسیاری داشته است. البته بسیاری از سازمانهای حامی حقوق مشتریان، منتقدان و روزنامه نگاران مدعی هستند که جنرال موتورز در عرضه خودروهای غیر آلاینده الکتریکی خود کارشکنی کرده است. عدم بازاریابی مناسب، کار نکردن برروی خودروهای دیزلی، برآورده نکردن نیاز مشتریان و فروش خوردو تنها به روش اجاره به شرط تملیک که شرایط پرداخت بسیار سختی داشت از جمله دلایل شکست این خودروساز در این زمینه است. انتقادات بسیاری براین مسئله وارد شد وحتی تعدادی برنامه مستند در این مورد ساخته شدند که جنرال موتورز را متهم به از بین بردن خودروهای الکتریکی خود کرده اند.
اما جنرال موتورز در سال ۲۰۰۶ عدم توانایی خود در تضمین عملکرد ایمن این خودروها در بلند مدت را دلیل کنار گذاشتن این پروژه دانست. جنرال موتورز ادعا کرد که در طی چهار سال عرضه این خودرو تنها ۸۰۰ خودروی الکتریکی که به نام EV۱ معروف هستند معرفی شدند. این شرکت بیش از یک میلیارد دلار برروی این پروژه هزینه کرد که قسمت عمده آن برروی بازاریابی و برنامه های تشویقی برای جذب مشتریان هزینه شد. از حدود ۵۰۰۰ متقاضی که برای دریافت اجاره ای این خودرو ثبت نام کرده بودند تنها ۵۰ نفر حاضر بودند که شرایط اجاره را بپذیرند. از طرفی تامین کنندگان حاضرنشدند که قطعات را در مقیاس کم تولید کنند که متعاقبا تامین قطعات یدکی و خدمات پس از فروش خودرو دچار مشکل شدند. سرانجام پروژه EV۱ تنها در حد یک برنامه تحقیق و توسعه باقی ماند و این خودرو هیچ گاه به تولید انبوه نرسید.
● خودروهای هیبریدی
در ماه می سال ۲۰۰۴ جنرال موتورز اولین وانت هیبریدی و اولین خودروی سواری هیبریدی جهان را معرفی کرد. در سال ۲۰۰۵ خودروی مفهومی اپل استرا هیبریدی نیز معرفی شد. ساترن گرین لاین نیز دیگر هیبریدی جنرال موتورز است که در سال ۲۰۰۶ معرفی شد. این شرکت در حال حاضر برروی بهبود تکنولوژی موتورهای هیبریدی است تا بتواند سرعت حرکت آنها را افزایش داده و رانندگی در آزاد راهها را با این نوع خودروها لذت بخش تر کند. جنرال موتورز دو نوع سیستم هیبریدی معرفی کرده است؛ نوع اول که به مایلد هایبرید ۸ معروف است در مدلهایی مانند شورلت سیلورادو، ساترن وی یو ای، ساترن آورا و شورلت مالیبو بکار گرفته شده است. نوع دوم این خودروها موسوم به هیبریدهای دو حالته با همکاری شرکتهای دایملر کرایسلر و ب ام و طراحی شده اند و در مدلهایی مانند شورلت تاهو و جی ام سی یوکن بکار رفته اند.
● خودروهای هیدروژنی
جنرال موتورز تحقیقات بسیاری برروی خودروهای هیدروژنی نیز انجام داده است و قصد دارد نمونه اولیه خودروی هیدروژنی خود را در سال ۲۰۱۰ عرضه کند. صرفه اقتصادی تکنولوژی این خودروها و هزینه پایین تولید این سوخت ها بسیاری از خودروسازان دیگر مانند فورد و کرایسلر را نیز به فکر ارائه چنین خودروهایی انداخته است. لری برنز، نائب رئیس واحد تحقیق و توسعه جنرال موتورز در این مورد گفته است که چندان تمایل به تعیین تاریخ دقیق تولید انبوه خودروهای هیدروژنی ندارد اما معتقد است که این خودروها پیش از سال ۲۰۲۰ به تولید انبوه می رسند.

 

جنرال موتورز,شرکت خودروسازی,ماشین,مونور,بزرگ ترین شرکت ها 91/01/30 8:31 PM
ofogherah 498 12600 /post-498.aspx مارآناکوندا 38=>-------------کتابخانه و مقالات-------------

مارآناکوندا

 

 

بزرگترین گونه مار شناخته شده در جهان که آناکوندا (Anaconda) نام دارد که در آمریکای جنوبی یافت می شود. اولین نمونه از این حیوان که از لحاظ جثه در نوع خود رکوردار است،
این حیوان که از لحاظ جثه در نوع خود رکوردار است، با طولی معادل حدود 11 متر در سال 1944 توسط کاوشگران نفت، در شرق کلمبیا کشف شد.
کلنل پرسی اچ. فاوست (Colonel Percy H. Fawcett) از افسران اسبق ارتش انگلیس که در تاریخ فوق در محل حضور داشته در این باره می گوید :
"ما درون قایق به آرامی مشغول حرکت بودیم، ناگهان یک سر مثلثی شکل و یک بدن مواج به طول چندین متر در مقابل ما پدیدار گشت، من بلافاصله اسلحه ام را در پشت این حیوان قرار دادم و به محض شلیک، مار عظیم الجثه حرکاتی سریع و غیر قابل کنترل را آغاز نمود، به طوری که قایق ما تقریبا در حال واژگون شدن بود."
در ادامه توضیحات فاوست ذکر شده که سرانجام چگونه این جانور عظیم الجثه را متوقف کردند و به بررسی سایز بدنش پرداختند و طول این جانور حدود 19 متر و قطر آن را حدود 31 سانتی متر تخمین زده شد.
آناکوندا که در مواردی مار بزرگ آبی یا هیولای دریاچه نیز نامیده شده، می تواند در آب های روان زندگی کند. مانند گونه های دیگر مارها، آناکوندا نیز گوشتخوار است اما برخلاف اغلب هم نوعانش که از زهر خود برای کشتن یا از پا انداختن طعمه استفاده می کنند، آناکوندا همانند پایتون (python نوعی مار بوا) با اعمال فشار، جان طعمه را می گیرند. در حقیقت پایتون ها به دور حیوانی که قصد شکارش را دارند، می پیچند و با استفاده از ماهیچه های قدرتمند خود طعمه را تا جایی که دیگر قادر به نفس کشیدن نباشد، می فشرند.
پایتون ها دسته ای از مارهای غیر سمی و زیرشاخه مارهای بوا یا Pythoninae هستند، وجه تمایز Python ها با مارهای بوا در داشتن دندان در آرواره پایینی است.
آناکونداها در مقایسه با پایتون ها مارهای بزرگتر و سنگین تری هستند و قطرشان نیز بیشتر است. شاید به این دلیل است که آناکونداها به عنوان مارهای آبی بر خلاف پایتون ها برای بالا رفتن از درخت هیچ زحمتی به خود نمی دهند.
آناکوندایی که توسط مردم اسیر شده است. این گونه از مارها از خانواده مارهای بوا به رنگ سبز تیره با خط و خال های دورانی شکل است و عموما در نواحی گرم و مرکزی آمریکای جنوبی سکونت دارد، در مواردی "مار بوای آبی" نیز به آن اطلاق می شود. از آنجائیکه بیشتر وزن این مار غول پیکر را مایعات تشکیل می دهند، آناکونداهایی که داخل آب زندگی کی کنند، نسبت به مارهایی که بر روی درخت ساکنند، رشد بیشتری دارند.
آناکونداهای ساکن آب معمولا برای شکار، به محض اینکه طعمه وارد آب می شود، به سمتش حمله ور شده و او را با فشار در داخل آب خفه می کنند.

تغذیه و مشکلات هضم
اغلب مارهای بزرگ پس از به دام انداختن طعمه، آن را یک جا می بلعند و علیرغم اینکه فک مارها از لحاظ فیزیکی به گونه ای است که می تواند از اتصال جمجمه تا اندازه دلخواه باز شود، قادر است شکارهایی بزرگ تر از قطر خود را نیز ببلعد، در واقع دو فک این حیوان توسط رباطی با خاصیت ارتجاعی به هم متصلند.
زمانی که لاشه حیوانی درون شکم مار قرار دارد، لازم است پیش از اینکه در روده فاسد شود، هضم گردد. اگر مار نتواند قبل از پخش باکتری در بدنش طعمه بلعیده شده را هضم نماید، مجبور به بالا آوردن آن می گردد و در صورتی که امکان چنین کاری نباشد، احتمال دارد مار در اثر مسمویت غذایی از بین برود.
آناکونداهای عظیم الجثه معمولا حیواناتی چون آهو، خوک، ماهی و کروکودیل های کوچک را شکار می کنند. این مار در ابتدا گردن طعمه را به دندان می گیرد و پس از آن با تلاش کل بدن جانور را می بلعد.
هر چند آناکوندا را بزرگترین مار می شناسند، نوعی پایتون در سال 1912 در اندونزی می زیسته که ظاهرا بزرگترین حیوان در گونه خود بوده است. آناکونداهای کلمبیا نیز در زمره عظیم الجثه ترین نمونه های این حیوانات به شمار می روند.
پایتونی که در حال خفه و خرد کردن یک آهو است. حمله به انسان در مورد شکار انسان ها توسط مارهای بزرگی چون پایتون ها و آناکونداها، موارد متعددی گزارش شده از جمله اینکه در سال 1972 یک پایتون در کشور برمه پسر بچه ای 8 ساله را خورد، در سال 1927 نیز شخصی به منظور فرار از بارش باران به زیر درختی پناه می گیرد، دوستانش که پس از مدتی تنها کلاه و کفش های او را یافته بودند با کشتن یک پایتون که در آن حوالی به سر می برد، بدن فرد قربانی را داخل شکم مار پیدا کردند.
عجیب است بدانیم اغلب حملاتی که توسط مارهای بزرگ به انسان ها اتفاق می افتد، بر خلاف تصور ما در جنگل نیست، بلکه در حومه شهرها رخ می دهد. بسیار دیده شده که افرادی پایتون را جزو حیوانات خانگی نگهداری می نمایند، اما باید در نظر داشت که همواره احتمال خطر حمله این حیوان وجود دارد.
در سال 1993 یک نوجوان 15 ساله با وزنی معادل 95 پوند توسط یک پایتون خانگی مورد حمله قرار گرفت. این مار با 11 فوت طول (حدود 3.5 متر ) و 53 پوند وزن، جثه متوسطی داشت اما با تلاش اندکی توانسته بود این پسر را ببلعد. به هر حال مارهای بزرگ علیرغم زیبایی قابل تحسین، می توانند خطرناک باشند و لزوما تنها در جنگلها نیست که به انسان ها آسیب می رسانند.
بزرگترین مار زنده جهان
در روزهای آخر سال 2003، خبر به دام انداختن یک پایتون عظیم الجثه در کشور اندونزی اعلام شد. طبق این گزارشات جانور فوق حدود 15 متر طول و 443 کیلوگرم وزن دارد و در حال حاضر بزرگترین مار زنده جهان محسوب می شود. 

مارآناکوندا,بزرگ ترین مار,مار,حیوانات,جانوران بزرگ جسه 91/01/27 10:37 PM
ofogherah 497 12600 /post-497.aspx قله بینالود 38=>-------------کتابخانه و مقالات-------------

قله بینالود

رشته كوه بينالود در شمال شرق ايران ،همانند ديواري بلند ،دو دشت وسيع و حاصلخيز مشهد و نيشابور را از يكديگر جدا كرده است. اين رشته كوه با آب و هواي سرد كوهستاني و دره هاي خوش آب و هوا و قله هاي بلند نظير بينالود و شيرباد و فلسكه تامين كننده آب شهرهاي مشهد ، نيشابور،چناران و روستاهاي كوه پايه اش می باشد.

قله بينالود با ارتفاع حدود ۳۲۱۱ متر با شكوهي وصف ناپذير در شمال شهر تاريخي نيشابور قرار گرفته است . براي صعود به قله از بولوار كشاورز نيشابور ، وارد جاده روستاي صومعه شده و پس از طي ۶ كيلومتر جاده آسفالته به روستا مي رسيم . پس از رسيدن به مسجد روستا وارد كوچه اي در سمت چپ شده و از روستا خارج مي شويم . جاده اي خاكي و پر پيچ و خم با عبور از بستر رودخانه ميرآباد ما را به پاي كوه هدايت مي كند ، پس از طي مسافتي حدود ۷ كيلومتر در ابتداي دره هاي فرعي كه از مسير اصلي جدا مي شود ، از ماشين پياده مي شويم .                                                              

    

پوشش گياهي منطقه غني نمي باشد و بيشتر شامل ريواس ، درختچه هاي نسترن وحشي ، زرشك كوهي و در كناره هاي آب درختان بيد و به ندرت زبان گنجشك ديده مي شود ، شيبهاي دامنه هاي اطراف بيشتر شن اسكي و بسيار تند و خالي از گياه است .

جويبار كوچكي در تمام طول مسير تا ابتداي كتل طولاني و پر شيب "نردبان" ما را همراهي مي كند ،پس از حدود يك ساعت پياده روي به چشمه اي كوچك در سمت چپ دره در كناره راه مي رسيم . تا "كتل نردبان" راه اندكي باقي مانده است و تا رسيدن به چشمه بعدي حدود دو ساعت ديگر بايد راهپيمايي كنيم . ارتفاع انتهاي دره در پاي كتل نردبان حدود ۱۷۵۰ متر است .

ابتداي كتل نردبان از جويبار جدا شده راه مالرويي را كه با پيچ و خم فراوان به سوي بالا حركت مي كند ادامه مي دهيم . برداشتن گامها كمي سخت تر شده واز سرعت گروه كاسته ميشود . پس از گذشت يك ساعت به بالاي كتل ميرسيم . از بالاي كتل منظره قله بينالود و زرگران بسيار زيبا و تماشايي است .

ازشيب مسير كاسته مي شود و جانپناه به خوبي قابل رويت است . پس از حدود يك ساعت به جويباري مي رسيم كه آب آن از چند چشمه كوچك در نزديكي جانپناه تامين مي شود .

جانپناه جبهه جنوبي بينالود داراي دو طبقه و ظرفيت تقريبي ۳۰ نفر در ارتفاع ۲۴۵۰ متري در دامنه شرقي قله زرگران در مكاني مناسب بنا شده است . از پاي كتل نردبان تا جانپناه پاكوب مناسبي وجود دارد كه احتمال گم شدن را بسيار كم ميكند . از كنار جانپناه قله بينالود به همراه چهار سوزني اش بسيار زيبا و با شكوه ديده مي شود . جانپناه دوم جبهه شمالي نيز در پاي سوزني چهارم به خوبي قابل رويت است .

براي صعود قله صبح زود ،پشت جانپناه شيب ملايمي را در دامنه زرگران بالا میرویم و پس از ۱۵ دقيقه به يك راه مالرو مي رسيم .راه ما را با سرازيري ملايمي در پيچ و خم سنگها و آبراهه ها به سمت شمال و قله بينالود هدايت مي كند .پس از ۳۰ دقيقه به چمن زار كوچكي در دامنه قله و "يال شتري" مي رسيم كه آن را "اولنگ دو كوهي " مي نامند . آب خنك و منظره زيباي چمن زار ما را براي كمي استراحت و صرف صبحانه تشويق ميكند . اين چشمه آخرين چشمه مسير است و بهتر است براي ادامه صعود آب  برداشت .

از اين محل دو مسير براي صعود به قله وجود دارد : مسير اول كه به " گرده " معروف است با يك شيب تند و شن اسكي مستقيم به سمت قله مي رود و حدود يك ساعت و سي دقيقه زمان نيازدارد ، مسير دوم كه مسير نرمال صعود به قله است از روي يال جنوب غربي معروف به "يال شتري " با شيب ملايمي ما را به سمت قله هدايت ميكند ،از اين مسير نيز حدود ۴۵: ۱ زمان لازم است تا به قله برسيم . معمولا باد شديدي بر قله حاكم است .

       

تمامي مسيرهاي صعود به قله غير فني است ولي با اين وجود ديواره سوزني هاي دو و سه و چهار و همچنين قله زرگران براي تمرين سنگنوردي مناسب مي باشد . در مجموع زمان لازم براي صعود به اين قله از جبهه جنوبي حدود ۶ ساعت است . پوشش گياهي منطقه در جبهه جنوبي شامل انواع كلاه ميرحسنها ،اسپرسهاي كوهي ،گون و گياهان تيغ دار و درختچه هاي زرشك كوهي نسترن وحشي و دغدغك در مسير جويبارها مي باشد .

 

 

قله بینالود,قله بینالود مشهد,مشهد,رشته کوه بینالود,ارتفاع 91/01/26 10:10 PM
ofogherah 491 12600 /post-491.aspx اسامی اسب ها در شاهنامه 38=>-------------کتابخانه و مقالات-------------

اسامی اسب ها در شاهنامه

 

يکي از حيواناتي که بيش ترين حوزه ي تصوير را در شاهنامه به خود اختصاص داده، اسب است. يکي از قوانين کلي داستان هاي حماسي داشتن مرکبي خاص است که به قوت، سرعت و هوشمندي ممتاز باشد.
اسامي و اوصاف اين حيوان در شاهنامه فراوان است و به اعتبار رنگ، سرعت، قدرت و... به شرح زير به کار رفته است:


۱- ابرش: اسبي است که خال هاي سفيد، مخالف رنگ اعضاي بدنش، دارد.
بينداخت رستم کياني کمند سر ابرش آورد ناگه به بند

2- ابلق: اسب دو رنگ
به گفت و برانگيخت ابلق ز جاي تو گفتي شد آن باره پرّان هماي


3- اژدها: اسب درشت اندام و قوي
سپهبد عنان اژدها را سپرد به خشم از جهان روشنايي ببرد


4- اشقَر: اسب سرخ رنگ
بدين گونه تا برگزيد اشقري يکي باد پايي گشاده بري


5- اهريمن: اسب سرکش
چنين بود انديشه پهلوان که اهريمن آمد بر اين جوان


6- بارکش: اسب بار بر
برانگيخت آن بارکش را زجاي سوي لشکر خويشتن کرد راي


7- بارگي: اسب قوي بارکش
بدان مرغزار اندرون بنگريد ز هر سو همي بارگي را نديد


8- باره: اسب تيز رفتار و نيک
يکي باره پيشش به بالاي او کمندي فروهشته تا پاي او


9- بالا: اسب جنيبت، اسب کتل
ببر تخت و بالا و زرينه کفش همان تاج با کاوياني درفش


10- بور: اسب سرخ و قهوه اي
بيازيد چنگال گردي به زور بيفشارد يک دست بر پشت بور


11- پوينده: اسب دونده
چو پوينده در زابلستان رسيد سراينده در پيش دستان رسيد


12 پيل: اسب بزرگ و سنگين
به آوردگه رفت چون پيل مست يکي پيل زير اژدهايي به دست


13- پلنگ: اسب متکبر
چمان و چران چون پلنگان به کام نگون گشته زين و گسسته لگام


14- تازي: اسب لاغر اندام
نگون شد سر تازي و جان بداد دل توس پر کين و سر پر ز باد


15- تکاور: اسب نجيب و خوش رفتار
عنان تکاور همي داشت نرم همي ريخت از ديدگان آب گرم


16- تند تاز: اسب دونده ي خشمگين
همان گه پديد آمد از دشت باز سپهبد بر انگيخت آن تند تاز


17- تيز رو: اسب تند رو
يکي تازيانه بر آن تيزرو بزد خشم را نام بردار گو


18- چرمه: اسب خاکستري رنگ
فرستاده در پيش او باد گشت به زير اندرش چرمه پولاد گشت


19- خر: اسب آرام و بار بر
به رزم اندرون رخش گويي خر است دو دست سوار از همه بتّر است


20- خِنگ: اسب سفيد
همان شب يکي کرّه اي زاد خنگ برش چون برِ شير و کوتاه لنگ


21- ديزه: اسبي است که از کاکل تا دمش خط سياه کشيده شده است.
چماننده ديزه هنگام گرد چراننده ي کرکس اندر نبرد


22- رخش: نام اسب رستم
يکي رخش بودش به کردار گرگ کشيده زهار و بلند و سترگ


23 سيه: نام اسب اسفنديار
سياوش سيه را به تندي به تاخت به شد تنگ ذل جنگ آتش بساخت


24- سمند: اسب زرد رنگ
کمان را به زه بر به بازو فکند سمندش بر آمد بر ابر بلند


25- شباهنگ: نام اسب بيژن
به پشت شباهنگ بر بسته تنگ چو جنگي پلنگي گرازان به جنگ


26- شبرنگ: اسب تمام سياه
بر انگيخت از جاي شبرنگ را بيفشرد بر نيزه بر چنگ را


27- شبديز: اسب سياه خسرو پرويز
بگفت و بر انگيخت شبديز را بداد آرميدن دل تيز را


28- شولک: اسب تيز رو
بيفتاد زان شولک خوب رنگ بمرد و نرست اينت فرجام جنگ


29- شير: اسب شجاع و دلير
چو مادرش بيند کمند سوار چو شير اندر آيد کند کارزار


30- عقاب: اسب تيز رو
به زير اندر آورد و کردش دوال عقابي شده رخش با پرّ و بال


31- کشتي: اسب آب پيما
دوان باد پايان چو کشتي بر آب سوي غرق دارند گفتي شتاب


32- کوه: اسب قوي هيکل
يکي ژنده پيل است بر پشت کوه مگر رزم سازند يک سر گروه


33- گرگ: اسب خطرناک
يکي رخش بودش به کردار گرگ کشيده زهار و بلند و سترگ


34- گلرنگ: نام اسب رستم
سرش تيز شد کينه و جنگ را به آب اندر افکند گلرنگ را


35- نهنگ: اسب جنگي
چو زين برنهادش بر آهخت تنگ بجنبيد بر جاي تازان نهنگ


36- نوند: اسب تيز فهم و با هوش
گراينده ي تيز پاي نوند همان شست بدخواه کردش به بند


37- هژبر: اسب زورمند
ورا ديد بر تازي اي چون هژبر همي تاخت بر دشت مانند ابر

38- هماي: اسب با شکوه
بر آمد چو باد آن سران را ز جاي همان بادپايان فرّخ هماي


39هيون: اسب بزرگ
خروش تبيره برآمد ز در هيون دلاور بر آورد پر


تخليص و باز نويسي از:ماهنامه ي رشد آموزش زبان و ادب فارسي، دوره بيستم، ش 1، پاييز 85

اسامی اسب ها در شاهنامه,نام اسب,انتخاب نام,شاهنامه,فردوسی 91/01/23 11:17 PM
older_pages /cat-1.aspx => ------------------مذهبی------------------
/cat-48.aspx => مهدویت و آخرالزمان
/cat-49.aspx => عرفان
/cat-45.aspx => کتب و مقالات مذهبی
/cat-47.aspx => فرقه شناسی
/cat-53.aspx => قرآن
/cat-54.aspx => شرح ادعیه
/cat-55.aspx => تشیع
/cat-56.aspx => زندگی نامه و بیانات شخصيت هاي مذهبي
/cat-57.aspx => احکام
/cat-93.aspx => دفاع مقدس
/cat-95.aspx => نهج البلاغه
/cat-35.aspx => ------------------کامپیوتر------------------
/cat-8.aspx => نرم افزار کامپیوتر
/cat-29.aspx => آپدیت،یوزر و پسورد آنتی ویروس ها
/cat-31.aspx => آموزش و ترفند کامپیوتر
/cat-34.aspx => بازی کامپیوتر
/cat-46.aspx => اخبار کامپیوتر
/cat-2.aspx => -------------------موبایل-------------------
/cat-15.aspx => کتاب مخصوص موبایل
/cat-32.aspx => بازی موبایل
/cat-50.aspx => برنامه موبایل
/cat-65.aspx => بررسی گوشی
/cat-66.aspx => تم موبایل
/cat-67.aspx => زنگ موبایل
/cat-68.aspx => کلیپ موبایل
/cat-37.aspx => ----------------صوت و فیلم---------------
/cat-6.aspx => نوحه،مداحی،مولودی
/cat-16.aspx => سخنرانی
/cat-26.aspx => فیلم و سریال
/cat-28.aspx => مستند
/cat-59.aspx => قرآن کریم
/cat-60.aspx => دعا و مناجات
/cat-61.aspx => امام و رهبری
/cat-62.aspx => دفاع مقدس
/cat-63.aspx => موسیقی،سرود و آواز
/cat-64.aspx => طنز و سرگرمی
/cat-38.aspx => -------------کتابخانه و مقالات-------------
/cat-5.aspx => مقاله
/cat-7.aspx => تاریخ
/cat-14.aspx => رمان
/cat-17.aspx => علمي
/cat-20.aspx => زندگی نامه
/cat-21.aspx => داستان های آموزنده
/cat-33.aspx => پزشكي
/cat-51.aspx => اجتماعی
/cat-52.aspx => اقتصادی
/cat-90.aspx => معرفی اماکن و جاهای دیدنی
/cat-98.aspx => روزنامه ، مجله و نشریه ها
/cat-23.aspx => ---------------گالری عکس----------------
/cat-19.aspx => کاریکاتور
/cat-40.aspx => عکس بازیگران و خوانندگان
/cat-72.aspx => تصاویر شخصیت ها
/cat-73.aspx => نقاشی
/cat-75.aspx => تصاویر دیدنی
/cat-76.aspx => تصاویر مذهبی
/cat-77.aspx => تصاویری از طبیعت
/cat-94.aspx => مناسبت ها
/cat-100.aspx => نقشه ها
/cat-18.aspx => -----------------ورزشي-------------------
/cat-41.aspx => تکواندو
/cat-42.aspx => فوتبال
/cat-43.aspx => کشتی کج
/cat-74.aspx => تصاویر ورزشی
/cat-99.aspx => کتب و مقالات ورزشی
/cat-58.aspx => -----------------سیاسی------------------
/cat-11.aspx => کتب و مقالات سیاسی
/cat-88.aspx => شخصيت هاي سياسي
/cat-89.aspx => دولت و حكومت
/cat-91.aspx => مباحث سياسي
/cat-92.aspx => بیانات رهبری
/cat-9.aspx => --------پیام کوتاه - SMS و احادیث--------
/cat-13.aspx => احادیث
/cat-78.aspx => اعياد
/cat-79.aspx => ايّام خاص
/cat-80.aspx => سخنان زيبا
/cat-81.aspx => جملات بزرگان
/cat-82.aspx => ولادت معصومین(ع)
/cat-83.aspx => شهادت معصومين (ع)
/cat-86.aspx => عاشقانه
/cat-87.aspx => ضرب المثل و طنز
/cat-96.aspx => -------------------ادبی--------------------
/cat-12.aspx => ادبیات ایران
/cat-97.aspx => ادبیات جهان
/cat-44.aspx => -------------------دیگر---------------------
/cat-4.aspx => آزاد
/cat-25.aspx => گاهنامه افق راه
/cat-27.aspx => اخبار سایت
/cat-30.aspx => ویژه نامه ها