/9201.aspx-/9112.aspx-/9111.aspx-/9110.aspx-/9109.aspx-/9108.aspx-/9107.aspx-/9106.aspx-/9105.aspx-/9104.aspx-/9103.aspx-/9102.aspx-/9101.aspx-/9012.aspx-/9011.aspx-/9010.aspx-/9009.aspx-/9008.aspx-/9007.aspx-/9006.aspx-/9005.aspx-/9004.aspx-/9003.aspx-/9002.aspx-/9001.aspx-/8912.aspx-/8909.aspx-/8908.aspx-/8907.aspx-/8906.aspx-/8902.aspx-/8807.aspx-/8806.aspx- ofogherah 574 12600 /post-574.aspx دانلود کتاب آدمک حصیری 38=>-------------کتابخانه و مقالات-------------

آدمک حصیری نام یک کتاب ادبی است که توسط آناتول فرانس، نویسندهٔ اهل فرانسه نوشته شده‌است. آناتول فرانس تخلص ژاک آناتول فرانسوا تیبو از نویسندگان برجسته فرانسوی بود.او در پاریس بدنیا آمد. پدرش کتاب‌فروش بود و زندگی آناتول نیز بیشتر با کتاب گذشت. در ۱۸۹۶ به عضویت فرهنگستان فرانسه درآمد و در ۱۹۲۱ جایزه نوبل ادبیات را گرفت. کتاب حاضر یکی از آثار مشهور ادبی جهان است.

برای دانلود به ادامه مطلب بروید

دانلود کتاب,آدمک حصیری,پی دی اف,PDF,آناتول فرانس 92/01/05 5:20 PM have_more
ofogherah 801 12600 /post-801.aspx فلسفه چهارشنبه سوري 38=>-------------کتابخانه و مقالات-------------

نوشته حاضر گذري است بر آيين چهارشنبه‌‌سوري كه محققان ارجمند كشورمان در سده اخير به گرد‌آوري و نگارش آن پرداخته‌اند:
بخش كردن ماه به چهار هفته در ايران،‌ ازبعد اسلام است و شنبه و يكشنبه و دوشنبه و … ناميدن روزهاي هفته،‌ ا زآن زمان رواج يافته چرا كه در اصل شنبه واژه اي است سامي. در ايران باستان،‌ سال دوازده ماه است و ماه سي روز. يك سال 360 روز داشت و هر سال 5 روز و اندي كمتر از يك سال خورشيدي درست. اين پنج روز در پايان سال افزوده ميشد و اندي آن پس از گذشتن هر يك صد و بيست سال،‌ بصورت يك ماه در آخر دوازده ماه سال. يعني پس از هر صد و بيست سال،‌ يك بار سال سيزده ماه داشت. پنج روز «اندرگاه» يا «وهيجك» يا «گاه» خوانده ميشدو بعد در فارسي به «پنجه دزديده» و در عربي به «خمسه مسترقه» معروف شد.

برای خواندن متن کامل به ادامه مطلب بروید

فلسفه چهارشنبه سوري,فلسفه,چهارشنبه سوري,در ایران,تاریخ 91/12/29 8:19 PM have_more
ofogherah 796 12600 /post-796.aspx آشنایی با کشور تایلند 38=>-------------کتابخانه و مقالات-------------

 

کشور تایلند در جنوب شرق آسیا و منطقه هندو چین واقع شده است. مساحت این کشور 513.115 کیلو متر مربع و تقریبا 66 میلیون نفر جمعیت دارد و به کشور هزار معبد معروف است . در مجموع مساحت این کشور حدودا یک سوم ایران است، اما جمعیت آن تقریبا برابر جمعیت ایران می باشد.

تایلند از شمال و شرق با کشور لائوس، از جنوب شرق با کشور کامبوج، از شمال غرب و غرب با کشور برمه، از جنوب با کشور مالزی و آب های اقیانوس هند همسایه است.

در این کشور همانند دیگر کشورهای منطقه آسیای جنوب شرقی ، بارش باران‌های فصلی باعث رویش جنگل‌های بارانی استوایی شده است.

تایلند در گذشته سیام نامیده می‌شد اما در سال ۱۹۴۹ به طور رسمی نام تایلند بر آن نهاده شد. نام تایلند از قوم تای گرفته شده است . تای به معنی آزادی نیز مي باشد .

برای دیدن متن کامل به ادامه مطلب بروید

آشنایی با کشور تایلند,سیاست در تایلند,اقتصاد در تایلند,مردم تایلند,مذهب تایلند 91/12/23 9:4 PM have_more
ofogherah 789 12600 /post-789.aspx ناگفته هایی ازکشتی تایتانیک 38=>-------------کتابخانه و مقالات-------------

 

فیلمِ کوتاهِ «نجات یافته یِ تایتانیک» که از سوی شرکت امریکاییِ «اِلکِر» در استودیوی فوق مدرن، پوشیده از یخ و برفِ « فورت لی» در نیوجرسی ساخته شد 29 روز پس از اینکه کشتی مسافریِ تایتانیک غرق شد و جان 1517 نفر را هم با خود گرفت نمایش داده شد. دست کم در یک نظر، این فیلم 10 دقیقه ای اصالتی با خود به همراه نداشت چرا که نقش اصلی و جذابیت آن فیلم دوروثی گیبسونِ 22 ساله یِ خواب آلود – ستاره یِ فیلم های «انتقام ماسک های ابریشمی» و «پرداخت شرافتمندانه» و کسی که تصویر او بر روی جلد تعداد بی شماری از مجلات خودنمایی می کرد – بازمانده یِ قایق نجاتِ شماره 7 بود. دوروثی چند روز پس از آنکه با کشتی امدادیِ « RMS کارپاتیا» به سلامت به نیویورک رسید کار را آغاز کرد و در ابتدا مجبور بود خود را سرگرم کند که این کار را هم با اعتماد به نفسی خیره کننده انجام داد. اما گیبسون فردی بسیار مصمم و سخت سر بود. قبل از درگذشتش در سال 1946 ، وقتی در حال رانندگی با ماشینِ معشوقش (سرمایه گذار استودیو یعنی جولز برولاتور) بود یک نفر را کشت، سپس به هوادار فاشیسم تبدیل شد و آنقدر مقاومت کرد تا از سوی گشتاپو در میلان دستگیر و زندانی شد و از آنجا هم به عنوان یک «شیر زن» موفق به فرار شد. و شما گمان می کنید «کِیت وینسلت» هم جالب و جذاب بود؟ اگر چنین فکر کنید واقعا دیوانه هستید.

برای دیدن متن کامل به ادامه مطلب بروید

ناگفته هایی ازکشتی تایتانیک,تایتانیک,کشتی,فیلم تایتانیک,ماجرای تایتانیک 91/12/10 2:29 PM have_more
ofogherah 788 12600 /post-788.aspx بلدرچین 38=>-------------کتابخانه و مقالات-------------

بلدرچین

 

 گونه : بلدرچين
خانواده : قرقاول
راسته : ماكيان‌سانان
-
بلدرچين معمولي يك پرنده كوچك بازيگوش است كه در تمام مدت از اروپا و شرق دور تا چين مهاجرت مي‌كند. با وجود بال‌هاي كوچك اين پرنده پر طاقت هزاران كيلومتر را مي‌پيمايد.

اندازه‌ها :
طول: 16 تا 18 سانتيمتر
طول بال‌ها: 32 تا 35 سانتيمتر
وزن نر: 85 تا 110 گرم
وزن ماده: 90 تا 120 گرم

زاد و ولد :
سن بلوغ: 1 سال
فصل زاد و ولد: متغير بر حسب مكان و موقعيت
تخم‌ها: معمولاً 8 تا 13 تخم
روي تخم خوابيدن: 17 تا 20 روز
دوران جوجه‌آوري: 19 روز

طريقه زيست :
عادت: جنس‌ها (نر و ماده) جداگانه مهاجرت مي‌كنند ولي جفت‌گيري در تمام فصل زاد و ولد به طول مي‌انجامد.
صدا: نرهاي صدايي سرود مانند مثل هواي باراني دارند.
غذاي ويژه: دانه و حشرات

پراكندگي:
در تابستان، بلدرچين‌ها از اسكانديناوي جنوبي تا آخر ايسلند و سواحل شمال آفريقا و از شرق تا اتحاديه سابق خلق چين مهاجرت مي‌كنند. در زمستان از شمال و مركز آفريقا تا چين عبور مي‌كنند. محل سكونت اين نوع بلدرچين‌ها جنوبي‌ترين محل آفريقاست. در فصل بهار به ايران مي‌آيند پس از يك دوره تخم‌گذاري در فصل پايين اتفاق جوجه‌ها به محل زمستاني خود پرواز مي‌كند شمال و جنوب آفريقا مراجعه نقشه كرد.
بلدرچين‌ها در سراسر ايران در بهار و تابستان ديده مي‌شوند. معدودي از آنها زمستان‌ها دز زمين‌هاي كم ارتفاع سراسر ايران باقي مي‌مانند.

حفاظت:
از لحاظ تعداد عموماً كاهش داشته است.
مشخصات بلدرچين معمولي :
نر: سياه و سفيد. داراي خط‌هايي روي نوك، قسمت فوقاني به رنگ (زنگ زده) با سفيد و سياه بسته شده و سينه زرد كم رنگ.
ماده: پر و بال كم رنگ‌تر از نر و در گلو و نوك خط‌هاي كمتري دارد و داراي خط‌هاي سياه دراز در روي سينه است.
جوجه: سريع آشكار مي‌شوند پر و بال علاوه بر حركت براي استتار نيز به كار مي‌رود.

جوجه‌هايي كه به تازگي از تخم بيرون آمده‌اند قادرند لانه را ترك كنند.

تخم‌ها: 8 تا 13 تخم به رنگ كرم با لكه‌هاي قهوه‌اي به صورت خوابيده و برهنه روي زمين گذاشته مي‌شود.
بعضي از بلدرچين‌ها هرگز به طرف اروپا پرواز نمي‌كنند ولي در زمستان به طرف آفريقاي مركز و تابستان تا سمت آفريقاي جنوبي مي‌روند.

مهاجرت:
بلدرچين معمولي يك ماكيان‌سان است. يك گروه از پرندگان كه متعلق به مرغ‌هاي اهلي هستند. بخش‌هاي سنگين اطراف بدنشان به شكلي درآمده كه پرواز كم را ممكن مي‌سازد.
با وجود اين، بلدرچين يك مهاجر است و بسياري از عاداتش سالانه به صورت مهاجر تكرار مي‌شود.
برخلاف اكثر پرندگان مهاجر، بلدرچين‌هاي خاصي ممكن است از برخي فرمان حركت هر سال پيروي نكنند و ممكن است حتي نواحي ديدارشان در زمستان يا تابستان مختلف باشد. نرها قبل از ماده‌ها به مهاجرت كردن توجه مي‌كنند و استقرار قلمرويي را براي خودشان در نظر مي‌گيرند.
چرا كه آنها حريفان خود را به وسيله نغمه‌سرايي كه نشان ويژه آنهاست (سرودن با لب‌هايشان در هواي باراني) دفع مي‌كنند.
وقتي كه ماده‌اي تازه وارد مي‌شود خودش حق تقدم داشته كه يك نر شايسته را جهت همسر انتخاب كند.
در تابستان بلدرچين معمولي در نواحي مركزي و جنوبي اروپا و شرق و مركز چين پيدا مي‌شود. در زمستان آنها در دسته‌هاي بزرگي به جنوب مهاجرت مي‌كنند.

ديدگان پرندگان :
در طول تابستان بلدرچين معمولي در قسمت‌هاي مجزايي از جنوب انگليس و ايرلند ديده مي‌شود. او در بهار مي‌آيد و تا تابستان مي‌ماند.
بلدرچين يك پرنده قهوه‌اي رنگ كوچك با خط‌هاي تيره روي بال‌هايش است و سينه مايل به قرمز دارد. او دوست دارد كه لانه‌اش را روي زمين‌هاي خشك از علف‌هاي بلند و محصولات غله‌اي در گندم‌زار بسازد.

غذا و تغذيه :
در بهار بلدرچين از سوسك علفزار، حشرات و مورچه تغذيه مي‌كند. اين غذاي پر پروتئين انرژي از دست رفته در طول مهاجرت طولاني را جبران و براي توليد‌مثل بهار و تابستان را تأمين مي‌كند.
بعدها در طول سال غذاي بلدرچين از دانه‌ها كه به وفور يافت مي‌شود قسمت اعظم خوراك او را تشكيل مي‌دهد.
بلدرچين معمولي دوست دارد آشيانه خود را در ميان كشتزارها و مزارع دانه‌هاي روغني و هر جا كه غذا يافت مي شود، بسازد.
انرژي بسيار زياد خوراك بلدرچين به چاق شدن پرنده و آمادگي او براي مهاجرت طولاني پاييزه از اروپا و چين به افريقا و هند كمك مي‌كند.

بلدرچين معمولي به وسيله جثه كوچك و نواري در امتداد نوك پر بال‌هايش از گونه‌هاي مشابه مشخص مي‌شود. اين پرنده شكاري كوچك به طور خيلي عالي خود را در ميان مرغزارها پنهان مي‌كند (صدايش در سه سيلاب است و شبيه هواي باراني است(

آيا مي‌دانيد؟
آيا مي‌دانيد بلدرچين معمولي هميشه مهاجرت خود را در يك سفر تمام نمي‌كند. ايتاليا محل فرود مطلوبي براي پرندگان دور پرواز شمال اروپا است.
يهوديان در عهد باستان وقتي كه از مصر فرار مي‌كردند بلدرچين را به عنوان يك غذاي عالي و اعجاب‌انگيز پيدا كردند هر چند در مسير مهاجرت وقتي كه بلدرچين‌ها روي زمين مي‌نشستند به راحتي به توسط يهوديان گرسنه شكار مي‌شدند. ولي دسته‌هاي بزرگ از آنها در اوايل قرن جاري وجود داشت.

زاد و ولد :
بلدرچين معمولي يك زاد‌آوري معيني دارد. اگر بلدرچين موفق نشود كه جوجه‌هايش را از تخم بيرون آورد، سعي خواهد كرد كه با جفت ديگر زاد‌آوري كند.
معمولاً لانه‌هايش را در كشورهاي پهن و مسطح و يا ارتفاع كمتر از 1000 متر انتخاب مي‌كند. البته او را در مناطق بسيار بلند هم مي‌توان يافت به عنوان مثال در هيماليا.
او لانه‌اش را در باغچه و روي رستني‌هاي ضخيم و كشتزارهاي گندم ترجيحاً روي علف‌هاي بلند انتخاب مي‌كند.
آنها لانه‌هايشان را از شكارچيان پنهان مي‌كنند.
به محض اين كه يك نر قلمرو خودش را مشخص دو ماده را انتخاب كرد از آشيانه مراقبت خواهد نمود.
ماده‌ها نسبت به نرهايي كه آنها را جذب كرده به قلمرو شخصي‌شان صدا مي‌زنند، عكس‌العمل نشان مي‌دهند.
نر به ماده نزديك مي‌شود و پر سينه را پف مي‌كند و به آرامي زمزمه مي‌كنند و تنها يكي از بال‌هايشان را به اطراف مي‌كشند اين نمايش ابراز عشق، خيلي شبيه به كبوترهاست.
وقتي كه نمايش كامل انجام شود و اين پرنده‌ها همدم شوند آنها همسر يكديگرند.
آثار موثر جفت‌گيري معمولاً در تمام فصل است و جفت‌ها اغلب همديگر را صدا مي‌كنند.
ماده در روز يك تخم مي‌گذارد به مدت حدوداً ده روز و حدود 18 روز روي تخم‌هايش مي‌خوابد. او از كمك همسرش بهره‌مند نمي‌شود. جوجه‌ها در سه هفتگي مي‌توانند پرواز كنند و در سن دو ماهگي آماده مهاجرت هستند.

بلدرچين را كرك و يا به خاطر صدايش بدبده نيز مي‌نامند.

بلدرچین,گونه,قرقاول,راسته,ماكيان‌سانان 91/12/01 11:18 PM
ofogherah 785 12600 /post-785.aspx آوای دلنشینی که درشبانه روز هیچ گاه قطع نمی گردد 1=>------------------مذهبی------------------

آوای دلنشینی که درشبانه روز هیچ گاه قطع نمی گردد

عبد الحميد الفاضل پژوهشگر اماراتي گفت كه صداي اذان در كره زمين در تمام شبانه روز قطع نمي‌شود ودرهر منطقه‌اي به پايان برسد بلافاصله در جاي ديگري آغاز مي‌شود.

وي توضيح داد كه گفتن اذان 4 دقيقه زمان لازم دارد وزمين‌داري 360 خط فرضي از قطب شمال به قطب جنوب است كه معادل 360 درجه مي‌باشد. هنگامي كه مثلا ظهر شرعي در خط يك شروع مي‌شود 4 دقيقه طول مي‌كشد تا ظهر شرعي در خط دو شروع شود و اين مدت معادل زماني است كه در خط يك اذان گفته مي‌شود.

به اين ترتيب 360 ضربدر 4 مي‌شود 1440 كه معادل 24 ساعت است.

كشف علمي ديگري كه با بررسي طول وعرض جغرافيايي زمين صورت گرفت نيز ثابت كرد كه شهر مكه مكرمه مركز زمين است.
اين كشف پس از سال‌ها تحقيقات علمي و با كمك جدولهاي پيچيده رياضي توسط كامپيوتر صورت گرفت.

'حسين كمال الدين' دانشمند مصري كه اين موضوع را كشف كرده است گفت كه وي هنگامي كه قصد داشت با كمك عمليات پيچيده رياضي در كامپيوتر راهي براي تشخيص قبله در هر نقطه از جهان بيابد به طور تصادفي دريافت كه مي‌تواند دايره‌اي با مركزيت مكه كه محيط آن را قاره‌ها تشكيل مي‌دهند كشف كند ودريابد كه مكه مركز زمين است.

آوای دلنشینی که درشبانه روز هیچ گاه قطع نمی گردد,آوای دلنشینی,که درشبانه روز,هیچ گاه,قطع نمی گردد 91/11/19 7:32 PM
ofogherah 784 12600 /post-784.aspx موسیقی پاپ 38=>-------------کتابخانه و مقالات-------------

موسیقی پاپ


همه می‌دانیم که واژهٔ موسیقی پاپ به معنای موسیقی مردم‌پسند از جمله واژه‌های وارداتی است که ریشه در فرهنگ و موسیقی اروپا و آمریکا دارد و در قرن چهاردهم هجری شمسی، بعد از استقرار حکومت پهلوی دوم، در ایران رواج پیدا کرد.
برای اینکه به تعریف صحیحی از این واژه وارداتی بپردازیم باید به فرهنگ لغت موسیقی اروپا و آمریکا مراجعه نماییم. به همین علت به سراغ فرهنگ موسیقی آکسفورد اثر مایکل کندی۱ چاپ ۱۹۸۹ رفتم. دربارهٔ کلمهٔ pop چنین گفته است: کلمه اختصاری برای «مردمی»۲؛ اولین معنی آن در ابتدا کنسرت برای جمعیتی گسترده بود. کنسرت‌های مردم‌پسند لندن توسط شخصی به نام بِنِه دیکت۳ در سال ۱۸۵۸ بنیان گذاشته شد و تا ۱۸۹۸ ادامه داشت. در هر حال از اواخر دههٔ ۱۹۵۰ پاپ معنی خاصی به عنوان موسیقی غیر کلاسیک داشت که معمولاً در فرم و قالب ترانه‌ها، اجراهای زنده توسط هنرمندانی چون بیتل‌ها۴. رولینگ استونز۵، آببا۶ و دیگران بود و بالطبع گروه‌های پاپ اجراهای پاپ و به طور معمول خواننده‌(ها)، گیتاریست‌ها، طبال‌ها و گاهی صداپردازان الکترونیکی و فستیوال‌های پاپ!
ژولیوس بنه دیکت متولد اشتوتگارت در سال ۱۸۰۴ نزد هومل۷ درس گرفت و توسط همو به کارل ماریا فون وبر معرفی شد. در خانه‌ او، هم شاگردی کرد و هم دستیار بود (۴ـ ۱۸۲۱) و توسط وبر نیز در سال ۱۸۲۳ آخرین سال حیات بتهوون، با او دیدار کرد و درس‌هایی دربارهٔ رهبری ارکستر از او گرفت و تا سال ۱۸۲۵ در وین رهبری کرد.
در سال ۱۸۲۵ به سنت کارلوی ناپل رفت و چند اپرایش را رهبری و اجرا کرد. در سال ۱۸۳۴ به پاریس رفت و در آنجا با خوانندهٔ متسوسوپراتور به نام مالیبران آشنا شد که توسط او تشویق شد که به انگستان برود. از سال ۱۸۳۵ به لندن رفت و فصول اپرای لیسیوم۸، محله دروری۹ و تئاتر شاهی را رهبری کرد. در سال ۱۸۴۸ اوراتوریوی الیجا۱۰ را که جنی لیند۱۱ برای اولین بار در اوراتوریو خواند را رهبری کرد...
معروف‌ترین زندگی‌نامه از وبر را نیز او به رشته تحریر در آورد.»
معنی عمومی‌تر این کلمه را در لغت‌نامه فراگیرندگان پیشرفتهٔ انگلیسی معاصر اثر هورن بی۱۲ و یارانش در دانشگاه آکسفورد یافتم:
«پاپ: (صفت)، کلمهٔ اختصاری و غیر رسمی و مردمی برای واژهٔ مردم‌پسند۱۳ مثل خوانندگان پاپ و به خصوص افرادی که صفحات موسیقی‌شان به تعداد زیاد به فروش می‌رود و در رادیو و تلویزیون بسیار محبوب مردم هستند.
پاپ (اسم) [واژه‌ای غیر رسمی و مردمی] ترانهٔ مردمی (صفحهٔ مردمی و غیره)»
▪ چند نکته مهم در این دو واژه‌نامه وجود دارد.
۱) این واژه، عمومی، مردمی و غیر رسمی است. (In formal)
۲) اجراها و کنسرت‌های آن برای جمعیتی وسیع و گسترده صورت می‌گیرد. پس جمعیتی اندک و خاص مورد نظر نیست بلکه برای جمعیتی وسیع، متشکل از افراد عادی جامعه برگزار می‌شود و خاص اشراف و یا برگزیدگان و روشنفکران و فرقه‌ای خاص نیست.
۳) تولیدات موسیقی این نوع موسیقی [به طور معمول صفحه‌ها، نوارها و لوح‌های فشرده و فیلم و... ] به تعداد زیاد و گسترده به فروش می‌رسد.
۴) چهره‌های خواننده و یا نوازنده این سبک موسیقی در رادیو و تلویزیون حضور چشمگیری دارند و بسیاری از افراد جامعه آنها را می‌شناسند و آنها را دوست دارند.
۵) با اجراهای کلاسیک تفاوت دارد.
اولین کتابی که در ایران با موضوع بررسی موسیقی پاپ (مردم‌پسند) چاپ شد توسط آقای «محسن الهامیان» از روی اثری از آقای «روی شوکر»۱۴ در سال ۱۳۸۴ وارد بازار شد. در مقدمه این کتاب چنین آمده است:
«... مرکز توجه من نیز همین واژه بود (واژه موسیقی پاپ) و منظور از موسیقی مردم‌پسند، موسیقی‌ای است که با تولید انبوه برای بازار گسترده فراهم می‌آید و ژانرهای گوناگونی را گرفته از راک ان رول۱۵، راک۱۶ ، پاپ۱۷ ، رقص۱۸ تا هیپ هاپ۱۹ و غمآواز و ریتم۲۰ را در خود می‌گنجاند...»
در ادامه نیز می‌گوید: «... آمریکا و انگلستان خاستگاه راستین و مهد این نوع موسیقی هستند.»
علاوه بر مطالب بالا چند نکتهٔ دیگر را نیز مد نظر قرار می‌دهیم. در بررسی ترانه‌های پاپ بیشترین امتیاز به اثری داده می‌شود که در بازار فروش بیشترین رتبه را آورده باشد. معیار موفقیت یک اثر پاپ در بیلبورد آمریکا۲۱ [نشریه و انجمنی که هر هفته پرفروش‌ترین ترانه، آلبوم و اجراها را معرفی می‌کند.] جشنواره‌های موسیقی پاپ در دنیا میزان فروش آن اثر یا آلبوم است. این شیوهٔ ارزیابی با تعریفی که از این نوع موسیقی دارند سازگار است.
نکتهٔ دیگر اینکه تولید موسیقی در انگلستان و آمریکا و بسیاری از کشورهای دنیا خارج از کنترل دولت است و توسط شرکت‌های تولید موسیقی انجام می‌شود. اگرچه دولت‌های حاکم به شیوه‌های بسیار ظریفی بر این بنگاه‌ها و سازمانها و شرکت‌ها احاطه دارند ولی مراکز دولتی هیچ نقشی در تولید موسیقی ندارند.
رقابت کاملی بین بنگاه‌های تولید موسیقی یا صنایع موسیقی وجود دارد و از دل این رقابت بهترینها شناخته می‌شوند.
مسابقات موسیقی پاپ و تعیین موفق‌ترین خواننده پاپ در مدت یک هفته، یک ماه یا یک سال نیز با همین معیار رقابت برای فروش بیشتر سنجیده می‌شود.
 
۱) ولی این واژه در ایران چگونه معنا می‌شود؟
اگر این معیار را اصل قرار دهیم می‌توان گفت بعد از انقلاب مشروطه و با سرنگون شدن حکومت قاجار و در طی دو دوره حکومت پهلوی (اول و دوم) که مدت پنجاه سال طول کشید، به خاطر (نقش قاهر و تمام‌عیار دولت در تولید موسیقی توسط رادیو، تلویزیون، وزارت فرهنگ و هنر و شیر و خورشید سرخ و امور تربیتی آموزش و پرورش و...) تولید موسیقی توسط بنگاه‌های شادمانی یا شرکت‌های تولید صفحه‌های موسیقی و نوار و امروز نیز لوح‌های فشرده بسیار کم‌رنگ است و مقوله‌ای به نام موسیقی پاپ به معنای واقعی آن که در اروپا و آمریکا وجود دارد بسیار کم و حقیر است چون عمدهٔ تولیدات موسیقی هنوز توسط سازمانهای دولتی تهیه می‌شود. رقابت بین شرکت‌ها بسیار ضعیف است. عموم شرکت‌ها به نوعی وابسته به حمایت‌های مادی ـ معنوی دولت و سازمانهای دولتی هستند. هر کدام به مرکز قدرت نزدیک‌تر باشد موفق‌تر خواهد بود.
۲) ولی اگر معروفیت و علاقهٔ عموم مردم را به هنرمندان موسیقی پاپ و نوع غیر رسمی موسیقی‌شان را اصل قرار دهیم.
ما نیز دارای موسیقی پاپ هستیم. خوانندگان و نوازندگانشان در رسانه‌های رادیو و تلویزیون حاضر می‌شوند. مردم نیز در حد وسیع و گسترده‌ای آنها را می‌شناسند. در حد وسیع و گسترده‌ای، اگر دولت اجازه بدهد، به اجراهای آنها هجوم می‌برند و برای آنها ابراز احساسات می‌نمایند.
در کشورهایی چون ایران، عراق، هند، پاکستان، چین،... که فرهنگ دیرینه و عمیقی دارند این نوع موسیقی نوعی حرکت استعماری و خلاف جهت هویت فرهنگی است ولی در اروپا که موسیقی اساساً در خدمت کلیسا و دربارها بود این موسیقی عمیق‌ترین فریادهای مردمی است.
در کشورهای آسیایی ـ آفریقایی موسیقی در بطن زندگی و آیینهای مردم هنوز نیز زنده است و بالنده و پویاست و مردم با همان صفت‌های موسیقایی قادر به زندگی هستند ولی سالیان سال است که موسیقی کلیسا به موزه منتقل شده است. موسیقی دربارهای بزرگ ایتالیا، پروس، اتریش و روسیه که بعد از رنسانس نقطهٔ اوج موسیقی اروپا بود در فاصله دو جنگ خانمان‌سوز قاره‌ای و فرا قاره‌ای اول و دوم و بعد از آن توسط موسیقی مردمی معترض و انقلابی به سال‌های اپرا و کلیسا و کنسرت‌ها محدود شد و موسیقی پاپ به علت نیازهای اجتماعی آن نوع موسیقی رسمی را به حاشیه راند. در ایران و آسیا اما ماجرا بسیار متفاوت از اروپا و آمریکا به پیش رفت.
مطالعه تاریخ موسیقی معاصر در قرن بیستم در سه قارهٔ اروپا، آمریکا و آسیا باعث می‌شود بسیاری از واژه‌ها دقیق‌تر معنی شوند و مصادیق آنها نیز بهتر معلوم گردند.
● نتیجه:
موسیقی پاپ در اروپا و آمریکا با ایران بسیار متفاوت است. شرایط تاریخی تولد و رشد این نوع موسیقی در آنجا و ایران متفاوت است. برای وارد شدن به مقولهٔ پاپ (مردم‌پسند) مقدمات و توضیحاتی لازم است که مهم‌ترین آنها یافتن تعریف یا حدود دقیق واژه‌های مورد استفاده است. در اینجا برای تمام دوستانی که در رسیدن به تعریف یا حدود واضح‌تر هر مطلب، تلاش می‌کنند از خدای بزرگ خواهان موفقیت و پیروزی هستم.
 

موسیقی پاپ,موسیقی,پاپ,آهنگ,سبک 91/11/17 1:17 PM
ofogherah 777 12600 /post-777.aspx به شتر نگاه کنید 1=>------------------مذهبی------------------

پدیده ای که عرب به آن کشتی صحرا می گوید و قرآن ما را به تدبر در آفرینشش دعوت کرده

اگر همه درختان روی زمین قلم شوند و دریا برای آن مرکب گردد و هفت دریا به آن افزوده شود. اینها همه تمام می شوند ولی کلمات خدا تمام نمی شوند. خداوند توانا و حکیم است». حواستان به بیست و هفتمین آیه سوره مبارکه لقمان باشد. فکرش را بکنید اگر قرار بود از میان همه آفرینش های خدا فقط از یک حیوان به ظاهر معمولی بنویسیم، چقدر قلم و مرکب لازم بود؟ معروف ترین نام بردن از شتر در قرآن کریم، مربوط به آیه هفدهم سوره غاشیه است. آنجا که می فرماید:« افلاینظرون الی الابل کیف خلقت/ چرا به شتر نمی نگرند که چگونه آفریده شده است؟» البته هم کلمه «ابل» و هم کلمات دیگری که شتر اطلاق می شوند. در قرآن تکرار شده اند اما خداوند در این سوره همردیف با خلقت انسان کوه و زمین، از شتر نام می برد: «و به آسمان نگه نمی کنند که چگونه برافراشته شده است؟ و به کوه ها نمی نگرند که چگونه نصب و پا برجا شده اند؟ و به زمین نمی نگرند که چگونه پهن و گسترانیده شده است؟» لحنی که انگار شبیه به توبیخ و تذکر هم هست؛ اما چرا شتر؟

برای دیدن متن کامل به ادامه مطلب بروید

نام های شتر در قرآن,کشتی صحرا,شتر,اهمیت شتر,بارکش 91/11/03 10:0 PM have_more
ofogherah 767 12600 /post-767.aspx 11 سپتامبر درقرآن ؟؟؟؟؟ 1=>------------------مذهبی------------------

11 سپتامبر درقرآن

مکان و زمان حادثه یازده سپتامبر در قرآن وجود دارد ؟

همه دوستان حتما با چنين نوشته هايي در شبكه اينترنت روبرو شده اند:

مکان و زمان حادثه یازده سپتامبر در قرآن و اشاره دقیق به حادثه در متن آیه :

یک آیه در سوره توبه هست که در این آیه یک کلمه هست به این شکل :جرف هار

این کلمه در آیه صد و نهم 109 از سوره توبه ،  ( یعنی نهمین سوره قرآن ) هست .

با اطلاعاتی که من گرفتم محله ای که برج های متلاشی شده یازده سپتامبر در اونها هست نامش هست ( گارف هار ) . همه میدونیم که بسیاری از کلمات که در لاتین دارای حرف گاف هستند در عربی این حرف گاف به حرف جیم تبدیل میشه .

گارف هار <<<<>>>> جرف هار

این ( گارف هار ) نام محله برجهایی هست که هواپیماها به اونها برخورد کردند . و کلمه ( جرف هار ) درآیه صد و نهم 109 از سوره توبه ( نهمین سوره قرآن ) هست .

و اما نکات دیگه :

آیه مورد نظر آیه صد و نهم 109 سوره توبه هست و برج متلاشی شده توسطهواپیما، دقیقا صد و نه 109 طبقه داشته .

حادثه در روز یازدهم سپتامبر اتفاق افتاده و سوره توبه ، در جزء یازدهم قرآن هست .

ضمنا ماه سپتامبر ، نهمین ماه در ماههای میلادی هست و سوره توبه نهمین سوره قرآن هست .

و مورد آخر اینکه کلمه ( جرف هار ) ، دو هزار و یکمین 2001 کلمه سوره توبه هست و حادثه یازده سپتامبر در سال دو هزار و یک 2001 میلادی اتفاق افتاد .

آیا میشه گفت تمام اینها اتفاقی ایجاد شده ؟

حالا همین آیه 109 از سوره توبه رو من براتون معنیش رو مینویسم بخونید و ببینید در متن آیه دقیقا صحبت از ساختمانی که ویران شده و اشاره ای هم میشه به شهری که این ساختمان در اونجاست و در کنار سیل ( اشاره به اقیانوس ) .

آیه و ترجمه صد و نه سوره توبه :

((افمن اسس بنینه علی تقوی من الله و رضون خیر ام من اسس بنینه علی شفا جرف هار فانهار به فی نار جهنم والله لا یهدی القوم الظلمین .))

((آیا کسی که مسجدی به نیت تقوی و خداپرستی تاسیس کرده و رضای حق را طالب است مانند کسی است که بنایی سازد ( به غرض کفر و نفاق و تفرقه کلمه در اسلام ) بر پایه سستی در کنار سیل که زود به ویرانی کشیده و عاقبت آن بنا از پایه به آتش دوزخ افتد ؟ ( این حال بنای نفاق و ظلم و ستم است ) و خدا هرگز ستمکاران را به هیچ راه سعادتی هدایت نخواهد فرمود .))

11 سپتامبر درقرآن,11 سپتامبر,رابطه,سوره,توبه 91/11/02 1:29 AM
ofogherah 774 12600 /post-774.aspx دانلود کتاب صد جنگ بزرگ تاریخ 38=>-------------کتابخانه و مقالات-------------

جنگ، پیکار، نبرد یا زورآزمایی میان دو یا چند گروه است که ممکن است با خشونت شدید همراه باشد. جنگ میان کشورها از شدیدترین و پر تلفات‌ترین جنگها می‌تواند باشد. در طی بیش از سه هزار و پانصد سال تاریخ مضبوط بشریت، تنها ۲۷۰ سال بدون جنگ وجود داشته است. بنابراین جنگ قدمتی فراتر از تاریخ داشته و به اساطیر می‌رسد.

نام نویسنده: علی غفوری
فرمت کتاب: PDF
تعداد صفحات: 199
حجم فایل: 2.02 مگابایت

برای دانلود کتاب به ادامه مطلب بروید

دانلود کتاب صد جنگ بزرگ تاریخ,دانلود کتاب,صد جنگ بزرگ تاریخ,تاریخ,جنگ 91/10/26 10:3 PM have_more
ofogherah 773 12600 /post-773.aspx نکاتی دررابطه با ختنه 38=>-------------کتابخانه و مقالات-------------

دکتر فاطمه قانع، فوق تخصص کلیه و مجاری ادرار کودکان و عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی درباره عمل سرکیوم سیشن (ختنه) می گوید: گرچه در کشورهایی که مردم آنها مسلمان یا کلیمی هستند، باید در مورد فرزندان خود این عمل را انجام دهند، اما استقبال ازآن به دلایل مختلف در کشورهای دیگر هم رو به تزاید است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، وی در ادامه توضیح می دهد: عوامل فرهنگی، سنتی، اعتقادی، توجه به مسایل بهداشتی و تشویق والدین از سوی پزشکان، نقش مهمی در تصمیم گیری آنان برای انجام این عمل خواهد داشت.

برای دیدن متن کامل به ادامه مطلب بروید

 

نکاتی دررابطه با ختنه,تاریخچه,فواید ختنه,بهترین زمان انجام عمل,مراقبت های بعد از عمل 91/10/24 10:43 PM have_more
ofogherah 771 12600 /post-771.aspx شاه سفیدکوه 38=>-------------کتابخانه و مقالات-------------

موقعیت

کوه بلور با ارتفاع ۳۴۳۱ متر در انتهای دره رودخانه پل‌رود (دره اشکور) که به جؤر اشکور (جؤر ولایت) معروف است قرار گرفته که از نظر تقسیمات اداری-سیاسی جزء شهرستان رامسر می‌باشد. این کوه، که کوهی مرزی میان رامسر و تنکابن می‌باشد، در مرز دو حوضه‌ی رودخانه‌ی لاکتراشان از زیرحوضه‌های رودخانه‌ی چالِکرودِ رامسر و سرشاخه‌های حوضه‌ی رودخانه‌ی پُل‌رود [پولؤرود] واقع شده است. و آخرین روستای دره‌ی اشکور که در پای این کوه آرمیده روستای میج و در دره چالکرودِ رامسر، روستای ییلاقی لاکتراشان می‌باشد. لازم به ذکر است که شاه سفیدکوه به وسیله‌ی کوه‌های اِرِسوج، لاکِرِه، تَنوره کَش، میان دشت، پیلارتبار، ناشمین و اِریِه احاطه شده است.

برای دیدن متن کامل به ادامه مطلب بروید

شاه سفیدکوه,عکس شاه سفیدکوه,کوه,شاه,سفید 91/10/17 7:1 PM have_more
ofogherah 770 12600 /post-770.aspx زندگی نامه آنتوان لاوازیه 38=>-------------کتابخانه و مقالات-------------

 

آنتوان لاوازیه در 26 اوت 1743 در پاریس متولد شد . پدر آنتوان تاجر ثروتمندی بود . وی در کودکی مادرش را از دست داد و پدر و عمه اش مراقبت از او را بر عهده گرفتند . لاوازیه به توصیه ی پدر ، تحصیلات خود را در رشته حقوق شروع کرد ، اما پس از اتمام تحصیلات بیشتر علاقه مند بود که به مطالعه و تحقیق علوم ریاضی ، فیزیک و شیمی بپردازد و به همین دلیل مرتباً در سخنرانی های پروفسور بوردلیان (Bourdelian) حاضر می شد . روزی با لینائوس ، طبیعی دان سوئدی ملاقاتی کرد و پس از اتمام این ملاقات بر آن شد به تحقیق علم بپردازد .

برای دیدن متن کامل به ادامه مطلب بروید.

زندگی نامه آنتوان لاوازیه,زندگی نامه,آنتوان لاوازیه,زندگی,نامه 91/10/09 9:29 PM have_more
ofogherah 769 12600 /post-769.aspx فانوس دریایی اسکندریه 38=>-------------کتابخانه و مقالات-------------

 

تا پیش از ساخت فانوس دریایی اسکندریه چنین برج روشنایی بوجود نیامده بود . مردم به خاطر مکان این بنا به آن 
"
فاروس " می گفتند.
آخرین و هفتمین اثر از عجایب هفتگانه جهان فانوس دریایی اسکندریه می باشد. 
اما تا پیش از آنکه این فانوس بنا شود حصار مستحکم شهر بابل در شمار عجایب هفتگانه ثبت شده بود. با ساخت فانوس دریایی 130 متری اسکندریه، زیبایی و عظمت این بنا به علاوه آنکه در نظر مردم و صاحب نظران آنروزگار اثری استادانه و ماهرانه می آمد، حصار بابل از فهرست عجایب هفتگانه خارج شد و فانوس اسکندریه جای آنرا گرفت.
اسکندریه 
اسکندر مقدونی یک سال پس از فتح مصر در " ممفیس " پایتخت کهن مصر به عنوان فرعون مصر تاج پادشاهی را بر سر نهاد (16 آوریل 331 ق.م). پادشاه جوان (25 ساله) مراسم جشن و سروری بر پا نمود و در طی آن زمینی چهار گوشه به ابعاد 7 در 30 استادیوم (1253 در 5370 متر) را با قدم اندازه گیری نمود، پشت سر او یک روحانی در جای قدم های اسکندر آرد جو می پاشید. (غیبگویی چنین گفته بود که آرد جو توجه و کرامت خدایان را برخواهد انگیخت و شاه در انجام نیات و مقاصد خود موفقیت بدست خواهد آورد.) قرار بر این بود که در این مکان، در غربی ترین نقطه دلتای نیل،   " اسکندریه " اولین بنیان شهری به نام اسکندر تأسیس شود.
اسکندر در صدد بود تا از شهر تازه ساز اسکندریه یک قطب تجاری و بندر مهم در منطقه ایجاد کند. بنابراین طرحریزی و طراحی نقشه های شهر جدید را خودش انجام داد، وی مکان میدان اجتماعات و مراکز تجارتی و نیز معبد شهر را معین نمود و نیز اینکه هر یک از معابد به کدامیک از خدایان اختصاص داشته باشد. همچنین دستور داد تا بر فراز صخره ای دریایی در کنار جزیره " فاروس " (واقع در جلوی شهر اسکندریه) یک فانوس یا برج روشنایی، بلندتر و بزرگتر از تمام برجهای دریایی جهان ساخته شود. 
طولی نکشید که اسکندریه شهری شکوفا و پر رونق با جمعیتی در حدود 600000 نفر و مهمترین شهر در سواحل دریای مدیترانه گشت. اکثر جمعیت شهر را مهاجران یونانی، مصریان و یهودیان تشکیل می دادند. 
فانوس دریایی اسکندریه 
اسکندر پیش از آغاز بنای فانوس دریایی در 323 ق.م درگذشت و 23 سال بعد ساختمان برج آغاز شد. پایه بنا مربعی به ابعاد 30 و ارتفاع 71 متر بود که به سمت بالا از قطر آن کمی کاسته می شد. بر روی بخش فوقانی آن دومین بخش برج، ساختمانی هشت گوشه با ارتفاع 34 متر قرار می گرفت و بر فراز این بخش نیز ساختمانی استوانه ای قرار داشت که تأسیسات روشنایی در آن تعبیه شده بود. بر روی بخش استوانه ای ستونهایی قرار داشتند که بر فراز آنها سقفی گنبدی جای داشت و در انتهای فوقانی برج پیکره زئوس در ارتفاع یکصد و سی متری، دریا را می نگریست. 
قسمت زیرین برج به 14 طاق قوسی که همدیگر را می پوشاندند تقسیم می شد. به دور دیوارهای داخلی سطحی شیبدار به طرف بالای برج امتداد داشت که دارای پهنایی بود و روی آن دو حیوان بارکش به راحتی می توانستند کنار هم بالا بروند. در میان برج تونلی وجود داشت که از زیرزمین تا اطاق تأسیسات روشنایی امتداد داشت. یک بالابر طنابی می توانست مواد و تجهیزات را تا بالاترین طبقه حمل کند. نمای خارجی برج از سنگ مرمر سفید بود. برای ساخت برج حدود 800 تالنت (معادل 20800 کیلوگرم نقره) هزینه شده بود. 
تصاویری از فانوس دریایی اسکندریه بر روی سکه های رومی مربوط به زمان شاه "دومیتیان" (96 – 81 میلادی) به جای مانده است. فانوس در یایی اسکندریه مانند بسیاری بناهای همانند خود در آنزمان تنها برای راهنمایی کشتیها در روز ساخته شده بود، چرا که کشتی رانان پیش از غروب، بندری را می یافتند و در آن پهلو می گرفتند تا شبها بر روی آب نباشند. اما به تدریج با شکوفایی و رونق تجارت و داد و ستد در اسکندریه و افزایش ترافیک دریایی نیاز به آن شد که کشتیها شبها نیز وارد بندر شوند و یا از آن خارج گردند. در نتیجه تأسیساتی جهت روشنایی در فانوس تعبیه شد که جزو نخستین تأسیسات هدایت نوری در تاریخ کشتیرانی و دریانوردی می باشد. نور ایجاد شده توسط آینه ای مقعر بازتابانده می شد. این سیستم نورافشانی به علاوه ساختمان عظیم برج باعث گردید تا در سال 279 ق.م درست پس از اتمام ساخت آن در فهرست عجایب هفتگانه جهان ثبت شود. 
فانوس اسکندریه حدود 1000 سال به عمر خویش ادامه داد و از گذار جنگها جان بدر برد تا اینکه در سال 796 میلادی در اثر زلزله ای درهم شکست، اعراب تصمیم به ساخت مجدد آن گرفتند اما به نتیجه نرسیدند. سلطان سلیمان قانونی (1566 – 1520 میلادی) بر روی زیربنای فانوس اسکندریه بنای قلعه " کیت بی " را بنیان گذارد که تا به امروز نیز به جای مانده است. 

فانوس دریایی اسکندریه,فانوس دریایی,اسکندریه,فانوس,دریایی 91/10/06 7:52 AM
ofogherah 766 12600 /post-766.aspx تاریخچه لوله کشی آب شهری درایران 38=>-------------کتابخانه و مقالات-------------

تاریخچه لوله کشی آب شهری درایران

نخستین بار در سال ۱۳۰۱طرح احداث شبکه های لوله کشی آب شرب شهرهای ایران بررسی شد و بخشی از شهرهای آبادان،مشهد وبیرجند لوله کشی شد.اولین سازمان آب رسانی شهری در ایران بنگاه مستقل خیریه آبلوله بیرجند بود که در سال ۱۳۰۲با احداث وبهره برداری یک رشته لوله به طول۹کیلومتر و یک منبع وقنات تامین کننده آب،فعالیت خودراآغازکرد.پیش از فعالیت موسسه آب بیرجند،آب مورد نیاز ساکنان این شهر چون دیگر شهرها از آب انبارهایی تامین می شد که افراد خیر ونیکوکار در شهرها بنا می کردند.آب انبارهای شهر بیرجند را با آب قنوات آبادی های دامنه کوه باقران پر می کردند.فکر احداث شبکه لوله کشی و تامین آب سالم و بهداشتی برای مردم شهر در پایان جنگ جهانی اول مطرح شدودر اجرای این طرح از لوله هایی که ارتش انگلستان برای لوله کشی کمپ های نظامی خود به مطقه سفیدابه واقع در۲۵۰کیلومتری بیرجند ونقاط دیگر آورده وبلااستفاده مانده بود استفاده شد.برای تامین آب مورد نیاز،بعضی از مالکین سهم خود ازقنات علی آباد را واگذار کردند و با همت معتمدین و مسئولین شهر کمیسیون لوله کشی تشکیل و برای احداث خط لوله و منبع اقدام به جمع آوری اعانه کرد.رشته لوله ای که آب قنات را به شهر بیرجند می آورد۹کیلومتر طول داشت.در مرتفع ترین نقطه شهر آب را به داخل منبع می ریخت و از آنجا آب سالم با دو رشته لوله که در مسیر آن شیرهای برداشت نصب شده بود در دسترس مردم قرار می گرفت.در تهران آب مشروب اهالی قبل از احداث شبکه لوله کشی با ابتدایی ترین روش های استحصال آب یعنی از طریق۴۸رشته قنات وقفی و خصوصی تامین می شد.محل ظهور قنات ها از محل سکونت و زیستگاه های مردم دور بود،به همین دلیل،فرسنگ ها فرسنگ،گذرگاه های آبی برای انتقال آب بنا می شد تا آب به محل زندگی می رسید.آب در مسیر طولانی خود،پس از گذشتن از نهرها و گذرگاه های آبی روباز،با انواع آلایش ها و ناپاکی ها برخورد می کرد وبا انواع ضایعات مواد پاک کننده و شو ینده ها و سیاهی و دوده ی ظرف ها و خاکروبه خانه ها،زباله ها و لاشه حیوانات و سایر آلودگی ها،مخلوط می شد و سرانجام به آب انبارهای خانگی می رسید.آب انبارهاآن زمان یا عمومی بودند ویاخصوصی.آب انبارهای عمومی بزرگ تر بوده و دارای پله های زیادی بودند(گاه تا ۴۰پله)در بعضی از آب انبارها به کیفیت آب توجه می شد و در این آب انبارها مقادیری آهک،خاکسثر،ذغال برای تصفیه و ته نشینی مواد معلق به آب اضافه می کردند تا در جهت بهداشتی بودن آب اقدامی کرده باشند.سال های متمادی آب تهران از طریق قنوات تامین می شد اما افزایش روز افزون جمعیت شهر و همچنین شیوع بیماری های ناشی از نوشیدن آب آلوده،مسئولان را به فکر چاره جوئی انداخت و از سال۱۳۰۱به بعد متوجه شدند که تنها راه برطرف کردن مشکلات آب تهران،لوله کشی آب مصرف شهر و جلوگیری از اتلاف آن است.در سال ۱۳۰۶عملیات احداث مجرای رودخانه کرج به تهران آغاز شد و عملیات اجرایی این طرح از روستای"بیلقان کرج"تا"جمشیدآباد"تهران به طول۵۳کیلومتر۴ماه طول کشید.۲۰کیلومتر از این مسیر را کانال کشی کرده بودند اما این آب در مسیر هرز می رفت وانواع آلودگی را دربرداشت.درسال۱۳۳۰طرح اول لوله کشی آب تهران براساس جمعیت۹۰۰هزارنفرجمعیت این شهراجرا شد.درمحاسبات تامین وبرداشت آب از رودخانه کرج میزان مصرف آب برای هرنفربین۱۵۰تا۳۰۰لیتردرشبانه روزی درنظر گرفته شده بود وبرای آبگیری هرهکتار درختکاری اراضی نیم لیتر درثانیه آب محاسبه شده بود.ظرفیت دو لوله آبرسانی از محل آبگیر بیلقان رودخانه کرج تا اولین تصفیه خانه آب واقع در منطقه جلالیه ۲۵۶۰۰۰مترمکعب در شبانه روز تعیین شده بود.

تاریخچه,لوله کشی,آب شهری,درایران,لوله 91/09/28 4:26 PM
ofogherah 764 12600 /post-764.aspx علت مرگ سریع ماهیان قرمز سفره هفت سین چیست؟ 38=>-------------کتابخانه و مقالات-------------

مهم‌ترین دلیل مرگ و میر بالای ماهیان قرمز عدم آشنایی مردم با نحوه نگهداری و مراقبت از ماهی قرمز است.

بر خلاف آنچه که تصور می‌شود بسیاری از مردم کشورمان اطلاعاتشان در مورد این حیوان بسیار مختصر است و بعضاً دارای اطلاعاتی غلط هستند.

ماهی قرمز نسبت به دیگر ماهیان آکواریومی مقاومت بالایی دارد و درصورت رعایت نکاتی ساده و آسان می‌تواند سال‌های زیادی عمر کند و اینکه این ماهی‌ها نازک نارنجی و مردنی به حساب می‌آیند ناشی از این است که مردم روش نگهداری آنها را نمی‌دانند. آشنایی با بیماری‌های این گونه ماهی‌ها و روش‌های پیشگیری و بعضا درمان‌ آنها می‌تواند مفید باشد.

بیماری‌ها سبب بروز رفتار غیر طبیعی در ماهی و همچنین تغییر شکل بدن ماهی می‌شوند. برخی از عفونت‌های ناشی از وجود باکتری، قارچ و پروتوزوئرها سبب مرگ و میر در مقیاس بالا در ماهیان می‌شوند.

برای دیدن متن کامل به ادامه مطلب بروید

علت مرگ سریع ماهیان قرمز سفره هفت سین چیست,علت مرگ,سریع,ماهیان قرمز,سفره هفت سین 91/09/26 11:26 AM have_more
ofogherah 765 12600 /post-765.aspx معرفی رشته تحصیلی مدیریت بازرگانی 38=>-------------کتابخانه و مقالات-------------

معرفی رشته تحصیلی مدیریت بازرگانی


مقدمه:

مدیریت بازرگانی از مهمترین بخش های مدیریت شرکت های تجاری است زمانی یک شرکت می تواند بین خود مشتریان و خریدارانش ارتباط تجاری خوبی برقرار کند که یک مدیر بازرگانی موفق داشته باشد . فردی که مدیریت بازرگانی یک بنگاه اقتصادی را به عهده می گیرد در جذب مشتریان و عرضه و معرفی صحیح و اصول محصول یا خدمات یک شرکت تلاش می کند و به طور طبیعی مدیر بازرگانی فردی است که نقش اساسی در سود و زیان شرکتها دارد . دوره کارشناسی مدیریت بازرگانی یکی از دوره های تحصیلی آموزش عالی است و هدف از تشکیل این دوره آموزش نیروی انسانی متخصص مورد نیاز سازمانها، اداره ها، موسسه ها و شرکتهای دولتی و خصوصی در زمینه بازرگانی با وظایف و هدفهای گوناگون در سطوح کارشناسی می باشد.

برای دیدن متن کامل به ادامه مطلب بروید

معرفی رشته تحصیلی مدیریت بازرگانی,معرفی رشته تحصیلی,مدیریت بازرگانی,مدیریت,بازرگانی 91/09/26 6:19 AM have_more
ofogherah 762 12600 /post-762.aspx با گران بها ترین الماس های دنیا آشنا شوید 38=>-------------کتابخانه و مقالات-------------

 حتما با الماس های کوه نور و دریای نور آشنا هستید اما الماس های بسیار زیادی در دنیا وجود دارند که ارزش زیادی دارند.

 الماس امید

 سال ها پیش یک مسافر فرانسوی الماس آبی رنگی را به یک رهگذر فروخت بدون این که بداند این الماس چه ارزشی دارد. این الماس آبی رنگ به قرن ۱۷ برمی گردد و به عنوان بزرگترین الماس آبی رنگ دنیا شناخته می شود.الماس که اصلیتی هندی دارد این روزها درموزه ای در واشنگتن نگهداری می شود.

ستاره هند

 این این الماس که به عنوان بزرگترین و همچنین مشهورترین الماس ستاره ای دنیا شناخته می شود بیش از ۳۰۰ سال پیش در سریلانکا استخراج شد و بعدا به ستاره هند مشهور شد. وزن این الماس ۵۶۳٫۳۵ قیراط است. این الماس از موزه آمریکا به سرقت رفت و بعدها در یک ایستگاه اتوبوس پیدا شد.

ستاره آفریقا

 

این الماس که به نام کولیان ۱ نیز شناخته می شود دومین الماس تراش خورده بزرگ دنیا است. این الماس که وزنی به اندازه ۵۳۰ قیراط دارد این روزها دراختیار دولت انگلستان است ودرمیان جواهرات سلطنتی قرار دارد

الماس زرد

یکی از انواع نادر الماس گونه های زرد رنگ آن هستند. این الماس ها که بسیار نادرند ارزش بسیار زیادی دارند. یکی از این الماس ها در سال ۱۸۷۸ در یکی از معادن آفریقای جنوبی کشف شد و به عنوان بزرگترین الماس زرد دنیا شناخته می شود.

 روح گریسوگونو

این الماس به عنوان بزرگترین الماس سیاه دنیا که از جمله الماس های بسیار نادر است شناخته می شود. این الماس پنچمین الماس بزرگ دنیا است و در سال های بسیار دور در غرب افریقا کشف شد اما بعدها به سویس رفت تا تراش بخورد.

با گران بها ترین الماس های دنیا آشنا شوید,الماس امید,ستاره هند,ستاره آفریقا,الماس زرد و روح گریسوگونو 91/09/21 9:39 PM
ofogherah 760 12600 /post-760.aspx باشگاه فوتبال منچستریونایتد( شیاطین سرخ ) 38=>-------------کتابخانه و مقالات-------------

باشگاه فوتبال منچستریونایتد( شیاطین سرخ )

 

باشگاه : منچستر يونايتد
استاديوم : اولدترافورد
سرمربي : الكس فرگوسن
مدیران باشگاه : ژول و آورام گلیزر
تأسیس : کارگران راه‌ آهن در سال ۱۸۷۸ با نام نیوتون هیث

بدون ترديد منچستر را بايد يكي از شهرهاي بزرگ و مطرح در زمينه امكانات ورزشي در جهان قلمداد كرد. اين شهر با داشتن موقعيت عالي تجاري واستاديومي زيبا، چون اولدترافورد كه در سراسر انگلستان مطرح است ، تا به حال ميزباني موفقي را انجام داده كه آخرين بار آن بازي فينال ليگ قهرمانان اروپا در سال (2002-2003) بين تيمهاي يوونتوس و ميلان بود. اما استاديوم اولدترافورد عاملي بوده تا شهر منچستر هميشه در زمينه فوتبال و امكانات زبانزد خاص و عام باشد.

با اين حال نبايد توفيق منچستر را از لحاظ فوتبال تنها به اين استاديوم اختصاص داد و بايد عواملي چون باشگاههاي حرفه اي كه بالغ بر8 تيم است را به آن اضافه كرد.البته موفقيت اين شهرتجاري تنها به خاطر فوتبال نيست، بلكه بايد عواملي ديگرچون انقلاب صنعتي كه براي اولين باردراين شهر روي داد و از منچستر شهري مدرن( كاتن پوليس) ساخت را در آن سهيم كرد. از لحاظ منابع تفريحي و ورزشي ، منچستر بعد از دوران تجدد تقريبا به شهري كامل بدل شده است. در حال حاضر ( قرن 21) با كاملتر شدن اين مجموعه و اضافه شدن مراكز تفريحي كه در سراسر اين شهر وجود دارد خود را از لحاظ توريستي بودن زبانزد خاص و عام كرده است.
اكنون اين شهر بيش از 43000 صندلي در تئاترها و 56 موزه و گالري دارد كه در نوع خود بي نظير است . به لحاظ تاريخي نيزاين شهر با وجود بناهاي دوران ملكه ويكتوريا مطرح بوده و عاملي را بوجود آورده تا همگان از آن بعنوان يك شهر درجه اول ياد كنند.
جاذبه ها
تاريخ منچستر از رومن ها شروع و تا قطب اقتصادي كنوني كه بر صنعت پنبه اتكا دارد ادامه مي يابد. اما علاوه بر تاريخي بودن ، اماكن بسيار زيبايي كه در اين شهر و به خصوص كسفيلد هويتيج در قسمت جنوب دينزگيت وجود دارد در نوع خود جالب توجه است.

در آنجا شاهد خرابه هايي از دژهايي كه در مركز آبراه ها قرار دارند خواهيد بود كه واقعاً قابل ستايش است. اما علاوه بر اين منطقه اگر كمي از كسفيلد دور شويم به موزه علوم و صنعت كه جاذبه اي بسيار زيبا به شهر داده و شامل به تصوير كشيدن تاريخ چاپ، الكتريسيته و صنعت نساجي در دوره هاي مختلف است بر مي خوريم كه در نوع خود بي نظير است. از جمله آثاري كه درآنجا قابل اشاره است بدون ترديد آثار نقاشي بزرگ ال اس لاوري است كه چشمها را به خود خيره مي كند. علاوه بر اين جذابيتها هتل شهر منچستر نيز كه اثر به جا مانده از دوران ملكه ويكتوريا محسوب مي شود بنايي جالب است . اين بناي زيباي دوران نئوگوتيك توسط آلفرد واترهاوس بنا شد و ساخت آن تا سال 1877 ادامه يافت و سبب شد تا صنعت شهر و مردم سختكوش بار ديگر توانمندي ها و لياقت خود را در اروپا و حتي جهان به اوج برسانند.

مشخصات يونايتدها
اما شهرمنچستراز لحاظ تيمهاي باشگاهي نيز در سطح جهان مطرح است. با وجود باشگاه بزرگ منچستر يونايتد اين روزها همه ، اين شهر را مي شناسند. پايه باشگاه در سال 1878 و با نام نيوتاون هلث LYR متعلق به كاركنان راه آهن به طور رسمي بنا شد . در ابتدا اين تيم با بازيكناني كه بيشترعضو شركت راه آهن بودند وارد ميادين مسابقات شد و با كار و تلاش فراوان تيم در سال 1892 به ليگ انگليس ملحق شود. بعد از چند سال حضور در ليگ در سال 1902 اين تيم شكست شد . با وجود اين آنها نااميد نشدند و با تلاش فراوان توانستند بر مشكلات فائق آيند و امروز به يكي از تيمهاي ثروتمند و معروف جهان بدل شوند. آنها بعد از آن زمان تا سال 1945 با افت و خيز زيادي مواجه بودند تا اينكه در آن سال با آمدن مربي فهيمي چون "سرمت بازبي " و تحولات مثبت او به يكي از تيمهاي خوب در ليگ مبدل گرديدند و وضعيت نسبتاً مناسبي پيدا كرد.
اما اگر بخواهيم به اين پرسش كه چگونه يونايتد به صورت تيم فعلي درآمدند؟ پاسخ دهيم بايد اين نكته را باور داشته باشيم كه تيم فعلي آنها حاصل تلاش 25 سال كار سخت مربيان بود. با اين وجود آنها بعد از سال 1945 شروع به پيشرفت عجيبي كردند و حتي حادثه غم انگيز سال 1958 كه درآن بيشتر شاگردان مربي موفق آنها- بازبي – بر اثر سانحه هوايي كشته شدند هيچ تاثيري در آن روند ايجاد نكرد وعاملي را به وجود آورد تا بازبي با بازماندگان آن سانحه تيم خود را از نو بسازد و عامل قهرماني غرور انگيزاين تيم در مسابقات جام قهرمان اروپا در فصل 68-1967 محسوب شود. اين افتخاري بود كه بازبي بعنوان اولين انگليسي موفق به انجام آن شد . اما اين پايان كارمنچستري ها نبود. آنها بار ديگر توانستند اين افتخار را در زمان سرآلكس فرگوسن در سال 1999 و در يك فينال سخت و بياد ماندني و تقريباً غيرممكن تكرار كنند وتيمشان را صاحب سومين افتخار اروپايي كنند. در آن زمان منچستر توانست در وقتهاي تلف شده نيمه دوم و در شرايطي كه هيچ اميدي به پيروزي نداشت، دو گل را به ثمر رساند كه در نوع خود عجیب و باور نکردنی بود.
اما آنها با اين كار علاوه بر اينكه موفق شدند خود را به يك افتخار بزرگ برسانند براي فرگوسن با تجربه نيز ارزش و اعتبار تازه اي خريدند و او توانست به شهرتي هم سطح مربي موفق و اسطوره اي گذشته تيم دست يابد.

قرمز پوشان در سالهاي  ۲۰۰۷و 1999، 1968 جام باشگاههاي اروپا را فتح كردند و در سال 1991 به جام برندگان جام اروپا و جام برتر اروپا دست يافتند .

از جمله اسطوره هاي اين تيم مي توان به بابي چارلتون، جرج بست ، پيتراشمايكل، برايان رابسون، ديويد بكهام و اريك كانتونا و در رأس همه آنان سرمست باسبي و سرآلكس فرگوسن اشاره نمود.

باشگاه فوتبال منچستریونایتد,شیاطین سرخ,باشگاه,فوتبال,منچستریونایتد 91/09/19 10:43 PM
ofogherah 759 12600 /post-759.aspx چگونه جاده گوارش را پاكسازی كنیم 38=>-------------کتابخانه و مقالات-------------

از لحظه‌ای كه نوشیدنی یا خوراكی را وارد دهان‌تان می‌كنید، آن ماده غذایی مسافت بسیار زیادی را در سیستم گوارش طی می‌كند.

صرف‌نظر از مواد مفیدی كه پس از تجزیه توسط روند هضم غذا به رگ‌ها یا بخش‌های دیگر بدن می‌رسد، پیچ و خم تونل مانند روده نقشی اساسی در دفع قسمت‌های زائد موادی دارد كه وارد بدن‌مان می‌كنیم بنابراین، تا حدود زیادی می‌توان تصور كرد كه ضایعات غذایی مسیر طولانی روده را در هنگام دفع براحتی با انواع سموم و ضایعات به خود آلوده می‌كند.

برای آن كه این ضایعات و سموم به كبد و خون بازنگردد یا سبب ایجاد بیماری‌های گوارشی نشود، می‌توان برخی خوردنی‌ها را در سبد غذایی خانواده جای داد تا افزون بر كاركرد بهتر دستگاه گوارش، از مصائب احتمالی آتی این سموم هم در امان ماند.

یكی از جادوگرانی كه با تقویت باكتری‌های مفید همچون مهندس روغن‌كاری جداره روده، سبب دفع راحت و سریع ضایعات می‌شود، جوانه گندم است.

روزی یك یا دو قاشق غذاخوری سبزینه تازه‌جوانه زده گندم را خوب بجوید تا پس از دو یا سه روز اثرات آن را حس كنید.

جوانه گندم با تقویت باكتری‌های مفید، بخصوص برای آنها كه نمی‌خواهند اجابت مزاج‌شان نه آن‌قدر روان شود كه به دردسر افتند، نه آن قدر سخت كه از سختی آن شكوه كنند، كولاك می‌كند.

فقط یادتان باشد آن را تنها، نه در سالاد یا همراه با غذا، میل كنید و خوب هم بجوید تا معده ماده‌ای حاضر و آماده و بدون مشكل را روانه سیستم گوارش كند. مشابه این خاصیت را جوانه‌های جو و یونجه نیز تا حدودی دارد.

سبزیجاتی مثل تره‌فرنگی، برگ كلم و بروكلی نیز علاوه بر یاری رساندن به بخش‌ها و سیستم‌های دیگر بدن، نه‌تنها در پاكسازی دستگاه گوارش نقشی مفید دارد، بلكه سرشار از فیبر بوده، با كمك به ساز و كار معده، هضم غذا را روان و راحت می‌كند؛ برای نمونه، برگ كلم خاصیت میكروب‌كش دارد و خون را نیز تصفیه می‌كند.

گاهی می‌توان آب سبزیجات را هم به این منظور نوشید. سبزیجات خام یا بخارپز، اعم از پیاز و پیازچه، سیر و هویج نیز در فرآیند تمیز كردن دستگاه گوارش ایفاگر نقشی سرشار از فایده است.

گیاهان بنشنی چون نخود سبز، ماش و عدس ناراحتی‌های گوارشی را خنثی می‌كند. چای سبز و دانه‌هایی از قبیل كتان خوراكی هم چنین خاصیتی دارد.

از انجیر هر چه بگوییم كم است؛ قدما برای درمان بواسیر از آن بهره می‌بردند، خاصیت قلیایی كننده آن در برابر اسیدها آثار چربی مضر حیوانی را پاك می‌كند، اثرات سم‌زدایی آن مثال‌زدنی است، قند موجود در آن انرژی را افزون می‌كند، دانه‌هایش با جذب آب موجود در روده از متورم شدن آن جلوگیری می‌كند و همچنان می‌توان خواص دیگری از آن را ذكر كرد.

همانند انجیر، زیتون هم در نظافت و تمیز كردن دستگاه گوارش بویژه دیواره عروق خونی اثرات قابل ذكری دارد، در روده‌ها از رسوب آهن و در عروق از رسوب چربی‌های خطرناك جلوگیری می‌كند.

در میان مركبات، لیموترش و سیب علاوه بر خواص فراوان‌شان، از میوه‌های مفید و كارآمد در این زمینه است. آب لیموترش را در لیوانی از آب ولرم بریزید و ناشتا میل كنید تا دستگاه گوارش‌تان را ضدعفونی كند.

این میوه همچون سربازی ضدویروس و آنتی‌باكتریال، نه‌تنها ایمنی بدن‌تان را افزایش می‌دهد، بلكه خون‌تان را هم از مواد سمی پاكسازی می‌كند. اگر تمایلی به خوردن لیمو ندارید، جای آن خاكشیر را در آبی گرم بریزید و بخورید.

شربت خاكشیر كه در فصل گرما رفع عطش می‌كند، در این شیوه مصرف، لعابی سحرآمیز تولید می‌كند كه برای جداره روده همچون روغنی نرم است و آنچه را دفع كردنی‌ است، براحتی از این گذرگاه عبور می‌دهد. همین كار را با نوشیدن آب گیاه آلوئه‌ورا می‌توانید انجام دهید.

این گیاه كه بیشتر به عنوان ماسكی برای زیبایی و شادابی پوست شناخته شده، سرشار از ویتامین‌ها و املاح است، علاوه بر نظافت دستگاه گوارش و كمك به حركت‌های روده در انتقال مواد زائد، رافع یبوست بوده، در عین حال سبب بهبود اسهال می‌شود، اختلالات ایمنی را با تحریك گلبول‌های سفید خون برای مبارزه علیه ویروس‌ها كاهش می‌دهد و در سم‌زدایی از بدن و رفع خستگی اثراتی مفید دارد.

یكی دیگر از میوه‌هایی كه می‌توان به همین منظور در سبد غذایی خانواده قرار داد انگور است. از انگور به عنوان تصفیه كننده خون و كبد، نظافتچی گوارش، رافع برخی اختلالات عفونی و از بین برنده بعضی انگل‌های موجود در روده یا معده یاد می‌كنند.

اگر معده قوی و كارآمدی دارید، بكوشید هسته آن را هم بجوید، زیرا هسته انگور دربردارنده كلسیم و ویتامین‌های A و E بوده، خوردنش اثراتی مفید بر عملكرد دستگاه گوارش و كاهش ترشحات ناخواسته ادرار دارد.

بر عكس، اگر معده ضعیفی دارید، هنگام تناول باید حتی پوست آن را بگیرید كه دیر هضم بودنش مشكل‌ساز نشود. روغن دانه انگور نیز خاصیت‌هایی در ضدیت با یبوست دارد.

نمی‌توان درباره میوه‌های از بین برنده انگل‌ها و عفونت‌های دستگاه گوارش سخن گفت، اما به خواص انار اشاره نكرد. انار همچنین در بهبود امراض كبد كه محل تصفیه سموم بدن است اثرات بسیار دارد.

بكوشید دست‌كم بخشی از میوه‌ها و خوردنی‌های ذكر شده را در رژیم غذایی خود قرار دهید تا بدن‌تان در برابر باكتری‌ها، انگل‌ها و عفونت‌های روده و گوارش مقاوم شده، احساس بهتر، شادابی بیشتر و سلامت افزون‌تری داشته باشید.

چگونه جاده گوارش را پاكسازی كنیم,چگونه,جاده,گوارش,پاكسازی 91/09/18 4:27 PM
ofogherah 758 12600 /post-758.aspx دانلود کتاب سقوط اصفهان 38=>-------------کتابخانه و مقالات-------------

نام کتاب : سقوط اصفهان

نویسنده : ژان کریستف روفن

ترجمه و نگارش: دکتر محمد مجلسی

چاپ اول: پاییز ۷۹

انتشارات : نشر دنیای نو

فرمت کتاب : PDF

حجم کتاب : 6.10 مگابایت

کتاب سقوط اصفهان یک رمان تاریخی می باشد که تاریخ را با تمام زیر و بم هایش بازسازی می کند.
نویسنده این کتاب درباره اثر خود می نویسد : خواننده در ضمن مطالعه ی صفحات اول سعی می کند سرنخی بدست آورد،تا وقایع ((تاریخی)) و ((غیر تاریخی)) را از هم جدا کند.اما کم کم این وسواس را کنار می گذارد، و در امواج حوادث غرق می شود وبا آنها پیش می رود ، ودیگر با واقعی بودن یا تخیلی بودن رویداد ها کاری ندارد.

برای دانلود کتاب به ادامه مطلب بروید

دانلود کتاب سقوط اصفهان,دانلود کتاب,سقوط اصفهان,ژان کریستف روفن,دکتر محمد مجلسی 91/09/18 7:52 AM have_more
ofogherah 756 12600 /post-756.aspx زندگی نامه آدولف هیتلر 38=>-------------کتابخانه و مقالات-------------

زندگی نامه آدولف هیتلر

 

بيستم آوريل ۱۸۸۹ ٬دريك غروب بهارى در منطقه سرسبز باواريا ( مرز ميان آلمان و اتريش) ، آلويس و كلارا صاحب فرزندى شدند كه نامش را آدولف گذاشتند.

آلويس هيتلر كارمند اداره گمرك بود و به همين جهت دوست داشت كه پسرش نيز راه او را ادامه دهد و كارمند شود. از اين رو با آنكه درآن زمان در وضعيت مالى بدى قرار داشت پسرش را براى تحصيل به مدرسه فرستاد اما آدولف نمى خواست كارمند شود. او كارمند شدن را همتراز اسارت مى دانست و از اينكه بله قربان گوى كس ديگرى باشد متنفر بود. به همين جهت با آنكه پدرش سخت مخالف بود به هنر نقاشى روى آورد. ديرى نپاييد كه نخست پدر و سپس مادرش را از دست داد و او مجبور شد كه براى ادامه زندگى به تنهايى به وين، پايتخت بزرگ و ثروتمند آن زمان اروپا ، گام بگذارد. او در آنجا روزگار سختى را پشت سر گذاشت. در سال 1914 يعنى درست در سالى كه جنگ اول جهانى رخ داد به آلمان هجرت كرد و چون تعصبات ملى قويى داشت به جبهه اعزام شد و آن طور كه دوستانش مى گويند رشادتهاى زيادى از خود نشان داد تا آنجا كه به مدال صليب شجاعت كه تا آخر عمر با افتخار به گردن  مى آويخت نائل گشت.

به سبب جراحتهاى جنگ در بيمارستان بسترى بود كه خبر شكست آلمان را به گوشش رساندند. اين تلخ ترين خبرى بود كه تا آن زمان شنيده بود و او را منقلب نمود.او سياستمداران را مسببين اصلى اين شكست مى دانست و به همين جهت بود كه نسبت به حكومتى كه آنان بنام جمهورى وايمار تشكيل دادند هيچگاه خوشبين نبود.
پس از جنگ او در قسمت تبليغات ارتش به كار مشغول شد تا زمانيكه وارد حزب كارگران آلمان گشت. اين همان حزبى است كه بعدها بنام حزب ناسيونال سوسياليسم آلمان بزرگترين حزب آلمان گرديد.

حزب كارگران حزبى كوچك و متشكل از نهايتا 10 عضو و تعدادى هوادار بود. اما با مديريت، فعاليت و كوششهاى آدولف هيتلر و همچنين ابداعاتش از قبيل ساختن پرچم و سرود براى حزب و نيز برگزارى جلسات حزبى در اماكن مطرح و همچنين تاسيس روزنامه برا ى حزب رفته رفته تبديل به حزبى بزرگ شد تا آنجا كه دست به يك كودتا زدند كه بعدها بنام كودتاى آبجوفروشى مشهور شد. كودتايى كه در آن هيتلر و ديگر افراد حزب بر عليه دولت جمهورى براه انداختند. اما به سبب خامى او و همكارانش در اين راه با شكست مواجه شدند و نه تنها همگى را به زندان افكندند بلكه حزب تعطيل و غير قانونى اعلام و از هرگونه فعاليتى منع گرديد.

هر كس ديگرى بود دست از كار مى كشيد و يا حداقل در زمانى كه در زندان بود حركتى نمى كرد اما اين شخصيت خارق العاده دست به يكى از بزرگترين اعمال خويش زد... نوشتن كتاب نبرد من .
كتاب نبرد من بعدها بعنوان كتاب مقدس نازيها ( اعضاء حزب ناسيونال سوسياليسم ) درآمد كه در آن ريشه هاى فكرى رايش سوم بيان گرديده است. رايشى كه بزرگترين امپراتورى آلمان لقب گرفت.
پس از آزادى او با دولت توافق نمود كه بر عليه آنان حركتى انجام ندهد و اينچنين بود كه بار ديگر حزب را رو به جلو به پيش راند.
حزب نازى به علت نبوغ سياسى هيتلر به سرعت حزب اول آلمان شد و در پارلمان اكثريت كرسيها را به خود اختصاص داد بطوريكه هرمان گورينگ يكى از نزديكترين ياران هيتلربه عنوان رئيس پارلمان انتخاب گرديد.

سرانجام در 30 ژانويه 1933 ژنرال هيندنبورگ رئيس جمهور سالخورده آلمان آدولف هيتلر را به عنوان صدراعظم آلمان برگزيد و اين لحظه تاريخى آغاز رايش سوم مى باشد.

هيتلر پس از به قدرت رسيدن به سرعت وضع اقتصادى آلمان را بهبود بخشيد و با اينكه در پيمان ورساى آلمان حق داشتن نيروى نظامى را نداشت با نيرنگ يك نيروى نظامى براى آلمان آفريد كه تا آن زمان بى سابقه بود.
پس از آن اتريش را الحاق خاك آلمان كرد.اتريش پس از جنگ اول جهانى بسيار ضعيف شده بود و هيچ نشانى از شكوه و عظمت گذشته را نداشت ، به همين سبب مردم مشتاقانه به الحاق كشورشان به آلمان قدرتمند راى مثبت دادند. اين واقعه به آنشلوس معروف است.

بدين ترتيب هيتلر در 14 مارس 1938 پيروزمندانه و در حالى كه به ابراز احساسات مردم كه مشتاقانه براى ديدنش صف كشيده بودند پاسخ مى گفت وارد وين ، شهرى كه روزگارى در آن زندگى سختى را سپرى كرده بود ، گرديد.
پيمان ورساى يكى از ذلت بارترين پيمانهايى بود كه پس از جنگ اول جهانى و در پى شكست آلمانها بر ملت آلمان تحميل گرديده بود و هيتلر سوگند خورده بود كه اين پيمان را براندازد. از جمله مفاد اين پيمان دادن سرزمينهايى از آلمان به لهستان بود و چون آلمانيها، لهستانيها را ملتى پست تر از خود مى دانستند اين امر برايشان بسيار گران مى آمد. بدين سبب به دستور هيتلر در سپيده دم اول سپتامبر 1939 لشكريان قدرتمند ورماخت (ارتش آلمان ) مانند سيل از مرز لهستان عبور كردند و از شمال و جنوب و مغرب به سوى ورشو پيش راندند. انگلستان و فرانسه كه در آن زمان جزو هم پيمانان لهستان بودند، پس از اين واقعه به آلمان اعلام جنگ كردند واين آغاز جنگ دوم جهانى، بزرگترين جنگ تاريخ بشرى ، بود.
نبوغ نظامى هيتلر به صورتى بود كه همه جهان را به شگفتى واداشته بود. با تدابير نظامى اين مرد لهستان، دانمارك، نروژ،هلند ، بلژيك و سپس فرانسه به سرعت به اشغال نيروهاى آلمانى درآمد.

هيتلر انگلستان را جزء لاينفك تمدن اروپا مى دانست و در هر لحظه از جنگ براى صلح با انگلستان اقدام مى كرد اما انگليسيها كه مردمى متكبر بودند حاضر به صلحى كه كمتر از تسليم نبود نمى شدند و تا آخرين نفس دلاورانه با آلمانها جنگيدند.
هيتلر كه نه مى خواست انگلستان را از بين ببرد و نه مى خواست قدرت ارتش خود را كاهش دهد از ادامه جنگ در غرب منصرف شد و رويش را به طرف شرق ، يعنى روسيه ، برگرداند.
در ساعت 3:30 بامداد 22 ژوئن 1941 ارتش آلمان طى عملياتى موسوم به بارباروسا به روسيه شوروى حمله كردند. در ابتدا سرعت ارتش بسيار بالا بود و در همان آغاز عمليات قسمتهاى بسيارى از خاك روسيه را به تصرف خود درآوردند.هيتلر و ساير فرماندهانش اينچنين مى پنداشتند كه كار روسيه تا قبل از پائيز به اتمام خواهد رسيد و همين ، بزرگترين اشتباه ، او بود.
در زمستان سرد آن سال روسيه، ارتش آلمان ، بعلت نداشتن تجهيزات كافى براى نبرد زمستانى با آنكه تا دروازه هاى مسكو رسيده بود، بعلت مقاومت سرسختانه مردم و ارتش روسيه، مجبور به عقب نشينى شد و اين آغاز پايان بود.
پس از ورود آمريكا به جنگ جهانى دوم كه توسط ژاپن صورت گرفت ، روح تازه اى در قواى متفقين دميده شد و جنگ وارد مرحله جديدى گرديد.
سرانجام با توافقى كه توسط سران سه كشور انگلستان،روسيه و آمريكا يعنى چرچيل، استالين و روزولت انجام گرفت ، متفقين از شرق و غرب به سمت آلمان يورش بردند و توانستند ارتش آلمان را به زانو درآورند.

هيتلر تا دقايق آخر مقاومت كرد و چون ديگر هيچ نيرويى براى جنگيدن نداشت براى آنكه جسدش به دست دشمنانش نيفتد دستور داد جسدش را بسوزانند و پس از اين دستور با شليك تپانچه به زندگى پر فراز و نشيب خود پايان داد.
اما جنگ جهانى دوم ، جداى از تبعات منفى ، آثار مثبتى نيز بر جاى گذاشت كه امروزه بشراز آنها بهره مند است. اصولا انسانها در مواقعى كه ضرورت ايجاد كند دست به كارهاى بزرگى مىزنند و رشد سريع علم و دانش بشرى و پيشرفت فوق العاده تكنولوژى كه به علت رقابت شديد نظامى بوجود آمد از جمله اين آثار است.
از ديگر مواردى كه در دنياى پس از جنگ بوجود آمد و مستقيما به اين جنگ مربوط میشود مى توان از تشكيل سازمان ملل متحد، بوجود آمدن بلوك شرق و غرب و دو قطبى شدن جهان و دهها موارد ديگر را نام برد كه هنوز هم مى توانيم اين موارد را ببينيم.
اما اگر هيتلر پيروز مى شد ما يقينا در دنياى ديگرى زندگى مى كرديم و شايد اين همه كشت و كشتارهايى كه پس از اين جنگ در سرتاسر جهان به بهانه هاى گوناگون شكل گرفته و مى گيرد بوجود نمى آمد............ و باز هم شايد ... شايد ايران خوشبخت تر از آنى كه هست مى بود.

زندگی نامه آدولف هیتلر,زندگی نامه,آدولف هیتلر,زندگی,نامه 91/09/17 10:13 PM
ofogherah 754 12600 /post-754.aspx قلعه گرد کوه دامغان ( گنبدان دژ ) 38=>-------------کتابخانه و مقالات-------------

قلعه گرد کوه دامغان ( گنبدان دژ )

گردکوه دامغان که به نام گنبدان دژ نیز معروف است، قلعه ی عجیب و جالبی است که در 18 کیلومتری غرب دامغان و در نزديکی روستاي قدرت آباد واقع شده است. فاصله اين قلعه تا روستا 8 کيلومترمی باشدو در بین کوهستانی صعب‌العبور واقع شده است.
کوهی که قلعه گردکوه بر آن بنا شده درست به شکل گنبد است و احتمالاً به همين خاطر آن را بدين نام ناميده اند. ارتفاع تقریبی این کوه هزار متر و طول آن در حدود 0/5 کیلومتر است. از لحاظ موقعیت طبیعی یکی از قدیمی‌ترین پناهگاه هایی است که در دوره های مختلف تاریخی مورد استفاده اقوام مختلف قرار گرفته و از قدیم اهمیت به خصوصی داشته است.
قلعه گردکوه یکی از مهم ترین پناه گاه های مستحکم و غیرقابل تسخیر فرقه اسماعیلیه در ایران بوده است. درسمت مشرق گردکوه نشانه ساختمان مستحکمی با سه آب انبار معتبر به طول 27 – 21 – 20 و عرض 8 – 5/4 – 4 متر به جامانده است که گودی آن به علت این که به مرور پر شده دقیقاً معلوم نیست.سه آب انبار مسقف می باشد که در قسمت جنوبی دژ واقع شده و هر سه به هم راه دارند و آب آنها از چشمه پيخار ،به وسيله جويي که قبلاً وجود داشته تامين می شده است.
چند عمارت در نقاط مختلف کوه به منظور دیده بانی ساخته شده بودو حوض‌هایی در کنار آن ها درست کرده بودند. تمام این ساختمانها به غیر از یک ساختمان ،همه از سنگ و ساروج بنا شده و کوه را به صورت قلعه پابرجایی درآورده است. راه صعود به این کوه از سمت مشرق بوده و پیوسته زیرنظر دیده بانان قلعه قرار داشته است. در گردکوه کلیه وسایل زندگانی برای عده نسبتاً زیاد در مدت زیادی فراهم بوده و قطعه‌های سنگ آسیای دستی و شکسته‌های ظروف سفالی و سایر چیزها که اکنون در آن جا مشاهده می‌شود، مؤید این مطلب است.

قلعه گرد کوه ، دژی فراموش شده


ببردندش از پیش فرخ پدر --- سوی گنبدان دژ پر از خاک سر 

       بدان دژش بردند بر کوهسار --- ستون آوریدند از آهن چهار        

                                                                       (فردوسی)


گرد کوه و یا به گفته فردوسی وبر اساس نوشته های دقیقی ، گنبدان دژ ، دژیست در البرز کوه که اسفندیار پهلوان روئین تن ایرانی ، مدتی به فرمان پدرش گشتاسب در آنجا زندانی بود ، این دژ باستانی در هیجده کیلومتری غرب شهرستان دامغان واقع شده است و مسیر آن بوسیله یک جاده خاکی به طول هشت کیلومتر از روستای حاجی آباد می گذرد ،( کوه گرد کوه به شکل گنبد میباشد و احتمالا به همین خاطر آن را بدین نام نامیده اند).


گرد کوه در گذر تاریخ آبستن حوادث فراوانی بوده است ، ولی شهرت آن بیشتر به دوره اسماعیلیه باز می گردد ، به زمانی که حسن صباح و فدائیان بی باکش با کاردهای زهر آلودشان ،وحشت به جان تمامی حکام و فئودالهای سلجوقی انداخته بودند.در آن دوره فردی به نام رئیس مظفر حاکم دامغان بود،وی دعوت حسن صباح را پذیرفت و از آنجا که فرد ثروتمندی بود،قلعه الموت را به مبلغ سه هزاردینارخرید و به حسن صباح داد،او قلعه گردکوه را کانون تبلیغ فرقه اسماعیلیه کردو هیچ کمکی رااز آنها دریغ نمی داشت،به گونه ای که وقتی قلعه الموت ( درسال 500 ه.ق.) به وسیله ارتش سلجوقی محاصره شد،حسن صباح،کودکان و فرزندان خودرا به گردکوه نزد رئیس مظفر فرستادتا ازآنها مراقبت کند.با ظهور فتنه شوم مغول، بسیاری از دژهای اسماعیلیان ،به خاطر خیانت خورشاه ( آخرین حاکم اسماعیلیه ) یکی پس از دیگری فرو ریختند،ولی اسماعیلیانِ گردکوه، تسلیم مغولان نشدند ومدت بیست سال مردانه دربرابر لشکر مغول ایستادند،تا اینکه در زمان آباقاخان ،این دژ سقوط کرد وتمامی ساکنان آن کشته شدند ودژ کاملا ویران گردید( این دژ حدود دویست سال در تصرف اسماعیلیه بودو آخرین قلعه ای بود که سقوط کرد).
امروزه تنها ویرانه هایی از بقایای دژ باقی مانده است؛دورتا دور دژ دیوارهایی از جنس سنگ وگچ به چشم می خورد، در قسمت جنوبی قلعه سه آب انبار مسقف دیده میشود که هر سه به هم راه دارند و آب آنها از چشمه پیخار بوسیله جویی که قبلا وجود داشته تامین می شده است.
پس از سقوط اسماعیلیه گرد کوه به دست حکام مغول افتاد ، در سنه ( 786 ه.ق.) فردی به نام امیر ولی در یک درگیری با سپاه تیمور لنگ، گرد کوه را از تیموریان گرفت وجزو قلمرو خود قرار داد، ولی اندکی بعد در استرآباد از لشکر تیمور شکست خورد و زن و فرزندانش را به گردکوه آورده و خود فرار کرد، از سنه ( 800 ه.ق.) به بعد قلعه روبه ویرانی نهاده و اهمیت خود را از دست داد.
 

قلعه گرد کوه دامغان,گنبدان دژ,قلعه,گرد کوه,دامغان 91/09/16 10:35 PM
ofogherah 755 12600 /post-755.aspx معرفی رشته علوم تربیتی 38=>-------------کتابخانه و مقالات-------------

معرفی رشته علوم تربیتی

 هدف :

رشد سالم و صحیح جوامع انسانی در گرو تعلیم و تربیت صحیح و اصولی افراد آن جامعه است . بدیهی است هر چقدر آگاهی و دانش اقشار مختلف جامعه نسبت به تعلیم و تربیت افزایش یابد ، جامعه در مسیر تکامل و تعالی رشد خواهد یافت و البته این امر ، یعنی ارتقاء و افزایش آگاهی عمومی مردم در زمینه تعلیم و تربیت ، توسط متخصصان و صاحبنظران و همچنین مدرسان و معلمان علوم تربیتی انجام می گیرد . نظر بر این مهم ، رشته علوم تربیتی به منظور تربیت و آموزش افراد در بیشتر دانشگاههای کشور دایر بوده است. 
آیا معلم عاملی است که به بچه ها یاد می دهد ؟ یا سبب می شود که بچه ها  خود  یاد بگیرند ؟ آیا معلم باید به همه جوانب درس خود فکر کند و پس از آن درس دهد یا باید بدون محاسبه وارد میدان  یاددادن  شود و شروع به تدریس و یاد دادن کند ؟ 
بی شک ، هر معلم کاردان و ماهری سعی می کند به دانش آموز خود کمک کند تا خودشان به یاد گرفتن عمیق و پایدار دست یابند . یاد گرفتنی که پیامد آن دانستن بسیاری از چیزهای دیگر است و این همان یادگرفتن خلاق با میل و رغبت و همیشگی است . این نوع یاد گرفتن حافظه شاگردان را خسته نمی کند و آنها را فقط برای امتحان دادن آماده نمی سازد . بلکه تفکر آنان را پرورش می دهد و مهارتهای آنها را پی می ریزد و بارور می کند . در واقع شیوه تدریس معلم از چنان اعتباری برخوردار است که طراحی و انتخاب درست و به جای آن در فرآیند یاددهی- یادگیری ، مهمتر از اطلاعات علمی معلم است و گزینش راه اشتباه ، ضایعه خطرناکی برای نظام آموزشی محسوب می شود . 

توانایی های مورد نیاز و قابل توصیه :

فرآیند یادگیری با انسان سر و کار دارد و انسان بدون مهر و محبت و توجه خاص ، تحت تاثیر قرار نمی گیرد و چیزی را نمی آموزد. از همین رو دانشجوی علوم تربیتی باید انسان دوست و درد آشنا باشد تا در بهبود وضعیت آموزشی کشور نقش موثری داشته باشد . 
علوم تربیتی فرآیند کیفی و خرد است ؛ یعنی به یادگیری تک تک انسان ها توجه دارد . به همین دلیل دانشجوی این رشته باید نوع دوست، انسان دوست، علاقمند به دانش آموزان و در عمل صادق باشد. همچنین لازم است از نظر هوشی ، توانایی فوق العاده ای داشته و دید هنری داشته باشد . 
دانشجوی این رشته باید خلاق بوده تا بتواند ابزار آفرین و راه آفرین باشد در حال حاضر نیز می بینیم که دانشجویان توانمند این رشته گاه با وسایل بسیار ابتدایی چیزهای جدید و جالبی خلق می کنند . از سوی دیگر دانشجوی این رشته باید حس هنری داشته باشد . دانشجوی تکنولوژی آموزشی اگر هدفش ورود به آموزش و پرورش است نباید ایده آل گرا باشد چون هنوز تفکر تکنولوژی آموزشی در آموزش و پرورش جا نیافتاده است و فارغ التحصیلان این رشته نباید انتظار داشته باشند که آموخته های خود را خیلی راحت و بدون هیچ مقاومتی در محیط آموزشی پیاده کنند . در ضمن دانشجوی رشته علوم تربیتی باید قوی و محکم باشد و از روبرو شدن با مشکلات و سختی ها نترسد و مطمئن باشد که به مرور می توان ذهنیت ها را عوض کرد و مشکلات را حل نمود . 
برای تحصیل در گرایش کودکان استثنایی باید به این نکته بسیار مهم توجه داشت که داوطلب این رشته باید از حوصله و گذشت فراوان برخوردار باشد و نسبت به این کودکان علاقمند و واقع بین باشد . 

نکات تکمیلی :

متاسفانه بعضی از مسوولان نظام آموزشی ما فکر می کنند که رشته تکنولوژی آموزشی یک رشته ابزاری یا سخت افزاری است. آنها تصور می کنند که متخصص این رشته تنها می تواند در ساخت وسایل کمک آموزشی یا حداکثر فیلم های آموزشی موثر باشد در حالی که بر خلاف تصور عامه ، تکنولوژی آموزشی صرفاً در وجود وسایل و تجهیزات خلاصه نمی شود ، بلکه این رشته یک نگرش تازه است و اساس آن بر طراحی نظام آموزشی استوار است که با استفاده از اصول روانشناسی و بهره گیری از علم برنامه ریزی آموزشی و طراحی دقیق مبتنی بر هدف های مشخص و بالاخره با در نظر گرفتن توام منابع و امکانات انسانی و مادی بهترین روش و وسایل آموزشی را برای تغییر رفتار فراگیران عرضه می کند .
برای مثال در رشته تکنولوژی آموزشی ، ما درس هایی مثل ? آموزش برنامه ای داریم و می توانیم به کمک این درس ، خود آموزی تهیه کنیم که به وسیله آن دانش آموز بتواند بدون بهره گیری از معلم آموزش ببیند. یکی دیگر از درس های ما طبقه بندی مواد مختلف است که به کمک این درس می توانیم کلیه موادی را که در یک سازمان آموزشی یا غیر آموزشی وجود دارد . طبقه بندی کنیم تا مراجعه کننده بدون یاری متخصص به آرشیو سازمان مربوطه مراجعه کرده و به ماده آموزشی یا غیر آموزشی مورد مورد نیاز دسترسی پیدا کند . در واقع کاری که یک کتابدار در کتابخانه انجام می دهد . 

معرفی اجمالی گرایش های مقطع كارشناسی:

آموزش و پرورش پیش دبستانی و دبستانی :

آموزش و پرورش پیش دبستانی عبارت است از آموزش و پرورشی که از زمان تولد تا ابتدای دوره دبستان در مورد کودک انجام می شود . هدف از آموزش و پرورش دبستانی ، پرورش افرادی با ایمان ، ماهر ، مسئول و خلاق است ؛ بنابراین پرورش قوای فکری، جسمی ، عاطفی و اجتماعی از جمله هدفهای اولیه این رشته است . 
آموزش و پرورش پیش دبستانی و دبستانی در جامعه ما موضوع جدیدی است . در جامعه اسلامی ما ، جایگاه آموزش و پرورش در توضیح و تشریح ارزشهای جدید حاکم بر جامعه و آماده کردن کودکان برای ایفای وظایف خود ، از اهمیت خاص برخوردار است . تدوین برنامه های آموزشی و تربیتی در این مقطع سنی بسیار ضرورت دارد چرا که این دوره در تحکیم پایه و اساس تربیتی و آموزشهای بعدی از اهمیت بسیار برخوردار است . 

آموزش و پرورش کودکان استثنایی :

کودکان استثنایی را می توان به شش گروه کلی تقسیم کرد و هر گروه را با شرایط خاصی تعلیم داد و تربیت کرد . این شش گروه عبارتند از : 
1-
کودکان عقب مانده ذهنی
2-
کودکان معلول جسمی
3-
کودکان نابینا و نیمه بینا
4-
کودکان ناشنوا و نیمه شنوا
5-
کودکان مبتلا به اختلالهای عاطفی و اجتماعی 
6-
کودکان تیز هوش 
هدف از آموزش و پرورش کودکان استثنایی فراهم کردن امکانات آموزشی ویژه و فرصتهای مناسب به منظور شکوفایی توانایی های ذهنی و جسمی این کودکان با توجه به ویژگیهای عقلانی آنها است . 

مدیریت و برنامه ریزی آموزشی:

هدف از گرایش مدیریت و برنامه ریزی آموزشی ، برآوردن نیازهای آموزشی وزارت آموزش و پرورش بر اساس معارف، ارزشهای تربیت اسلامی و اصول مدیریت صحیح است . 
دقت و توجه به نیازهای کشور در زمینه کمبود مدیران و برنامه ریزان آموزشی متعهد و مسلمان در مقاطع مختلف تحصیل در وزارت آموزش و پرورش ، ضرورت و اهمیت این رشته تحصیلی را روشن می کند . مدیر آموزشی باید از تواناییهای مختلف از قدرت برنامه ریزی ، آشنایی به روابط انسانی و اصول مدیریت آموزشی ، برخوردار باشد تا بتواند در مورد مسائل و مشکلات آموزشی ، قدرت تشخیص مسائل و تصمیم گیری در مورد مشکلات را داشته باشد . 

تکنولوژی آموزشی:

تکنولوژی آموزشی در لغت از واژه های خاص  تکنو به معنی برخورد سیستماتیک با پدیده های علمی ،  لوژی  به معنای شناخت و  آموزش  به معنای فعالیت های هدفمندی است که مربیان یا معلمان انجام می دهند تا تغییر رفتار یا توانایی تغییر رفتار در فراگیرنده به وجود بیاید. از همین جا مشخص می شود که تکنولوژی آموزشی به معنای شناخت پدیده ها یا روش های دقیق آموزشی برای رسیدن به اهداف آموزشی است . 
تکنولوژی آموزشی ، رویکردی سیستمی است که فرآیند یاددهی و یادگیری را کنترل می کند . برای مثال متخصص تکنولوژی آموزشی بررسی می کند که در فرآیند یاددهی و یادگیری چه مسائل یا مشکلاتی وجود دارد تا بتواند مسئوولیت حل این مشکلات را بر عهده بگیرد . چنین فردی نسبت به تمام فرآیند یاددهی و یادگیری ، خواه فرآیند در مرحله درون داد سیستم باشد یا برون داد یا خود فرآیند سیستم باشد ، حساسیت نشان می دهد . 
تعلیم و تربیت یک فرآیند است و عوامل سیستماتیک مثل کلاس ، معلم ، کتاب ،  فضای آموزشی و امکانات آموزشی در آن وجود دارد و دارای درون دادی به نام شاگرد و برون دادی به نام فارغ التحصیل می باشد . 
خیلی ها تصور می کنند که تکنولوژی آموزشی ،  تکنولوژی است و این رشته باید در دانشکده فنی استقرار داشته باشد . اما باید گفت که تکنو با تکنیک فرق دارد و تکنولوژی آموزشی همراه و همگام با روانشناسی تربیتی کار آموزش را آسان می سازد . به همین دلیل محل فعالیت دانشجویان و استادان این رشته دانشکده های علوم تربیتی و روانشناسی تربیتی است و چگونگی فعالیت متخصصان این رشته با توجه به مبانی تئوریک و عملی روانشناسی پرورشی شکل می گیرد و در آن طراحی آموزش و اجرا و ارزشیابی آموزش مطرح می باشد . در واقع کارشناسان این رشته ، طراحان آموزشی یا مهندسان آموزشی هستند . مهندسانی که هم و غم آنها تسهیل سازی یادگیری و آموزش است .

آینده شغلی و بازار کار:

فارغ التحصیلان گرایش آموزش و پرورش کودکان استثنایی پس از پایان تحصیلات می توانند مسوولیتهای متفاوتی را در جامعه بر عهده گیرند از جمله : 

-
معلم مراکز آموزش و پرورش کودکان استثنایی و  مدیریت مراکز آموزش و پرورش کودکان استثنایی . 
-
کارشناس گزینش و تشخیص کودکان استثنایی و کارشناس آموزش و پرورش کودکان استثنایی در موسسات گوناگون از قبیل وزارت آموزش و پروش و سازمان بهزیستی کشور . 
فارغ التحصیلان مدیریت و برنامه ریزی آموزشی مسوولیتهای متفاوتی را در جامعه می توانند بر عهده گیرند از جمله : 
-
مدیریت مراکز آموزشی در سطوح مختلف و کارشناس برنامه ریزی در وزارت آموزش و پرورش .
فارغ التحصیلان آموزش و پرورش پیش دبستانی و دبستانی مسوولیتهای متفاوتی را در جامعه می توانند عهده دار شوند ، از جمله :
-  
مربی دوره های پیش دبستانی .
-  
کارشناسی تهیه مواد و وسایل آموزشی و کمک آموزشی برای مراکز پیش دبستانی . 
-  
کارشناسی تهیه مواد و وسایل آموزشی و کمک آموزشی برای مراکز پیش دبستانی و دبستانی . 
-  
آموزگار مدارس ابتدائی . 
-  
مدیریت مدارس ابتدائی . 
-  
مربی کارورزی دانشجویان تربیت معلم . 
-  
کارشناس کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان . 
-  
کارشناس آموزش و برنامه ریزی سازمان بهزیستی .
-  
کارشناس وزارت آموزش و پرورش . 

معرفی,رشته علوم تربیتی,معرفی رشته,علوم تربیتی,معرفی رشته علوم تربیتی 91/09/15 8:24 AM
ofogherah 752 12600 /post-752.aspx تاریخچه شرکت آدیداس 38=>-------------کتابخانه و مقالات-------------

تاریخچه شرکت آدیداس

 

 شايد امروزه نام و علامت آديداس برای کسی نا آشنا نباشد. نام و علامتی که هرکسی را نا خداگاه بياد ورزش می اندازد.
اما اينکه اين علامت و نام چه مفهومی دارد و از کجا آمده برای اکثر ما سوال است. نام آديداس امروزه نه فقط برای ورزشکاران و علاقمندان به ورزش، بلکه برای اشخاص ديگر به عنوان استاندارد کيفيت لباس و تجهيزات ورزشی شناخته می شود.

 
آديداس کيست؟

در سال 1920 آدولف داسلر جوان بيست ساله آلمانی شروع به ساخت کفشهای ورزشی کرد و سعی کرد که کفشهای زيبا و با کيفيت را توليد کند. پس از استقبال خوب و شناخته شدن محصولات او، آدولف به فکر ثبت شرکت و پيدا کردن نامی برای محصولات خود افتاد. چون خانواده و دوستان او را آدی صدا می کردند او از سه کلمه از نام خانوادگی خود استفاده کرد، و نام
آديداس را برای شرکت و محصولات خود برگزيد.
او همچنين برای محصولات خود که در آن زمان فقط کفش های ورزشی بودند، لوگويی را طراحی کرد. شرکت آديداس و لوگوی آن در سال 1948 به ثبت رسيدند. چندی بعد او به فکر گسترش شرکت خود افتاد و همچنين محصولات خود را فقط به ارايه کفش ورزشی احاطه نکرد. لباسها و گرمکن های ورزشی نيز به محصولات آديداس اضافه شدند. سپس آديداس تجهيزات ورزشی مانند توپ و راکت نيز توليد کرد.
با گسترش محصولات آديداس، آدولف داسلر علامت جديدی برای شرکت و محصولات خود انتخاب کرد. اين علامت از شکل کلی کفش گرفته شده بود. علامت جديد دارای سه نوار – از کوتاه به بلند – بود. چون آدولف نام آديداس را از کلمه اول نام کوچک و سه کلمه نام بزرگ خود برگزيده بود، پس انتخاب تعداد سه نوار نيز همين ايده را برای او همراه داشت.
آدی داسلر سعی کرد که از طراحان باسليقه و حرفه ای لباس استفاده کند. کيفيت و زیبايی هميشه شعار او و همکارانش بود.
در سال 1972 آدی و همکارانش به اين نتيجه رسيدند که تغييری را در لوگوی آديداس انجام دهند. چون همان سال مسابقات المپيک در شهر مونيخ برگزار می شد، آنها از المپيک ايده گرفتند. در اين لوگوی جديد سه برگ - که نشانه سه قاره شرکت کننده در المپيک بود – در کنار هم قرار گرفتند. سه خط نيز در پايين اين برگها عبور می کرد.
يک سال بعد آديداس علامت خود و آرم سه نوار را ثبت بين المللی کرد. آدولف داسلر در سن 78 سالگی يعنی در سال 1978 درگذشت و سهام اين شرکت برای پسر و خانواده اش ماند. اما در سال1989 خانواده داسلر از شرکت بيرون رفتند و آديداس به شرکت "سهامی عام" تبديل شد .
امروزه آديداس در اکثر کشورهای دنيا دارای شعبه و نمايندگی است. کارمندان اين شرکت بيش از 13 هزار نفر هستند. آديداس در اکثر رقباتها و تورنومنتهای معتبر جهانی مانند المپيک به عنوان يکی از حاميان اصلی حضور دارد.

تاریخچه شرکت آدیداس,Adidas,معنی Adidas,آدیداس,شرکت 91/09/09 9:31 PM
ofogherah 734 12600 /post-734.aspx ســــلیمان و مورچه عاشق 38=>-------------کتابخانه و مقالات-------------

روزی حضرت سلیمان مورچه ای را در پای کوهی دید که مشغول جابجا کردن خاک های پایین کوه بود. از او پرسید: چرا این همه سختی را متحمل می شوی؟ مورچه گفت: معشوقم به من گفته اگر این کوه را جابجا کنی به وصال من خواهی رسید و من به عشق وصال او می خواهم این کوه را جابجا کنم. حضرت سلیمان فرمود: تو اگر عمر نوح هم داشته باشی نمی توانی این کار را انجام بدهی. مورچه گفت: تمام سعی ام را می کنم... حضرت سلیمان که بسیار از همت و پشت کار مورچه خوشش آمده بود برای او کوه را جابجا کرد. مورچه رو به آسمان کرد و گفت: خدایی را شکر می گویم که در راه عشق، پیامبری را به خدمت موری در می آ ورد...

 
تمام سعی مان را بکنیم، پیامبری همیشه در همین نزدیکی ست...
 
رسول خدا صلی الله علیه و آله فرمودند:
اُدعُوا اللهَ وَ اَنتم مُوقِنونَ بِالاِجابَهِ وَاعلَموا اَنَّ اللهَ لا یَستَجِیبُ دُعاءَ مِن قَلبِ غافِلٍ لاه؛

خدا را بخوانید و به اجابت دعای خود یقین داشته باشید و بدانید که
 خداوند دعا را از قلب غافل بی خبر نمی پذیرد

 

ســــلیمان و مورچه عاشق,ســــلیمان,مورچه,عاشق,داستان های جالب 91/08/24 3:3 PM
ofogherah 733 12600 /post-733.aspx مقایسه یک روز صبح در کشور آلمان و ایران 38=>-------------کتابخانه و مقالات-------------

یک روز صبح در کشور آلمان

یک روز صبح در کشور آلمان مردمی که برای خرید شیر آمده بودند ، در کمال تعجب دیدند شیری که تا دیروز 1 یورو فروخته میشد ، امروز 1.5 یورو عرضه میشود . هیچ کس سرو صداو اغتشاشی نکرد اما ، هیچ کس هم شیر نخرید.
 
بطری های شیر به کارخانه مرجوع شد و همان شب آنگلا مرکل از تلویزیون رسمی آلمان بصورت زنده از مردمان کشورش بابت  این گرانی عذر خواهی کرد و از فردا شیر دوباره به قیمت 1 یورو توزیع شد ...!!!!

یک روز صبح در کشور ايران

یک روز صبح در کشور ايران مردمی که برای خرید شیر آمده بودند ، در کمال تعجب دیدند شیری که تا دیروز 350 تومان  فروخته میشد ، امروز 750 تومان عرضه میشود . همه کس سرو صداو اغتشاشی كردند اما ، همه هم شیر خریدند و حتي از نياز روزانه نيز بيشتر خريدند !!!
 
پاكت های شیر به کارخانه مرجوع نشد و همه به فروش رسيد حتي در بازار ناياب نيز شد و فرداي همان روز مجددا قيمت شير افزايش پيدا كرد و به 1350 تومان رسيد و همچنان مردم خريدند و كسي هم عذرخواهي نكرد و شير نيز توزيع شد .....!!!!!!!
 
عرضِ دیگه ای نیست !!

مقایسه,یک روز,صبح,کشور آلمان,ایران,مقایسه یک روز صبح در کشور آلمان و ایران 91/08/24 2:53 PM
ofogherah 732 12600 /post-732.aspx حکایت همسایه فضول 38=>-------------کتابخانه و مقالات-------------

حکایت همسایه فضول

زن و مرد جوانی به محله جدیدی اسباب کشی کردند. روز بعد هنگام صرف صبحانه زن متوجه شد که همسایه اش در حال آویزان کردن رخت های شسته است.

رو به همسرش کرد و گفت: لباس ها را چندان تمیز نشسته است. احتمالا بلد نیست لباس بشوید شاید هم باید پودرش را عوض کند.

مرد هیچ نگفت.مدتی به همین منوال گذشت و هر بار که زن همسایه لباس های شسته را آویزان می کرد، او همان حرف ها را تکرار می کرد.

یک روز با تعجب متوجه شد همسایه لباس های تمیز را روی طناب پهن کرده است به همسرش گفت: یاد گرفته چه طور لباس بشوید.

مرد پاسخ داد: من امروز صبح زود بیدار شدم و پنجره هایمان را تمیز کردم!

 منبع:روزنامه خراسان

حکایت همسایه فضول,حکایت,همسایه,فضول,داستان 91/08/24 1:12 AM
ofogherah 730 12600 /post-730.aspx زندگی نامه جعفرشریف امامی نخست وزیر دوران پهلوی 38=>-------------کتابخانه و مقالات-------------

زندگی نامه جعفرشریف امامی نخست وزیر دوران پهلوی

جعفر شريف‌امامي، فرزند حاج محمد حسين نظام‌الاسلام، در 27 خرداد 1291 ش در تهران متولد شد. پدر او، از روحانيون تهران در دوران متأخر قاجاريه بود كه از ناصر‌الدين شاه لقب «معتمد‌الشريعه» و از مظفرالدين شاه لقب «نظام‌الاسلام» دريافت داشت. جعفر شريف‌امامي تحصيلات متوسطه را در تهران به پايان رسانيد و براي ادامه تحصيل به سوئد و سپس به آلمان رفت و در اين كشور آخرين مدرك تحصيلي خود را در رشته برق كسب نمود. او در ايران، در راه‌آهن دولتي شاغل بود و به معاونت اين سازمان رسيد. در سال 1324 به مدير عاملي بنگاه آبياري رسيد. در تير و اسفند 1329 در دولت رزم‌آرا به وزارت راه رسيد، جعفر شريف‌امامي در دولت سپهبد فضل‌الله زاهدي مديريت عامل سازمان برنامه را به دست گرفت و در سال 1333 به سناتوري تهران انتخاب شد. شريف امامي در دولت دكترمنوچهر اقبال وزير صنايع و معادن شد و در شهريور 1339 به نخست‌وزيري رسيد. دولت مستعجل شريف‌امامي ثمرة يك دورة تنشهاي جدي در روابط ايران و‌ آمريكا بود. تشديد فعاليت‌ جناحهاي وابسته به «حزب دمكرات» آمريكا در ايران به اعتصاب معلمين و شهادت دكتر ابوالحسن خانعلي و سرانجام سقوط دولت شريف‌امامي، در ارديبهشت 1340 انجاميد. او در 1341 نايب توليت بنياد پهلوي شد و در سال 1342 مقام رياست مجلس سنا را به دست گرفت. تا آستانه انقلاب اسلامي ايران، به مدت 15 سال، در اين سمت بود.


جعفر شريف‌امامي در مرداد 1346 به رياست مجلس مؤسسان سوم رسيد كه وظيفه داشت نيابت سلطنت فرح پهلوي را تسجيل كند. شريف‌امامي از دوران جواني عضو تشكيلات ماسوني بود و در اين تشكيلات به مقام «استاد اعظم» رسيد. با آغاز امواج انقلاب اسلامي ايران، محمدرضا پهلوي در يكي از واپسين تلاشهاي خود به فراماسونري و استاد اعظم آن، جعفرشريف‌امامي متوسل شد و وي را در نقش ديرينش، به عنوان محور تفاهم و «آشتي» سياستهاي بيگانه مؤثر در ايران در 5 شهريور 1357 با عنوان «دولت آشتي ملي» به صدارت رسانيد. شريف‌امامي براي جلب نظر مردم به چند اقدام صوري از قبيل تغيير تقويم شاهنشاهي و تعطيل قمارخانه‌ها و نظاير آن اقدام كرد. اما اين اقدامات ثمري نداشت. از اين رو وي در دومين هفته صدارت خود با برقراري حكومت نظامي در تهران و چند شهر كشور و سپس كشتار مردم تهران در ميدان ژاله (شهدا) چهره اصلي خود و «كابينه آشتي ملي» را نشان داد. در كشتار 17 شهريور تهران هزاران نفر از مردم به شهادت رسيدند. بايد افزود كه برخلاف تصور شاه، هر چند شريف‌امامي طي دوران «شيخوخيت» خود، به عنوان سمبل «آشتي» و «تفاهم» كانونهاي قدرت بيگانه وجهه‌اي اندوخته بود و لذا مي‌توانست نمادي از «آشتي بين‌المللي» به شمار رود، ولي او هيچ‌گاه نتوانست در سطح مردم به عنون يك چهره «وجيه‌المله» مطرح شود. جعفر شريف امامي در تاريخ 14/8/1357 از صدارت استعفا داد و جاي خود را به دولت نظامي ارتشبد غلامرضا ازهاري سپرد. او ثروت زيادي در دوران حيات خويش اندوخت و احمد شيباني از نزديكانش به فردوست اطلاع داده بود كه هنگام خروج از

 ايران زمان انقلاب 17 ميليون دلار به حساب خود در خارج ريخته بود.شريف‌امامي از مهره‌هاي واسط و محلل به شمار مي‌رفت كه در شرايط و بحراني‌ از او استفاده مي‌شد. تلاش دائمي براي جلب حمايت دولتهاي بيگانه از ويژگي‌هاي شخصيتي او بود. شريف‌‌امامي در دوره‌ اشغال ايران تمايل به سياست آلمان هيتلري داشت و به همين دليل مدت كوتاهي بازداشت شد. پس از آزادي و حضور در صحنه سياسي ايران، طرفدار سياست انگليس شد و با تغيير سياست رژيم پهلوي به سمت آمريكا، وي نيز تغيير جهت داد. او در كشاكش انقلاب به انگليس پناهنده شد و در 1378 در آمريكا درگذشت.

زندگی نامه جعفرشریف امامی نخست وزیر دوران پهلوی,زندگی نامه,جعفرشریف امامی,نخست وزیر,دوران پهلوی 91/08/23 11:46 PM
ofogherah 731 12600 /post-731.aspx اشک تمساح 38=>-------------کتابخانه و مقالات-------------

 

حتماً اصطلاح "اشک تمساح" را در اشاره به نشان دادن دلسوزی دروغین بوسیله افراد شنیده‌اید، اما آیا واقعا تمساح‌ها اشک می‌ریزند؟

مشاهدات نشان می‌دهد که تمساح‌ها و وابستگان نزدیک آنها در میان جانوران اشک می‌ریزند، حتی هنگامی که دارند طعمه‌شان را پاره می‌کنند. اما دانشمندان مطمئن نیستند که این پدیده چرا رخ می‌د‌هد.

کنت ویلت از پژوهشگران دانشگته فلوریدا در این باره می‌گوید که نامحتمل است که تمساح‌ها یا وابستگان‌ آنها احساس تاسفی چه واقعی و چه دروغین داشته باشند.

ویلت که اخیرا ثابت کرد که پدیده اشک ریزش در وابستگان تمساح مانند سوسمارها هم رخ می‌دهد، در این باره می‌گوید: "بر اساس تجربه من وقتی تمساح طعمه‌ای را به دهان می‌گیرد، کاملا مصمم است."

به گفته ویلت ممکن است اشک ریختن در تمساح کارکردی مشابه ترشح بزاق در انسان داشته باشد و به هضم غذای این حیوانات کمک  کند.

غدد اشکی تمساح به سینوس ‌های آنها راه دارد و یک عقیده این است که اشک‌های تولید شده به درون سینوس‌ها تخلیه می ‌شوند و نهایتا به درون گلو می‌ریزند.

ویلت می‌گوید: "نظر قدیمی این است که این اشک‌ها ممکن است باعث نرم شدن غذایی بشود که دارد بلعیده می‌شود، و اشک ریختنی که ما مشاهده می‌کنیم، در واقع به تولید بیش از حد اشک مربوط می‌شود."

به گفته ویلت یک امکان دیگر این است گه اشک‌‌ریزش در نتیجه نفس‌نفس‌زدن حیوان در حین بلعیدن طعمه باشد. هوای رانده شده از میان سینوس‌ها ممکن است  باعث ریزش اشک به بیرون شود.

 

اشک تمساح,اشک,تمساح,اشک حیوانات,حیوانات 91/08/23 11:26 PM
older_pages /cat-1.aspx => ------------------مذهبی------------------
/cat-48.aspx => مهدویت و آخرالزمان
/cat-49.aspx => عرفان
/cat-45.aspx => کتب و مقالات مذهبی
/cat-47.aspx => فرقه شناسی
/cat-53.aspx => قرآن
/cat-54.aspx => شرح ادعیه
/cat-55.aspx => تشیع
/cat-56.aspx => زندگی نامه و بیانات شخصيت هاي مذهبي
/cat-57.aspx => احکام
/cat-93.aspx => دفاع مقدس
/cat-95.aspx => نهج البلاغه
/cat-35.aspx => ------------------کامپیوتر------------------
/cat-8.aspx => نرم افزار کامپیوتر
/cat-29.aspx => آپدیت،یوزر و پسورد آنتی ویروس ها
/cat-31.aspx => آموزش و ترفند کامپیوتر
/cat-34.aspx => بازی کامپیوتر
/cat-46.aspx => اخبار کامپیوتر
/cat-2.aspx => -------------------موبایل-------------------
/cat-15.aspx => کتاب مخصوص موبایل
/cat-32.aspx => بازی موبایل
/cat-50.aspx => برنامه موبایل
/cat-65.aspx => بررسی گوشی
/cat-66.aspx => تم موبایل
/cat-67.aspx => زنگ موبایل
/cat-68.aspx => کلیپ موبایل
/cat-37.aspx => ----------------صوت و فیلم---------------
/cat-6.aspx => نوحه،مداحی،مولودی
/cat-16.aspx => سخنرانی
/cat-26.aspx => فیلم و سریال
/cat-28.aspx => مستند
/cat-59.aspx => قرآن کریم
/cat-60.aspx => دعا و مناجات
/cat-61.aspx => امام و رهبری
/cat-62.aspx => دفاع مقدس
/cat-63.aspx => موسیقی،سرود و آواز
/cat-64.aspx => طنز و سرگرمی
/cat-38.aspx => -------------کتابخانه و مقالات-------------
/cat-5.aspx => مقاله
/cat-7.aspx => تاریخ
/cat-14.aspx => رمان
/cat-17.aspx => علمي
/cat-20.aspx => زندگی نامه
/cat-21.aspx => داستان های آموزنده
/cat-33.aspx => پزشكي
/cat-51.aspx => اجتماعی
/cat-52.aspx => اقتصادی
/cat-90.aspx => معرفی اماکن و جاهای دیدنی
/cat-98.aspx => روزنامه ، مجله و نشریه ها
/cat-23.aspx => ---------------گالری عکس----------------
/cat-19.aspx => کاریکاتور
/cat-40.aspx => عکس بازیگران و خوانندگان
/cat-72.aspx => تصاویر شخصیت ها
/cat-73.aspx => نقاشی
/cat-75.aspx => تصاویر دیدنی
/cat-76.aspx => تصاویر مذهبی
/cat-77.aspx => تصاویری از طبیعت
/cat-94.aspx => مناسبت ها
/cat-100.aspx => نقشه ها
/cat-18.aspx => -----------------ورزشي-------------------
/cat-41.aspx => تکواندو
/cat-42.aspx => فوتبال
/cat-43.aspx => کشتی کج
/cat-74.aspx => تصاویر ورزشی
/cat-99.aspx => کتب و مقالات ورزشی
/cat-58.aspx => -----------------سیاسی------------------
/cat-11.aspx => کتب و مقالات سیاسی
/cat-88.aspx => شخصيت هاي سياسي
/cat-89.aspx => دولت و حكومت
/cat-91.aspx => مباحث سياسي
/cat-92.aspx => بیانات رهبری
/cat-9.aspx => --------پیام کوتاه - SMS و احادیث--------
/cat-13.aspx => احادیث
/cat-78.aspx => اعياد
/cat-79.aspx => ايّام خاص
/cat-80.aspx => سخنان زيبا
/cat-81.aspx => جملات بزرگان
/cat-82.aspx => ولادت معصومین(ع)
/cat-83.aspx => شهادت معصومين (ع)
/cat-86.aspx => عاشقانه
/cat-87.aspx => ضرب المثل و طنز
/cat-96.aspx => -------------------ادبی--------------------
/cat-12.aspx => ادبیات ایران
/cat-97.aspx => ادبیات جهان
/cat-44.aspx => -------------------دیگر---------------------
/cat-4.aspx => آزاد
/cat-25.aspx => گاهنامه افق راه
/cat-27.aspx => اخبار سایت
/cat-30.aspx => ویژه نامه ها